POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [16.09.2023, 21:56:48] • Świnoujście

Nabrzeże Władysława IV w Świnoujściu: Czy czas na gruntowną rewitalizację, zanim dojdzie do tragedii?

Nabrzeże Władysława IV w Świnoujściu: Czy czas na gruntowną rewitalizację, zanim dojdzie do tragedii?

fot. Czytelnik

Gdy przechadzamy się wzdłuż nabrzeża Świnoujścia, nie możemy nie dostrzec kontrastu. Na jednym odcinku nabrzeża, zaledwie kilkadziesiąt metrów od siebie, dostrzec można dwa zupełnie odmienne obrazy. Z jednej strony wspaniale odrestaurowane "Niemieckie" nabrzeże, a z drugiej fragment, który mimo ciągłych napraw, budzi obawy mieszkańców.

Jeden ze Świnoujścian spacerujących po okolicy podzielił się z nami swoimi spostrzeżeniami oraz zdjęciami, które doskonale obrazują stan nabrzeża , zarządzanego przez Żeglugę Świnoujścia należące do Miasta. Na zdjęciach widać, jak ten fragment chodnika wielokrotnie był poddawany pracom naprawczym. Z informacji naszego rozmówcy wynika, że miejsce to było już kilkukrotnie łatane.

Nabrzeże Władysława IV w Świnoujściu: Czy czas na gruntowną rewitalizację, zanim dojdzie do tragedii?

fot. Czytelnik

Wiele wskazuje na to, że obecna strategia prowadzona przez odpowiedzialne za to miejsce instytucje nie przynosi pożądanych efektów. Mieszkańcy z niepokojem patrzą na ten fragment nabrzeża, obawiając się, że kiedyś może dojść tam do tragicznego wypadku. Co więcej, jak informuje Świnoujścianin, pomost, który kiedyś tam stał, został zlikwidowany, a powody tego działania nie są jasne dla społeczności lokalnej.

Nie jest to jedyny problem. Niedaleko, trzydzieści metrów w lewo od wspomnianego fragmentu, znajduje się kolejne nabrzeże, które po remoncie kilka lat temu przestało sprawiać problemy. Dlaczego więc ten nieszczęsny kawałek brzegu nie został poddany podobnej rewitalizacji? Czy naprawdę jest sens co jakiś czas łatać ten sam fragment, zamiast przeprowadzić gruntowny remont?

Mieszkańcy z nadzieją patrzą na decydentów i oczekują, że w końcu podjęte zostaną konkretne kroki w celu poprawy stanu nabrzeża.

Pytania, które pozostają bez odpowiedzi to: Czy jest realny plan na gruntowną rewitalizację tego fragmentu? Dlaczego doszło do likwidacji pomostu? Czy istnieją jakieś przeszkody, które uniemożliwiają pełen remont tego odcinka?

Nabrzeże Władysława IV w Świnoujściu: Czy czas na gruntowną rewitalizację, zanim dojdzie do tragedii?

fot. Czytelnik

Mamy nadzieję, że ten artykuł skłoni odpowiedzialne osoby do podjęcia działań w kierunku poprawy stanu nabrzeża przy ulicy Władysława IV. Bo przecież bezpieczeństwo i komfort mieszkańców powinno być priorytetem dla każdego samorządu.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 27, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-27 z 27

Gość • Wtorek [19.09.2023, 12:30:24] • [IP: 176.221.122.**]

WEZCIE PROJEKTANTA I FIRME Z NIEMIEC DO WYKONANIA NABRZEZA I BEDZIE LADNIE, ESTETYCZNIE I POZYSKAMY SWIOETNE MIEJSCE SPACEROWE

Gość • Poniedziałek [18.09.2023, 18:40:12] • [IP: 46.205.136.**]

Nabrzeże gdzie cumują jednostki niemieckie czyli adler jest wykonane ze ścianki stalowej z nadbudową betonową którą wybudowała firmą barkowa Niemcy ja wykupili i odświeżyli część betonową. Od zjazdu przy restauracji do nabrzeża gdzie cumuje bielik jest nabrzeże drewniane które jest pod płukiwane przez cumują jednostki i dlatego grunt się wypłukuje i zapada kostka

Gość • Poniedziałek [18.09.2023, 15:26:11] • [IP: 31.11.130.**]

A po co zarabiać na białej flocie ?? Słaby interes... Na wizach lepiej się wychodzi !!

