POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [25.09.2023, 18:17:53] • Świnoujście

Świnoujście - Żeglarski klejnot Polski z niewielką skazą

Świnoujście - Żeglarski klejnot Polski z niewielką skazą

fot. iswinoujscie.pl

Port jachtowy w Świnoujściu, zwany również basenem północnym, od lat stanowi dumę polskiego żeglarstwa. Uznawany za jeden z czołowych portów w regionie, każdego roku gości setki entuzjastów żeglarstwa, zarówno amatorów, jak i profesjonalistów, biorących udział w różnych regatach.

Jednak nawet w tak prestiżowym miejscu można znaleźć drobne niedoskonałości. Jedną z nich jest bandera, która od pewnego czasu widocznie straciła swój pierwotny blask. Mimo że umieszczona jest obok dumnie powiewającej błękitnej flagi, jej stan pozostawia wiele do życzenia. Zdjęcia ukazują podartą i postrzępioną tkaninę z godłem państwowym.

Świnoujście - Żeglarski klejnot Polski z niewielką skazą

fot. iswinoujscie.pl

Nie sposób nie zauważyć tej bandery, zwłaszcza że znajduje się ona w bezpośredniej widoczności z biura kierownika mariny. Może warto by było zaopatrzyć się w lornetkę, aby z własnego biura móc dokładnie przyjrzeć fladze i podjąć decyzję o jej wymianie?

Taka bandera to nie tylko dekoracja. To symbol naszego kraju, który powinien być prezentowany z należytym szacunkiem. Zgodnie z obowiązującym prawem, flaga państwowa z godłem Polski powinna być zawsze czysta, wyprasowana i w doskonałym stanie. Takie flagi wiszą na statkach, w oficjalnych przedstawicielstwach za granicą, na lotniskach czy w biurach kapitanów portów.

Miejmy nadzieję, że bandera w porcie jachtowym w Świnoujściu zostanie wymieniona i znów będzie dumnie reprezentować nasz kraj, tak jak to robiła przez wiele lat.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 30, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-30 z 30

Gość • Środa [27.09.2023, 20:17:28] • [IP: 78.10.225.***]

Ad Gość • Środa [27.09.2023, 09:49:02] • [IP: 88.218.254.**]. Może nie my ale ktoś z mariny.

Gość • Środa [27.09.2023, 10:02:26] • [IP: 176.221.123.***]

Flaga Państwowa Musi byc szybko wymieniana co Miesiąc na Maszcie na Basenie Północnym

Gość • Środa [27.09.2023, 09:49:02] • [IP: 88.218.254.**]

[27.09.2023, 09:24:11] • [IP: 2.106.93.**]Ktoś obcy rozszarpuje tą flagę, kraik?Sami siebie niszczymy.

Gość • Środa [27.09.2023, 09:24:11] • [IP: 2.106.93.**]

To symbol tego, jak wygląda teraz nasza ojczyzna. Rozdarta i rozszarpywana przez „przyjaciół”.

Gość • Środa [27.09.2023, 06:22:01] • [IP: 178.238.251.***]

Na to jest paragraf.

Gość • Wtorek [26.09.2023, 20:36:33] • [IP: 78.10.225.***]

A czy przypadkiem barwy narodowe nie podlegają ochronie prawnej? Proszę służby o interwencję.

Gość • Wtorek [26.09.2023, 20:26:02] • [IP: 37.47.165.***]

WSTYD, ALE JAKI PAN, TAKI KRAM = JAKI ORMOWIEC TAKIE MIASTO

Gość • Wtorek [26.09.2023, 16:37:10] • [IP: 88.218.254.**]

11:49:04] • [IP: 190.2.130.***]Zapewniam że zawsze by była czysta i zadbana.Hunta pisu zaraz rozp...ten kraik i miasto wruci do normalności.

Gość • Wtorek [26.09.2023, 11:49:04] • [IP: 190.2.130.***]

Popieram proponuje wywiesić nową wyprasowaną czystą FLAGĘ NIEMIEC.

Gość • Wtorek [26.09.2023, 11:33:39] • [IP: 91.148.233.***]

Jak wam tak bardzo zależy to zorganizujcie zbiórkę internetową na nową.

Gość • Wtorek [26.09.2023, 11:27:03] • [IP: 193.176.87.***]

Zdjąć i po kłopocie koniec i kropka.

Gość • Wtorek [26.09.2023, 11:23:26] • [IP: 178.238.252.***]

JAKI WLASCICIEL TAKIE PORZADKI, A RACZEJ NIEPORZADKI!!KTO TAM JEST SLEPY BY POKAZYWAC SZCZEGOLNIE GOSCIOM BRAK SZACUNKU DO NARODOWYCH BARW W KAZDEJ POSTACI!!TE Z MATERIALU ROZPRUWA WIATR, ZAWIESIC NALEZY PLASTIKOWE!!TO I WIATR JE WYPIERZE!!

Gość • Wtorek [26.09.2023, 11:23:24] • [IP: 89.151.35.***]

jakie panstwo taka flaga.

Gość • Wtorek [26.09.2023, 10:42:04] • [IP: 176.221.122.**]

Zarządca mariny tak samo szanuje niektórych pracownikow beż powodu zwalnia i przyjmuje inna nacje na miejsce Pani Polki Taki tam siedzi w biurze i obserwuję przez rolnetke mandat i tyle może wkoncu się nauczy rozumu.

