POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [23.09.2023, 17:30:39] • Świnoujście

„Zielona granica” i „Kosmici w mojej szkole” premierowo w Multikinie!

„Zielona granica” i „Kosmici w mojej szkole” premierowo w Multikinie!

fot. Organizator

22 września w kinach sieci Multikino premierę ma najnowszy film w reżyserii Agnieszki Holland „Zielona granica” oraz animacja „Kosmicie w mojej szkole”. Bilety są dostępne w kasach kin sieci Multikino, na www.multikino.pl oraz w aplikacji mobilnej.

„Zielona granica” to najnowsze dzieło trzykrotnie nominowanej do Oscara Agnieszki Holland, które zostanie pokazane na 48. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto oraz na 61. Festiwalu Filmowym w Nowym Jorku, a jego światowa premiera odbędzie się na prestiżowym 80. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji. To opowieść o tym, że każdy z nas może nieoczekiwanie znaleźć się w sytuacji granicznej i zostać zmuszony dokonywać wyborów pomiędzy dobrem a złem. Film reżyserki głośnych obrazów: „W ciemności”, „Europa, Europa”, „Pokot” i nagrodzonego Złotymi Lwami filmu „Obywatel Jones” uświadamia nam, że dyskusja o wyborach moralnych nie jest domeną akademickich sal, lecz dzieje się tu i teraz, we współczesnej Polsce. „Zielona Granica” jest opowieścią fikcją, ale scenariusz filmu powstał na podstawie prawdziwych wydarzeń, które dzieją się tuż obok nas. Przygotowania do filmu objęły setki godzin analizy dokumentów, wywiadów z uchodźcami, strażnikami granicznymi, mieszkańcami pogranicza, aktywistami i ekspertami. Przejmująco aktualna „Zielona granica” to kino zaangażowane w istotny i aktualny temat. Kino, które otwiera oczy, trafia prosto w serce i nikogo nie pozostawia obojętnym. W filmie przeplatają się trzy perspektywy – uchodźców, polskich aktywistów i strażników granicznych. „Zielona granica” jest opowieścią o ludziach. O ludziach postawionych w sytuacjach granicznych. W obsadzie międzynarodowej koprodukcji wystąpili m.in.: Maja Ostaszewska, Tomasz Włosok, Piotr Stramowski, Jaśmina Polak, Marta Stalmierska, Agata Kulesza, Maciej Stuhr i Magdalena Popławska oraz zagraniczni aktorzy.

„Zielona granica” i „Kosmici w mojej szkole” premierowo w Multikinie!

fot. Sławomir Ryfczyński

Druga propozycja na nadchodzący weekend to animacja „Kosmici w mojej szkole”. W wyniku kosmicznej anomalii statek Sił Obrony Galaktyki i jego miniaturowa załoga – Gus, Max i Sophie trafiają do wnętrza mózgu 16-letniego ucznia – Normana. Od teraz widzą i słyszą wszystko to co nastolatek. A to dopiero początek kłopotów, bo dzielni kosmici są w trakcie misji, od której zależy dobro i przyszłość Wszechświata. Teraz, aby pokonać największego wroga – międzygalaktycznego złoczyńcę Zoltharda, Gus, Max i Sophie będą musieli ujawnić się i poprosić chłopca o pomoc. Muszą się jednak śpieszyć, bo podstępny Zolthard przejął już kontrolę nad umysłem dyrektorki szkoły, do której chodzi Norman i przeciąga na swoją stronę kolejnych nauczycieli. Czasu jest coraz mniej, po szkolnych korytarzach krąży UFO, a kosmicznie komiczna konfrontacja dosłownie wisi w powietrzu!

Bilety można nabywać w kasie każdego kina sieci, przez www.multikino.pl oraz aplikację. Szczegółowy repertuar jest dostępny na stronie www.



Natalia Kaleta-Nguyen
PR Manager
Multikino SA


komentarzy: 162, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 151-162 z 162

Gość • Sobota [23.09.2023, 18:37:55] • [IP: 37.30.121.***]

A co najciekawsze ci pseudo artyści co grali główne role aby wpuścić emigrantów mieszkają na zamkniętych osiedlach prywatnie.

Gość • Sobota [23.09.2023, 18:27:32] • [IP: 37.248.179.***]

Dzięki tej pani PiS wygra wybory. Zły ten ptak, który w swoje gniazdo robi...

Gość • Sobota [23.09.2023, 18:25:53] • [IP: 5.173.194.**]

Super film polecam

Gość • Sobota [23.09.2023, 18:18:04] • [IP: 83.20.244.***]

Zgadzam się ta pani nakręciła film nie jako dokument tylko jej widzimisię, sprzedając się za niemieckie srebniki

Gość • Sobota [23.09.2023, 18:14:32] • [IP: 37.47.184.***]

Jestem za PO ale tego nie akceptuję, przesadziła baba!

Gość • Sobota [23.09.2023, 18:12:38] • [IP: 88.218.254.**]

Holandowa niech lepiej nakręci film ze swoich rodzinnych stron o granicy Izrael Palestyna bo tam to dopiero miałaby co pokazać jak żydki się zachowują.

Gość • Sobota [23.09.2023, 18:12:15] • [IP: 213.155.174.***]

tylko świnia idzie na ten film do kina

Gość • Sobota [23.09.2023, 18:12:10] • [IP: 217.249.187.**]

Żyd zawsze będzie robił brudził.

Gość • Sobota [23.09.2023, 18:01:16] • [IP: 176.221.123.**]

Film o rodzinie Holland byłby o wiele ciekawszy. To rodzina spod czerwonej gwiazdy. Od pokoleń przeciwko Polsce. Teraz za niemieckie srebrniki nakręciła paszkwil oczerniający broniących granic naszej Ojczycny żołnierzy i pograniczników. Dobrze, że ludzie przeglądają na oczy i widzą na czyje zamówienie i w jakim czasie powstał ten film, bo plany przyjmowania nielegalnych imgrantów w państwach UE są przygotowqywane pod inna nazwą niż relokacja.

Gość • Sobota [23.09.2023, 17:56:39] • [IP: 89.151.36.***]

Paszkwil, po tej pani nic dobrego nie można było się spodziewać.Czerwonoarmista, tatuś zostawił po sobie spuściznę.

Gość • Sobota [23.09.2023, 17:44:25] • [IP: 178.74.60.**]

Takie bajki klasy C reklamujecie, a ani słowa na temat rewelacyjnego filmu, opartego na faktach, , Sound of Freedom. Dźwięk wolności". To cud, że w ogóle jest wyświetlany w Polsce.

Gość • Sobota [23.09.2023, 17:37:31] • [IP: 5.173.159.**]

Już się rozpędzam tfu

Oglądasz 151-162 z 162
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■