Gość • Poniedziałek [18.09.2023, 14:33:26] • [IP: 78.30.80.**]

Zostawi miasto bez wody, zamkniętym nabrzezem, dziurami w ulicach, brakiem ścieżek rowerowych w centrum, setkami uschnietych drzew, rozsypujacymi się nowymi inwestycjami, długiem ponad 300 milionów złotych, kotłownią z lat PRL na miał i ogromnymi kosztami za emisję CO2 ponoszonymi przez mieszkańców, wyburzonym najlepszym przedsiębiorstwem na skalę Europejską - Morską Stocznią Remontową S. A., brakiem pracy dla wysoko wykwalifikowanych robotników i inżynierów poza ładowaczami, sprzątaczkami, kucharzami, kelnerami i innymi zawodami po szkole podstawowej, itd...

Gość • Niedziela [17.09.2023, 21:53:40] • [IP: 46.205.140.**]

Harvey to czyta

Gość • Niedziela [17.09.2023, 20:55:34] • [IP: 77.222.236.**]

gospodarz nabrzeża gospodarzem nabrzeża, ale chyba gospodarz miasta jest jeden.

Gość • Niedziela [17.09.2023, 15:30:11] • [IP: 78.10.225.***]

A kto jest gospodarzem nabrzeża? Miasto, ? Port? Urząd Morski? To jest najistotniejsza informacja. Potem dopiero można szukać winowajców.

Gość • Niedziela [17.09.2023, 15:29:20] • [IP: 92.118.166.*]

Niemiecki nabrzeże remontowali, Niemcy. Nabrzeże prawdopodobnie jak molo w Międzyzdrojach należy do Niemców na jakiś czas. Korzystanie z nich to opłata dla f-my niemieckiej Adler.

Gość • Niedziela [17.09.2023, 14:23:00] • [IP: 31.0.94.**]

Miasto prowizorek, to są witacze ORMO i betoniary.

Gość • Niedziela [17.09.2023, 11:51:39] • [IP: 176.221.123.***]

prezydent Miasta już nie ma siły aby to wszystko opanowac jest tylko Emerytem Pracującym

Gość • Niedziela [17.09.2023, 11:43:16] • [IP: 83.11.90.***]

Proszę spojrzeć na piękne wybrzeże zrobione przez firme Adler. Az milo spojrzeć i trzeba brać przykład jak powinno wyglądać nabrzeże

Gość • Niedziela [17.09.2023, 10:56:22] • [IP: 78.30.80.**]

O złym stanie nabrzeży wiadomo od kilkudziesięciu lat! Były wykonywane przeglądy podwodnych części ścianek szczelnych i sporządzana dokumentacja z przeglądów o tym oświadczyła. Nie robi się nic, bo brak gospodarza miasta! A dlaczego brak gospodarza miasta? To proste, bo taki garnitur społeczeństwa zamieszkuje to miasteczko. To jedyne miasteczko w Polsce, w którym, mimo upływu 33 lat od upadku komunizmu, dalej członkowie PZPR, ORMO funkcjonują tu według standardów PRL - u.

Gość • Niedziela [17.09.2023, 09:24:43] • [IP: 37.47.188.***]

Ja dziękuję, żeby woda podmyła nabrzeże i zrobiłby się lej, który wciągnąłby w zapadlisko człowieka brrrr.

Gość • Niedziela [17.09.2023, 09:23:54] • [IP: 178.238.253.**]

Fakt faktem, dziury są niebezpieczne. Ale takie Niemieckie starocie rozklekotane przyjeżdża do Świnoujścia, że na prostej drodze idąc z kijkami się przewracają.Na własne oczy widziałem. Przyjezdzają do pseudo Sanatorium, bo który hotel ma status Sanatoryjny ? i pracują tam pracownicy samozwańczy, po błyskawicznych kursach.

Gość • Niedziela [17.09.2023, 09:07:22] • [IP: 89.151.39.**]

Niestety Pan prezydent od lat woli trwonić pieniądze na rzeczy zbędne a tematu nabrzeżu udaje, że nie widzi. Od lat znany jest ich stan i wiele osób zgłaszało potrzebę ich remontu lub przebudowy. Piękny teren w centrum miasta, powinien być wizytówką.

