POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [17.09.2023, 16:04:14] • Świnoujście

Świnoujście w nagrodę dostanie – 10 000 nowych drzew dla mieszkańców. Zobacz film!

Świnoujście w nagrodę dostanie – 10 000 nowych drzew dla mieszkańców. Zobacz film!

fot. iswinoujscie.pl

Na ostatniej sesji rady miasta, prezydent Janusz Żmurkiewicz miał ważne wiadomości dla wszystkich mieszkańców Świnoujścia. Miasto to zdobyło prestiżowe pierwsze miejsce w kategorii przestrzeń w indeksie zdrowych miast. W ramach nagrody Świnoujście otrzyma 10 000 drzew do posadzenia.

To ważne wyróżnienie podkreśla zaangażowanie miasta w tworzenie przestrzeni przyjaznej dla mieszkańców, a także w dbanie o środowisko naturalne. Drzewa odgrywają ważną rolę w poprawie jakości powietrza, zapewniając miejsce dla fauny i flory oraz stanowiąc miejsce wypoczynku dla ludzi.



„Nie tylko wycinamy drzewa, ale również i sadzimy” – podkreślił prezydent Żmurkiewicz, odnosząc się do częstych kontrowersji dotyczących wycinki drzew w miastach. Jego słowa dają mieszkańcom Świnoujścia pewność, że miasto ma zrównoważony podejście do zagadnień ekologicznych. A jak jest naprawdę?

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 56, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-50 z 56

Gość • Niedziela [17.09.2023, 21:11:41] • [IP: 62.69.203.***]

wycieli takie wielkie połacie drzew w mieście i poza miastem, to co chcą posadzić to kropla w, , morzu, , ile wycieli, kto to będzie chodził przy tym, a żeby las był duży trzeba ze 100 lat

Gość • Niedziela [17.09.2023, 20:40:50] • [IP: 88.218.252.**]

jedne wycina drugie sadzitez ma czym chwalic sie

Gość • Niedziela [17.09.2023, 20:27:40] • [IP: 92.67.199.**]

A komu to potrzebne my jesteśmy młodzi co nas obudzą drzewa

Gość • Niedziela [17.09.2023, 20:20:20] • [IP: 37.47.133.***]

Zamawiam drzewka jarzębiny na Warszow, posadze i bede podlewac

Gość • Niedziela [17.09.2023, 20:16:21] • [IP: 78.30.80.***]

Super!Proszę o kilka drzewek na ul Niedziałkowskiego.Posadzić je w miejsce zniszczonych, pokrzywionych, starych drzewek, które nie zdobią tej uczęszczanej (szkoła)uliczki.PROSZĘ

Gość • Niedziela [17.09.2023, 20:02:53] • [IP: 62.69.252.**]

??Pozdrawiam

Gość • Niedziela [17.09.2023, 19:58:41] • [IP: 176.221.122.**]

A jakie gatunki to będą? Problemem u nas jest grunt czyli piasek i brak wody gdyż pobór wody podziemnej jest większy niż to co spada z nieba czyli śniegu i deszczu, Podpowiem, za Niemca wszędzie gdzie mieszkali ludzie i wzdłuż wszystkich dróg sądzono drzewa owocowe. Już w niewielu miejscach pozostały drzewa owocowe posadzone przed wojną światową, przeważnie to są grusze choć może więcej jest w Karsiborze czy na wsiach na wyspie

Gość • Niedziela [17.09.2023, 19:50:37] • [IP: 212.58.114.**]

Posadźcie Eukaliptysy odstraszają komary

Gość • Niedziela [17.09.2023, 19:40:09] • [IP: 178.238.252.***]

Posadzą i co dalej? Trzeba koło tego chodzić - podlać, przyciąć. W tej chwili dużo uschniętych i rozrośniętych. Brak kontroli.

Gość • Niedziela [17.09.2023, 19:38:12] • [IP: 94.67.234.**]

Czy to pierwsze miejsce znów opłacone, jak to już kiedyś było w innym „konkursie”?

Gość • Niedziela [17.09.2023, 19:35:57] • [IP: 92.118.166.*]

Jak zwykle, SUKCES BOLI. POślaki nie mogą POdarować Prezydentowi za wcześniejszy sukces przy TUNELU.

Gość • Niedziela [17.09.2023, 19:13:01] • [IP: 37.248.165.***]

Uwielbiam pana Pawła

Gość • Niedziela [17.09.2023, 18:58:40] • [IP: 62.69.253.***]

Ciekawe niby gdzie je posadzą? A jeśli już to wszystko uschnie jak zwykle nie pozdrawiam

Gość • Niedziela [17.09.2023, 18:22:43] • [IP: 89.151.32.***]

No to Żmur ma kłopot. On posadzić swoich kilkudziesieciu nie potrafi w zamian wyrżniętej promenady zdrowia. A co zrobi z tymi 10.000?

Gość • Niedziela [17.09.2023, 18:14:52] • [IP: 178.238.246.***]

Potem oczywiście nikt ich nie będzie podlewał i tak sobie... uschną. Na moim osiedla z 10 posadzonych drzew lato przetrwało tylko 2, reszta uschła. Bo nie wystarczy posadzić, trzeba jeszcze o te młode drzewka dbać!

Gość • Niedziela [17.09.2023, 17:44:30] • [IP: 213.135.200.**]

To jakieś jaja co on tam jeszcze robi jedna już płakała a ten z boku kompleksy z dzieciństwa leczy

Gość • Niedziela [17.09.2023, 17:35:54] • [IP: 178.238.246.**]

A ile drzew wycięto w naszym mieście?Czy da się to policzyć?Gdzie te drzewa będą posadzone?Kto będzie pielęgnował te drzewa?Moja pierwsza propozycja to posadzić na placu wolności tam jest sachara nie da się tam żyć!Moze architekt coś wymyśli!drzewa w tym miejscu są naprawdę potrzebne!Bardzo by się przydały na starej promenadzie aby schować się w cieniu na ławeczce, na nowej promenadzie wycięto za duszo drzew jest tam jak w piekle a wiec miejsc jest duszo tylko trzeba o nie dbać !🤔🌴

Gość • Niedziela [17.09.2023, 17:34:50] • [IP: 37.248.165.***]

Będzie kolejny wałek ORMO i betoniary a wszystkie drzewa uschną.

Gość • Niedziela [17.09.2023, 17:33:13] • [IP: 188.33.224.***]

A czego tu nie rozumiecie??

Gość • Niedziela [17.09.2023, 17:31:27] • [IP: 176.221.122.***]

Guru I reszta nie są zachwyceni ta prestiżową nagrodą...acha😅

Gość • Niedziela [17.09.2023, 17:28:08] • [IP: 37.47.186.***]

A kto to podleje, paru drzewek nie ma komu podlewać. Większość usycha.

Gość • Niedziela [17.09.2023, 17:18:54] • [IP: 37.47.186.***]

No to będziemy mieli nowe osiedle " SUCHY LAS". Dziadek będzie miał gdzie zbierać chrust.

Gość • Niedziela [17.09.2023, 17:18:34] • [IP: 37.248.161.***]

To za te wycinki leśne?

Gość • Niedziela [17.09.2023, 17:15:04] • [IP: 192.42.116.***]

Ten pacan nawet nie potrafi jednego drzewa posadzić tak, żeby nie uschło, a śni mu się 10000 drzew. Przerost formy nad treścią.

Gość • Niedziela [17.09.2023, 17:09:54] • [IP: 176.221.123.**]

wszystkie uschną.

Oglądasz 26-50 z 56
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■