iswinoujscie.pl • Wtorek [12.09.2023, 08:28:55] • Świnoujście
Potężny smog nad dzielnicą Warszów w Świnoujściu - List od Mieszkańca

fot. Mieszkaniec
Drodzy Redaktorzy portalu iswinoujscie.pl, pragnę podzielić się z Wami i Waszymi Czytelnikami moją niedawną obserwacją, która wzbudziła we mnie głęboki niepokój. Jako mieszkaniec Świnoujścia cenię sobie piękno i bezpieczeństwo naszego miasta, ale to, co ujrzałem, zakłóciło ten odbiór.
W niedzielę, o godzinie 16:00, wypłynąłem na promie ze Świnoujścia do Szwecji. Gdy zbliżaliśmy się do wysokości portu przeładunkowego, dawniej znanego jako PHŚ, poczułem intensywny, nieprzyjemny zapach. Rozejrzałem się dookoła, a widok, jaki się przedstawiał, był przerażający. Praktycznie każdy plac w okolicy płonął, a wokół nie było ani żywej duszy, która próbowałaby stawić czoła temu zagrożeniu.
Przez następną godzinę próbowałem odwrócić wzrok od tego przerażającego obrazu, ale kiedy ponownie wyszedłem na górny pokład, mój wzrok został przykuty do olbrzymiej chmury smogu, unoszącej się nad portem i Warszowem. Była to chmura o żółtawym zabarwieniu, jaka jest charakterystyczna dla spalania węgla zawierającego dużą ilość siarki.

fot. Mieszkaniec
Gdzie były wtedy służby monitorujące jakość powietrza? Świnoujście jest często promowane jako jeden z najlepszych kurortów na wybrzeżu, a tymczasem powietrze, którym oddychają mieszkańcy i turyści, jest zanieczyszczone na niebezpiecznym poziomie. Gdzie był wtedy prezydent Świnoujścia wraz ze swoją świtą? Czy może to zanieczyszczenie jest dla nich mniej ważne niż promocja turystyki?
Nie możemy również zapomnieć o wojewodzie, który tak często wyraża swoją miłość do Świnoujścia. Czy nie powinien on zająć się tym problemem?

