POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [29.09.2023, 07:50:16] • Świnoujście

Jesienne biegi przełajowe z wyspiarzem

Jesienne biegi przełajowe z wyspiarzem

fot. OSiR Wyspiarz

W dniu 27 września 2023 r., na Stadionie Miejskim w Świnoujściu odbyły się Jesienne Biegi Przełajowe. Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” zorganizował zawody w ramach XXIX Sportowego Turnieju Miast i Gmin 2023 oraz XV Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich pod hasłem „Żyjmy zdrowo na sportowo”.

Były to pierwsze sportowe zawody w roku szkolnym 2023/2024.
Trasa dla najmłodszych uczestników zawodów wyznaczona została na stadionie, zaś dla starszych dzieci i młodzieży przebiegała wokół części korony stadionu miejskiego.

Na starcie stanęło 693 biegaczy. Przedszkolaki rywalizowali na dystansie 250 m, dzieci z klas I-IV na dystansie 400 m, uczniowie klas V-VI na dystansie 600m, zaś uczniowie klas VII-VIII i młodzież ze szkół średnich rywalizowali na dystansie 900 m . Wszyscy zawodnicy dzielnie walczyli o jak najwyższe pozycje.

Trzy najlepsze miejsca w każdym biegu nagrodzone zostały pamiątkowymi pucharami.

Trzy najlepsze wyniki w poszczególnych kategoriach:
Dziewczęta rocznik 2017 i młodsi:
Pola Dudzicz – PM „ Bajka” – I miejsce
Alicja Miklar – PM1 – II miejsce
Liwia Stasiak – PM 11– III miejsce
Chłopcy rocznik 2017 i młodsi:
Jan Helt – PM 3 – I miejsce
Krzysztof Koralewski – PM „ Perełki Bałtyku”– II miejsce
Mikołaj Kapyś – PM „ Perełki Bałtyku „ – III miejsce
Dziewczęta rocznik 2016
Maja Modrzyńska – SP 1 – I miejsce
Maja Ciszek – SP 6 – II miejsce
Zuzanna Rynkiewicz – SP 6 – III miejsce
Chłopcy rocznik 2016
Nikodem Zięba – SP1 – I miejsce
Patryk Łykowski – SP 4 – II miejsce
Piotr Szczodry – SP6 – III miejsce
Dziewczęta rocznik 2015
Liliana Ośmiałowska – SP 6 – I miejsce
Jagoda Tomczak – SP 4 – II miejsce
Lila Krokosz – SP6 – III miejsce
Chłopcy rocznik 2015
Aleksander Ptasicki – SP1 – I miejsce
Seweryn Mroczkowski – SP 6 – II miejsce
Filip Gajdemski – SP 1 – III miejsce
Dziewczęta rocznik 2014
Hanna Kanapczyk – SP 1 - I miejsce
Zuzanna Jałoszyńska – SP 4 – II miejsce
Julia Jochim – SP 6 – III miejsce
Chłopcy rocznik 2014
Szymon Deja – SP 1 – I miejsce
Ernest Choja – SP 1 – II miejsce
Franciszek Drela – SP4 – III miejsce
Dziewczęta rocznik 2013
Natalia Smolińska – SP 6 - I miejsce
Sara Hateor – SP1 – II miejsce
Oliwia Piętak SP 1 – III miejsce
Chłopcy rocznik 2013
Kuba Słodkowski – SP 1– I miejsce
Hubert Rogowski – SP 1 - II miejsce
Ksawery Sułkowski – SP 1 - III miejsce
Dziewczęta rocznik 2012/2011
Aleksandra Pancer – SP6 – I miejsce
Alicja Wiśniewska – SP 6 = II miejsce
Katarzyna Czech – SP 1 – III miejsce
Chłopcy rocznik 2012/2011
Nikodem Jarmuł – SP 1 – I miejsce
Dominik Mróz – SP 9 – II miejsce
Fabio Baldi – STSG – III miejsce
Dziewczęta rocznik 2010/2009
Marta Nieśpelska – SP1 – I miejsce
Oliwia Stelmaszczyk – SP 1– II miejsce
Zuzia Chyła – SP 1 – III miejsce
Chłopcy rocznik 2010/2009
Oskar Gromek – SP1 – I miejsce
Szymon Pastuszka – SP4 – II miejsce
Artur Kostenko – SP 4– III miejsce
Dziewczęta – szkoły średnie
Julia Leonowicz – LO – I miejsce
Anastazja Dzhuhan - CEZIT – II miejsce
Urszula Stokowska – LO im. Mieszka – III miejsce
Chłopcy – szkoła średnia
Dawid Pecyna – STSG – I miejsce
Piotr Biesiadzińśki – CEZIT – II miejsce
Rajan Skwara – ZCKZiU – III miejsce

