POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [09.10.2023, 08:08:33] • Świnoujście

Mieszkaniec: Krowy na zalanej wyspie: Apel o interwencję i troskę o zwierzęta

Mieszkaniec: Krowy na zalanej wyspie: Apel o interwencję i troskę o zwierzęta

fot. Mieszkaniec

Wyspa Wydza Kępa w delcie Świny, znana przede wszystkim z malowniczego krajobrazu i spokoju, stała się niedawno areną niepokojącego wydarzenia.

Mieszkaniec, który w niedzielę spędzał czas na wodach w okolicach Przytoru, natknął się na smutny widok krow na jednej z zalanych wysp. Silny północny wiatr oraz podniesienie poziomu wody spowodowały, że niewielkie wyspy w tej części delty Świny zostały zalane. Chociaż zjawisko podnoszenia się wody z racji warunków pogodowych jest stosunkowo normalne dla tego regionu, tym razem miało ono tragiczne konsekwencje dla zwierząt.

Z relacji świadka wynika, że krowy, pozostawione same sobie, są narażone na skutki zalania wyspy, przede wszystkim brak dostępu do pokarmu i świeżej wody przez kilka dni. Wpływ cofki spowodował, że woda na wyspie stała się słona, co jeszcze bardziej komplikuje sytuację.

Niepokojące jest, że właściciel stada, pozostawił krowy na pastwę losu. Przez kilka dni głodówki zwierzęta, zwłaszcza te słabsze, mogą doznać poważnych problemów zdrowotnych.

Mieszkaniec zaniepokojony losem krow, starał się skontaktować z Wolińskim Parkiem Narodowym, do którego należą wyspy. Niestety, z powodu weekendu, nie udało mu się to. Jednakże zamierza podjąć kolejne próby kontaktu w najbliższym czasie.

Apelujemy do właścicieli hodowli i wszystkich odpowiedzialnych za opiekę nad zwierzętami na wyspach, aby monitorowali sytuację i zapewniali zwierzętom odpowiednie warunki do życia, niezależnie od kaprysów pogody. Nikt nie chce być świadkiem cierpienia niewinnych zwierząt, które zostały pozostawione w trudnych okolicznościach.

Również apelujemy do mieszkańców i turystów, aby byli czujni i informowali odpowiednie służby o podobnych sytuacjach. Razem możemy czynić różnicę i dbać o bezpieczeństwo naszej lokalnej fauny.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 54, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 54

Gość • Piątek [13.10.2023, 21:30:29] • [IP: 213.162.80.*]

Cos nieprawdopodobnego. Mieszkamw kraju gdzie bydlo jest traktowane jak cześć rodziny. Gowno sie zjechalo po 45 roku i to sa tego efekty

Gość • Środa [11.10.2023, 00:31:09] • [IP: 78.10.206.***]

Dalej Wydza Kępa... Sztuczna szczęka temu nie podoła...

Gość • Wtorek [10.10.2023, 21:27:09] • [IP: 5.173.176.**]

Co roku to samo k….

Gość • Wtorek [10.10.2023, 16:41:03] • [IP: 77.252.46.***]

To się nadaje dla Sylwii Spurek.

Gość • Wtorek [10.10.2023, 13:58:45] • [IP: 176.221.123.***]

CO ZA GOSPODARZE DZIADOSTWO

Gość • Wtorek [10.10.2023, 13:55:04] • [IP: 185.53.147.***]

Nie płaczcie już.Właściciel zareagował i zabiera krówki

Gość • Wtorek [10.10.2023, 12:50:02] • [IP: 178.238.246.**]

Właściciela tam postawić z tymi krówkami, i niech stoi!

Gość • Wtorek [10.10.2023, 12:41:59] • [IP: 178.238.246.**]

Może Radni się tym zajmą, jeśli maja sumienie !!

Gość • Wtorek [10.10.2023, 11:26:46] • [IP: 83.23.162.***]

UWAGA KAPUS DZIAŁA, JUTRO WODA ZAJDZIE I KROWY BĘDA TRAWKE JADŁY, PEWNIE JAKIŚ PEOWIEC JUŻ NIE ZRYWA PLAKATÓW TYLKO ZAJĄŁ SIĘ INNĄ SPRAWĄ, SZKODA ŻE TY TAM NIE STOISZ, KROWY LUBIĄ WODE A TY PIWKO KAPUSIU

Gość • Wtorek [10.10.2023, 10:30:14] • [IP: 46.205.128.*]

Brakuje głosu drugiej strony. ZAWSZE trzeba pytać drugą stronę, co o danym problemie sądzi, to podstawa dziennikarstwa. Wtedy dopiero możemy rzecz ocenić.