fot. Mieszkaniec
Najważniejszym zagadnieniem w tej sytuacji jest zdrowie mieszkańców. Jakie konsekwencje dla naszego zdrowia niesie za sobą wdychanie takiego powietrza? Jakie ryzyko narażeni są na nie nasze dzieci i seniorzy?
Może nadszedł czas, by zablokować drogi dojazdowe do portu i w ten sposób zapobiec dalszemu zanieczyszczaniu powietrza? Aktywiści z regionu powinni podjąć działania, zanim stan zdrowia mieszkańców zostanie nieodwracalnie naruszony. W końcu chodzi o nasze zdrowie, o przyszłość naszych dzieci. Czy naprawdę chcemy narażać się na choroby nowotworowe z powodu zanieczyszczonego powietrza?
Nie możemy pozostać bierni w obliczu takiego zagrożenia. Nasze zdrowie i bezpieczeństwo są na pierwszym miejscu.
źródło: www.iswinoujscie.pl
trzeba podniesc oplate klimatyczna a za nadwyzke zrobic reklame swinoujscie blekitna flaga wolna od smogu
trzeba podniesc oplate klimatyczna a za nadwyzke zrobic reklame swinoujscie blekitna flaga wolna od smoguwegile w porcie
Znów w Porcie paliły się hałdy miału...
Prezydencie Świnoujścia czy może się wreszcie zajmie pan tym smrodem bo pierd... nie że normy są w porządku to już mamy tego dosyć. Wywalić cały ten urząd na zbity pysk.
To pył znad Sahary 😅
12:10:37] • [IP: 89.151.33.*** Pomyśl, to kto tu jest bałwanem?
Co byście zrobili bez tych Niemców biedaki? Wszystko sobie zlikwidowaliscie a teraz został wam niemiecki smród z pseudo oczyszczalni i smród własny hahaha
Dopierótko co tam byłem. Nie ma żadnego smogu, Herr Czytelniku. Jest tylko zlecenie, które za jurgielt wykonujesz Fur Deutschland. Jeszcze sprawdź, czy przy tunelu trawa krzywo nie rośnie i napisz, co o tym myślisz.
Widać, że Lewobrzeże to strefa turysryczno-przemysłowa. Jak pociągną port kontenerowy z kilka kilometrów w morze to wtedy zobaczycie swoją turystykę. Jak Warszów prosił o wsparcie to szydzliliście. Teraz wam powiem to samo, , jak się nie podoba to się wyprowadzić, , ,. Zobaczycie jak wiatr będzie wiał z północnego wschodu lub wschodu, to zrozumiecie mieszkańców Warszowa. To nie jest problem tylko Prawobrzeża.
A co robi miejski sanepid, ochrona środowiska UM, miejski kierownik (jak udokumentowano PZPR - ORMO) i cała gromada urzędników i policjantów.
popatrzcie w miejskie kamery, dokładnie widać jak się hałdy" węgla" palą i przestańcie pis-ać że to ten czy tamten bo wam tylko kury szczać prowadzać
Smog to jedna sprawa, ale od razu widać, kim jest osoba, która to pisze.
Szanowny turysto z promu, w takiej sytuacji należało nałożyć na usta i nos maseczkę, najlepiej antycovidową na pewno by pomogła. O nasze dzieci się nie martw. Martw się o to co Ci media wtłaczają codziennie, ratowanie klimatu i inne pierdoły. Ameryka, Kanada, Indie, Chiny mają w głębokim poważaniu jakiś klimat, kopcą na cały świat i tym się nie przejmują. Tylko ta durna Europa chce" zbawiać świat" Śmieszne to i całkowicie nielogiczne. A może ten tekst to na zlecenie? Komu zagraża ekonomicznie, rozbudowa Portu w Świnoujściu? Hamburgowi?
122**Tępy ale wierny... Co partia każe to zrobisz.. Niemcy kiedyś mordowali dla swojego Adolfa wy jesteście gotowi na to samo dzisiaj. Utopicie się w gównie ale z dumą bo to będzie wasze... Pisowskie gówno.
37.47.14. Nie udzielaj głupich rad turyście z promu. Za równo On jak i redaktorzy z i. świnoujście, bardzo dobrze zrobili, że nagłośnili i przypomnieli o truciu naszego miasta przez port, a ni rząd, ani władze lokalne nic kompletnie nic nie zrobili, w tym temacie. Spokojnie patrzą na dymy unoszące się z portu. Smród jest nie do zniesienia. Uważasz, że jak w innych państwach powietrze jest zanieczyszczone to u nas też tak powinno być. Mam wrażenie, że to Twój wpis jest napisany na zlecenie w celu usprawiedliwienia nieudolności władz.
OOOO!! wlasnie przeczytalem tekst z15:36:21. Twinoutie nie zawodzi.Przytoczone informacje jakby troche prawdziwe (troche i prawie robia wielka roznice) ale wnioski to jak to w twinoutie zza buga. Cywilizacyjna zapasc. A po nas to...
Szkoda że płynąć promem ze Świnoujścia do Szwecji nie widzi jak te Promy kopcą smolą a przede wszystkim smród niesamowity pod nosem nie zauważył a gdzieś Hen daleko dojrzał
Eee to zawiało z bungi soja 🤔
Dym z portu po phs był duży nawet z kamery na latarnie było go widać a teraz coś się zacięło bo kamera niedziala...mmmy
Mieszkam przy porcie i mam ogródek od strony portu, ludzie jakie wszystko jest czarne co rano to głowa mała. Proszę sobie wyobrazić ile tego świństwa mamy w płucach.
140***Że ty tępy wyznawca sekty i kleru to wiadomo ale gdzieś jest granica obłędu... Tusk czy Niemcy winni tego syfu u nas?? Poje... Jak Kaczyński że swoimi teoriami.
Wszelkie kontrole są tak przeprowadzane, żeby niczego nie wykazały, np. zaraz po deszczu i do tego firmy w porcie są wcześniej uprzedzane i wstrzymują się na ten czas z przeładunkami.
Wyczuwam konkurencję.
Co za głupki tu piszą, pellet drzewny im śmierdzi. Chcecie ekologii to macie, durnie.
20:30 • [IP: 37.47.149.***] chyba ty jestes bardziej tępy, nie każde 140 jest tozsame z innym 140, znany obronca Koscioła z koncowka 140 ma wczesniej 205, to jest w ogole inny nr IP, a nry IP sa tu tylko w częsci widoczne i mozna latwo pomylic jednego z drugim