POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [12.12.2023, 20:10:36] • 安inouj軼ie

Niepotrzebne przej軼ie dla pieszych w 安inouj軼iu?

Niepotrzebne przej軼ie dla pieszych w 安inouj軼iu?

fot. Czytelnik

Centrum 安inouj軼ia jest sercem tego urokliwego miasta, ale ostatnio sta這 si te przedmiotem kontrowersji. Otrzymali鄉y zdj璚ia od jednego z mieszka鎍闚, kt鏎e wskazuj na problem zwi您any z lokalizacj przej嗆 dla pieszych w okolicach dw鏂h rond w centrum oraz drogi prowadz帷ej do ulicy D帳rowskiego, tu obok du瞠go centrum towarowego.

Na zdj璚iach wida, 瞠 jedno z przej嗆 dla pieszych zosta這 umiejscowione naprzeciwko Corso. Czytelnik sugeruje, 瞠 jego obecno嗆 jest zb璠na, zw豉szcza 瞠 tu obok przy rondzie znajduje si kolejne. Taka koncentracja przej嗆 prowadzi do cz瘰tych zatrzyma samochod闚 i tworzenia si kork闚.

Pojawia si pytanie: Czy konieczne jest utrzymanie obu przej嗆? Czy ich relokacja lub likwidacja jednego z nich przyczyni豉by si do p造nniejszego ruchu samochodowego?

Niepotrzebne przej軼ie dla pieszych w 安inouj軼iu?

fot. Czytelnik

Eksperci ds. ruchu drogowego podkre郵aj, 瞠 decyzje o lokalizacji przej嗆 dla pieszych powinny bazowa na dok豉dnych analizach i badaniach, uwzgl璠niaj帷ych zar闚no potrzeby kierowc闚, jak i pieszych. Wa積e jest te uwzgl璠nienie bezpiecze雟twa wszystkich uczestnik闚 ruchu.

Mo磧iwe rozwi您ania to:
- Przeniesienie jednego z przej嗆 w miejsce mniej ruchliwe.
- Instalacja sygnalizacji 鈍ietlnej, kt鏎a koordynowa豉by ruch w okolicach rond.
- Zwi瘯szenie edukacji spo貫cznej na temat bezpiecznego korzystania z przej嗆.

Zapraszamy mieszka鎍闚 安inouj軼ia do dyskusji na ten temat. Jakie s Wasze do鈍iadczenia i propozycje zmian? Wsp鏊ne dzia豉nie mo瞠 przyczyni si do poprawy sytuacji na drogach naszego miasta.

廝鏚這: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 103, skomentuj, drukuj, udost瘼nij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodaj帷 komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Polityk prywatno軼i.

Zauwa篡貫 b陰d lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Ogl康asz 1-25 z 103

Go嗆 • Pi徠ek [15.12.2023, 14:07:09] • [IP: 149.156.152.***]

Ad Go嗆 • Pi徠ek [15.12.2023, 09:54:32] • [IP: 46.113.8.**], Cz這wieku, zajrzyj sobie do ustawy, zajrzyj do rozporz康ze wykonawczych, przeczytaj, zrozum i przesta si chwali swoj ignorancj. Tam masz wszystko wyja郾ione. A je瞠li wyobra幡i brakuje, to jest taka metoda - rondo to ulica jednokierunkowa owini皻a wok馧 wyspy centralnej. Czy kr璚帷 si wok馧 ronda jedziesz na wprost. Wje盥瘸j帷 na rondo i zje盥瘸j帷 z niego skr璚asz w prawo - zawsze w prawo nigdy w lewo. Je瞠li tak sobie zakrzywisz przestrze to masz szans zrozumie o co w tym wszystkim chodzi. Ale moim zdaniem minimaln bo si zap皻li貫 w rozumowaniu. Nie zmieniaj znaczenia znak闚 drogowych, a to w豉郾ie robisz.

