POGODA

Reklama


Wydarzenia

Platforma Obywatelska RP • Czwartek [15.01.2009, 17:03:25] • Świnoujście

Oświadczenie PO

Oświadczenie PO

fot. Sławomir Ryfczyński

W związku z wypowiedzią udzieloną przez Prezydenta Świnoujścia Janusza Żmurkiewicza, który obwinił Radnych Platformy Obywatelskiej w Świnoujściu za wycofanie się z inwestycji spółki Hotele SPA Dr Irena Eris, wyrażamy swoją dezaprobatę wobec tego rodzaju wypowiedzi. Prezydent winien wykazywać się swoimi osiągnięciami, a nie oskarżać za swoje niepowodzenia radnych opozycyjnych za sprawy, w których w żadnym wypadku nie zawinili. Przypomnę tylko, że obrona interesów miasta jest również zadaniem jak i obowiązkiem Prezydenta Miasta.

Radni PO nigdy nie wyrazili sprzeciwu wobec inwestycji spółki Hotele SPA Dr Irena Eris w Świnoujściu. Dbając o przejrzystość w podejmowaniu decyzji przez włodarzy tego Miasta kwestionowali jedynie sposób przekazania 3 ha nieruchomości położonych w jednej z najatrakcyjniejszych części Świnoujścia. Teren ten bowiem został wydzierżawiony za preferencyjną stawkę, bez procedury przetargu. Kwestią niepodważalną jest, iż w sytuacji ogłoszenia otwartego przetargu w którym udział mogłaby wziąć każda zainteresowana firma, nieruchomość ta została by sprzedana zgodnie z wyceną a Miasto uzyskałoby dużo wyższą kwotę ze sprzedaży.
Nie można obwiniać radnych za swoje niepowodzenia, którzy w imię dobrze pojętego interesu Miasta dbają o finanse i jego majątku. Jest to ich obowiązkiem..
Zachowanie pełnej przejrzystości w podejmowanych decyzjach oraz zachowanie standardów jest obowiązkiem każdego samorządowca i Pan Prezydent Żmurkiewicz powinien o tym pamiętać.

Z poważaniem Michał Marcinkiewicz
Sekretarz Regionu Zachodniopomorskiego PO


komentarzy: 189, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 189

Gość • Środa [21.01.2009, 05:59:37] • [IP: 92.25.206.***]

dziekujemy Gosiu!! dzieki Tobie radny Mirenski wyglada jak czlowiek:) wkoncu...

Gość • Wtorek [20.01.2009, 14:22:02] • [IP: 80.54.123.**]

PO takie mądre osoby mogą tylko was wywalić z pierwszego miejsca teraz głosowałem na PO ale ostatni raz. Takie odrażające i znane z pieniactwa osoby jak ta na zdjeciu zaszkodzi PO naprawdę w sposób znaczący. wywalcie tą jazgoczącą durnotę

Gość • Wtorek [20.01.2009, 14:17:15] • [IP: 80.54.123.**]

Głupi beznadziejny wzrok chorej na wadze psychicznej kobity, młodzien chce się wybić ale o starocie można się tylko potnąć

Hun • Wtorek [20.01.2009, 12:32:19] • [IP: 77.252.108.***]

a problem współpracy różnych partii politycznych to sprawa odrębna i dotyczy nie tylko świnoujścia. Choćby te samolotowe cyrki Kaczki z Donaldem. Ten sam schemat. I też nie widzieli że sami sie ośmieszają, a co najgorsze że traci na tym Polska, Świnoujście i każdy z nas. Więc nie przyprawiajcie sobie proszę kochani politycy z SLD, PO, PIS gęby prawożądnych i dbających o ludzi. Pokażcie swoje prawdziwe oblicza!! Czmu wpisujący na tym forum Możej jak i kilku innych radnych ukrywa się pod pseudonimami ? Odwagi brak ? Wszystko jest kwestią smaku, i to dobrego. A tak Eris zainwestuje gdzieś i tam wyda kasę, zatrudni ludzi i jakie to ma znaczenie czy odbedzie się przetarg czy grunt kupi od rolnika czy może dostanie go w spadku ? A tutaj dalej będzie to małe wyspiarskie piekiełko, o którym teraz dowiedział się cały kraj. Spójrzcie jak Niemcy wam się przyglądają i znacząco usmiechają ;)

