POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [01.10.2023, 14:24:05] • Świnoujście

Dobra gospodyni zadba o zgodną z zasadami zastawę stołu… Czy prezydium Rady Miasta w Świnoujściu zwraca uwagę na prawidłowe oflagowanie na sali obrad?

Dobra gospodyni zadba o zgodną z zasadami zastawę stołu… Czy prezydium Rady Miasta w Świnoujściu zwraca uwagę na prawidłowe oflagowanie na sali obrad?

fot. iswinoujscie.pl

Przejęci gorącymi tematami i politycznym sporem samorządowcy w Świnoujścia, zdają się nie przywiązywać wagi do, zgodnego z przepisami umieszczania flag. To, marginalny zdawałoby się temat, za który odpowiadać powinni pracownicy biura rady. Zasadnicza odpowiedzialność spoczywa jednak na przewodniczącym, a, przypadku Świnoujścia -przewodniczącej Rady Miasta. Zwracamy więc uwagę Elżbiecie Jabłońskiej, że kolejność flag, na których tle obradują radni nie jest przypadkowa.

Na sali obrad radnych w Świnoujściu prawidłowo umieszczona została flaga państwowa. Biało-czerwona, zgodnie z zasadami została umieszczona jako pierwsza. Kolejne miejsca zajmować powinny;flaga województwa, powiatu, gminy, a dopiero po nich flagi organizacyjne (n.p. Unii Europejskiej). W sali konferencyjnej Urzędu Miasta, kolejność tych dwóch została zmieniona, niezgodnie z zaleceniami, które / już dwanaście lat temu!/ ogłosił komisja heraldyczna działająca przy Ministrze Administracji i Cyfryzacji.

Na ten szczegół prawdopodobnie nie zwróci uwagi przeciętny mieszkaniec ale, ewentualni obserwatorzy z Urzędu Wojewody czy Marszałka, mogą kąśliwe skomentować tę niedbałość. Przewodnicząca, z pieczołowitością pilnuje proceduralnych zasad związanych z kolejnością, a zwłaszcza czasem wypowiedzi radnych. Być może zbyt mocno skupia się właśnie na takich detalach podczas gdy inne wypadają z pola widzenia...

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 57, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-50 z 57

Gość • Niedziela [01.10.2023, 19:43:54] • [IP: 5.173.158.**]

01.10.2023, 17:14:04]•[IP:46.205.140.***] Widząc po tym jaką pianę dostajesz na prawdę, to jesteś osobą, z góry przegrana razem z tymi niemiecki sługusami POwskimi POLECAM TEM WPIS, tobie "Nie od dzisiaj wiadomo, że Platfforma jest antypolska i Niemiecka! Nie trzeba być z PiSu, żeby tak mówić ale dla odwrócenia kota ogonem od razu zawsze Tobie to zarzucą. Powiedziałbym, że jest to pejsata technika. Cokolwiek zarzucisz, to powiedzą że to nie dobra jest. Ale po co to komu pisać jak większość nie myśli tylko działa instyktowanie, zaprogramowani wcześniej przez cały masowy przekaz i opinie publiczną. Gdzie się podział ludzki indywidualizm... Pozdro dla kumatych :D" Czy jesteś kumaty ?🤣

Gość • Niedziela [01.10.2023, 18:36:22] • [IP: 88.218.254.***]

Nie od dzisiaj wiadomo, że Platfforma jest antypolska i Niemiecka! Nie trzeba być z PiSu, żeby tak mówić ale dla odwrócenia kota ogonem od razu zawsze Tobie to zarzucą. Powiedziałbym, że jest to pejsata technika. Cokolwiek zarzucisz, to powiedzą że to nie dobra jest. Ale po co to komu pisać jak większość nie myśli tylko działa instyktowanie, zaprogramowani wcześniej przez cały masowy przekaz i opinie publiczną. Gdzie się podział ludzki indywidualizm... Pozdro dla kumatych :D

Gość • Niedziela [01.10.2023, 18:22:18] • [IP: 88.218.253.***]

Unijnicy i fajnopolacy. Ale będę miał banie z was polacy jak wybierzecie PO:) Pomimo tego jak było za ich władzy:)))

Gość • Niedziela [01.10.2023, 18:12:11] • [IP: 37.8.215.*]

Nie zmieniamy firanek lecz personel!! no obudzcie sie!!

Gość • Niedziela [01.10.2023, 18:00:13] • [IP: 46.205.140.**]

W nawale pracy błąd ludzki, pośpiech. Ludzie inteligentni to zrozumią, podpowiedzą.

Gość • Niedziela [01.10.2023, 17:51:49] • [IP: 213.155.174.***]

Mieszkańcy Świnoujścia przypominam o szkodach jakie uczyniła pani Jabłońska. To przez nią mamy SPP. Turyści weekendowi nie płacą, z Niemców się nie ściąga. Głównym płatnikami są mieszkańcy. Jak ktoś idzie głosować na PO to niech wybierze innych kandydatów.

Gość • Niedziela [01.10.2023, 17:38:58] • [IP: 46.205.215.***]

A z jakiej paki POtrzebna jest jakaś flaga że sKOrumPOwanej instytucji. Jaki ma związek z naszym miastem?