Go嗆 • Pi徠ek [15.12.2023, 13:43:53] • [IP: 5.173.194.***]

Racja, przechodnie na pasach blokuj ruch na ulicy, to przej軼ie przy corso powinno by 瞠 鈍iat豉mi u uruchamia si tylko raz na minut na czas 10 sekund

Go嗆 • Pi徠ek [15.12.2023, 13:15:09] • [IP: 176.221.122.***]

Go嗆 • Pi徠ek [15.12.2023, 09:54:32] • [IP: 46.113.8.**] W takim razie, rozumiem, ze jadac od placu wolnosci lewym pasem, przez rondo mozna jechac tylko na grunwaldzka? w marynarzy juz nie mozna bo wczesniej jest znak F-10? Genialne...

Go嗆 • Pi徠ek [15.12.2023, 09:54:32] • [IP: 46.113.8.**]

Na pocz徠ku 鄉iesznie si z wami gada這, ale m璚zy ju mnie to. Mam tylko nadziej, 瞠 was na drodze nie spotkam. Tacy elokwentni a nawet nie chce wam si sprawdzi definicji znaku F-10 w internecie: pokazuje obowi您uj帷e pasy jakimi nale篡 jecha przez skrzy穎wanie. Podkre郵 OBOWI╴UJ。E bo kto tu sobie interpretuje, ze to tylko sugestia i PRZEZ SKRZY烙WANIE. Nie traktujcie ronda jako jakiego cudu 鈍iata. Jest to normalne skrzy穎wanie tyle 瞠 o ruchu okr篹nym. Gdyby tam by這 normalne skrzy穎wznie to z pasa do jazdy prosto te by軼ie skr璚ili w prawo?

Go嗆 • Pi徠ek [15.12.2023, 09:39:32] • [IP: 46.113.8.**]

No dobrze eksperci to dlaczego od strony wojska polskiego jest takie samo rozdzielenie przed rondem a takiego znaku nie ma? Lubi te wasze uwagi o prawku w chipsach i to chwalenie si skr鏒em PoRD - pewnie tylko ten skr鏒 przeczyta貫 i na tym twoja edukacja si sko鎍zy豉.

Go嗆 • Pi徠ek [15.12.2023, 08:41:00] • [IP: 176.221.122.***]

Go嗆 • Pi徠ek [15.12.2023, 07:05:50] • [IP: 46.113.8.**] Czyli znak uzupelniajacy ktory pokazuje, 瞠 lewy pas jest do jazdy na wprost oznacza, ze z trzech zjazd闚 z ronda mozemy wybrac tylko jeden? Grubo... :D Prawko z czipsow czy po 10 probach zdania nadal uwazasz sie za krola teorii tylko egzaminatorzy sie uwzieli? Na innych skrzyzowaniach jest inaczej, ale mowimy o tym.

Go嗆 • Pi徠ek [15.12.2023, 07:35:33] • [IP: 78.10.231.***]

Ad Go嗆 • Czwartek [14.12.2023, 14:55:32] • [IP: 46.113.8.**]. Ju wiem sk康 te dziwne liczne wypadki w 安inouj軼iu. Mo瞠 lepiej oddaj prawo jazdy, je瞠li nie rozumiesz zasad zawartych w PoRD. Jedyny znak nakazu widoczny na zdj璚iu pokazuje kierunek omijania wysepki rozdzielaj帷ej, Z ronda mo瞠sz zjecha dowolnym zjazdem. Do tego s逝膨 ronda. Jak Twoim zdaniem maj zjecha poruszaj帷y si od strony Wojska Polskiego i chc帷y skr璚i w D帳rowskiego? W豉郾ie tak. Mo瞠 jeszcze Ci zaskocz, ale obejrzyj sobie oznakowanie - jad帷y bajpasem po prawej musz przepu軼i zje盥瘸j帷ych z ronda (dolne zdj璚ie -" linia warunkowego zatrzymania"). Je郵i robisz inaczej to lepiej zwr鵵 prawo jazdy.

Go嗆 • Pi徠ek [15.12.2023, 07:05:50] • [IP: 46.113.8.**]

No to si popisali軼ie, jeden nawet dobrze m闚i, 瞠 jest to znak uzupe軟iaj帷y (ale si obruszy), ale m闚i 瞠 to tylko mo磧iwo嗆. Ch這pie znak uzupe軟iaj帷y m闚i, 瞠 musisz jecha tak jak wytycza on kierunki na pasach. Na innych skrzy穎waniach prostopad造ch mia豚y mandat, 瞠 za jazd prosto skr璚i貫 w lewo. I drugi typ: nie a do albeku, nie uczyli ci, 瞠 znaki kasuj si na najbli窺zym skrzy穎waniu? To jak tam or造? odlatujecie?

