POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [07.10.2023, 14:05:21] • Świnoujście

Dziki rządzą na cmentarzu. Tym razem przeorały teren przy pamiątkowych nagrobkach dawnych świnoujścian

Dziki rządzą na cmentarzu. Tym razem przeorały teren przy pamiątkowych nagrobkach dawnych świnoujścian

fot. Mieszkaniec

Do dziczych wybryków zdążyliśmy się w Świnoujściu przyzwyczaić. W poszukiwaniu pożywienia, od lat rozwalają kubły ze śmieciami, niszczą trawniki i klomby. Kolejne próby walki z tą plagą okazują się nieskuteczne. Rozwalony kubeł z odpadami przy promenadzie nie bulwersuje jednak tak jak dzisiejszy wygląd kwatery dawnych mieszkańców miasta na cmentarzu komunalnym. Mieszkaniec przesłał nam zdjęcia „splantowanego” przez dziki lapidarium czyli symbolicznej kwatery przedwojennych świnoujścian.

Wygląda na to, że spore stadko dzików poszukiwało pożywienia na tym właśnie fragmencie cmentarza. Czy administracja zamyka na noc bramki wejściowe? Skutki tej wizyty widzimy na zdjęciach mieszkańca. Teren między nagrobkami został dokładnie przeorany.

Dziki rządzą na cmentarzu. Tym razem przeorały teren przy pamiątkowych nagrobkach dawnych świnoujścian

fot. Mieszkaniec

Dzik jest w stanie przeskoczyć ogrodzenie nawet niemal 2 metrowej wysokości. Obecny płot wokół miejskiej nekropolii nie jest w stanie powstrzymać tych zwierząt. Czy są inne sposoby?

Z informacji prasowych wiemy, że w województwie Pomorskim dobrze sprawdziła się rozkładana na ziemi specjalna siatka, której dziki nie są w stanie przejść. To rozwiązanie ma także tę zaletę, że nie wymaga żadnej inwestycji, przebudowy płotu. Zdaniem kierownictwa tamtejszego Inspektoratu Weterynarii, rozłożenie siatki zapobiega także rozprzestrzenianiu się wirusa groźnej choroby-Afrykańskiego Pomoru Świń /ASF/.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 43, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-43 z 43

Gość • Sobota [07.10.2023, 19:00:54] • [IP: 178.238.252.***]

Niech władze miasta zajmą się w końcu rozpadającym się kolumbarium. Śruby trzymające płyty (za którymi stoją urny) częściowo wymienione, te niewymienione są w połowie odkręcone, przez co płyty są ruchome. Kiedy w końcu to naprawią? Ludzie płacą tyle pieniędzy za pochówek, a tu taki bubel postawiony. Biuro na cmentarzu rozkłada ręce. Może Redaktor ponowiłby ten temat, bo to staje się niedorzeczne.

Blasted75 • Sobota [07.10.2023, 18:50:34] • [IP: 79.186.8.***]

Urząd powinien zrekompensować straty poniesione przez Pana opiekującego się lapidarium. Wstyd że miasto się nie dołoży groszem. Wydział Pana Jacka po drugiej stronie ulicy...

Gość • Sobota [07.10.2023, 16:49:56] • [IP: 91.41.24.***]

Te bramki sa do d..py!!dlaczego same sie nie zamykają?

Gość • Sobota [07.10.2023, 16:42:46] • [IP: 46.205.136.***]

15:12:04] • [IP: 31.0.93.***] jak ja lubie to leninowskie doktrynalne myślenie - ludzie maja sie nauczyć, a pensje odebrac bezczynni zarządzający cmentarzami. Wśrod ludzi zawsze ktos sie znajdzie, kto bramki nie zamknie, dlatego trzeba odpowiednio wszystko technicznie przygotować, np.tak jak poniżej piszę (16:24)

Gość • Sobota [07.10.2023, 16:36:32] • [IP: 46.205.140.**]

Przed Nowym Cmentarzem powinny być stojaki na rowery - jest ścieżka rowerowa, a brakuje stojaków na rowery.

Gość • Sobota [07.10.2023, 16:32:58] • [IP: 46.205.140.**]

Na Nowym Cmentarzu już rok bramka sama się otwiera, kiedy zawieje wiatr.

Gość • Sobota [07.10.2023, 16:24:49] • [IP: 46.205.136.***]

14:25 • 37.248.176.***] z najprostszego filmiu przyrodniczego dla dzieci dowiesz się, że inwazja dzikow w miastach nie wynika z tego, że ZABIERA SIĘ im teren żerowania, tylko że śmieci, a czasem zachowanie ludzi (karmienie) oraz właśnie nadmierne rozmnażanie się dzików WSKUTEK POSZERZENIA SIĘ ŚRODOWISKA NATURALNEGO -to przyciąga dziki. Po wojnie tylko 20% obszaru kraju było zalesione, dziś aż 30%. Odłóż na bok tę lewacką propagandę upodrzędniającą ludzi, a wywyższającą faunę.----- A sprawe cmentarza można załatwić tylko przez zmianę kierunku otwierania się bram i furtek oraz złączenie się ich ze sprężynowym mechanizmem zamykania. Proste jak budowa cepa, hej, wy z zarządu, mniej kaw i ciastek na biurku, więcej pomyślunku i troski

Gość • Sobota [07.10.2023, 15:54:58] • [IP: 5.173.194.**]

Niestety nie wszystkie bramki się domykają, może najpierw trzeba furtki ponaprawiać.