Gość • Niedziela [17.09.2023, 08:43:01] • [IP: 37.47.128.***]

A gdyby tak tamtędy szła sobie akurat staruszka ? A to mogła być przecież wasza matka akurat ! Albo jakby tak przechodziła sobie tamtędy procesja ?

Gość • Niedziela [17.09.2023, 08:00:23] • [IP: 178.238.252.**]

Wstyd, żeby niemieckie statki zarabiały u nas...mieliśmy fajną, , Białą Flotę", mogła by pływać na Latarnię Morską i po porcie.Niemcy mają u nas promy TT Line i autobusy wycieczkowe, ciuchcię.A my u nich musimy płacić za oddychanie, morskim powietrzem...Niemieckie kampery parkują za darmo na naszych parkingach a co my mamy darmo u nich?

ANLT • Niedziela [17.09.2023, 07:55:41] • [IP: 178.238.255.*]

Przyczyn jest kilka czy jedna? Niemieckie nabrzeże staje się bezkonkurencyjne, zadbane i wyremontowane. Trzeba pamiętać że Niemcy nie płacą grosza ani centa za tamte nabrzeże ale zarabiają na postojach nie tylko swoich ale i innych statków. Niemcy nie płacą centa miastu ale za to płacą radnej miejsliej pensję.

Gość • Niedziela [17.09.2023, 07:55:02] • [IP: 176.221.122.**]

NA WZOR SZCZECINA LUB GDANSKA POWINNI ZROBIC, ZEBY LADNIE SIE PREZENTOWALO DO SPACEROW I PRZY OKAZJI JAKIS UROCZYSTOSCI, LATWO TAM NOGE SKRECIC TERAZ LUB WPASC DO KANALU

Gość • Niedziela [17.09.2023, 07:51:38] • [IP: 185.210.39.***]

Atesty szczelności ciekawe czy zrobione, gołym okiem widać że nabrzeze się syoie

Gość • Niedziela [17.09.2023, 07:39:32] • [IP: 83.20.16.**]

nie wiem jak to mozliwe ze w swinoujscju mamy niemieckie nabrzeze czy to znaczy ze zostalo sprzedane niemca kawalek POLSKIco tu jest grane restauracje niemieckie sklepy niemiecki budowle dla niemca i co jeszcze, moze czas pomyslec nad tym bo mozemy obudzic sie z reka w nocniku,

Gość • Niedziela [17.09.2023, 06:53:16] • [IP: 37.248.161.***]

Zalać betonem będzie trzymać 👍

Gość • Niedziela [17.09.2023, 01:32:08] • [IP: 62.69.252.**]

Niech naprawia Adler, jak korzysta

Gość • Niedziela [17.09.2023, 01:07:33] • [IP: 202.72.111.**]

To nabrzeze i budynek dom rybaka to wizytówka Świnoujścia

Gość • Sobota [16.09.2023, 23:56:30] • [IP: 78.30.80.**]

Przyczyn jest kilka : 1. To nie są działki, które można sprzedać lub przekazać dla szwagra. 2. Kierownik z Floating Gardensu stettin już pokazał jaką ma wartość, będąc kierownikiem PŻM. 3. Brak w UM odpowiedzialnych, z wymaganym kwalifikacjami i rzetelnie wypelniajacych obowiązki pracowników. 4. Kierownik UM jest stareńki, więc działa na przetrzymanie, unikając rozwiązywania największych problemów miasta. 5. Roboty inwestycyjne lub remontowe nie są monitorowane i rzetelnie oceniane i odbierane pod względem jakości od wykonawców umów. 6. Itd,. ..

Gość • Sobota [16.09.2023, 22:06:41] • [IP: 176.221.122.**]

NO PEWNIE, JESSZCZE SZWABOM MIESZKANCY BEDA REMONTOWAC NABRZEZE??GDZIE POMOSTY SA??GDZIE POLSKA BIALA FLOTA, TYLKO ADLERRY GEBELSOW SIE PALETAHAS JAK NA SWOIM.

Gość • Sobota [16.09.2023, 22:00:32] • [IP: 46.205.136.**]

A to nie jest świeżo wybudowane? Bo tak wygląda. hahaha

Oglądasz 1-27 z 27
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■