POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [28.09.2023, 08:10:34] • Świnoujście

Czy wrócą kontrole na granicy? Czy po remoncie ulicy jesteśmy przygotowani na ten scenariusz?

Czy wrócą kontrole na granicy? Czy po remoncie ulicy jesteśmy przygotowani na ten scenariusz?

fot. Sławomir Ryfczyński

W związku z napływem migrantów do Niemiec, tamtejsze władze zaczęły rozważać zmiany w ochronie granic z Polską i Czechami. Świnoujście, jako miasto przygraniczne, zostałoby objęte takimi kontrolami, co miałoby wpływ na płynny ruch samochodowy i mogłoby wydłużyć czas dojazdu do pracy osobom zatrudnionym w pobliskich niemieckich miastach. W związku z tym do redakcji portalu iswinoujscie.pl napływają pytania od zaniepokojonych pracowników. Dlatego poprosiliśmy Rzecznika Prezydenta o informacje w tej kwestii.

Niemieckie Ministerstwo Spraw Zagranicznych planuje tymczasowe przywrócenie kontroli na granicy z Polską. Interesowało nas, czy nasze władze są przygotowane, choćby z infrastrukturą, żeby pojazdy oczekiwały na kontrolę nie na ulicy Wojska Polskiego, tylko na poboczu oraz to, jak miałby być rozwiązany problem oczekujących pojazdów na ulicy Wojska Polskiego? Ważna wydaje się również kwestia, czy są prowadzone jakiekolwiek rozmowy z władzami Niemiec, aby pracownicy mogli swobodnie przemieszczać się do pracy i swoich domów?

- Poza doniesieniami medialnymi (na dzień 26 września 2023), w tej sprawie jak dotąd nie pojawiły się żadne szczegóły dotyczące ewentualnych terminów wprowadzenia kontroli i planowanych rozwiązań. Trudno więc na tym etapie, bez uzgodnień na szczeblach rządowych, rozmawiać o konkretach dotyczących dwóch przejść granicznych ulokowanych w Świnoujściu - odpowiedział Jarosław Jaz Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta Świnoujście.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 64, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-50 z 64

Gość • Czwartek [28.09.2023, 13:01:32] • [IP: 94.254.233.*]

nawet jak nie jestesmy to pani basia wyjdzie z tego jak zwykjle z najwyzsza klasa podobnie jak z rady miasta i rezygnacji z funkcji wiceprzydenta

Gość • Czwartek [28.09.2023, 12:55:15] • [IP: 31.0.177.**]

Maja gównozjady pisowskie co chcieli.

Gość • Czwartek [28.09.2023, 12:40:27] • [IP: 91.41.24.***]

No to nasi niech jeszcze raz zamkna lasy, zamkna cmentarze, na ulicy nie c każą chodzić w pojedynkę w dystansie 2 m. Co Polaku już zapomniałeś jak robili z Ciebie niewolnika?

Gość • Czwartek [28.09.2023, 12:19:40] • [IP: 176.221.123.***]

w Swinoujsciu Tunel podwodny Jednorurowy stał się Atrakcją Turystyczną Bo Świnoujscie jest Oknem naŚwiat Jadą tu Miliony Turystów aby Zostawic swoje EURO

Gość • Czwartek [28.09.2023, 12:02:03] • [IP: 5.173.4.***]

Podziękujcie piso bolszewokom nijakiemu wawrzykowi i rauowi

Gość • Czwartek [28.09.2023, 11:45:28] • [IP: 176.221.123.***]

co za problem dla uchodzcy mlodego przejsc plażą do niemcowa pozniej lasem i naprzór, chyba ze kontrole beda dla Polakow

Gość • Czwartek [28.09.2023, 11:12:10] • [IP: 178.238.252.***]

Po mieście chodzą panowie którzy wciskają perfumy czekoladki i zegarki i chcą za to 200 zł! Przed chwila taki jeden wciskał te rzeczy starszemu panu przy przychodni!! Co to jest??!! Wyglada na to ze to paserzy…..

Gość • Czwartek [28.09.2023, 11:06:19] • [IP: 5.173.154.**]

fale Dunajuuuu

Gość • Czwartek [28.09.2023, 10:54:19] • [IP: 83.23.26.***]

ZAMKNĄC GRANICE NA AMEN I SKONCZY SIĘ POCHÓD SZKOPÓW W S-CIU, SKONCZY SIĘ PROBLEM Z NIEDOUKAMI ZA KIEROWNICĄ I PARKINGI BĘDĄ DOSTĘPNE, ALE PEWNIE POLSKA NIE ZROBI BO SIĘ BOI A SZKOPY MAJĄ POLSKE W WIELKIM POWAŻANIU TAM GDZIE SŁONECZKO NIE DOCHODZI, DLATEGO ŻE NIE UMIEMY SIĘ POSTAWIC I NIE MAMY DLA SIEBIE SAMI SZACUNKU TO I TAK NAS TRAKTUJĄ.

