POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [12.09.2023, 21:35:38] • Świnoujście

Dlaczego benzyna na Orlenie jest teraz dużo tańsza? Poszukiwanie odpowiedzi w kontekście polityki? Analiza na dzień 12 września 2023

Dlaczego benzyna na Orlenie jest teraz dużo tańsza? Poszukiwanie odpowiedzi w kontekście polityki? Analiza na dzień 12 września 2023

Ulica Wojska Polskiego - Shell(fot. Sławomir Ryfczyński )

Paliwo jest jednym z najważniejszych surowców w gospodarce, a jego ceny często odzwierciedlają sytuację ekonomiczną, geopolityczną oraz popyt na rynku. W ostatnim czasie obserwujemy różnice w cenach paliw na stacjach w Uznam. Co się dzieje, że nagle paliwo na jednej stacji jest znacznie tańsze?

Jeśli spojrzymy na stacje CPN, różnice w cenach są zaskakujące. Oto kilka przykładów:

Stacja Shell przy ulicy Wojska Polskiego: 7,57 zł za litr.
Następny Shell przy ulicy Nowokarsiborska: benzyna 95 za 7,48 zł.
Stacja Circle K: benzyna za 7,25 zł.
Stacja paliw Faraon: benzyna za 7,19 zł.
Orlen: najniższa cena – 6,40 zł za benzynę 95 oraz 6,93 zł za benzynę 98.

Dlaczego benzyna na Orlenie jest teraz dużo tańsza? Poszukiwanie odpowiedzi w kontekście polityki? Analiza na dzień 12 września 2023

Ulica Wojska Polskiego - Shell(fot. Sławomir Ryfczyński )

To dość duża różnica, jeśli chodzi o ceny paliw, zwłaszcza między Shell a Orlenem.

Dlaczego benzyna na Orlenie jest teraz dużo tańsza? Poszukiwanie odpowiedzi w kontekście polityki? Analiza na dzień 12 września 2023

Ulica Nowokarsiborska - Shell(fot. Sławomir Ryfczyński )

Co może być przyczyną takich różnic? Istnieje kilka potencjalnych przyczyn:

Polityka cenowa stacji: Niektóre stacje mogą oferować niższe ceny w celu przyciągnięcia większej liczby klientów, zwłaszcza jeśli znajdują się w konkurencyjnych lokalizacjach.
Koszty dostaw: Stacje, które mają tańsze źródła dostaw paliwa lub korzystają z większych rabatów od dostawców, mogą oferować niższe ceny.
Koszty operacyjne: Stacje z niższymi kosztami operacyjnymi mogą pozwolić sobie na niższe ceny paliwa.
Promocje i oferty specjalne: Czasami niższe ceny mogą wynikać z tymczasowych promocji.

Dlaczego benzyna na Orlenie jest teraz dużo tańsza? Poszukiwanie odpowiedzi w kontekście polityki? Analiza na dzień 12 września 2023

Ulica Nowokarsiborska - Circle K(fot. Sławomir Ryfczyński )

Ale w przypadku stacji paliw Orlen może być coś jeszcze innego.

Dlaczego benzyna na Orlenie jest teraz dużo tańsza? Poszukiwanie odpowiedzi w kontekście polityki? Analiza na dzień 12 września 2023

Ulica Nowokarsiborska - Faraon(fot. Sławomir Ryfczyński )

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to, dlaczego ceny różnią się między stacjami. Jednak klienci z pewnością skorzystają na porównywaniu cen przed tankowaniem. W dzisiejszych czasach, kiedy każdy grosz się liczy, warto być świadomym konsumentem i wybierać najkorzystniejsze oferty.

Dlaczego benzyna na Orlenie jest teraz dużo tańsza? Poszukiwanie odpowiedzi w kontekście polityki? Analiza na dzień 12 września 2023

Ulica Wybrzeże Władysława IV - Orlen(fot. Sławomir Ryfczyński )

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 113, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 113

Antykomuch • Poniedziałek [18.09.2023, 13:16:39] • [IP: 169.150.218.**]

Tańsze ponieważ gospodarka centralnie sterowana przez PiS ustala sama ceny. Komuna wraca

Gość • Sobota [16.09.2023, 21:29:09] • [IP: 93.105.178.***]

Zielona góra P95 6, 20zl/ltr

Gość • Piątek [15.09.2023, 11:06:18] • [IP: 185.210.36.**]

a skad duzo nizsza cena paliw w szczecinie i gdansku w porownaniu do swinoujscia?

Gość • Czwartek [14.09.2023, 13:43:18] • [IP: 46.205.140.**]

01:22:01] • [IP: 62.69.229.**] ty wylecz sie z zespołu TVN, to wystarczy.