Go嗆 • Czwartek [14.12.2023, 16:49:41] • [IP: 176.221.123.***]

OD STRONY RONDA DROGA POWINNA BY ZAMKNI邛A JAKO JEDNOKIERUNKOWA CZYLI RUCH TYLKO DO RONDA

Go嗆 • Czwartek [14.12.2023, 16:04:58] • [IP: 176.221.122.***]

Go嗆 • Czwartek [14.12.2023, 14:55:32] • [IP: 46.113.8.**] Czy ty wiesz w ogole jak wyglada znak nakazu? Przeliteruje jeszcze raz dzieciaku Z N A K N A K A Z U. Od poprzedniego skrzyzowania az do tego ronda jest JEDEN i widac go na zdjeciu po lewej. Mozna jechac z lewej lub prawej strony tego znaku. Wczesniej nie ma zadnego znaku NAKAZU. Jeszcze ci przeliteruj dzieciaczku: Z N A K N A K A Z U. Wczesniej masz jedynie znak UZUPELNIAJACY kt鏎y INFORMUJE o mo磧iwo軼i jazdy prawym pasem w prawo i lewym pasem na wprost (czyli do ronda). Poza tym nie ma tam zadnego znaku nakazu, ani zakazu. Kolejny swinoujski orzel chcial zablysmac swoja interpretacja kodeksu ruchu drogowego...

Go嗆 • Czwartek [14.12.2023, 15:59:06] • [IP: 176.221.122.***]

Go嗆 • Czwartek [14.12.2023, 14:55:32] • [IP: 46.113.8.**] To jeszcze powiedz mi, do ktorego momentu znak nakazu jazdy prosto dziala? Czy trzeba jechac az do ahlbecku czy do pierwszego skrzyzowania (ronda) na ktorym w pelni legalnie mozemy zjechac pierwszym zjazdem?

Go嗆 • Czwartek [14.12.2023, 14:55:32] • [IP: 46.113.8.**]

Go嗆 • Czwartek [14.12.2023, 12:42:15] • [IP: 149.156.152.***] Go嗆 • Czwartek [14.12.2023, 09:10:57] • [IP: 176.221.122.***] Widz, 瞠 ju was dw鏂h jest. A rondo to co to jest? Skrzy穎wanie o ruchu okr篹nym ale nadal skrzy穎wanie. Co mamy tutaj przed rondem? Znak nakazu, prawy pas do jazdy w prawo, a drugi do jazdy prosto przez skrzy穎wanie. Dzi瘯uj dobranoc i nie p豉ka mi tu. Jeszcze na koniec wam przeliteruj dzieciaczki: Z N A K N A K A Z U.

Go嗆 • Czwartek [14.12.2023, 13:43:37] • [IP: 193.69.22.**]

Zrobi tunel...

Go嗆 • Czwartek [14.12.2023, 13:35:43] • [IP: 5.173.47.***]

A gdyby tym przej軼iem sz豉 wasza matka. ...to co? Albo gdyby tym przej軼iem sz豉 procesja... to co?

Go嗆 • Czwartek [14.12.2023, 12:42:15] • [IP: 149.156.152.***]

Ad Go嗆 • Czwartek [14.12.2023, 09:10:57] • [IP: 176.221.122.***]. Oczywi軼ie, 瞠 Ty masz racj, ale s niekt鏎zy chc帷y tworzy wygodn dla siebie, nieuprawnion interpretacj. Wystarczy popatrze na pasy na jezdni. Kto tak wymy郵i organizacj ruchu, ale to nie zmienia przepis闚. Ad Go嗆 • Czwartek [14.12.2023, 07:05:43] • [IP: 46.113.8.**]. Spr鏏uj zrozumie przepisy PoRD i zobaczysz, 瞠 nie masz racji. Znam wielu takich interpretator闚, a bywaj oni mocno zdziwieni jak si dowieduj prawdzy.