Gość • Czwartek [28.09.2023, 10:49:43] • [IP: 185.210.38.**]

Gość • Czwartek [28.09.2023, 10:36:21] • [IP: 176.221.122.***]zapewne jesteś ciut nienormalny idiota.No cóż tacy też żyją na tym świecie i trzeba ich często próbować w granicach zdrowego rozsądku tolerować.

Gość • Czwartek [28.09.2023, 10:46:52] • [IP: 88.218.254.**]

08:22:20] • [IP: 5.173.156.**]Ty też z pislamu??gadż. .co to jest?Wam to powinni odbierać prawa wyborcze jak dzieci

Gość • Czwartek [28.09.2023, 10:36:21] • [IP: 176.221.122.***]

Głosujcie na pisobolszewię, w ramach wdzięczności Moskwa zniesie wam wizy.

Gość • Czwartek [28.09.2023, 10:33:13] • [IP: 185.220.101.*]

Mimo oszukiwania Polaków przez pracodawcow niemieckich, jednak chcemy pracować u nich?

Gość • Czwartek [28.09.2023, 10:33:07] • [IP: 5.173.198.**]

Jak na dłoni widać że złodzieje i łapowkarze potrafią zniszczyć dosłownie wszystko czego się dotkną.Podparta faszystowskimi aktywistami spełnia sen Kremla.Rau za to co zrobił z wizami dla imigrantów nie wyjdzie z więzienia.Oczywiscie razem z wydającymi te polecenia.Znlatowali się z czarnymi i nawzajem pasą się naszymi pieniędzmi, koniec jednych i drugich będzie tragiczny.Jak tam, już pomniki postawione asom z Dąbrowy Górniczej? Szambo tv coś o tym mowiło ? Boją się żeby tłuszcza się nie dowiedziała.Wszystkiego najgorszego złodzieje i czarnuchy.

Gość • Czwartek [28.09.2023, 10:31:04] • [IP: 89.64.23.**]

Ze względu na brak infrastruktury przejście graniczne przy ul. Wojska Polskiego powinno być pieszo - rowerowe i tyko dla samochodów z przepustką. Przejazd samochodem od strony Garz i wykorzystanie tego nigdy nie używanego przygotowanego przejścia granicznego.

Gość • Czwartek [28.09.2023, 10:26:08] • [IP: 2.106.93.**]

PiS otworzył nasz kraj na emigrantów.

Gość • Czwartek [28.09.2023, 10:26:01] • [IP: 37.47.161.***]

przestańcie straszyć ludzi kontrole będą takie jakie są w tej chwili wyrywkowe, a to dzięki p.o która mówi wpuszczać, a potem sprawdzimy tych biednych ludzi

Gość • Czwartek [28.09.2023, 10:13:32] • [IP: 5.173.158.**]

Oczywiście, niech będą kontrole w dwie strony. Niemcy to dobre cwaniaczki, wiem dobrze że są nieuczciwi jak mało kto. Zatrudniając Polaków, jak ich oszukują i jaką niska kasę płacą, normalnie mówić się o tym nie chce

Gość • Czwartek [28.09.2023, 10:08:34] • [IP: 178.238.251.**]

do pracy trzeba będzie wyjechać trochę wcześniej i po problemie

Gość • Czwartek [28.09.2023, 10:03:23] • [IP: 37.47.140.***]

Rząd PiS szczuje od lat na imigrantów z Afryki i Azji, a łajdacy sami są najwiekszym przestepczym szmuglerem na Świecie. Osoby, które próbowały przekroczyć polską granicę z terytorium Białorusi, ale były zawracane w ramach pushbacków, potem i tak wjeżdżały do kraju dzięki łapówce branej przez polityków i urzedników z Pis.

Gość • Czwartek [28.09.2023, 09:54:47] • [IP: 37.248.211.**]

Niemcy wiedzą, że już wkrótce w Polsce będzie się działo. Dlatego odgradzają się od niej !

Gość • Czwartek [28.09.2023, 09:51:20] • [IP: 87.78.225.***]

Zamknac granice i miejscowe buraki niech sraja i trawy sie trzymaja.

Gość • Czwartek [28.09.2023, 09:44:43] • [IP: 46.205.136.***]

I bardzo dobrze, może nie będzie takich korków w Świnoujściu.

Gość • Czwartek [28.09.2023, 09:26:26] • [IP: 176.221.122.**]

NO I GITARA, KONTROLOWAC AUTA WJEZDZAJACE NA TEREN NAJJASNIEJSZEJ RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

Gość • Czwartek [28.09.2023, 09:18:14] • [IP: 176.221.123.***]

najlepiej w 2 strony, kontrolować ilość paliwa i papierosów u niemców :)

Oglądasz 26-50 z 64
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■