POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [14.09.2023, 16:30:54] • Świnoujście

Warszów. Szykują plac pod budowę mieszkań

Warszów. Szykują plac pod budowę mieszkań

fot. BIK UM Świnoujście

Trwa rozbiórka budynku dawnej remizy przy ulicy Ludzi Morza. Na działce powstaną nowe mieszkania komunalne.

Strażacy mają nową siedzibę przy ulicy Barlickiego. W miejscu dawnej remizy powstaną dwa budynki z 64 mieszkaniami: jedno, dwu i trzypokojowe. Otrzymają je osoby z listy oczekujących.

Warszów. Szykują plac pod budowę mieszkań

fot. BIK UM Świnoujście

Inwestycję prowadzi TBS Lokum. Wykonawcą jest szczecińska firma P.B. CALBUD sp. z o.o. Umowa została podpisana w czerwcu tego roku. Zgodnie z nią mieszkania moją być gotowe za 28 miesięcy (licząc od czerwca).

Warszów. Szykują plac pod budowę mieszkań

fot. BIK UM Świnoujście

Planowany koszt budowy to 30 mln złotych, ale tylko blisko 2 mln złotych pochodzić będzie z budżetu miasta. Na resztę miasto otrzymało dofinansowanie z III edycji Rządowego Programu Mieszkanie Komunalne oraz grant z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa.

BIK UM Świnoujście


komentarzy: 21, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-21 z 21

Gość • Sobota [16.09.2023, 20:58:54] • [IP: 176.221.123.**]

Ale żeby w" komuszym" mieście budować mieszkania z PiSiorowatych pieniędzy to wstyd !

Gość • Piątek [15.09.2023, 18:47:44] • [IP: 176.221.122.**]

Jestem przeciwna rozdawnicrwu mieszkań. Ludzie dostają na wynajem za grosze, wybrzydzają i niszczą.

Gość • Piątek [15.09.2023, 17:33:24] • [IP: 176.221.122.**]

30 mln za 64 mieszkania? Nie liczac kosztu gruntu... przeciez to jakas astronomiczna cena? Mieszkania od deweloperow niejednokrotnie sa tansze zawierajac udzialy w gruncie, o co tu chodzi?

Gość • Piątek [15.09.2023, 16:51:29] • [IP: 5.173.194.**]

Kto te budynki projektowal? W takim miejscu przy ulicy po ukończeniu i otwarciu ul.ludzi morza dla ruchu ktoś zaprojektował balkony przy samej ziemi. No świetny pomysł, życzę tym którzy tam zamieszkaja wszystkiego dobrego i miłego odpoczynku w spalinach po pracy!

Gość • Piątek [15.09.2023, 16:48:06] • [IP: 37.248.160.***]

Współczuje właścicielom domów jednorodzinnych w tym miejscu sielanka się skończy😅🤣

Gość • Piątek [15.09.2023, 13:50:07] • [IP: 5.173.153.**]

Zaś patola z centum przylezie.

Gość • Piątek [15.09.2023, 10:32:31] • [IP: 88.156.232.***]

Ciekawe, czy ten projekt architektoniczny ponownie nie łamie miejskiej Uchwały Krajobrazowej, w myśl której kolory budynków i szyldów w Świnoujściu mają być PASTELOWE! Tymczasem być może ponownie powstanie ohydne z wyglądu, w biało szarych trupich kolorach elewacji budownictwo, tak jak te na Steyera, o klatkach przypominających cele więzienne, tak jakby projektant już zaplanował sobie ich grupę docelową mieszkańców. Jak można tak projektować domy, mając dyplomy architektów?! Wstyd! Oby więc nie były tak biało szare jak na wizualizacji, bo to jest jawne łamanie przez projektantów i urzędników miejskich prawa, jakim się świnoujska KRAJOBRAZOWA, w myśl której ład przestrzenny miasta winien mieć paletę kolorów PASTELOWYCH, a nie trupich, cementowych, biało-czarnych. Ktoś się powinien zabrać za tych urzędników, pozwalających na stawianie takich architektonicznych truposzy, byle najtaniej budowanych, bo szarej trupiej farby nikt normalny nie kupi, więc jest najtańsza. I ZGM nam funduje teraz takie trupie elewacje.

