POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [27.09.2023, 17:33:36] • Świnoujście

Czy w świnoujskim porcie ma miejsce wyładunek rosyjskiego węgla?

Czy w świnoujskim porcie ma miejsce wyładunek rosyjskiego węgla?

fot. Organizator

Senator Krzysztof Brejza (PO) ujawnił, że na terenie portu Szczecin – Świnoujście prawdopodobnie dochodzi do wyładunku węgla z rosyjskiego portu. Senator Brejza twierdzi, że ponad milion ton rosyjskiego węgla trafiło w ostatnim czasie do Polski. W związku z tym niepokojącym doniesieniem, Jan Borowski, przewodniczący Komisji Gospodarki Morskiej, zwraca się z interpelacją do Prezydenta Miasta Świnoujście, aby ten skierował oficjalne zapytanie do Zarządu Morskich Portów Szczecin-Świnoujście, w którym miasto Świnoujście posiada udziały, oraz do swojego przedstawiciela w radzie nadzorczej tej spółki.

Jan Borowski, jako przewodniczący Komisji Gospodarki Morski, czuje się zobowiązany do podjęcia działań mających na celu zapewnienie przejrzystości i odpowiedzialności w kwestii wyładunku rosyjskiego węgla na terenie Portu w Świnoujściu. Dlatego zwraca się z pilnym wnioskiem, aby Prezydent Miasta Świnoujście, w imieniu społeczności lokalnej, przekazał Zarządowi Morskich Portów Szczecin-Świnoujście prośbę o przedstawienie szczegółowych informacji dotyczących ilości i źródła pochodzenia rosyjskiego węgla wyładowywanego w świnoujskim porcie.

W świetle narastających obaw związanych z bezpieczeństwem energetycznym oraz kwestiami geopolitycznymi, radny Borowski uważa, że konieczne jest dokładne zrozumienie tego, jakie skutki może mieć import rosyjskiego węgla na lokalne społeczności i gospodarkę. Dlatego też, świnoujskie władze oczekują, że Zarząd Morskich Portów Szczecin-Świnoujście udzieli pełnej i klarownej odpowiedzi na te ważne pytania.

Jan Borowski wyraża nadzieję, że ta interpelacja przyczyni się do rzetelnej analizy sytuacji i umożliwi podjęcie odpowiednich działań w interesie mieszkańców Świnoujścia oraz całego regionu.


komentarzy: 133, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-50 z 133

Gość • Czwartek [28.09.2023, 14:52:02] • [IP: 94.254.196.**]

Do tej pory niemiecki przewoźnik TT-Line świadczy usługi dla rosyjskich i białoruskich firm jak i kierowców tych narodowości. Liczymy na konsekwencje panie radny i naświetlanie tej sprawy.

Gość • Czwartek [28.09.2023, 14:45:56] • [IP: 108.30.203.***]

Idź chłopie robić do kabaretu

Gość • Czwartek [28.09.2023, 14:04:18] • [IP: 77.111.246.**]

"Senator Brejza twierdzi, że..." - łże jak popaprany pies Tuska. Tak samo było gdy wypierał się o wychodzących lewych F-V w urzędzie tatusia do utworzenia" Sok z buraka" do inwigilacji internautów, którzy krytycznie oceniali jego i działania jego ojca. Więc jest zawsze prawdą, że niedaleko pada jabłko id jabłoni. Niebawem wyjdą jeszcze inne szwindle rodziny Brejzy, a wtedy co on powie /? Redakcja niech zmieni zdjęcie tego nieroba, na coś bardziej pożytecznego, jak pejzaż, który uspokaja, a nie wk...a, gdy jego widać. Paszoł won popaprańcu.

Gość • Czwartek [28.09.2023, 13:30:57] • [IP: 5.173.172.*]

Kończy się kadencja a chce dalej brać pieniądze z rady miasta

Gość • Czwartek [28.09.2023, 13:12:13] • [IP: 5.173.158.**]

09:38:01]•[IP:37.30.120.**] Co do złodziejstwa, to fujTusk ukradł Polakom 152 miliardy złotych z OFE. I co ty na to mądralo ?🤔 Widać że ci to nie przeszkadza, czyli jesteś takim samym obłudnikiem i złodziejem POwowskim Powiem tak, oddaj złodzieju kasę z OFE.🤔🤔

Gość • Czwartek [28.09.2023, 13:01:10] • [IP: 178.238.246.***]

J#bać platformę obsrańców, a Brejza i Ciul Kaszubski z Gdańska niech zawisną na suchej gałęzi pod ciężarem własnych kłamstw i oszczerstw

Gość • Czwartek [28.09.2023, 12:47:54] • [IP: 194.110.13.**]

Rany, myślałem, że to młody Pomieczyński. Taki podobny.

Gość • Czwartek [28.09.2023, 12:45:00] • [IP: 178.238.246.**]

Naprawdę?mamy takich głupków w naszym mieście?wegiel z Kazchstanu?ktos tu lubi Ruskich?Moze ktoś coś brał, ze mózg mu rdzewieje?