Go嗆 • Czwartek [14.12.2023, 11:53:09] • [IP: 37.109.160.***]

Przy corso przej軼ie podziemne i po sprawie

Go嗆 • Czwartek [14.12.2023, 09:49:50] • [IP: 92.118.166.*]

Wszystkie nowe drogi w 安inouj軼iu budowano be 鈍iate reguluj帷ych ruch drogowy. C, y tobylo zwi您ane ze szczeg鏊nym dbaniem o pieszego czy brak wizji.na przysz這嗆. W centrum RONDO NA RONDZIE a gdzie powinno by to mamy wysyp KOLIZJI.

Go嗆 • Czwartek [14.12.2023, 09:35:16] • [IP: 213.155.174.***]

Zakaz wjazdu Niemcom samochodami i po sprawie.

Go嗆 • Czwartek [14.12.2023, 09:10:57] • [IP: 176.221.122.***]

Go嗆 • Czwartek [14.12.2023, 07:05:43] • [IP: 46.113.8.**] Masz zdj璚ie obok komentarzy, wyjasnij mi czemu auta na zdjeciu, jadace lewym pasem, przez rondo w strone corso lamia przepisy? Chetnie sie dowiem, bo nie lubie miec brakow w wiedzy.

Go嗆 • Czwartek [14.12.2023, 07:05:43] • [IP: 46.113.8.**]

Go嗆 • 字oda [13.12.2023, 10:13:19] • [IP: 176.221.122.***] Oho, i mamy pierwszego cierpiarza z w豉snymi przepisami ruchu drogowego.

Go嗆 wczasowicz • 字oda [13.12.2023, 20:20:01] • [IP: 95.90.234.***]

Wiekszosc klientow corso idzie do lub z kierunku centrum czyli placu wolnosci I oni nie beda inaczej przekraczac ta ulice, a nie zbaczac w innym kierunku. Pozatym przed takim centrum powinno byc wiecej miejsca dla pieszych albo ulica jako deptak.

Ryh Pieja • 字oda [13.12.2023, 19:12:04] • [IP: 31.0.76.***]

Tunel. Wykopa tunel. I koniecznie w tunelu ga郾ica.

Go嗆 • 字oda [13.12.2023, 18:19:52] • [IP: 185.210.38.**]

Donek ju w szale rz康zenia tak瞠 przygotujcie si na jeszcze gorsze scenariusze.

Go嗆 • 字oda [13.12.2023, 17:22:52] • [IP: 37.109.166.***]

Mnie najbardziej interesuje co za" umys" maluje zebry przy rondach ?

Go嗆 • 字oda [13.12.2023, 16:54:19] • [IP: 5.173.112.***]

Bardziej potrzebne niz ta konkretna droga. A jakby jakis debil nie zrobil z glownej ulicy pilsudskiego deptaku nie byloby problemu

Ogl康asz 1-25 z 103
■ Wiesz o czym o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wy郵ij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czym o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wy郵ij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czym o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wy郵ij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czym o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wy郵ij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czym o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wy郵ij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czym o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wy郵ij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czym o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wy郵ij mms na numer 602 657 344
■ Dargob康z, 18 kwietnia 2024 r. - Wczesnym rankiem o godzinie 6:14 dosz這 do powa積ego wypadku na drodze krajowej numer 3 w miejscowo軼i Dargob康z. Z nieustalonych dotychczas przyczyn zderzy造 si dwa pojazdy dostawczy i bus. W wyniku zdarzenia poszkodowane zosta造 osoby podr騜uj帷e tymi pojazdami ■ Joanna Agatowska Prezydentem 安inouj軼ia w I turze! To historyczne zwyci瘰two! Oczywi軼ie musi by potwierdzone oficjalnymi danymi z PKW ale na podstawie protoko堯w z 27 komisji wyborczych w 安inouj軼iu Joanna Agatowska w mistrzowskim stylu pokona豉 trzech swoich konkurent闚 i w I turze zosta豉 prezydentem 安inouj軼ia! ■ Ostateczne rozliczenie tunelu nie zosta這 jeszcze dokonane. Nast徙i po wydaniu 安iadectwa Wykonania, co spodziewane jest ok. wrze郾ia br. Roszczenia obu stron w zwi您ku z prowadzonymi mediacjami s obj皻e tajemnic mediacji - t逝maczy Jaros豉w Jaz Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta 安inouj軼ie ■