POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [16.10.2023, 16:02:34] • Świnoujście

Zaniedbane przystanki – symbol wzorowego gospodarza

Zaniedbane przystanki – symbol wzorowego gospodarza

fot. iswinoujscie.pl

Ktoś mógłby powiedzieć, że to tylko przystanek. Jednak przystanek autobusowy na osiedlu Posejdon, oznaczony numerem "01", położony przy ulicy Granicznej i Roosevelta, mówi wiele do swoich mieszkańców. Jego stan jest opłakany - obrośnięty mchem i tak zabrudzony, jakby nie miał styczności z wodą i mydłem od lat.

Taki widok jest dla wielu mieszkańców nie tylko dyskomfortem w codziennym korzystaniu z komunikacji miejskiej, ale także symbolem zaniedbań i braku troski ze strony lokalnych władz. Czy to rzeczywiście tak trudne, by zadbać o podstawową estetykę miejsca, z którego korzystają codziennie ludzie?

Zaniedbane przystanki – symbol wzorowego gospodarza

fot. iswinoujscie.pl

Niektórzy z mieszkańców mają nadzieję, że przystanek zostanie odświeżony chociażby przed nadchodzącymi wyborami. Ale czy to nie jest już zbyt późno? Czy jednorazowa interwencja przed wyborami naprawdę może wynagrodzić lata zaniedbań?

Zaniedbane przystanki – symbol wzorowego gospodarza

fot. iswinoujscie.pl

Rozmawiając z mieszkańcami miasta, słychać ich frustrację. Zdają się mówić jednym głosem, wskazując na to, jak bardzo rządzący mają ich potrzeby i oczekiwania "głęboko gdzieś", jakby zupełnie zapomnieli, kto im dał mandat do sprawowania władzy.

Być może zbliżające się wybory to moment, kiedy mieszkańcy pokażą swoje niezadowolenie i postawią na tych, którzy zadbają o ich potrzeby, a nie tylko o własne interesy. Czas pokaże.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 16, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-16 z 16

Gość • Wtorek [17.10.2023, 09:56:37] • [IP: 178.238.252.**]

Z za szyb aut, nic nie widać a ktoś za ten stan odpowiedzialny, pieszo nie chadza i nie korzysta z komunikacji miejskiej.

Gość • Wtorek [17.10.2023, 07:53:27] • [IP: 88.218.254.***]

No to może nasza Basieńka przypomni sobie czasy PRL kiedy to stawiało się betonowe przystanki. Takie beronowe, takie niezniszczalne i beeeetoooonooooooweeeee!

Gość • Wtorek [17.10.2023, 07:34:11] • [IP: 78.10.225.***]

Mam wrażenie, że jego wygląd jest spójny z otoczeniem - nie odbiega na niekorzyść.

Gość • Wtorek [17.10.2023, 06:55:45] • [IP: 178.238.246.***]

Przystanki to działka komunikacji nie panów od trawki(nie mylić z ziołem)

Gość • Poniedziałek [16.10.2023, 21:27:21] • [IP: 188.206.66.***]

Popatrz na siebie spasiona świnio. Wyglądasz sam oblesnie a masz czelność komuś innemu wytykać coś co od niego nie zależy. Zacznij od siebie tlusciochu.

Gość • Poniedziałek [16.10.2023, 21:03:47] • [IP: 176.221.122.**]

Staruszek miejski już niewiele widzi, więc personel kładzie laskę i na staruszka i na zadania które im przypisał. Najważniejsze, że kasa co miesiąc wpływa z publicznych środków. Ale faktem jest, że największy laskarz to były kierowca staruszka, a obecnie użytkownik baraku po upadłej firmie na Karsiborskiej.

Gość • Poniedziałek [16.10.2023, 20:18:25] • [IP: 89.151.37.***]

Nikt nikomu nie każe lubić pomarańczowego. A jak Ci się nie podoba bród, to posprzątaj. Sabina Domoń.

Gość • Poniedziałek [16.10.2023, 20:12:59] • [IP: 176.221.122.***]

Proszę pana! Ona nieczynna ta budka, nawet napis był ale jakiś obuz zdjął!

Gość • Poniedziałek [16.10.2023, 19:44:41] • [IP: 92.118.166.***]

Kiedyś startowała tam linia 1 i 4. Była nawet budka z biletami. To były czasy. Już nie wrócą...😭

Gość • Poniedziałek [16.10.2023, 19:18:30] • [IP: 176.221.122.**]

Gość • Poniedziałek [16.10.2023, 17:24:07] • [IP: 31.11.128.**] Maja placone za wyrywanie trawki to wyrywaja trawke. Mieli by placone za szorowanie wiaty przystankowej to by szorowali. Robia swoja robote i chwala im za to. Natomiast zleceniodawca to jakis cymbal zyjacy w alternatywnym swiecie.

Gość • Poniedziałek [16.10.2023, 19:12:26] • [IP: 185.210.38.***]

może pracowników nie ma kto pospszonta kazdhyw autobusach uwa zajom sie za kierowników poco to robic irence brudzic se tom pracom firma zie znajdzie to zanichn to zrobiom jak wiele pszystanków zanich sie spszonta a to donich nalezy jak oni olewajom to wszstko widziałem jak to robiom wienc co tu gaac siedzom wkija walomnieroby jedne

Gość • Poniedziałek [16.10.2023, 18:06:09] • [IP: 78.30.82.***]

Jak najszybciej to zaniedbanie przystanku należy zgłosić mailowo do Ojca naszego Tadeusza z Rydzykowa, On wdroży procedury sprzątające, oraz zleci jego poświęcenie... A może i zaleci odprawienie egzorcyzmów, co by czart nie świnił przystanku w przyszłości...🍎🍵🍷

Gość • Poniedziałek [16.10.2023, 17:24:07] • [IP: 31.11.128.**]

Przystanki brudne, znaki drogowe brudne, ławki brudne...ale wstyd.A panowie w pomarańczowych ubrankach wyrywają trawkę z chodników.👏👏👏

Gość • Poniedziałek [16.10.2023, 17:07:34] • [IP: 77.252.46.***]

Zluzujcie majty, zawsze może być gorzej, bo na lepiej nie ma co liczyć.

Gość • Poniedziałek [16.10.2023, 16:48:32] • [IP: 78.30.81.***]

Wszystkie przystanki podobnie wyglądają. Jaki pan taki kram. Wstyd!

Gość • Poniedziałek [16.10.2023, 16:40:18] • [IP: 176.221.122.***]

Stare powiedzenie mówi"jaki pan taki kram"i mamy klasyczny przykład🙄

Oglądasz 1-16 z 16
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■