Hun • Wtorek [20.01.2009, 12:26:08] • [IP: 77.252.108.***]

wszystko jest, jak pisał Herbert kwestią smaku. Dyskusja w Radzie o dzierżawie bezprzetargowej jak najbardziej, zaskarżenia decyzji Rady jak najbardziej. Ale robienie zamieszania w momencie gdy jest juz inwestor który angażuje jakieś środki, planuje budowę i działa to po prostu wredna dywersja ukierunkowana na poklask w mediach. A ile działek miasto wydzierżawiło bezprzetargowo ? Wie ktoś ? Stwierdzenia Kruszewskiej że nie jest przeciwna inwestycji tylko korzysta z prawa kontroli prezydenta są śmieszne i obłudne. Czy Pani Kruszewska lub Możej odważyli by się inwestować w taki smrodzie będąc na miejscu Erisów ? Ja osobiście czekałbym na ostateczną ciszę prawną, po wszystkich mozliwych odwołaniach bo ryzyko, że się utopi 80 mln w błocie jest olbrzymie.

Gość • Poniedziałek [19.01.2009, 09:07:00] • [IP: 217.97.199.*]

Pani radna a ile zalobbuje tam pani nowych apartamentowców?Lepszy to dla was interes niż jakieś tam SPA.OBYŚCIE PRZERŻNĘLI W NASTĘPNYCH WYBORACH.Tego wam życzę w NOWYM ROKU.

Gość • Niedziela [18.01.2009, 16:28:03] • [IP: 217.97.193.**]

do ość • Sobota [17.01.2009, 22:37] • [IP: 93.94.185.*** Rozumiem ze go kochasz ale wazniejsze jest to aby postepowal zgodnie z procedurami i interesem Miasta (czytaj mieszkańców) i zarabiał dla nas pieniązki. Zamiast sprzedać działke to ja wydzierżawił za 0.10 gr za metr. Nie zabezpieczył sie i pani sie wycofała nie ponosząc zadnychh konsekwencji. Za wycięte drzewa też nie zapłaciła a te wirtualne miejsca pracy są jak w przysłowi cyt:''lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu" czyli lepiej było sprzedać i w kasie Miasta mieć parę milionów.

Gość • Niedziela [18.01.2009, 12:42:50] • [IP: 217.97.199.*]

Pani Eris powróci jak poukłada swoje sprawy finansowe.Dzisiaj jest bryndza i nyndza i dlatego cofka z inwestycją.

Gość • Niedziela [18.01.2009, 12:41:01] • [IP: 217.97.199.*]

Nie jest z PO, doinformuj się.

Gość • Niedziela [18.01.2009, 11:08:36] • [IP: 80.50.44.***]

w KOSZALINIE PREZYDENT JEST Z PO

Gość • Sobota [17.01.2009, 23:13:27] • [IP: 80.62.162.***]

Moze powienien pasc na kolana i ewentualnie zaproponowac, ze jej doplaci z kieszeni szwagra?

Gość • Sobota [17.01.2009, 22:37:54] • [IP: 93.94.185.***]

właśnie wy pozbawiliście ludzi pracy jaką mogła dostać u P.Dr Ireny Eris, tymi swoimi nagonkami i sprawami sądowymi.Wstyd napewno nie otrzymacie glosów w wyborach, bo takich ludzi w rządzie jak wy to nam nie potrzeba.Całym sercem popieramy P.Prezydenta, myślimy, że ułagodzi Dr.Eris i Ta powróci do nas

Gość • Sobota [17.01.2009, 20:09:45] • [IP: 217.97.199.*]

Do gościa z 08.09;Tak zwany święty spokój nie jest lekiem na wszystko.Jak są działania szkodliwe dla miasta, to obowiązkiem radnych jest o tym mówić, więc przykładanie jeden drugiemu jest normalne.Jedni chcą chachmęcić majątkiem gminy a inni nie, więc sam oceń kto zasługuje na szacunek.