Gość • Wtorek [26.09.2023, 10:22:12] • [IP: 5.173.144.**]

Banderę na leży na maszt wciągać rano o określonej porze, wieczorem ściągać. W takim przypadku również łatwo ocenić jej stan. Czepianie się w komentarzach prezydenta miasta jest zwykła głupotą. Za obecny widok ponoszą wyłącznie osoby zatrudnione w marinie.

Gość • Wtorek [26.09.2023, 09:54:46] • [IP: 62.69.252.*]

GRANDA, POLICJA DO DZIEŁA !

Gość • Wtorek [26.09.2023, 09:09:27] • [IP: 95.91.213.***]

Świnoujściu się nie szanuje nic co na tej ziemi jest / dlatego tak nas traktują przysłowie (jak cię widzą tak Cię piszą.) Pozdrawiam

Gość • Wtorek [26.09.2023, 09:08:16] • [IP: 185.210.39.**]

Przykre że w Polsce nadal nie obowiązuje zasada kompetencji przy obsadzaniu stanowisk.

Gość • Wtorek [26.09.2023, 09:02:36] • [IP: 77.252.46.***]

Polskojęzyczni nigdy nienawidzili Polaków, Polski i wszystkiego co nią jest związane...

Gość • Wtorek [26.09.2023, 07:52:50] • [IP: 88.218.254.**]

Obraz kraiku wschodniej Europy.

Gość • Wtorek [26.09.2023, 07:37:34] • [IP: 83.20.45.***]

tak jest szanujmy nasza flage, tak jak szanujmy sie sami jako polacy

Gość • Wtorek [26.09.2023, 07:35:16] • [IP: 89.151.39.**]

Brak szacunku dla bandery RP w tym miejscu obserwujemy od lat. Nie wystarczają podpowiedzi, że jest etykieta żeglarska, patrz Regulamin flagowy YKP, że jest broszura MSWiA" Biało Czerwona", kierownik przystani ma to w przysłowiowej dupie. Na dodatek na topie masztu zamiast flagi miasta(to jest port komunalny) wisi flaga, której absolutnie nie powinno być na maszcie sygnałowym przystani. Błękitna flaga, będąca wszak jedynie uznaniem norm sanepidu powinna być podniesiona na wolnostojącym maszcie. Władze miasta tak bardzo dbają, by zaspokoić potrzeby niemieckich turystów, że wcale mnie nie zdziwiło by, gdybym pewnego dnia zamiast podartej polskiej bandery zobaczył nowiutką, wyprasowaną flagę Niemiec.

Gość • Wtorek [26.09.2023, 03:14:02] • [IP: 62.69.229.**]

Ustawa z dnia 31 stycznia 1980 r. o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej oraz o pieczęciach państwowych, Art. 15. Godło i barwy Rzeczypospolitej Polskiej są umieszczane, a hymn Rzeczypospolitej Polskiej wykonywany lub odtwarzany w sposób zapewniający im należną cześć i szacunek. Tak więc tak jaki pisze ktoś wcześniej za bezczeszczenie należy się kara.

Gość • Wtorek [26.09.2023, 01:06:59] • [IP: 176.221.122.***]

Na Chełmskiej od miesięcy wisi taki wrak flagi i jest ok

WS • Poniedziałek [25.09.2023, 21:44:21] • [IP: 188.33.232.**]

ten" KLEJNOT?" to chyba perły! przynoszące nieszczęście UM, OSiRowi, Marinie. Lornetka? a po co patrzeć na Marinę. lepiej ćwiczyć uderzenia gry w golfa. a BANDERA (w Marinie)? trzeba czuć się prawdziwym człowiekiem morza żeby ją szanować i wiedzieć co to jest ETYKIETA żeglarska. mnie na kursach tego uczyli. jak widać innych nie!

Gość • Poniedziałek [25.09.2023, 20:50:41] • [IP: 176.221.122.**]

No to aby nie było drugiego mandatu, to na odstawionym promie Karsibór po stronie Warszowa łopocze tak samo postrzępiona i smętnie wyglądająca bandera Żeglugi Świnoujście

Gość • Poniedziałek [25.09.2023, 20:50:35] • [IP: 178.238.246.**]

To jest szacunek do Polskiej flagi, powinna być kara dla zarządu Portu jachtowego, napewno maja zaćmę, tak nie powinno być, duży mandat się należy 🫣

Gość • Poniedziałek [25.09.2023, 20:40:00] • [IP: 5.173.170.**]

Policja w takim przypadku ma obowiązek wystawić mandat !!

Gość • Poniedziałek [25.09.2023, 19:19:25] • [IP: 192.42.116.***]

Widać, że bandera pracuje. Czy w innym przypadku byłaby taka spracowana?

Gość • Poniedziałek [25.09.2023, 18:34:20] • [IP: 178.238.246.***]

„Na cześć naszych przywódców flagi wyłopotały się na wietrze”, myślę że tekst dobrze znany i bliski sercu ORMOWCA oraz wybranym przez niego osobiście współpracownikom.

Oglądasz 1-30 z 30
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■