POGODA

Reklama


Wydarzenia

Platforma Obywatelska RP • Czwartek [15.01.2009, 17:03:25] • Świnoujście

Oświadczenie PO

Oświadczenie PO

fot. Sławomir Ryfczyński

W związku z wypowiedzią udzieloną przez Prezydenta Świnoujścia Janusza Żmurkiewicza, który obwinił Radnych Platformy Obywatelskiej w Świnoujściu za wycofanie się z inwestycji spółki Hotele SPA Dr Irena Eris, wyrażamy swoją dezaprobatę wobec tego rodzaju wypowiedzi. Prezydent winien wykazywać się swoimi osiągnięciami, a nie oskarżać za swoje niepowodzenia radnych opozycyjnych za sprawy, w których w żadnym wypadku nie zawinili. Przypomnę tylko, że obrona interesów miasta jest również zadaniem jak i obowiązkiem Prezydenta Miasta.

Radni PO nigdy nie wyrazili sprzeciwu wobec inwestycji spółki Hotele SPA Dr Irena Eris w Świnoujściu. Dbając o przejrzystość w podejmowaniu decyzji przez włodarzy tego Miasta kwestionowali jedynie sposób przekazania 3 ha nieruchomości położonych w jednej z najatrakcyjniejszych części Świnoujścia. Teren ten bowiem został wydzierżawiony za preferencyjną stawkę, bez procedury przetargu. Kwestią niepodważalną jest, iż w sytuacji ogłoszenia otwartego przetargu w którym udział mogłaby wziąć każda zainteresowana firma, nieruchomość ta została by sprzedana zgodnie z wyceną a Miasto uzyskałoby dużo wyższą kwotę ze sprzedaży.
Nie można obwiniać radnych za swoje niepowodzenia, którzy w imię dobrze pojętego interesu Miasta dbają o finanse i jego majątku. Jest to ich obowiązkiem..
Zachowanie pełnej przejrzystości w podejmowanych decyzjach oraz zachowanie standardów jest obowiązkiem każdego samorządowca i Pan Prezydent Żmurkiewicz powinien o tym pamiętać.

Z poważaniem Michał Marcinkiewicz
Sekretarz Regionu Zachodniopomorskiego PO


komentarzy: 189, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 126-150 z 189

ANTY BUFON • Czwartek [15.01.2009, 19:26:29] • [IP: 88.156.233.***]

Brawo PO, brawo Możejko. Czerwone szmaty do kibla, podłogę nimi szorować !

Gość • Czwartek [15.01.2009, 19:25:48] • [IP: 217.97.199.*]

do gościa z 19.14: Dla ciebie zwolenniku tego co jest jedyną wykładnią jest to czy to co mówi PO i Możejko jest spójne czy się gryzą.Bo tego się boicie, że nie tylko oni ale też Możejko mówią wam prawdę w oczy.Wreszcie opozycja daje wam odpór i dlatego nie merytorycznie a inwektywami reagujecie.

Gość • Czwartek [15.01.2009, 19:25:10] • [IP: 80.245.188.**]

fakultet...

Krzysztof • Czwartek [15.01.2009, 19:24:39] • [IP: 80.245.178.**]

Panie Sławku, obserwując Pańskie działania na portalu, tylko czekać wyborów...jedno mnie tylko ciekawi...radny z listy PO czy. ...PREZYDENT?

Gość • Czwartek [15.01.2009, 19:23:10] • [IP: 80.245.184.***]

Zysk dlugofalowy - oddanie atrakcyjnej ziemi po niskiej cenie znanej marce, ktora wybuduje wielki renomowany osrodek SPA, ktory oferuje 160 miejsc pracy, dostepne dla wszsytkich a nie tylko po znajomosci, sciagniecie nowych mocnych inwestorow ktorzy wola otwierac biznes w miescie gdzie jest cos co sciaga ludzi, przez caly rok. mozna wymieniac jeszcze wiele korzysci, oddania takiego terenu znanej marce. A zysk jednorazowy polega na podzieleniu duzej dzialki na mniejsze, bo cena za cala ta dzialke bylaby kosmiczna. Miasto zyskalo by miliony i kolejne 20 apartamentowcow...

Gość • Czwartek [15.01.2009, 19:18:11] • [IP: 93.94.188.***]

na pewno na nich nie zagłosuję...

Jerzy Raczkiewicz • Czwartek [15.01.2009, 19:14:33] • [IP: 80.245.188.**]

Do. ...Michał Kowalski • Czwartek [15.01.2009, 18:20] • [IP: 92.42.117.***]...więc trzeba było to nam, przepraszam mnie tłumokowi wytłumaczyć co to znaczy zysk długofalowy oraz jednorazowy.Nie każdy mieszkaniec Świnoujścia ma magisterium czy też falkutet...Prosiłem prezydenta aby to wszystkim wytłumaczył, nie muszę rozumieć znaczenia słów jeddnorazowy-długofalowy więć do kogo pretensje??...Informacja publiczna kłania się, trzeba wyjaśnić na czym to polegało, nie wińcie PO ponieważ ja tego też nie zrozumiałem po rozmowie z prezydentem, było to zbyt zdawkowo.Przeciętny mieszkaniec Świnoujścia nie informowany dokładnie nie rozumie decyzji tak strategicznych dla miasta jak działka p. Eris.I pytam się kto popełnił błąd ??, czy ten co nie doinformował, czy ten co nie został poinformowany??...Kłania się rzetelne informowanie Nas mieszkańców, o korzyściach jak i również o ryzyku...Mamy zbyt piękne miasto i tereny do zbycia i mamy prawo znać prawdę...