Gość • Sobota [17.01.2009, 20:06:27] • [IP: 217.97.199.*]

Stań przed lustrem i zobacz czy zasługujesz być czyjąkolwiek twarzą.

Gość • Sobota [17.01.2009, 11:10:29] • [IP: 91.150.223.***]

Boże przecież polityk powinien byyć twarzą społeczeństwa! Czy my naprawde jesteśmy tak zdziadziałym i niesympatycznym !?

Gość • Sobota [17.01.2009, 09:19:51] • [IP: 83.31.185.**]

tinyurl.com/korupcja - treść korupcyjnej umowy dzierżawy narażającej miasto na ogromne straty

Gość • Sobota [17.01.2009, 08:09:00] • [IP: 80.245.180.**]

Drodzy radni mieszkańcy Was wybrali żebyście dbali o rozwój miasta. Przykro jest patrzyć jak Wy sobie podkładacie kłody i nie współpracujecie ze sobą dla dobra miasta. Tu tylko myślicie o sobie i jak komu dołożyć. Jak są uroczystości w kościele to stoicie w pierwszych rzędach - zastanawiające.

Gość • Piątek [16.01.2009, 23:19:29] • [IP: 88.156.235.***]

TO PRZEZ WAS POwcy komary będą dalej się lęgły w tych krzakach na Uzdrowiskowej i nadal skutecznie będą odstraszać inwestorów.Oby na was nie działał żaden Off w areozolu.

Gość • Piątek [16.01.2009, 22:12:26] • [IP: 80.245.190.*]

Chyba w końcu ten wyrok będzie ogłoszony i to niekorzystny dla pani radnej, skoro juz się za wczasu polozyła do szpitala ?

Gość • Piątek [16.01.2009, 21:32:47] • [IP: 217.97.199.*]

Pawlicka położyła się do szpitala, a Huszcza nie wiem.

Gość • Piątek [16.01.2009, 21:11:48] • [IP: 83.31.181.***]

A Pawlicka gdzie się podziała? i gdzie się podział Huszcza ? Czy aby Pawlicka nie powinna stawić się w sądzie w najbliższym czasie?, a Huszcza ze strachu nie uciekł na zwolnienie lekarskie ? Chyba lekarz z jego klubu radnych nie macza w tym swoich paluszków ? Tak dużo niewiadomych, może ktoś coś wyjaśni?

Gość • Piątek [16.01.2009, 21:09:51] • [IP: 80.54.123.***]

Bardzo dobrze, że Platforma Obywatelska wyraziła jasno swoje stanowisko w sprawie dr Eris. Coraz bardziej ich popieram. Oby tak dalej.

gastronom • Piątek [16.01.2009, 20:20:31] • [IP: 91.94.157.***]

Cierpicie towarzysze bo nie dało się nic polizać, zapraszam na lody z lodowiska.

Gość • Piątek [16.01.2009, 19:09:51] • [IP: 217.97.199.*]

PO broni miejsc pracy. coto za miejsca pracy pochodzące z niepewnej inwestycji.

Gość • Piątek [16.01.2009, 18:35:42] • [IP: 213.158.199.**]

To przerażające co słyszę.Nigdy bym się nie spodziewał, że PO niszczy miejsca pracy, nie dopuszcza do ich powstawania, ale to wszystko chyba jest w ich naturze, NO BO JAK TO OBYWATEL TO PRZECIEŻ NIE TW, a PO jest powołane do obrony TW.

Oglądasz 1-25 z 189
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■