Gość • Sobota [07.10.2023, 15:44:06] • [IP: 89.151.36.***]

Remondis zarządza terenem cmentarza. Chyba nie ogarniają.

Gość • Sobota [07.10.2023, 15:42:04] • [IP: 176.221.122.**]

Jedynym sposobem jest zamykanie cmentarza o określonej godzinie a jeśli chodzi o siatkę to ten sposób dotyczy samego ogrodzenia z siatki a polega to na doczepieniu do pionowej siatki odcinka leśnej siatki tak aby dzik chcący podważyć siatkę nie mógł tego zrobić. Do tego muszą być zamontowane bramki wejściowe które samoczynnie się zamykają aby ci co mają za długi ogon i zostawiają otwarte furtki przytrzaśnięciem dało znać że trzeba zamykać za sobą

Gość • Sobota [07.10.2023, 15:12:04] • [IP: 31.0.93.***]

Najpierw niech dzicy ludzie nauczą się zamykać furtki to i dziki nie wejdą jeszcze nie widziałem dzika skaczącego przez płot

Gość • Sobota [07.10.2023, 14:58:23] • [IP: 62.69.252.**]

Dlaczego administracja!!? To ci co dupy wożą rowerami nie zamykają bramek! Od dzisiaj będę róbił fotki, aby potwierdzić moją wypowiedź

Gość • Sobota [07.10.2023, 14:39:04] • [IP: 176.221.122.**]

Nie wpominajac ze nie ma parkingu a ten kolo cmentarza jes niebezpieczny. Ni to parking ani chodnik. Zreszta w kiepskim stanie

Gość • Sobota [07.10.2023, 14:37:30] • [IP: 176.221.122.**]

''Dzik jest w stanie przeskoczyć ogrodzenie nawet niemal 2 metrowej wysokości. Obecny płot wokół miejskiej nekropolii nie jest w stanie powstrzymać tych zwierząt'' ----a nie stac naszego miasta o porzadek na ul. Karsiborskiej? TE OGRODZENIE AZ SIE PROSI O NOWE.A nowa czesc cmentarza o nowa kaplice...

Gość • Sobota [07.10.2023, 14:33:12] • [IP: 46.205.136.***]

Sprawa jest prosta, szokuje mnie, że zarząd cmentarza tego nie robi. Należy przerobić furtki i bramy cmentarza tak, by OTWIERAŁY SIĘ NA ZEWNĄTRZ, a połączone były SPRĘŻYNAMI automatycznie je zamykającymi. Absurdalne jest zawieszanie NA FURTKACH OTWIERANYCH DO WEWNĄTRZ cmentarza APELI do ludzi, by zamykali te furtki, tym bardziej, że w pewnych miejscach nie jest łatwe zatrzaśnięcie ich /zamknięcie na klamkę. Czym wytlumaczyć tę biernośc zarządu? Gdyby to był mój prywatny teren to bym lewą ręką przez prawe ramię to zrobił. Tym ludziom wisi ten cmentarz? Mają inne zajęcia? Co do przeskoczenia płotu 2-metrowego... płoty postawione przez Niemców w lasach zaraz za granicą nie mają wysokości 2 metrów, najwyżej 1, 5 metra (teraz zerknąłem na moje zdjęcia z okolic Worka, upewniłem się).

Gość • Sobota [07.10.2023, 14:25:50] • [IP: 37.248.176.***]

Jaki problem? Wieczorem pracownicy niech sprawdzą czy pozamykane są wszystkie bramy. Przecież nie ma ich dużo. Zabiera się zwierzętom ich środowisko naturalne, to szukają nowych miejsc do żerowania, a że tam akurat rosną dęby..., one nie wiedzą, że to cmentarz.

Gość • Sobota [07.10.2023, 14:18:38] • [IP: 176.221.123.***]

widzimy Działkę Cmentarną Byłych mieszkańców Niemieckiego Swinemiunde Wojsko Rosyjskie Niemieckie Swinemiunde Zdobyło 05 05 1945r Wojsko to Miasto opuściło w Pazdzierniku 1992 r i Cmentarz Rosyjski został Rozebrany Dzisiaj jest tam tylko Pomnik Rosjan Tu widzimy że Władze Miasta zgodziły sie na Symboliczny Cmentarz Niemiecki Bo wszystkie Cmentarze niemieckie były rozebrane po 20 latach od zakończenia 2 Wojny Swiatowej

Gość • Sobota [07.10.2023, 14:15:03] • [IP: 5.173.152.**]

o kurde tyle pracy tam wlozyl pan Hamerski;(

Oglądasz 26-43 z 43
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■