Organizator zawodów Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” dziękuje dzieciom i młodzieży za tak liczny udział i sportową rywalizację, nauczycielom wychowania fizycznego za zachęcenie uczniów do udziału w zawodach, a także sędziom za sprawne przeprowadzenie zawodów.

OSiR „Wyspiarz”


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Ośrodek Sportu i Rekreacji "Wyspiarz w Świnoujściu, informuje że w związku z konserwacją sieci, węzła i instalacji przez PEC w dniu 22.05.2024 r. (środa) Pływalnia na Uznam Arenie przy ul. Grodzkiej 5, będzie w tym dniu NIECZYNNA. Jednocześnie informujemy, że hala sportowa i siłownia na tym obiekcie, będzie funkcjonować bez zmian ■ Już 19 maja hala sportowa SP nr 1 przy ul. Witosa w Świnoujściu zamieni się w arenę pełną tańca i emocji. Ponad 200 tancerzy z sześciu szkół tanecznych z różnych miast, w tym ze Szczecina, Kołobrzegu i Rzeszowa, stanie do rywalizacji w Turnieju Tańca Nowoczesnego „Roztańczone Wyspy”. ■ Nowi zastępcy: Joanna Agatowska będzie miała dwóch zastępców. Zastępcą do spraw społecznych będzie pan Roman Kucierski, zastępcą do spraw inwestycyjnych będzie pan Arkadiusz Mazepa. Natomiast sekretarzem miasta zostanie pan Paweł Juras ■ Ryszard Teterycz Przewodniczącym Rady Miasta Świnoujścia ! Nowy przewodniczący był jedynym zgłoszonym kandydatem. Poparło go 19 radnych. 2 było przeciw ■ 21 nowych radnych Rady Miasta Świnoujście odebrało zaświadczenia o wyborze oraz uroczyście złożyło ślubowanie. Wśród nich jest wielu społeczników. Na tej samej sesji nowa prezydent Świnoujścia Joanna Agatowska złożyła ślubowanie i formalnie objęła urząd. ■ Na poniedziałek 6 maja 2024r. Komisarz Wyborczy w Szczecinie zwołał I sesję Rady Miasta Świnoujście IX kadencji. Obrady odbędą się w sali numer 315 Miejskiego Domu Kultury przy ulicy Wojska Polskiego 1/5. Początek o godzinie 10.00. Porządek obrad 1. Otwarcie inauguracyjnej sesji rady. 2. Wręczenie zaświadczeń o wyborze na radnego. 3. Złożenie ślubowania przez radnych. 4. Stwierdzenie kworum i przyjęcie porządku obrad. 5. Wybór przewodniczącego rady. 6. Wręczenie zaświadczenia o wyborze na Prezydenta Miasta Świnoujście. 7. Złożenie ślubowania przez prezydenta. 8. Zakończenie obrad ■ Joanna Agatowska Prezydentem Świnoujścia w I turze! To historyczne zwycięstwo! Oczywiście musi być potwierdzone oficjalnymi danymi z PKW ale na podstawie protokołów z 27 komisji wyborczych w Świnoujściu Joanna Agatowska w mistrzowskim stylu pokonała trzech swoich konkurentów i w I turze została prezydentem Świnoujścia! ■ Ostateczne rozliczenie tunelu nie zostało jeszcze dokonane. Nastąpi po wydaniu Świadectwa Wykonania, co spodziewane jest ok. września br. Roszczenia obu stron w związku z prowadzonymi mediacjami są objęte tajemnicą mediacji - tłumaczy Jarosław Jaz Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta Świnoujście ■