Gość • Czwartek [14.09.2023, 13:32:48] • [IP: 37.47.154.***]

PiS PO inne zło. Co tu pitolicie. Obsrajtek super? A jak wujowi zakosił 2, 2 mln wraz z księgową to też super. Tylko dlatego że przyszedł mokry do kwakwa na zebranie to stał się ukochanym? Ceny za baryłkę 3 lata wstecz były po 100$ a u na s po 3zl za l. Teraz za baryłkę 70/80$ a ceny 6 plus to sukces 😆. Śpijcie spokojnie WHO was uszczęśliwi. Wszyscy kupują od globalnego Orlenu drożej więc jak wcześniej nabyli drożej nie sprzedadzą taniej.

Gość • Czwartek [14.09.2023, 13:30:46] • [IP: 37.47.154.***]

PiS PO inne zło. Co tu pitolicie. Obsrajtek super? A jak wujowi zakosił 2, 2 mln wraz z księgową to też super. Tylko dlatego że przyszedł mokry do kwakwa na zebranie to stał się ukochanym? Ceny za baryłkę 3 lata wstecz były po 100$ a u na s po 3zl za l. Teraz za baryłkę 70/80$ a ceny 6 plus to sukces 😆. Śpijcie spokojnie WHO was uszczęśliwi. Wszyscy kupują od globalnego Orlenu więc ożej zapas, który nabyli drożej nie sprzedadzą taniej.

Gość • Czwartek [14.09.2023, 13:24:18] • [IP: 31.0.27.***]

C U D działa do 15 października

Gość • Czwartek [14.09.2023, 12:53:17] • [IP: 31.0.70.**]

To tankujcie bo promocja trwa do 15 października😉

Gość • Czwartek [14.09.2023, 11:08:29] • [IP: 37.248.216.**]

Czy jesteście normalni? Shell, Circle i faraon tną was w ch. W województwie paliwo jest po 6, 30 - 6, 50, obojtenie na jakiej stacji. W Swinoujsciu stacje się dogadały, tylko Orlen w szwindlu nie bierze udziału. Ktoś nie lubi PiSu? To zapraszam na Shella.

Gość • Czwartek [14.09.2023, 10:14:43] • [IP: 176.221.123.***]

Grupa Żydowska liczy 21% Wyznawców Grupa Komunistyczna liczy 9% Wyznawców a Grupa Katolicka liczy 70% Wyznawców i Głosuje na Rządzącą Katolicką PIS tak nam powiedział Nasz Dziadek

Gość • Czwartek [14.09.2023, 10:00:15] • [IP: 37.248.163.***]

To nie na Orlenie jest tanio, tylko na Shell i Circle K jest DROGO! A paliwo jest takie same!

Gość • Czwartek [14.09.2023, 09:52:25] • [IP: 82.132.238.***]

Jak wam nie pasuje tanio to zaglosujcie na PO, bedzie drozej

Gość • Czwartek [14.09.2023, 09:38:23] • [IP: 92.118.166.*]

Jak masz złom a nie samochód to jest COŚ NIE TAK !! KTO Ci skontroluje grata ? Zatankuj w Albeck, to skoczy ci jak Lomberdini.

Gość • Czwartek [14.09.2023, 07:25:33] • [IP: 31.0.39.**]

Może trzeba sprawdzić jakość paliwa. Po zatankowaniu na Orlenie w trasie samochód zaczął szarpać. Chyba coś jest nie tak, ale kto skontroluje paliwo? Nikt.

Gość • Czwartek [14.09.2023, 03:53:59] • [IP: 5.173.172.**]

Co wy macie w tych głowach. Zbliżają się wybory i reklama musi być zobaczymy co będzie po wyborach. ..czyżby Orlen i wasz obajtek się odkuł szykując tablice dwu cyfrowe jak to pisali w gazecie wyborczej. .kierowcy się zdziwią płacąc około 11zł za litr paliwa 🤣😂. Brawo naiwniacy dalej głosować na PiS i tą hołotę

Gość • Czwartek [14.09.2023, 01:22:01] • [IP: 62.69.229.**]

A ja pamiętam jak benzynka była poniżej 2 złotych, to były czasy! Tylko benzynki często nie bywało na stacjach. A przy okazji, czy jaśnie prezes Orlenu już wyleczył się z zespołu Tourette’a?

Gość • Czwartek [14.09.2023, 01:19:14] • [IP: 80.113.12.***]

To wina mafi słoików od sujki

Gość • Czwartek [14.09.2023, 00:32:34] • [IP: 46.205.132.***]

Gadochan, 14:02:33] • [IP: 91.231.122.***] --- trafne!

