POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [21.09.2023, 15:07:59] • Świnoujście

Oświadczenie Mieszkańców Warszowa w sprawie wypowiedzi prezydenta Janusza Żmurkiewicza. Zobacz film!

Oświadczenie Mieszkańców Warszowa w sprawie wypowiedzi prezydenta Janusza Żmurkiewicza. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Zarząd osiedla Warszów z Mieszkańcami publicznie demaskują dezinformacje prezydenta miasta Świnoujścia, Janusza Żmurkiewicza, na temat sytuacji mieszkańców ulic Sołtana i Ludzi Morza. Jego słowa, wyemitowane w telewizji, stały się punktem zapalnym dla społeczności lokalnej. Wszystko zawarte jest podczas konferencji, którzy wypunktowali prezydenta Żmurkiewicza (zobacz film!).



Początek konfliktu

W sercu problemu leży kwestia praw własności mieszkańców ulic Sołtana i Ludzi Morza w Świnoujściu. Według zarządu osiedla Warszów, wypowiedzi prezydenta były nieprawdziwe i miały na celu zdyskredytowanie społeczności. Mieszkańcy tych ulic zmierzają się z niejasnościami dotyczącymi statusu ich nieruchomości, które, jak twierdzą, zakupili legalnie.

Historia nieruchomości

Mieszkańcy zamieszkują te tereny od lat 70. początkowo jako pracownicy Odra w lokalach pracowniczych. W 1994 roku zakupili te tereny, które według ówczesnego planu zagospodarowania miały funkcję mieszkalną. Niemniej jednak, bez konsultacji z mieszkańcami, doszło do rozszerzenia granic portu, co spowodowało niezgodność w przeznaczeniu terenu.

Kontrowersje wokół prezydenta

Prezydent Żmurkiewicz jest obwiniany o niepodjęcie działań w celu uporządkowania sytuacji prawnej nieruchomości mieszkańców. Jego wypowiedzi w mediach były uważane za mylące i nieodpowiedzialne. Mieszkańcy, posiadając dokumenty własności, oczekują jasności w kwestii ich praw i oskarżają prezydenta o świadome wprowadzenie ich w błąd oraz o próby zdyskredytowania ich w oczach społeczeństwa.

Dekady niejasności w Świnoujściu

Mieszkańcy ulic Sołtana i Ludzi Morza z aktami własności są teraz w centrum burzy politycznej, domagając się jasności w sprawie prawnych niespójności i braku wsparcia ze strony władz miasta.

Kierunek rozwiązania

Społeczność lokalna wzywa do uwzględnienia ich głosu i praw w procesie decyzyjnym. Wskazują na fakt, że płacą podatki od nieruchomości, a więc mają prawo oczekiwać uczciwego traktowania i życia w godnych warunkach.

Podsumowując, problem mieszkańców ulic Sołtana i Ludzi Morza w Świnoujściu jest złożony i wymaga uwzględnienia praw i oczekiwań społeczności lokalnej. Mieszkańcy wzywają do transparentności i uczciwości w działaniach samorządowych, a w szczególności ze strony prezydenta miasta Świnoujścia Janusza Żmurkiewicza.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 110, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 76-100 z 110

Gość • Piątek [22.09.2023, 13:00:45] • [IP: 5.173.29.**]

Czytam te komentarze i widzę, że tu sami specjaliści i pseudo znawcy tematu. Po pierwsze miasto nie będzie ponosić kosztów naprawienia błędu urzędników, a nie jak co niektórzy bzdurnie piszą mieszkańców. Po drugie to właśnie przez nasz Urząd Miasta doszło do tej sytuacji, jak również przez ten sam urząd mieszkańcy tych ulic dalej tkwią w patowej sytuacji. Ławo jest z pogardą opisywać ich miejsce do życia jako baraki, ale czy ktoś z komentujących był na miejscu, zobaczył jak żyją, w jakich warunkach mieszkają? Nie jeden z komentujących tutaj nie ma tak wykończonego swojego, albo co bardziej prawdopodobne, wynajmowanego mieszkania To ci ludzie zostali oszukani przez Urząd Miasta, a nie odwrotnie, zanim więc zaczniesz jeden z drugim wylewać na nich wiadro pomyj, najpierw pomysł co by było, gdyby z jakiś powodów to ciebie spotkała taka sytuacja, jak ty byś się czuli co myślał. Powiesz" niemożliwe"? Oni też tak myśleli. Trochę więcej zrozumienia i empatii.

Gość • Piątek [22.09.2023, 13:25:50] • [IP: 178.238.246.***]

Jeśli ktoś spodziewał się jakiegokolwiek gestu dobrej woli ze strony Żmurkiewicza na rzecz mieszkańców to jest niepoważny, no co innego gdyby to był deweloper. Za kilka miesięcy wybory i miejmy nadzieję że po nich sprawy mieszkańców wreszcie staną ponad interesami deweloperów.

