POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [15.10.2023, 09:03:41] • Świnoujście

Mieszkaniec: Mam parę uwag co do oznakowania w mieście

Mieszkaniec: Mam parę uwag co do oznakowania w mieście

fot. Mieszkaniec

Bardzo wiele zależy od prawidłowego oznakowania miejskiej przestrzeni, nie tylko ułatwia to kierowcom jazdę, ale również pozwala uniknąć niebezpiecznych zdarzeń drogowych. Mieszkaniec uważnie przyjrzał się oznakowaniom ulic Grunwaldzkiej i Steyera. Dostrzegł kilka uchybień, które opisał w e-mailu przysłanym do redakcji portalu iswinoujscie.pl.

- Po co został wybudowany bypass dla ulicy Grunwaldzkiej tj.Kontradmirała Włodzimierza Steyera, skoro tablice pionowe ze wskazaniem kierunku nie kierują w ulicę Steyera. Myślę, że też można było tu umieścić znak, że to droga do centrum i odciążyć Grunwaldzką i podrzędną ulicę Karsiborską koło cmentarza, która jest w słabym stanie technicznym. Kolejną sprawą jest brak chodnika dla pieszych i w związku tym nie ma jak dojść do schroniska dla zwierząt. Mowa o odcinku od Steyera w lewo - jest zakaz ruchu pieszych, a ten sam chodnik w prawo jest już pieszo-rowerowy.

Trzecie miejsce znajduje się koło Schroniska dla zwierząt w kierunku tunelu i jednej z atrakcji - karsiborskich paproci - jest to droga rowerowa z zakazem ruchu rowerów! Tak więc droga rowerowa jest nie dla rowerów, taki paradoks. Smaczek : przebudowane skrzyżowanie na Karsiborskiej za stacją paliw Faraon. Czy to rondo ? Jeżeli to skrzyżowanie zostanie w tej formie, przydały by się coś zmienić.

Elementy, wyliczone i opisane przez Mieszkańca, powinny jak najszybciej zostać uwzględnione przez odpowiedzialne za to służby.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 25, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 25

Gość • Poniedziałek [16.10.2023, 12:24:34] • [IP: 88.93.59.**]

No. I. Co. Mam. Zrobic 😳

Gość • Poniedziałek [16.10.2023, 11:25:13] • [IP: 49.0.118.**]

Tu chyba osoba odpowiedzialna za znaki drogowe i organizacje ruchu w naszym mieście to p Jacek A, opisywany ostatnio w sprawie nieprawidłowości w zieleniach miejskich o wyschniętych drzewkach o i braku jego kompetencji Pamiętam jak biegał po tej inwestycji i się prężył przed kamerami.

Gość • Poniedziałek [16.10.2023, 09:40:53] • [IP: 78.10.225.***]

Ad Gość • Poniedziałek [16.10.2023, 07:38:16] • [IP: 176.221.122.**]. Niestety, ale zbyt wielu jeździ na GPS dlatego tworzy się bałagan. Drogowskazy jednak miały ważne zadanie -przekierowanie nieznających topografii (kto wie co to jest?) na luźniejsze drogi. Gdy wszyscy jadą na GPS to tworzą się korki gdzie indziej, ale ze względu na opóźnienie informacji jednak powstają.

Gość • Poniedziałek [16.10.2023, 08:27:15] • [IP: 78.10.225.***]

Ad Gość • Niedziela [15.10.2023, 20:46:25] • [IP: 5.173.178.**]. Sorry, ale niestety mózg rowerzysty jest" niekompatybilny" z resztą społeczeństwa. To jednak jest prawda. Rowerzyści kierują się daleko zaawansowanym egocentryzmem.

Gość • Poniedziałek [16.10.2023, 08:23:19] • [IP: 178.238.252.**]

Nawet, jak ktoś pomylił znak, to inny ktoś sprawda, czy dobrze wykonał pracę?Brawa dla mieszkańca, za czujność.

Gość • Poniedziałek [16.10.2023, 07:38:16] • [IP: 176.221.122.**]

Gość • Niedziela [15.10.2023, 21:03:08] • [IP: 5.173.192.**] Kazdy turysta jedzie na gps. Co takiego jest w centrum miasta, ze wszyscy musza tam jechac? Jedyna opcja na zjechanie ze steyera do centrum jest przez swiatla obok pecu albo przy muzeum. Jesli ten tlum pojedzie ta wielka" obwodnica" to te dwa skrzyzowania zakorkuja sie momentalnie, bo na swiatlach przy pecu przejezdzaja 4 auta na jedna zmiane swiatel.

Gość • Niedziela [15.10.2023, 21:03:08] • [IP: 5.173.192.**]

Dlaczego wyjeżdżając z tunelu przed obwodnicę nie ma znaku informacyjne go, do centrum miasta !! komuś widocznie zależy aby tamtędy nie jeździły samochody! !