Gość • Środa [13.09.2023, 23:27:35] • [IP: 77.190.181.**]

Od zawsze tankuje na ORLEN i tak zostanie. Polska najwazniejsza. Brawo pan prezes Obajtek👍

Gość • Środa [13.09.2023, 22:43:30] • [IP: 5.173.170.**]

BRAWO ORLEN i Obajtek 👍👍👍

Gość • Środa [13.09.2023, 22:03:44] • [IP: 5.173.30.**]

19:01:19]•[IP:5.173.194.*] Ty pachołku Niemiec i ruska onuco. Nieudaczniku życiowy, co ty wiesz o ekonomi. Cymbał ma pusty, jak bęben Rolling Stonesów. Prędzej Tuska posadzą, z resztą złodziejskiej tej bandy, razem z tobą. Lewacka gnido, sprzedwczku Polski...

Gość • Środa [13.09.2023, 21:49:45] • [IP: 213.155.174.***]

Na Orlenie tylko 💩💩

Gość • Środa [13.09.2023, 21:39:16] • [IP: 176.221.122.**]

LITR PALIWA POWINIEN BYC W CENIE JEDNEGO PIWA I KILOGRAMA BANANOW, CZYLI 4 ZLOTE 4, PLN. ZROZUMIANO??GODZINA PRACY TO 20 LITROW PALIWA LUB SKRZYNKA PIWA, 1H, , GODZINA PRACY 20 LITROW, ZLODZIEJE. 20 *8=160 *5=800LITROW PALIWA TYDGODNIOWO, ZAZNACZAM, , , TYGODNIOWO. POLACY ZARABIAJA ZA MALO AZ 4 RO KROTNIE ZA MA LO. 1EURO =1PLN. INNEJ DROGI NIE MA, . .

Gość • Środa [13.09.2023, 21:31:25] • [IP: 176.221.122.**]

DLACZEGO NA SZELU JEST TAK DROGO??JAKA JEST MARZA??

Gość • Środa [13.09.2023, 21:21:26] • [IP: 31.0.43.***]

Gadochan • Środa [13.09.2023, 14:02:33] • [IP: 91.231.122.***] Zdajes- sobie oczywiście sprawę że jesteś debilem?