Gość • Piątek [15.09.2023, 10:30:07] • [IP: 176.221.123.***]

Trzeba rozebrac były Budynek Strazy Granicznej na Warszowie ul Barlickiego

Gość • Piątek [15.09.2023, 09:26:55] • [IP: 213.155.174.***]

Dobrze że budują ale to kropla w morzu potrzeb. Powinni zbudować że 100 takich budynków mieszkalnych w jednym czasie aby zwiększyć podaż. Wtedy by spadły ceny mieszkań.

Gość • Piątek [15.09.2023, 08:57:55] • [IP: 178.238.252.**]

Apartamentowce dla sąsiadów zza miedzy w Świnoujściu a dla pracowników obsługi na Warszowie.

xyz • Piątek [15.09.2023, 08:12:09] • [IP: 89.64.42.***]

Czwartek [14.09.2023, 23:16:48] • [IP: 5.173.25.**] Nie ośmieszaj się. Z Sołtana ludzie mają meksyk ze statusem prawnym, ale osoby z Ludzi Morza mają mieszkania na własność. Już widzę zamianę własnościowego na TBS. No chyba że każdej rodzinie dopłacą w zależności od wartości obecnego mieszkania. Zresztą to niech zainteresowani się wypowiadają o sobie, nie my za nich.

Gość • Piątek [15.09.2023, 07:45:27] • [IP: 77.252.46.***]

Czemu te wszystkie bloki takie brzydkie bez finezji? Swoją surowością nie pasuje do Warszowskiego klimatu... Takie gówno z dupy, co dupy nie urywa.

Gość • Piątek [15.09.2023, 00:33:16] • [IP: 62.69.229.**]

I oczywiście budynek bez garaży! A potem stary człowiek się dziwi, że ulice zastawione autami.

Gość • Czwartek [14.09.2023, 23:16:48] • [IP: 5.173.25.**]

O i tam przeniescie protestujących z ludzi. Morza i soltan, będą nowe ładne mieszkania dla nich i po krzyku

Gość • Czwartek [14.09.2023, 22:55:15] • [IP: 37.47.145.***]

A jakby tak plac pod budowę szykowała sobie staruszka ? A to mogła być przecież wasza matka akurat ! Albo gdyby tak plac pod budowę szykowała procesja ?

Gość • Czwartek [14.09.2023, 22:19:22] • [IP: 31.0.57.***]

To dla ciapatych czy ukrów zmur to buduje?

Gość • Czwartek [14.09.2023, 19:12:21] • [IP: 178.238.246.***]

To prawie 500 tyś za mieszkanie, a działka należy do miasta, po dodaniu jej wartości wyjdzie drożej niż u dewelopera. Żmurkiewicz to potrafi robić biznesy.

Gość • Czwartek [14.09.2023, 19:07:46] • [IP: 176.221.122.**]

CZYLI TE MIESZKANIA NIE BEDA PRYWATYZOWANE, NA ZAWSZE MIEJSKIE I TAK POWINNO BYC, ZASTANAWIA MNIE DLACZEGO FOGT SAM NIE BUDUJE TYLKO ZLECA TRZECIEJ FIRMIE ?NO COZ ZMUREK MU ODDAL W ZARZADZANIE KOMUNALKE I MILIONY Z FUNDUSZY, ALE MIASTO I TAK ODPOWIADA GLOWA ZA MIESZKALNICTWO KOMUNALNE.

Gość • Czwartek [14.09.2023, 17:45:49] • [IP: 176.221.123.***]

Jeszcze trzeba rozebrac Budynek Strazy Granicznej ul Barlickiego Warszów

Gość • Czwartek [14.09.2023, 16:51:00] • [IP: 195.116.253.***]

naucz się pisać bałwanku/najlepiej jakbyś sam z nimi zamieszkał

Gość • Czwartek [14.09.2023, 16:45:48] • [IP: 5.173.155.**]

No i dobrze, mogli byt jeszcze przenieś. Cała krzywa na warszuw i by było spokojniej w mieście.

Oglądasz 1-21 z 21
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■