Gość • Piątek [22.09.2023, 13:59:29] • [IP: 178.238.245.**]

Przeniesc takiego Zmurka na miesiac do jednego takiego MAJATKU...niech by se pomieszkal

Gość • Piątek [22.09.2023, 14:07:11] • [IP: 176.221.122.***]

Nie czytam tych wielu wulgaryzmów, bo ręce mi opadają. Ile w ludziach jest prostactwa i nienawiści... Czy jednemu, drugiemu przezydentowi i władzom miasta podoba się, czy nie podoba, mają obowiązek czuwać nad zadośćuczynieniem dla wszystkich dotkniętych tą SYTUACJĄ RODZIN!! To jest obowiązek GMINY/MIASTA !! I TYLE!! I AŻ TYLE!! Stać nas, żeby uchodźcom pomagać 300 mln miesięcznie, a mieszkańcom, którzy tutaj przeżyli życie, pracowali na przysłowiową miskę ryżu odmawia się godziwego i bezpiecznego życia!! Skandal!! Jestem całym sercem z każdym mieszkańcem i z każdą mieszkającą tam rodziną!! Walczcie, a jak będzie trzeba to na pewno wyjdę z WAMI NA ULICĘ!! Jesteśmy zawsze razem !! W każdej naszej wspólnej sprawie!!

Gość • Piątek [22.09.2023, 14:18:28] • [IP: 37.248.178.**]

Gość • Piątek [22.09.2023, 13:00:45] • [IP: 5.173.29.**] Nic dodać nic ująć.

Gość • Piątek [22.09.2023, 14:49:44] • [IP: 92.118.166.*]

Jeżeli chcecie cokolw2iek załatwic to NIE agresją na prezydenta. Wasze wystąpienie to jawny atak !! Jabłonska z POsłanką PIELĄ oddały teren dla BANKRUTA i to był POczątek tragedii. własciciel zrobił co chciał. A teraz Jabłonska płacze i wrzeszczy na władzę. Mądzry POlak PO szkodzie...

Gość • Piątek [22.09.2023, 15:22:10] • [IP: 78.30.82.***]

Do 176.221.122 oraz 5.173.29.Jestem tego samego zdania co Państwo i uważam, że macie rację. Na Warszowie stoją dwa bloki jeden koło poczty, drugi na Modrzejewskiej niech miasto w ramach rekompensaty zaproponuje i zakupi mieszkańcom nowe mieszkania. Także sercem jestem z nimi. Oni nikogo nie oszukali to Ich oszukano Pozdrawiam.

Gość • Piątek [22.09.2023, 16:16:09] • [IP: 89.64.23.**]

Mieszkańcy Świnoujścia wybierając takich zarządzających dali im prawo między innymi do zaciągania ogromnych długów, popełniania błędów (podejrzewam, że zrobiono to celowo, aby zwiększyć wartość działki po Odrze- teraz można tam sytuować uciążliwe i głośne produkcje, czy usługi- chyba się niespodziewali siły mediów internetowych-normalnie zamieciono by pod dywan). Wybrano ich z ich wadami i zaletami Teraz trzeba zapłacić i za błędy urzędu/ prezydenta/ radnych,. Zaciągniętych długów nie spłacimy przez wiele lat. Prawo do głosowania to ogromna odpowiedzialność- nie długo wybory, wypada niektórym podziękować.

Gość • Piątek [22.09.2023, 16:18:01] • [IP: 5.173.27.**]

No ta, ostatnie baraki w mieście.

Gość • Piątek [22.09.2023, 18:00:07] • [IP: 37.47.174.***]

Na Modrzejewskiej będą w nowym bloku apartamenty na sprzedaż. Ludzi zaś z tamtąd wysiedlą na lewobrzeże.

Gość • Piątek [22.09.2023, 18:29:38] • [IP: 162.253.68.***]

Gdyby barakowi mieli konkretne dowody to nie musieliby wygłaszać publicznych przemówień i robić medialnej burzy. Niech pokażą uchwałę Rady Miasta z 94 roku i porównają z datami aktów notarialnych. Sprawa jest prosta do udowodnienia

Gość • Piątek [22.09.2023, 18:42:04] • [IP: 89.151.36.***]

Baraki odrowców do rozebrania! Tylko rozebrać i wybudować zakład produkcyjny i dać ludziom pracę!

Gość • Piątek [22.09.2023, 20:25:23] • [IP: 31.11.130.**]

Ostatnie chamskie podrygi murszejącego staruszka. Żadna partia nie chciała wystawić go do Senatu, więc na lokalnym podwórku chce wyssać ostatnie frukty przed swym niechlubnym odejściem.

Gość • Piątek [22.09.2023, 20:27:13] • [IP: 37.47.177.**]

Za takie publiczne poniżanie i oczernianie w jego TV są paragrafy KK. Weźcie radcę prawnego i skierujcie sprawę do sądu. On ma to po PRL, PZPR, ORMO. Pamiętamy jak w telewizji lokalnej nazwał wszystkich którzy mają własne racjonalne zdanie i go krytykują " Szczekające i Kąsające Pieski!!" Prymityw totalny!

