POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [22.09.2023, 20:43:00] • Świnoujście

Bobry opanowały tereny, ale czy nad ich łbami już zbierają się czarne chmury?

Bobry opanowały tereny, ale czy nad ich łbami już zbierają się czarne chmury?

fot. Mieszkaniec

„Bobry zniszczyły wiele drzew rosnących we wschodniej części zabytkowego Parku Zdrojowego w Świnoujściu. Nawet te rosnące 30 metrów od rowu melioracyjnego i stawu, budując żeremia i dewastując system melioracyjny parku” – tyle można wyczytać w oficjalnym biuletynie naszego magistratu – „Niestety konserwator (zabytków) nie zgodził się na usunięcie drzew, które stanowią największe zagrożenie. Stąd apel do wszystkich, którzy korzystają z parku, aby wchodząc do alejek położonych blisko wody uważali i byli ostrożni”.

Czyli wiemy co z powalonymi drzewami. A co ze sprawcami tego zamieszania i zagrożenia czyli bobrami? Jeszcze w lipcu pytaliśmy magistrat co zamierza zrobić z nadmiernie rozrastającą się populacją tych sympatycznych – skądinąd – zwierząt. I co? I nic! Bobry rozmnażają się w najlepsze i czynią swoją ulubioną robotę czyli „wycinają” kolejne drzewa, budują kolejne tamy i konsekwentnie niszczą system melioracyjny. Miasto zaś nabrało w tej sprawie przysłowiowej (nomen omen) wody w urzędnicze usta.

Bobry opanowały tereny, ale czy nad ich łbami już zbierają się czarne chmury?

fot. Mieszkaniec

Czy to oznacza, że bobry mogą się czuć bezpiecznymi i spokojnie planować swoje nowe budowle? Otóż niekoniecznie. Powalonych drzew miasto ruszyć co prawda nie może, ale w pobliżu może wydać zgodę na budowę nowej ulicy Nowo Jachtowej, która ma połączyć istniejącą już ulice Jachtową i ul. Uzdrowiskową. Po co miastu ta ulica? Oczywiście dla kasy! Deweloperom jest potrzebna nowa ulica bardzo! Oni widzą już kolejne parcele, przy których można wybudować kolejne apartamenty i są skłonni zapłacić miastu krocie za każdy metr terenu nadającego się do zabudowy. Nowa ulica – kosztem lasu – daje im taką perspektywę. Robotę mogą wykonać bobry.

Bobry opanowały tereny, ale czy nad ich łbami już zbierają się czarne chmury?

fot. Mieszkaniec

To jest być może przyczyna podejrzanej bierności magistratu w sprawie bobrów w Parku Zdrojowym i cały tym rejonie.

Bobry opanowały tereny, ale czy nad ich łbami już zbierają się czarne chmury?

fot. Mieszkaniec

Pytanie co ważniejsze dla suwerena, czyli dla mieszkańców Świnoujścia? Czy kolejne apartamentowce i nabita budżetowa kabza zarządców miasta, czy odrobina nieco dzikiej natury i strefa relaksu? Jak zwykle o wszystkim zdecyduje prezydent. Jak zwykle…

Bobry opanowały tereny, ale czy nad ich łbami już zbierają się czarne chmury?

fot. Mieszkaniec

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 41, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 41

Gość • Niedziela [24.09.2023, 16:13:26] • [IP: 176.221.122.**]

Gość • Sobota [23.09.2023, 16:59:01] • [IP: 46.205.140.*] Wszystko sie zgadza, ale czemu od 1 do polowy sierpnia odkomarzania kompletnie nie bylo a teraz w drugiej polowie wrzesnia jest tak samo intensywne jak w drugiej polowie sierpnia? Jaki to ma sens? Co roku komary pojawiaja sie praktycznie w tym samym momencie, miedzy 5 a 15 sierpnia. Od co najmniej 10 lat. Czemu odkomarzanie zaczyna sie dopiero kilka dni po masowym wylegu? Dodatkowo w tym roku trwa absurdalnie dlugo.

Gość • Niedziela [24.09.2023, 10:05:34] • [IP: 176.221.122.**]

MIASTO OTRZYMA DRZAWKA DO NASADZEN TO NIECH NASADZI TAM GDZIE ICH NIE MA, GDZIE ZOSTALY WYCIETE A DO TEJ POORY NIE ZASTAPIONE INNYMI- NA ULICACH, PODWORZACH, PARKACH- I NIECH O N IE DBA. CO TO ZA PROBLEM DLA FIRMY PRZEJCHAC AUTEM I CODZIENNIE PODLAC SKORO WYGRALA PRZETARG I MA ZA TO KASE

Gość • Niedziela [24.09.2023, 02:29:39] • [IP: 62.69.229.**]

A widział ktoś choć jedno żeremie? Pytam, bo nie znam topografii terenu a i boję się, że jakiś krwiożerczy bóbr rzuci mi się do gardła.

Gość • Niedziela [24.09.2023, 02:01:22] • [IP: 5.173.176.**]

19:31:57] • [IP: 37.47.179.**] raczej urzędnicy są kamikadze, skoro zostawili tak drzewa i chcą tam robić wizję lokalną

Elo Babka • Sobota [23.09.2023, 19:31:57] • [IP: 37.47.179.**]

Złowieszcze bobry kamikadze🧐

Gość • Sobota [23.09.2023, 16:59:01] • [IP: 46.205.140.*]

07:56:23] • [IP: 176.221.122.**] na początku sierpnia nie bylo komarów, pamietam tamte 10 dni od 1 do 10 sierpnia, załamanie pogody, tempameratura od 11 st.do 18, a czesto 16. Dzięki temu, ze odkomarzanie było w końcu sierpnia i we wrześniu, trwa, własnie nie ma komarów.

