POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [16.10.2023, 08:42:23] • Świnoujście

Zaniedbana oaza kultury: Ławka przy MDK-u wciąż woła o pomstę do nieba

Zaniedbana oaza kultury: Ławka przy MDK-u wciąż woła o pomstę do nieba

fot. Czytelnik

Mimo mijających miesięcy i zmieniających się pór roku, pewne rzeczy pozostają niezmienne. Niestety, dotyczy to również ławki przy ulicy Matejki w Świnoujściu, tuż przed wejściem do sal Miejskiego Domu Kultury. Mimo wcześniejszych obietnic i prób napraw, stan obiektu pozostawia wiele do życzenia, o czym świadczy nadesłany przez czytelnika zdjęcie.

Ławka, która latem miała stanowić miejsce wytchnienia i relaksu dla odwiedzających liczne wydarzenia kulturalne i sportowe, nadal jest w opłakanym stanie. Farba złuszczająca się ze zmęczonego materiału, drewniane elementy, które wyraźnie odstają, czy brud, który zdobi jej powierzchnię, są niemym świadectwem zaniedbań. To smutny widok, szczególnie że miejsce to powinno tętnić życiem, kulturą, a przede wszystkim - dbałością o detale.

Władze miasta, odpowiedzialne za utrzymanie miejskich instytucji, zdają się zapominać, że miejsca związane z kulturą powinny stanowić wizytówkę, a nie przyczynę do wstydu. Czystość, estetyka, i niezawodność - to powinny być filary utrzymania każdego obiektu użyteczności publicznej, tym bardziej gdy pod jego dachem odbywają się wydarzenia promujące kulturę i aktywność lokalnej społeczności.

Apelujemy więc o zdecydowane działania. Nie wystarczą już prowizoryczne naprawy czy półśrodki. To miejsce zasługuje na prawdziwą renowację, czy może nawet - wymianę ławki na nową. Być może nadszedł czas, aby nowe władze, przejęły inicjatywę i zadbały o to, by proza życia codziennego mieszkańców Świnoujścia nie była psuta przez tak przykre drobiazgi.

Nasz czytelnik po raz kolejny zwraca uwagę na ten problem. Niech to będzie przestroga i sygnał do działania dla tych, którzy mają realny wpływ na zmiany. Kultura zasługuje na więcej, a mieszkańcy Świnoujścia na lepszy standard i dbałość o ich otoczenie.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 18, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-18 z 18

Chory psychicznie wraca: • Wtorek [17.10.2023, 11:32:17] • [IP: 46.205.136.***]

17:02•77.252.46.*** Ja bym tą ławkę przerobił na mazut, albo na smołę chłodzoną papą z dachu... ■■■A CO PISAŁ MANIAK WCZEŚNIEJ? TO:■■■pod artykułem10.07.2020, 00:25:40] • Imponujący samochodowiec przepływał w środę przez Świnoujście! Zobacz film!● Gość • Piątek [10.07.2020, 11:11:09] • 77.252.46.**] Powinni tego KESS'a powinni przerobić na mazut, albo na smołę chłodzoną papą z dachu.■■■ pod art. z 28.06.2020, 10:34:31] • Święto Polskiej Marynarki Wojennej z nutką goryczy!! ● 28.06.2020,. ..77.252.46.***]. Powinni te okręty przerobić na mazut, albo na smołę chłodzoną papą z dachu.■■■ pod artyk.pt. [Rower] Porzucony czy zaginiony?.11.06.2022, 21:18:32] • ● 12.06.2022, 08:57:28] • [IP: 78.10.206.**] Powinni ten rower przerobić na mazut, albo na smołę chłodzoną papą z dachu...■■■ pod art.pt. [11.03.2021, 08:52:07] • Mieszkaniec: Czyżby wracała epoka parowców? ● 08:58:53] • [IP: 77.252.46.***] To bardzo czysta para wodna z reaktora... Osobiście, to ja bym go przerobił na mazut, albo na smołę chłodzoną papą z dachu.

Gość • Wtorek [17.10.2023, 10:09:45] • [IP: 149.156.152.***]

Czego chcecie? Ładna ławka, nogi z odlewu, siedzisko z belek. Położona przed placówką kultury. Jej zużycie wskazuje iż jest w tym miejscu wielokrotnie użytkowana. Jej ogólny stan oddaje poziom pobliskiej placówki. Nie odbiega rażąco od otoczenia. A Wy czego chcecie? Żeby po odwiedzinach w MDKu nie było na czym usiąść.