Gość • Wtorek [10.10.2023, 08:13:11] • [IP: 178.238.252.**]

Dobrze, że są tacy ludzie, jak czytelnik i pokazują cierpienie zwierząt..właścieciel powinien być ukarany, za podłe traktowanie zwierząt...

Gość • Wtorek [10.10.2023, 06:15:17] • [IP: 87.49.45.***]

Tak to prawda jestem mieszkańcem Przytoru słychac wieczornych godzinach jjak wyją te biedne krówki

Gość • Poniedziałek [09.10.2023, 21:49:33] • [IP: 46.205.128.*]

, 20:36:00] • [IP: 78.30.74.***] nęka go polityczna cieczka

Gość • Poniedziałek [09.10.2023, 21:46:18] • [IP: 78.30.83.***]

Obrońcy praw zwierząt, gdzie do cholery jesteście??

Gość • Poniedziałek [09.10.2023, 21:27:50] • [IP: 5.173.176.**]

Nie powstałą, a usypaną. 128* lepiej będzie będzie zakończyć.

Gość • Poniedziałek [09.10.2023, 21:17:57] • [IP: 176.221.122.**]

Kierownik UM ma podrzucić w ramach" dobrego serca" , specjalne" płetwy kopytne" , żeby krówki mogły sobie popływać turystycznie po akwenie.

Gość • Poniedziałek [09.10.2023, 20:36:00] • [IP: 78.30.74.***]

Ta wyspa to odpowiednie miejsce dla przegranych liderów pis

Gość • Poniedziałek [09.10.2023, 20:31:19] • [IP: 46.205.128.*]

17:53:45] • [IP: 5.173.176.**] ale o czym ty piszesz? Mylisz górę powstałą z urobku tunelowego, będącą częścią miasta i nieobjętą żadną ochroną z wyspami będącymi częścia Wolińskiego Parku Narodowego? Przepraszam, ale z ludźmi niepotrafiącymi odebrać podstawiwych informacji NIE ROZMAWIAM.

Gość • Poniedziałek [09.10.2023, 20:21:15] • [IP: 5.173.29.**]

A gdzie jest Wydział ochrony środowiska ? Pani Naczelnik Terenda znowu nie ogarnia...

Gość • Poniedziałek [09.10.2023, 19:06:03] • [IP: 46.7.172.***]

Wiele można zrozumieć, może człowiek, chory, albo no zaskoczyło go to gdy wyjechał. Ale jakby się okazało że zwyczajnie o nich zapomniał i nie jest to człowiek w wieku słusznym to bym cie członku przywiązał do palika na tej wyspie i zostawił na tydzień!

Gość • Poniedziałek [09.10.2023, 17:53:45] • [IP: 5.173.176.**]

Gość • Poniedziałek [09.10.2023, 13:20:50] • [IP: 46.205.140.***] 10:19:26] • [IP: 5.173.155.**] Te wyspy przrcież są w obrębie Wol.Parku Narodowego, tam nasypów robić nie wolno. KONKRETNY PRZEPIS ZE NIE WOLNO!...PODNIESC O 2 MEYTRY 50 m² TERENU NIE WOLNO!..HM..CO GO ZMIENI ? NA INNYCH WYSPACH SA ZABUDOWANIA DLA KROW IWOLNO?! PSIA GORKA POWSTAlŁA Z MATERIALU POTUNELOWEGO I WOLNO?! TAKICH PRZEPISOWYCH SZTYWNYCH I BEZMYSLNYCH NIE BRAK WIDZE.

Gość • Poniedziałek [09.10.2023, 17:29:27] • [IP: 89.151.35.***]

czy to nie jest ta wyspa ktora NABYL PREZES?

Gość • Poniedziałek [09.10.2023, 16:06:42] • [IP: 79.186.51.***]

Krowy mają kolczyki, po tym łatwo dojść do kogo należą

Gość • Poniedziałek [09.10.2023, 16:04:31] • [IP: 79.186.51.***]

Biedne krówki.

Gość • Poniedziałek [09.10.2023, 15:54:39] • [IP: 5.173.174.**]

a gdzie właściciel ??

Oglądasz 1-25 z 54
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■