Gość • Niedziela [01.10.2023, 17:28:39] • [IP: 178.238.254.**]

Dlaczego ktoś kto mieszka i żyje zagranicą głosując decyduje jak ja mam żyć w Polsce. Nie chcę decydować o tym jak ktoś żyje za granicą. Dlaczego Polak w Niemczech lub Polak w U S A ma decydować jak mam żyć i jak ma być w Polsce. Jak taki Polak to niech żyje w Polsce.

Gość • Niedziela [01.10.2023, 17:17:05] • [IP: 176.221.123.***]

POkomuna bardziej ceni flagę niemiecką i tęczową a polskiej flagi nienawidzą.

Gość • Niedziela [01.10.2023, 17:14:04] • [IP: 46.205.140.***]

Do Gość  Niedziela [01.10.2023, 16:48:27]  [IP: 5.173.158.**]anty polski to ty jesteś już było tacy co mówi podobnie jak ty jesteś nasiąknięty nienawiścią przez komuna bis o ludziach jak inaczej myśleli obudź się człowieku przez zaślepienie błądzisz

Gość • Niedziela [01.10.2023, 17:13:50] • [IP: 92.118.166.*]

Dla Jabłońskiej i Agatowskiej flaga UE jest POnad. Tunel wybudowała UE a Tetminal już smrodzi spalinami jak pani burmistrz z Herigsdorfu. Czują duch Zachodu więc nic dziwnego że traktuje Urząd jak swój Stragan.

Gość • Niedziela [01.10.2023, 17:09:48] • [IP: 77.252.46.***]

Peowcy i przystawki brzydzą się i gardzą Polską Flagą.

Gość • Niedziela [01.10.2023, 17:03:22] • [IP: 46.205.140.***]

Przecież jest obsługa od ustawiania flag jak już to oni błąd zrobili ? Może celowo ? Zawsze byli w prawidłowej kolejności

Gość • Niedziela [01.10.2023, 16:48:27] • [IP: 5.173.158.**]

Rzygać🤮 się chce patrząc na tą antypolską partię PO🤮 POwskie stolec, pachołki niemiec nie wygracie, żaden marsz w tym nie pomoże. Róbcie tak dalej, a wojna domowa będzie. Wstyd i Dno👎

Gość • Niedziela [01.10.2023, 16:40:50] • [IP: 37.47.131.***]

warto posłuchać ludzi, którzy pracują lub pracowali u niej w sklepach buractwo

Gość • Niedziela [01.10.2023, 16:11:16] • [IP: 37.8.230.***]

POdziękujmy w wyborach tej antypolskiej partii i wyślijmy tych towarzyszy do Berlina, bo tu jest POLSKA.

Gość • Niedziela [01.10.2023, 16:06:20] • [IP: 88.218.253.***]

NA BAZARZE NIENIECKIM NIEM ZNACZENIA :JESZCZE BRAKUJE FLAGI D D R

Gość • Niedziela [01.10.2023, 15:44:02] • [IP: 88.218.254.**]

Znowu niepotrzebne jątrzenie?

Gość • Niedziela [01.10.2023, 15:42:54] • [IP: 37.8.230.***]

Tam jabłońska z formacji POKO a oni gardzą Polską flagą, unijna dla nich jest ponad.

Gość • Niedziela [01.10.2023, 15:38:35] • [IP: 37.47.135.***]

co tu się spodziwać po jabłońskiej, która z nitrasem już przymieża sie do przyjęcia imigrantów a pan z pis-u to beznadzieja p.i.s. państwowy to się wstydzi za ten świnoujski

Gość • Niedziela [01.10.2023, 15:23:39] • [IP: 88.156.234.**]

W punkt !!

Gość • Niedziela [01.10.2023, 15:20:58] • [IP: 176.221.122.**]

NA STAROSC DOBRZE SIE GRZEJE MATUSZYKOWEJ W CZASCE, OJ, GRZEJE, , ,

Gość • Niedziela [01.10.2023, 15:18:38] • [IP: 176.221.122.**]

WSTYD, , TA UNIJNA PEJSATA SCIERA POWINNA STAC W KACIE. .PRZYPOMINAM ZE WSTEPOWALISMY DO UNII NA ZASADZIE, , , WOLNY PRZEPLYW TOWAROW, , , , USLUG, , , I LUDZI, , , , A CO TERAZ JEST??CHCA, , ZWLASZCZA NIEMCY ZEBYSMY BYLI PODDANYMI SZWABSKICH GNOMOW, , , NIGDY, , PREDZEJ POLEXIT, , , POLSKA JEST SAMOWYSTARCZALNA I NIE BEDZIE RYNKIEM ZBYTU I TANIRJ SILY ROBOCZEJ NIEMIECKIEGO ZBRODNIARZA,

Gość • Niedziela [01.10.2023, 15:18:18] • [IP: 178.238.246.***]

PO to zmieni, pierwsza będzie unijna druga niemiecka a trzecia Polska

Gość • Niedziela [01.10.2023, 15:17:32] • [IP: 178.238.250.**]

No od tego to raczej B Rady Miasta jest oni są od obsługi.

Oglądasz 26-50 z 57
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■