Gość • Sobota [23.09.2023, 16:56:34] • [IP: 46.205.140.*]

13:43:53] • [IP: 185.143.222.***] a czym jest twoja inteligencja POlszewika, przeciez to byl sarkazm tamten wpis - twoja inteligencja tego nie ogarnia?

Gość • Sobota [23.09.2023, 16:53:56] • [IP: 46.205.140.*]

, 14:54:43] • [IP: 5.173.194.**]malo zniszczył, turyści mówią, że to miasto jest bardzo zielone. Jesli zas masz na mysli wycięcie drzew pod budowę, to przeciez nie jestesmy terenem Wolinskiego Parku Narodowego, lecz miastem i mozna tu budowac domy. Szkoda, że o tak topornej urodzie i warszawskich rozmiarach jak Radisson Blue, moze go kiedys rozbiorą, ale jednak można.

Gość • Sobota [23.09.2023, 16:41:55] • [IP: 5.173.172.**]

Pozwólcie na nie polować xd chce czapkę z bobra xd

zgr • Sobota [23.09.2023, 14:54:43] • [IP: 5.173.194.**]

A ile drzew w tym mieście zniszczył człowiek?? o tym jakoś się nie mówi.

Gość • Sobota [23.09.2023, 14:09:09] • [IP: 46.205.140.*]

, 10:17:29] • [IP: 62.69.229.**] nie znasz topografii terenu, tam jest woda, wyłam się z zesztywniałych gaci przedekranowych, zostaw ich odłamki na podłodze i rusz na spacer.

Gość • Sobota [23.09.2023, 13:43:53] • [IP: 185.143.222.***]

[23.09.2023, 09:42:26] • [IP: 176.221.123.**] Oto przykład ineligencji pisuara

Gość • Sobota [23.09.2023, 13:27:13] • [IP: 92.118.166.*]

Bobry tez musza jeść, nie zaPOminajcie obroncy przyrody. Te drzewa nie są jakieś unikaty, ze tak nad nimi biadolicie. Cieszmy się, że bobry u nas są i pokazujmy je dzieciom. Uchodzcy jakoś wam nie przeszkadzaja a tylko Bobry, ktore sa mieszkancami od lat...

Elo Babka • Sobota [23.09.2023, 13:26:45] • [IP: 176.221.123.***]

Złowieszcze bobry kamikadze🧐

Gość • Sobota [23.09.2023, 12:24:53] • [IP: 37.8.231.**]

zmurek robi kolejne apartamentowce :D

Gość • Sobota [23.09.2023, 11:59:51] • [IP: 46.205.140.*]

Nie rozumiem jednego. Są w Parku takie podlużne stawy na planach prostokąta (w odróżnieniu od tego okrągłego), kilka drzew obok jednego z nich ma siatkę ze stali owiniętą wokól pnia u jego podstawy. Dlaczego urzędnicy nie owijają innych drzew tymi siatkami? Domysły autora tekstu o deweloperach są tu żartem, bo bobry gryzą drzewa ok.250m od projektowanej ulicy, ale zastanawia bierność UM w tej sprawie. Już kilka drzew jest skazanych na uschnięcie lub przewrocenie, czekamy na dalsze niszczenie Parku Zdrojowego? Biernośc w tej sprawie chyba jest karalna, ten park to zabytek!

Gość • Sobota [23.09.2023, 10:17:29] • [IP: 62.69.229.**]

Ciekawe, że bobry tną przy ścieżce a nie przy wodzie. Te bobry są zatrudnione na umowę o pracę czy na zlecenie?

MA MA MIJA • Sobota [23.09.2023, 10:09:41] • [IP: 37.248.178.**]

Aby bobry nie ścinały drzew w parku, należy je do wysokości 1.2 m od ziemi owinąć siatką stalową. ..Tak jak to zrobiono na Warszowie przy fosie fortu Gerharda...💘💘💘

Gość • Sobota [23.09.2023, 09:44:49] • [IP: 83.1.102.***]

moze jakis gajowy sie pofatyguje i pozaklada siatki na pnie? czy wszystkiego sie od niemcow musimy uczyc?

Gość • Sobota [23.09.2023, 09:42:26] • [IP: 176.221.123.**]

Wyciąć drzewa i POstawić z plastiku to bobry zdechną

Gość • Sobota [23.09.2023, 09:25:44] • [IP: 176.221.122.*]

Porządek robią za szefa wydz. infr i zieleni miejskiej. Ten najwyraźniej zza szyb swojego lansiarskiego jeepa nie widzi jaki syf powstał za jego rządów

Gość • Sobota [23.09.2023, 09:10:19] • [IP: 92.118.166.**]

A gdyby tak przez tereny opanowane przez bobry szła sobie akurat staruszka ? A to mogła być przecież wasza matka ! Albo jakby tak przez tereny opanowane przez bobry szła sobie procesja ?

Gość • Sobota [23.09.2023, 08:50:22] • [IP: 83.68.85.***]

Mieszkańcy Świnoujścia to bardzo bojaźliwe społeczeństwo. Boją się Niemców, boją się deweloperów, boją się braku dostępu do latarni i zabytków, a teraz doszła jeszcze panika przed bobrami.

Gość • Sobota [23.09.2023, 08:22:26] • [IP: 92.118.167.***]

Bober deweloper ;)

Gość • Sobota [23.09.2023, 08:08:41] • [IP: 77.252.46.***]

07:56:23 - To się nazywa przełożenie pieniędzy z jednej kieszeni płaszcza do drugiej.

Oglądasz 1-25 z 41
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■