Gość • Wtorek [17.10.2023, 10:04:22] • [IP: 178.238.252.**]

Ławka i ściana za ławką do naprawy.Dobrze, że są mieszkańcy, którzy na wszystko zwracają uwagę, no super, że telefony mamy z aparatami.A przedewszystkim, że mamy komu te zdjęcia wysyłać, że spostrzegawczość i troska nie pozostanie bez echa.

Gość • Poniedziałek [16.10.2023, 20:52:31] • [IP: 176.221.123.**]

Ta ławka to dzieło sztuki :D

Gość • Poniedziałek [16.10.2023, 18:56:01] • [IP: 178.238.247.**]

Dokładnie, mają ludzie problemy. Ręce opadają. Nawiasem, nie radzę siadać na ławkach, można złapać wilka.

Gość • Poniedziałek [16.10.2023, 17:10:24] • [IP: 185.210.39.***]

Powodem do wstydu to jest stan budynku sali teatralnej, a nie ławka na chodniku. Od kilku lat sala woła o remont a odpadający gdzieniegdzie ze ścian tynk jest jej łzami. Pozdrawiam władze miasta.

Gość • Poniedziałek [16.10.2023, 17:03:38] • [IP: 77.252.46.***]

Ławka ławką, ale ta ściana za tą ławką jaka jest urocza... Za czasów stacjonujących tutaj Ruskich taki rozpiździel był nie do pomyślenia.

Gość • Poniedziałek [16.10.2023, 17:02:07] • [IP: 77.252.46.***]

Ja bym tą ławkę przerobił na mazut, albo na smołę chłodzoną papą z dachu...

Gość • Poniedziałek [16.10.2023, 16:45:19] • [IP: 37.47.135.***]

W S T Y D, W S T Y D WIZYTÓWKA MIASTA ŚWIADCZĄCA O GOSPODARZU TEGO MIASTA T O T A L N Y BRAK NADZORU NAD LUDŻMI KTÓRZY ZA TO ODPOWIADAJĄ I MAJĄ PŁACONE.

Gość • Poniedziałek [16.10.2023, 16:19:46] • [IP: 37.248.176.***]

Ławka idealnie się komponuje z tłem za ławką, więc nie rozumiem po co te dyskusje. Gdyby ławka była nowa to nijak by tu nie pasowała.

Gość • Poniedziałek [16.10.2023, 15:39:37] • [IP: 37.47.180.**]

Ławka raczej podlega pod Um

Gość • Poniedziałek [16.10.2023, 13:13:43] • [IP: 46.112.2.**]

Dadzą wam lawke nowa to bedziecie pisać że brzydka wam się nie dogodzi

Gość • Poniedziałek [16.10.2023, 13:08:09] • [IP: 37.248.179.***]

Och mają ludzie problemy...

Gość • Poniedziałek [16.10.2023, 12:41:29] • [IP: 178.238.246.**]

Skoro ta ławka jest przed Domem Kultury to pracownicy powinni interweniować, aby ta ławka wyglądała kulturalnie 😁🥹

Gość • Poniedziałek [16.10.2023, 11:46:58] • [IP: 37.248.210.***]

Miasto bogate co tam będzie malować kupi nową najlepiej betonową.

Gość • Poniedziałek [16.10.2023, 10:17:05] • [IP: 46.112.4.**]

Ławka była dwukrotnie naprawiona, a ten apel skierujcie do bąbelków i pociech, które regularnie ją dewastują.

Gość • Poniedziałek [16.10.2023, 09:50:54] • [IP: 46.205.136.***]

Ja bym z chęcią siedział na tej ławce i 5 godzin, gdyby to załatwiło inny, poważniejszy problem miasta, HULAJNOGI Z WYPOŻYCZALNI, wszechobecne, blokujące lub utrudniające poruszanie się na chodnikach, drogach rowerowych i czasem nawet na jezdniach.To jest codzienne chamstwo i naruszanie prawa.

Gość • Poniedziałek [16.10.2023, 09:20:45] • [IP: 176.221.122.**]

Były kierowca Jasia drwi z nas zaszyty w baraku na Karsiborskiej ! Widać jest gatunkiem chronionym i dlatego nie można go wytępić.

Oglądasz 1-18 z 18
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■