Oglądasz 1-25 z 113
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ 6 czerwca 2024 roku do Urzędu Miasta Świnoujście wpłynęła oferta Fundacji Wiatr w Żagle na realizację zadania publicznego pod nazwą: szkolenie pod tytułem „Odkrywanie autyzmu” Termin realizacji zadania: od 28.06.2024 r. do 5.07.2024 r. Oferta znajduje się do wglądu w Wydziale Zdrowia i Polityki Społecznej. W terminie 7 dni od dnia zamieszczenia oferty w Biuletynie Informacji Publicznej, i na stronie internetowej Miasta Świnoujście, każdy może zgłosić uwagi dotyczące oferty. Ewentualne uwagi można zgłaszać do dnia 14 czerwca 2024 roku w Wydziale Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta Świnoujście, ul. Wojska Polskiego 1/2, w godzinach od 7.00 do 15.00. ■ Mamy przyjemność zaprosić na koncert w ramach XX Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Sacrum Non Profanum, który odbędzie się w Świnoujściu. 22 czerwca o godz. 19.00 ze sceny wybrzmią największe przeboje muzyki filmowej. Bilety w cenie 40 złotych do nabycia w kasach MDK oraz przez internet. Więcej w załącznikach ■ Zapraszamy na Otwarty Dzień w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Świnoujściu! 08.06 (sobota) 14:00 - 17:00 Przygotowaliśmy dla Was wiele atrakcji: 2 Dmuchańce, Strefa Animacyjna, Zwiedzanie Schroniska, Strzelanie z Łuku, Popcorn. Przyjdźcie z całą rodziną, spędźcie miło czas i poznajcie naszych podopiecznych! To doskonała okazja, by dowiedzieć się więcej o naszej działalności oraz jak możecie pomóc bezdomnym zwierzętom. Do zobaczenia! ■ Jeden z promów Karsibór pojawi się w czerwcu na przeprawie Warszów. Powodem jest awaria chłodzenia na promie Bielik i konieczność jego remontu. Zmiany planowane są w dniach 03-10 czerwca. W związku z awarią systemu chłodzenia na promie Bielik I i pilnej konieczności jego remontu, na przeprawie miejskiej przez tydzień będą w eksploatacji promy: Bielik III i Karsibór I. Promy Bielik II (w trakcie planowanego remontu pędników) i Bielik IV (w trakcie planowanego remontu silnika głównego) wyłączone są z eksploatacji do końca czerwca. ■ Terminal kontenerowy do poprawki. Naruszono lub zignorowano szereg przepisów. Podczas podejmowania decyzji o lokalizacji terminala kontenerowego w Świnoujściu naruszono lub pominięto szereg przepisów. Całkowicie zignorowano kwestię m.in. interesu mieszkańców, uciążliwości, które odczuje lokalna społeczność, ale także bezpieczeństwa państwa w sytuacji, gdy inwestycja powstaje w sąsiedztwie terminala LNG. Świnoujski samorząd chce naprawić te błędy i odwołał się od wspomnianej decyzji Adama Rudawskiego, wojewody zachodniopomorskiego. Działania podjęto w szeroko pojętym interesie społecznym, w nadziei, że głos samorządu w końcu zostanie wysłuchany i uwzględniony. Nie było konsultacji, referendum, rzetelnych opracowań… ■ Druga edycja "Roztańczonych wysp" pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Świnoujście znów przyniosła niezapomniane chwile. Ponad 200 tancerzy z różnych regionów zaprezentowało swoje umiejętności, w tym zespoły z Dance Studio Paa Szczecin, Good Dance Academy Dobra, Strefy Ruchu Dagmara Błaszczak Nowogard oraz lokalne kluby Atu i 8 Flotylli Obrony Wybrzeża. Dla wielu młodych tancerzy była to pierwsza okazja do występu przed publicznością, co wzbudzało wyjątkowe emocje wśród ich rodziców. Najlepsze zespoły, które zdobyły nagrody Grand Prix, to Dance Studio Paa, Good Dance Academy oraz Studio Tańca "Etiuda". Sponsorem nagród była Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa „Słowianin” w Świnoujściu. Organizacja tego wydarzenia była możliwa dzięki zaangażowaniu wielu osób. Serdecznie dziękujemy trenerom Agacie Midzie, Marcie Zienkiewicz oraz rodzicom tancerzy za ich wsparcie. Specjalne podziękowania składamy Pani Prezydent Joannie Agatowskiej za jej obecność i wsparcie ■ Nowi zastępcy: Joanna Agatowska będzie miała dwóch zastępców. Zastępcą do spraw społecznych będzie pan Roman Kucierski, zastępcą do spraw inwestycyjnych będzie pan Arkadiusz Mazepa. Natomiast sekretarzem miasta zostanie pan Paweł Juras ■ Ryszard Teterycz Przewodniczącym Rady Miasta Świnoujścia ! Nowy przewodniczący był jedynym zgłoszonym kandydatem. Poparło go 19 radnych. 2 było przeciw ■ 21 nowych radnych Rady Miasta Świnoujście odebrało zaświadczenia o wyborze oraz uroczyście złożyło ślubowanie. Wśród nich jest wielu społeczników. Na tej samej sesji nowa prezydent Świnoujścia Joanna Agatowska złożyła ślubowanie i formalnie objęła urząd. ■ Na poniedziałek 6 maja 2024r. Komisarz Wyborczy w Szczecinie zwołał I sesję Rady Miasta Świnoujście IX kadencji. Obrady odbędą się w sali numer 315 Miejskiego Domu Kultury przy ulicy Wojska Polskiego 1/5. Początek o godzinie 10.00. Porządek obrad 1. Otwarcie inauguracyjnej sesji rady. 2. Wręczenie zaświadczeń o wyborze na radnego. 3. Złożenie ślubowania przez radnych. 4. Stwierdzenie kworum i przyjęcie porządku obrad. 5. Wybór przewodniczącego rady. 6. Wręczenie zaświadczenia o wyborze na Prezydenta Miasta Świnoujście. 7. Złożenie ślubowania przez prezydenta. 8. Zakończenie obrad ■ Joanna Agatowska Prezydentem Świnoujścia w I turze! To historyczne zwycięstwo! Oczywiście musi być potwierdzone oficjalnymi danymi z PKW ale na podstawie protokołów z 27 komisji wyborczych w Świnoujściu Joanna Agatowska w mistrzowskim stylu pokonała trzech swoich konkurentów i w I turze została prezydentem Świnoujścia! ■ Ostateczne rozliczenie tunelu nie zostało jeszcze dokonane. Nastąpi po wydaniu Świadectwa Wykonania, co spodziewane jest ok. września br. Roszczenia obu stron w związku z prowadzonymi mediacjami są objęte tajemnicą mediacji - tłumaczy Jarosław Jaz Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta Świnoujście ■