Gość • Czwartek [15.01.2009, 19:14:06] • [IP: 92.42.113.***]

cyt:"Właśnie Redni PO dbają o miasto.Miasto ludzi ucziwych". Nie jest uczciwym ten kto idzie z Możejką, najmniej uczciwym - ręka w rękę. A Kurszewska robi to już zupełnie jawnie. Jesteście też ludźmi stosującymi podwójną moralność, nie szanującymi zdania odmiennego od waszego itd. wymieniać można wiele. Wstydźcie się! Platforma Obywatelska? tylko dla swoich i żeby to wam zyło się lepiej. Za to co zrobiliście powinni was wywalić z rady na zbitą twarz!

Gość • Czwartek [15.01.2009, 19:09:32] • [IP: 92.42.117.***]

Oczywiście kara za wycofanie.

Gość • Czwartek [15.01.2009, 19:09:09] • [IP: 217.97.199.*]

Prawda zwycięża.Jeszcze trochę i nastąpi ewakuacja przekrętaczy.Ci co popierają przekreciaży i nieudaczników w ciemno opamiętają sie i będą się mocno wstydzić

Gość • Czwartek [15.01.2009, 19:07:42] • [IP: 92.42.117.***]

Młodzi powinni zająć się budową dobrych szkól z zapleczami.budową kin.aquaparkow, molai parkingów.Zająć się rzeczami pożytecznymi, aby każdy u nas chciał mieszkać.!!

Gość • Czwartek [15.01.2009, 19:04:18] • [IP: 83.10.96.***]

Prawda o SPA jest nieco inna.Pani Dr Eris być może też ma kłopoty finansowe.Dodatkowo jej zapał do budowania studzi niewielka odległość od przyszłego gazoportu.Po prostu Jej decyzja o inwestowaniu była za pochopna i wykorzystali każdą nadarzającą się okazję, aby się z niej ewakuować.Miasto powinno wycenić Jej zobowiązania i uruchomić następne przetargi.

Gość • Czwartek [15.01.2009, 19:02:51] • [IP: 92.42.117.***]

Bzdury reklama każda dobra, nawet zła.Teraz nia ma koniunktury na budowę i wycofano się.

Gość • Czwartek [15.01.2009, 18:59:19] • [IP: 217.97.199.*]

Strona sponsorowana przez PO... Mam coraz mniejszą ochotę tu wchodzić...

Gość • Czwartek [15.01.2009, 18:56:09] • [IP: 80.245.182.***]

Czym gorzej tym lepiej pani K prawda, jak ta kobieta ma czelność za nas decydować czy my chcemy spa czy nie, a młody mam nadzieję wiecej sie nie załapie.

Gość • Czwartek [15.01.2009, 18:54:28] • [IP: 217.97.199.*]

PO... czyzby prawda zabolała?

Gość • Czwartek [15.01.2009, 18:46:23] • [IP: 80.245.182.***]

Chwila przekazania władzy nowemu człowiekowi lub grupie ludzi w każdym ustroju oznacza przesilenie. Wartość porządku politycznego poznaje się miedzy innymi po jego zdolności wytwarzania norm i urządzeń zabezpieczających społeczność przed wspomnianymi wstrząsami, a zapewniających ciągłość działania organów państwa.

Gość • Czwartek [15.01.2009, 18:44:33] • [IP: 217.97.199.*]

pisior ty komuszek jesteś pisiory nie obrażają

Gość • Czwartek [15.01.2009, 18:41:56] • [IP: 217.97.199.***]

Teraz niech" PO" WYBUDUJE SPA PRZEPRASZAM MA SWOJE UZDROWISKO S.A I MA KANDYDATA NA PREZYDENTA TAJEMNICZEGO PANA" S" cdn...

Gość • Czwartek [15.01.2009, 18:39:54] • [IP: 80.245.178.*]

pamietam jak ten młody ze zdjecia chodził po wszystkich mieszkaniach w moim bloku, abysmy na niego glosowali. Obiecywal mlodosc i niezaleznosc. a wyszlo co wyszlo - dziecieca zabawa, zupelny brak wiedzy, a co za tym idzie kometencji - po prostu kaska sie liczy i tyle. Obrzydlistwo!

Gość • Czwartek [15.01.2009, 18:39:19] • [IP: 80.245.190.*]

Czy ktos słyszał kiedy będzie emisja programu z Hołdu Pruskiego w TVN ?

pisior • Czwartek [15.01.2009, 18:39:14] • [IP: 217.97.193.**]

Te zdjęcie po lewo jakieś takie nie bardzo panie Sławku. Babcia jakaś taka przybita i przetłuszczona, a wnuczek nie dość że nie ogolony to jeszcze łypie taka jakoś spode łba :)

Michał Kowalski • Czwartek [15.01.2009, 18:38:47] • [IP: 92.42.117.***]

OBOWIĄZUJĄCE AKTUALNIE PRAWO nie dopatrzyło się znamion przestępstwa w czynie Pana Prezydenta. ;]

Gość • Czwartek [15.01.2009, 18:38:39] • [IP: 217.97.199.***]

Teraz niech" PO" WYBUDUJE SPA PRZEPRASZAM MA SWOJE UZDROWISKO S.A I MA KANDYDATA NA PREZYDENTA TAJEMNICZEGO PANA" S" cdn...

Gość • Czwartek [15.01.2009, 18:29:06] • [IP: 80.245.178.**]

nienawidze po i sld XD

Oglądasz 126-150 z 189
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■