iswinoujscie.pl • Poniedziałek [18.09.2023, 16:32:16] • Świnoujście
Przegląd prac dzieci i młodzieży z pracowni plastycznych MDK do obejrzenia w Galerii „Art”. Warto tam zajrzeć!
fot. Robert Ignaciuk
" Kolorowe i czarno – białe". Właśnie takie są dzieła młodych mieszkańców Świnoujścia zaprezentowane obecnie w Galerii „art" Miejskiego Domu Kultury. Pracownie plastyczne działają w wielu miejskich instytucjach kultury. Nie wszędzie jednak ich twórcy mają szansę na publiczną prezentację efektów swojego talentu. W Świnoujściu, uczestnicy zajęć pracowni plastycznych taką szansę otrzymali. W sobotę, 16 września autorzy prac stanęli obok swoich dzieł. Wernisaż był także okazją do odkrycia talentów z innej dziedziny sztuki. Oprawę dźwiękiem zapewniła Barbara Okoń i jej podopieczni z pracowni muzycznej MDK.
Pastele, akwarele oraz obrazy malowane na szkle powstawały w pracowniach plastycznych Miejskiego Domu Kultury w Świnoujściu. Opiekę i fachowe porady zapewniają tu instruktorki; Aleksandra Nowak oraz Agnieszka Chrostowska zajmująca się plastycznymi formami przestrzennymi.
fot. Robert Ignaciuk
Na wystawie można też podziwiać grafiki. Tę niełatwą technikę od lat, wprowadza, uczy i propaguje wśród młodych artysta grafik Jacek Walczak.
fot. Robert Ignaciuk
Tę wystawę warto obejrzeć! Jest bowiem nie tylko efektem żmudnych warsztatów ale także świadectwem talentu twórców, których nazwiska mają szansę znaleźć się w plastycznym panteonie miasta, a może także kraju.
fot. Robert Ignaciuk
źródło: www.iswinoujscie.pl
Brawo! :)
Zdolne dzieci, śliczne prace.
Świetne zajęcia. Oby było więcej takich miejsc w mieście.
Świetne zajęcia. Oby było więcej takich miejsc w mieście.
Ale ładne, aby więcej takich miejsc dla dzieci
To jest fakt, ta sowa to najlepsze tu dzieło, świetne.
Właściwie wykorzystane pieniądze podatników. Brawa dla wszystkich.
dziecko które malowało sowe ma duzy talent
Powtórze za śp.Waldorffem: Polska istnieje DZIĘKI KULTURZE. Owszem, dzięki też katolicyzmowi (była to" zaprawa" niesłychanie mocno trzymająca cegły narodu, przez to Rosjanie uderzali w Kościół, zabierali klasztory, zsyłali wspierających Polaków duchownych np.po powstaniach), też oczywiście dzięki orężowi, np.powstaniom, np.wielkopolskiemu, dzięki obronieniu sie w 1920 - ale kultura była jak gleba dająca życie. Czytając Mickiewicza, Sienkiewicza, oglądając Grottgera, Matejkę i słuchając Chopina, Moniuszkę zapamiętywaliśmy, kim jesteśmy. Dzieciaki, to imponujące, że jest ktoś w tym pokoleniu umiejący zapomniec o telefonie.