POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [08.10.2023, 21:53:24] • Świnoujście

Chłopcy parkingowcy. Chcesz szacunku, szanuj się sam

Chłopcy parkingowcy. Chcesz szacunku, szanuj się sam

fot. Sławomir Ryfczyński

Jeśli chcesz zaparkować bezpiecznie samochód to polecamy policyjną zatoczkę parkingową przy Komendzie Policji w Świnoujściu. Do takiego wniosku doszli kierowcy dwóch samochodów z niemieckimi tablicami rejestracyjnymi, parkując tam przez wiele dni. Co prawda, parkujące samochody miały założone blokady, pożyczone przez policję od Straży Miejskiej. Ale nie przeszkodziło to, aby jeden z nich stał przed komendą aż przez trzy tygodnie! Taki wyraźny brak szacunku dla zasad i prawa panującego w Polsce musimy codziennie znosić w Świnoujściu. Wystarczy spróbować płynnie przejechać dowolną ulicą, przy której znajdują się stacje benzynowe. Ale policji takie problemy widać nie interesują. Ciekawi nas, ile trzeba zapłacić za trzy tygodniowe parkowanie pod Komendą, ale jeśli policji brakuje pieniędzy to proponujemy aby na trawniku przed budynkiem zrobić dodatkowy parking dla turystów, a przy nim postawić budkę z papierosami. Zysk gwarantowany, brak szacunku również.

W normalnie funkcjonującym mieście, w takiej sytuacji, po pół godzinie bezprawnego postoju oba samochody zostałyby odholowane na parking za miastem. A kierujący ukarani gigantycznymi mandatami. To źle że policja toleruje tak rażące naruszenie zasad bezpieczeństwa, przecież ten parking jest używany do codziennej operacyjnej pracy. I brak możliwości jego używania przez tak długi czas, wpływa na efektywność pracy policji. O wcześniej wspomnianym szacunku dla instytucji Policji nawet nie wspominamy.

Chłopcy parkingowcy. Chcesz szacunku, szanuj się sam

fot. Sławomir Ryfczyński

Ciekawe gdzie przez te wszystkie dni parkowały policyjne radiowozy? Skoro znalazły sobie inne miejsca, to może ten „parking” nie jest policji potrzebny i można oddać go do użytku innym zmotoryzowanym? Ciekawe też ile wyniosły mandaty za nielegalne parkowanie na policyjnym parkingu (zatoczka)? Niestety no to pytanie nikt nie chce nam odpowiedzieć.

Chłopcy parkingowcy. Chcesz szacunku, szanuj się sam

fot. Sławomir Ryfczyński

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pytanie redakcji do Straży Miejskiej:
Prosimy o informację z założonych blokad w samochodach przed budynkiem policji w zatoczce. Ile zapłacili mandatu? Jak długo były założone te blokady?

Czy można było samochody usunąć z zatoczki, tak aby nie przeszkadzały policji i odstawić na parking? Czy policja powiadomiła o tym incydencie? Prosimy o szczegóły.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Odpowiedź - Straży Miejskiej:
Wszelkie zapytania proszę kierować do Rzecznika Urzędu Miasta Świnoujście.

Komendant Straży Miejskiej
Rafał Marciszewski

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Chłopcy parkingowcy. Chcesz szacunku, szanuj się sam

fot. Sławomir Ryfczyński

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jeszcze raz pytanie redakcji do Urzędu Miasta:
Prosimy o informację z założonych blokad w samochodach przed budynkiem policji w zatoczce. Ile zapłacili mandatu? Jak długo były założone te blokady?

Czy można było samochody usunąć z zatoczki, tak aby nie przeszkadzały policji i odstawić na parking? Czy policja powiadomiła o tym incydencie? Prosimy o szczegóły.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Odpowiedź - Urzędu Miasta:
Blokady szt. 2 zostały użyczone KMP Świnoujście. Wszelkie zapytania w tej sprawie proszę kierować do KMP Świnoujście.

Jarosław Jaz
Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta Świnoujście
Biuro Informacji i Konsultacji Społecznych

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Chłopcy parkingowcy. Chcesz szacunku, szanuj się sam

fot. Sławomir Ryfczyński

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Policja:
Brak odpowiedzi i cisza do dzisiaj.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 82, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 76-82 z 82

Gość • Niedziela [08.10.2023, 22:57:53] • [IP: 37.8.230.**]

Policja to odważna ale tylko do swoich

Gość • Niedziela [08.10.2023, 22:52:18] • [IP: 92.118.164.**]

Może nie zrozumieli pytania- polska język trudna język natomiast osoba, która nazywa siebie dziennikarzem powinna umieć skonstruować poprawnie zdanie.

Gość • Niedziela [08.10.2023, 22:45:01] • [IP: 2.58.56.***]

Nie dowiemy się.

Niemiec ale nasz. • Niedziela [08.10.2023, 22:43:15] • [IP: 5.173.154.**]

Darmowy monitoring... to ile to kosztuje. Może i ja skorzystam... Jak to dużo nie kosztuje to czy można zatoczkę poszeżyć bo mam cztery auta?

Gość • Niedziela [08.10.2023, 22:30:54] • [IP: 192.42.116.***]

Kto tym cieciom nadał uprawnienia i upoważnienia, żeby ludziom blokować ich własność?!

Gość • Niedziela [08.10.2023, 22:27:43] • [IP: 46.205.136.**]

Nóź korva ile zapalili mandatu? Jestem bardzo ciekawy.

Gość • Niedziela [08.10.2023, 22:19:28] • [IP: 45.56.233.***]

ale JAJA

Oglądasz 76-82 z 82
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■