Gość • Niedziela [15.10.2023, 20:46:25] • [IP: 5.173.178.**]

Mózg rowerzysty funkcjonuje na innym poziomie?? ty pustaku nawet mózgu nie posiadasz

Gość • Niedziela [15.10.2023, 20:43:03] • [IP: 5.173.178.**]

A od kiedy tylko ścieżki rowerowe służą do jazdy rowerem

Gość XXX • Niedziela [15.10.2023, 19:35:38] • [IP: 37.248.176.**]

A w czym problem, znak pokazuje że jest koniec jazdy druciakiem... A znak na drodze pokazuje leżący druciak... Z tego morał nasuwa się sam, jechałeś druciakiem a teraz z tego miejsca druciaka bierzesz na grzbiet i druciak jedzie na Tobie, a Ty z druciakiem na grzbiecie grzejesz dalej z buta... Równowaga w przyrodzie jest zachowana..💘💔💖

Gość • Niedziela [15.10.2023, 18:27:03] • [IP: 176.221.123.***]

Gość • Niedziela [15.10.2023, 16:50:37] • [IP: 88.156.235.***] Durniu, to jest koniec ścieżki rowerowej, adalej obwodnica jest zwykłą drorą dla wszystkich pojazdów nie obrazaj.sciezka rowerowa jest po to by rowerem pojeczac spokojnie do ujecia wody, do pracy i na wycieczke pod zalew, i nie komentuj jak nigdy z tego nie korzystales.

Gość • Niedziela [15.10.2023, 17:31:30] • [IP: 176.221.123.***]

Winni cykliści co pedałują Pora zakazać! Im wszystkim trzeba pokazać Cierpienie zadać Trzeba ich złamać Trzeba ich zmusić Trzeba ich zmienić Msza za miasto Arras -donGURALesko

Gość • Niedziela [15.10.2023, 17:03:58] • [IP: 5.173.192.**]

Mamy takich gamoni w urzędzie, że nie ogarniają znaków a po drugie po co wybudowali obwodnicę jak jest nie wykorzystywana do przejazdu ??a przez to ul.Grunwaldzka jest blokowana !

Gość • Niedziela [15.10.2023, 16:50:37] • [IP: 88.156.235.***]

Durniu, to jest koniec ścieżki rowerowej, adalej obwodnica jest zwykłą drorą dla wszystkich pojazdów

Gość • Niedziela [15.10.2023, 16:32:41] • [IP: 176.221.122.***]

to kolejny dowód że rowerzyści powinni zdawać egzamin wtedy poznali by przepisy ruchu

Gość • Niedziela [15.10.2023, 14:22:26] • [IP: 176.221.123.***]

mala droga asfaltowa jest dla rowerow i pieszych w obie strony

Gość • Niedziela [15.10.2023, 14:19:26] • [IP: 176.221.123.***]

Powinien byc znak dla rowerow bez przekątnej czerwonej kreski, ktos kto montowal znak wsadzil nie ten co powinno, a powinien bys podobny znak tylko bez skreslenia poprzecznego, a zakaz jest dalej po lewej dla rowerow.Ciemnogrod nawet na znakach sie nie zna, pomylono znaki

Gość • Niedziela [15.10.2023, 14:16:31] • [IP: 88.218.253.***]

A WIĘKSZOŚĆ ROWERZYSTÓW I TAK MA ZNAKI W. .. JEŻDŻĄ JAK CHCĄ :-(((

Gość • Niedziela [15.10.2023, 11:53:31] • [IP: 37.248.153.***]

Po wyjeździe z tunelu powstał węzeł gordyjski, wszystkie autobusy komunikacji miejskiej jadą pod zajezdnie i dalej czekają w kolejkach, wjazd na drogę do tunelu powoduje kolejki i wydłużenia czasu podróży autobusów komunikacji A. B, 5 T, 7T. W tym miejscu powinno być durze rondo powodujące upłynnienie poruszających się pojazdów, skoro wszystkie autobusy jadą wokół zajezdni, to dlaczego nie jadą pod bramę główną cmentarza komunalnego, można na rondzie rozjechać się w obie strony, klajne problem, durzy dla myślących.

Gość • Niedziela [15.10.2023, 11:49:17] • [IP: 37.248.159.***]

mózg rowerzysty funkcjonuje na innym poziomie

Gość • Niedziela [15.10.2023, 11:18:06] • [IP: 185.210.38.***]

Czytelnik nie ogarnia znaków drogowych

Gość • Niedziela [15.10.2023, 10:53:04] • [IP: 46.113.8.**]

Panie to nie jest moja wina czy wina mojej starej że Pan nie potrafisz czytać znaków. Nawet moja teściowa się z Pana śmieje

Gość • Niedziela [15.10.2023, 10:20:16] • [IP: 88.218.253.***]

Znak c-13a koniec ścieżki dla rowerów

Gość • Niedziela [15.10.2023, 09:45:07] • [IP: 37.248.210.***]

Dziwię się że nawet miastowi mało co korzystają z obwodnicy ul.grunwaldzkiej wszyscy pchają się na te skrzyżowania ze światłami razem z Niemcami i korek gotowy myśleć ludzie.

Gość • Niedziela [15.10.2023, 09:25:22] • [IP: 176.221.122.**]

Droga rowerowa z zakazem ruchu? Bez sie czlowieku jebnij w czolo, zakaz ruchu dotyczy jezdni. Skad sie biora tacy idioci?

Oglądasz 1-25 z 25
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■