POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [22.09.2023, 20:43:00] • Świnoujście

Bobry opanowały tereny, ale czy nad ich łbami już zbierają się czarne chmury?

Bobry opanowały tereny, ale czy nad ich łbami już zbierają się czarne chmury?

fot. Mieszkaniec

„Bobry zniszczyły wiele drzew rosnących we wschodniej części zabytkowego Parku Zdrojowego w Świnoujściu. Nawet te rosnące 30 metrów od rowu melioracyjnego i stawu, budując żeremia i dewastując system melioracyjny parku” – tyle można wyczytać w oficjalnym biuletynie naszego magistratu – „Niestety konserwator (zabytków) nie zgodził się na usunięcie drzew, które stanowią największe zagrożenie. Stąd apel do wszystkich, którzy korzystają z parku, aby wchodząc do alejek położonych blisko wody uważali i byli ostrożni”.

Czyli wiemy co z powalonymi drzewami. A co ze sprawcami tego zamieszania i zagrożenia czyli bobrami? Jeszcze w lipcu pytaliśmy magistrat co zamierza zrobić z nadmiernie rozrastającą się populacją tych sympatycznych – skądinąd – zwierząt. I co? I nic! Bobry rozmnażają się w najlepsze i czynią swoją ulubioną robotę czyli „wycinają” kolejne drzewa, budują kolejne tamy i konsekwentnie niszczą system melioracyjny. Miasto zaś nabrało w tej sprawie przysłowiowej (nomen omen) wody w urzędnicze usta.

Bobry opanowały tereny, ale czy nad ich łbami już zbierają się czarne chmury?

fot. Mieszkaniec

Czy to oznacza, że bobry mogą się czuć bezpiecznymi i spokojnie planować swoje nowe budowle? Otóż niekoniecznie. Powalonych drzew miasto ruszyć co prawda nie może, ale w pobliżu może wydać zgodę na budowę nowej ulicy Nowo Jachtowej, która ma połączyć istniejącą już ulice Jachtową i ul. Uzdrowiskową. Po co miastu ta ulica? Oczywiście dla kasy! Deweloperom jest potrzebna nowa ulica bardzo! Oni widzą już kolejne parcele, przy których można wybudować kolejne apartamenty i są skłonni zapłacić miastu krocie za każdy metr terenu nadającego się do zabudowy. Nowa ulica – kosztem lasu – daje im taką perspektywę. Robotę mogą wykonać bobry.

Bobry opanowały tereny, ale czy nad ich łbami już zbierają się czarne chmury?

fot. Mieszkaniec

To jest być może przyczyna podejrzanej bierności magistratu w sprawie bobrów w Parku Zdrojowym i cały tym rejonie.

Bobry opanowały tereny, ale czy nad ich łbami już zbierają się czarne chmury?

fot. Mieszkaniec

Pytanie co ważniejsze dla suwerena, czyli dla mieszkańców Świnoujścia? Czy kolejne apartamentowce i nabita budżetowa kabza zarządców miasta, czy odrobina nieco dzikiej natury i strefa relaksu? Jak zwykle o wszystkim zdecyduje prezydent. Jak zwykle…

Bobry opanowały tereny, ale czy nad ich łbami już zbierają się czarne chmury?

fot. Mieszkaniec

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 41, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-41 z 41

Gość • Sobota [23.09.2023, 07:56:23] • [IP: 176.221.122.**]

Apropo terenow zielonych. Moglby ktos wyjasnic czemu 22 wrzesnia firma odkomarzajaca nadal dziala? Komarow juz dawno nie ma, byly w sezonie, wtedy trzeba bylo odkomarzac od poczatku sierpnia. Co tu sie odwala?

Gość • Sobota [23.09.2023, 07:50:02] • [IP: 5.173.152.*]

Czy ktoś się orientuje gdzie i za ile można sprzedać skórę z bobra, ewntualnie całego bobra, ale nieżywego?

Gość • Sobota [23.09.2023, 07:42:25] • [IP: 178.238.252.**]

Te kilka drzew, zniszczonych przez bobry, to kropla w morzu tego, co wyciął niepotrzebnie człowiek.

Gość • Sobota [23.09.2023, 07:40:36] • [IP: 176.221.122.**]

te 3 drzewa już leżą ale to pasuje BETONIARZE i JASIOWI FASOLI bobry same poszerzą drogę dla dojazdy do" super apartamentowców teraz budowanych magistrat ma czyste ręce a swoją drogą fajny ten konserwator na placu wolności mozło postawić szklane klocki nijak się mające do przedwojennej zabudowy tylko drzew nie można było wyciąć ręka ręke myje

Gość • Sobota [23.09.2023, 07:07:33] • [IP: 86.15.80.*]

zalac rowy betonem i po problemie

Gość • Sobota [23.09.2023, 06:46:54] • [IP: 199.195.251.***]

Ja zaczną budować drogę przez Park Zdrojowy, to automatycznie żmurkiewicz z ferajną wydadzą zgodę na amputowanie im rąk i zgodę na wózek inwalidzki.

Gość • Sobota [23.09.2023, 06:38:04] • [IP: 178.238.246.***]

Bobry zaczną żmurkiewicz dokończy, tereny w parku już od lat w planie miejscowym przeznaczone są pod hotele i apartamenty, całkiem przypadkiem budowana będzie tam właśnie Nowojachtowa

Gość • Sobota [23.09.2023, 01:34:17] • [IP: 37.248.215.***]

Tak to wycinają hektarami a teraz o trzy drzewka konserwator się obudził zobaczymy co powie jak dojdzie do wypadku.

Gość • Piątek [22.09.2023, 23:47:26] • [IP: 83.23.148.***]

Taki Bóbr to pożyteczne zwierzę dla dewelopera, a morze również dla- magistratu-, ale swoją droga czekamy do WYPADKU!!

Gość • Piątek [22.09.2023, 23:45:30] • [IP: 46.205.132.**]

Bobry są u siebie Panu emerytowi na rowerze przeszkadzają. TEN EMERYT nie lubi zwierząt kaczki karmi chlebem (rozmowa z emerytem w parku)

Gość • Piątek [22.09.2023, 22:46:35] • [IP: 37.47.179.***]

co komu przeszkadzają bobry, które zostały wyparte przez miejską betonoze? może najlepiej tam plac beton postawić i będzie po problemie? dzikie zwierzęta mają w tutejszych okolicach od dziesięcioleci naturalne siedliska, skąd nagłe oburzenie, że nadal tu istnieją?!

Gość • Piątek [22.09.2023, 21:47:29] • [IP: 178.238.250.***]

Pracują na całego.

Gość • Piątek [22.09.2023, 21:29:35] • [IP: 178.235.147.**]

Konserwator handluje opałem, to widać.

Gość • Piątek [22.09.2023, 20:58:30] • [IP: 79.191.203.**]

bobry nie niszczą!!

Gość • Piątek [22.09.2023, 20:53:14] • [IP: 176.221.122.***]

Był Żmurkiewicz teraz bobry - ej, pajace, ogarnijcie się.

Gość • Piątek [22.09.2023, 20:48:50] • [IP: 37.47.180.**]

A gdyby tak tereny opanowała sobie akurat staruszka ? A to mogła być przecież wasza matka ! Albo jakby tak tereny opanowała procesja ?

Oglądasz 26-41 z 41
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■