Gość • Czwartek [28.09.2023, 12:34:51] • [IP: 176.221.122.***]

Borowski i gospodarka morska - jaja jak balony

Gość • Czwartek [28.09.2023, 12:28:39] • [IP: 5.173.26.**]

A gdzie Q***A serduszko na białej koszuli? 😁

Gość • Czwartek [28.09.2023, 12:25:37] • [IP: 178.238.247.**]

jak zwykle głupie pełowskie zagrywki i manipulacje, zakłamana antypolska propaganda

Gość • Czwartek [28.09.2023, 12:22:11] • [IP: 62.69.234.***]

jasiek najpierw sprawdz a pozniej poburzaj.

Gość • Czwartek [28.09.2023, 12:10:40] • [IP: 176.221.123.***]

Przestań kłamać komuchu. To węgiel kazachstański

Gość • Czwartek [28.09.2023, 12:09:07] • [IP: 37.8.230.*]

Czy w OP są sami idioci? Brejza wpadł na trop afery, w której PiS ściąga węgiel z Rosji. Okazuje się że węgiel nie jest z Rosji a z Kazachstanu i nie ściąga go PiS, tylko niemiecka firma Rhenus Beteiligungen GmBH, obrzydliwość.

Gość • Czwartek [28.09.2023, 10:52:19] • [IP: 178.238.249.***]

Ten człowiek jak cała PO/czy KO DLA MIASTA NICZEGO POŻYTECZNEGO NIE ZROBIŁ I NIE ZROBI. Tak już ma.

Gość • Czwartek [28.09.2023, 10:27:03] • [IP: 31.0.3.**]

Co to za gu...a umieściliście, pamiętam.żona wyrzuciła go za drzwi przy zbieraniu podpisów do rady.ha.ha.

Gość • Czwartek [28.09.2023, 10:20:26] • [IP: 92.118.166.*]

"Proszę nie reagować na pisuarowe wpisy" !! POŚLADEK jak całe PO wprowadza CENZURĘ w stylu sowieckim i z POmocą nawet sadow i Tuska. A przecież Tusk może to jednoosobowo WYKREŚLIĆ jak twierdził. Ale Borowskiemu teraz śmierdzi ruski węgiel ?? Do towarzysza ŁAWROWA proszę wystąpić a nie do prezydenta miasta.

Gość • Czwartek [28.09.2023, 10:20:20] • [IP: 37.47.161.***]

panie głąbie to węgiel z kazachstanu, a firma która sprowadza ten węgiel to firma niemecka

Gość • Czwartek [28.09.2023, 10:13:22] • [IP: 2.106.93.**]

A ukraińskie, zanieczyszczone zboże nie przeszkadza panu radnemu? „Dzięki wam” mamy drożyznę w sklepach i puste portfele. Polityka nie polega na karaniu, ale współpracy z sąsiadami, przynoszącej obopólne korzyści.

Gość • Czwartek [28.09.2023, 10:07:52] • [IP: 37.248.212.**]

Cały czas idzie towar od ruskich do całej Europy i w drugą stronę embargo można sobie między bajki wsadzić.

Gość • Czwartek [28.09.2023, 09:38:01] • [IP: 37.30.120.**]

Proszę nie reagować na pisuarowe wpisy bo im za to płacą więc walą komentarz za komentarzem. Tak na marginesie to nawet jak nie pasuje do realiów będą pisać że to wina Tuska i PO. To co oprócz złodziejstwa oni robili przez osiem ostatnich lat? A dla niezorientowanych info: pis nie daje tylko bierze i za drobne srebrniki i nasze pieniądze kupuje sobie głosy. Żeby ktoś mógł dostać musi ktoś do budżetu państwa wpłacić.Zwykle to są ludzie pracujący. Pis nie daje od siebie ani złotówki. Te długi jakich narobił kupując wasze głosy będą spłacać wasze dzieci i wnuki a może nawet prawnuki.

Gość • Czwartek [28.09.2023, 09:29:06] • [IP: 92.118.166.*]

Senator Brejza, brejzi, jak przystało rasowemu członkowi POśladkow w czasie kampani WYBORCZEJ." Kłamstwo powtórzone sto razy stanie się prawdą (Gebels +Tusak).

Gość • Czwartek [28.09.2023, 09:13:45] • [IP: 185.210.38.**]

A dla kogo ten węgiel? Kto go zamówił? W którym basenie zacumował? trochę pogrzebać i będzie wiadomo dla kogo. A może dla kolegów i dlatego o tym cicho.

Gość • Czwartek [28.09.2023, 09:05:08] • [IP: 185.210.38.**]

Gość • Czwartek [28.09.2023, 05:52:26] • [IP: 5.173.170.**]czarno to miasto bym widział.

Gość • Czwartek [28.09.2023, 09:04:29] • [IP: 37.248.164.**]

Trochę tego Tuska rozumiem że pomaga Niemcom jak może etnicznie trochę usprawiedliwione, ale że Pan Janek przyłączył się to nie rozumiem dlaczego. Panie Janie dlaczego pań działa przeciwko polskiej wspólnocie narodowej

Oglądasz 26-50 z 133
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■