Gość • Piątek [22.09.2023, 20:58:42] • [IP: 37.47.143.***]

Do Gość • Piątek [22.09.2023, 10:26:49] • [IP: 5.173.198.**] Prawda w oczy kole jebany MATOLE!! Zawsze mogę ci trochę oleju do głowy wlać jakby co... Usunęliście mój komentarz bo wiecie, że mam rację wy buraki.

Gość • Piątek [22.09.2023, 22:21:00] • [IP: 5.173.28.**]

Czy ci ludzie na zdjęciu uczestniczą w jakimś pochówku?

Gość • Piątek [22.09.2023, 22:34:07] • [IP: 213.135.200.**]

Ty od ty h matołów a jaką ty masz rację bo się pogubiłem za każdym razem przedstawcie się to w tedy będzie wiadomo kto pisze a ci co obrażają innych w szczególności bohaterzy z bożej łaski ale to świadczy o jednym ze żal dupsko scisnoł i tych zapraszam do siebie mówię poważnie zapraszam na L. Morza zainteresowanych na rozmowę

Gość • Sobota [23.09.2023, 00:01:55] • [IP: 5.173.25.**]

22.09.2023, 10:02:51] • [IP: 37.120.232.**właśnie twoja kasa na to pójdzie bo głosowałeś na tego człowieka który nie dopełnił obowiązków i złamał prawo kk i co ty na to

Gość • Sobota [23.09.2023, 00:03:31] • [IP: 5.173.25.**]

22.09.2023, 09:40:04] • [IP: 89.64.23.**] były tereny mieszkaniowe graniczące z terenami oświatowymi

Gość • Sobota [23.09.2023, 00:06:11] • [IP: 5.173.25.**]

22.09.2023, 08:17:21] • [IP: 185.210.38.**] Mieszkaniówka z przyległych działkami jako oświata i co ty na to i to miasto zmieniło plan więc co się powinno zadziałać jak zmienili plan powinni zabezpieczy.c w nieruchomości proste czego nie rozumiesz

Gość • Sobota [23.09.2023, 07:27:26] • [IP: 37.47.143.***]

Komentarz do Gość • Piątek [22.09.2023, 22:34:07] • [IP: 213.135.200.**] Ludzie z tzw" baraków" może mają RACJĘ a może nie mają, nie wiem. Trzeba walczyć o swoje zwłaszcza w tym pojebanym kraju i to popieram. Widzę jednak, że idą złą drogą ponieważ ci ich" frontmeni" to zwykli atencjusze i nic im nie załatwią, myślą tylko o swoim interesiku... Trzeba normalnie iść do sądu skoro mają akty własności - inna sprawa to na czyim gruncie stoją te budynki bo jak na miejski to będzie ciężko coś wygrać w sądzie ale jak mają udział w gruncie to żadne pajace nie są im potrzebni tylko solidna kancelaria adwokacka.

Kino domowe • Sobota [23.09.2023, 08:52:10] • [IP: 89.151.36.***]

Ostatnie slumsy w mieście! Rozwalić i wypłacić odszkodowania! Nie za duże bo wartość znikoma!

Gość • Sobota [23.09.2023, 09:31:21] • [IP: 77.88.191.***]

Żmurek ! Ty obślizgly, obleśny starcze, kończ waść-wstydu oszczędż. Wróć tam, gdzie jest miejsce dla komunistycznych konfidentów.

Gość • Sobota [23.09.2023, 10:45:38] • [IP: 84.17.55.**]

Emocjami nikt niczego nie wygrał. Tutaj potrzebne są twarde dowody, a takich w tym przypadku brakuje! Niech ktoś w końcu pokaże tą słynną tajemniczą uchwałę z której wynika, że jeszcze przed zakupem baraków na Sołtana były wpisane funkcje mieszkalne. Wystarczy ten jeden jedyny dowód, który zgodnie z przepisami musi przechowywać Urząd Miasta i Urząd Wojewódzki.

Gość • Sobota [23.09.2023, 13:34:10] • [IP: 5.173.152.**]

Będzie jak że stocznią. Wszystko wyburzą

Oglądasz 76-100 z 110
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Uderzył mężczyznę w głowę. 57-latek trafił do szpitala, sprawca jest nadal poszukiwany. Do poważnego zdarzenia doszło w piątkowe popołudnie w rejonie ulicy Konstytucji 3 Maja, przed budynkami znajdującymi się przy galerii Corso w Świnoujściu. Po uderzeniu w głowę 57-letni mężczyzna trafił do szpitala. Według nieoficjalnych informacji policja poszukuje sprawcy. Jak ustalili redaktorzy iswinoujscie.pl, do zdarzenia doszło około godziny 17.00. Wszystko wskazuje na to, że nie był to przypadkowy atak. Mężczyźni mogli się znać, a pomiędzy nimi doszło do konfliktu, który zakończył się użyciem przemocy ■