POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [14.09.2023, 10:15:49] • Świnoujście

Żmurkiewicz nie wystartuje na senatora RP

Żmurkiewicz nie wystartuje na senatora RP

fot. Sławomir Ryfczyński / archiwum

Porażką zakończyły się starania Janusza Żmurkiewicza o możliwość wystartowania do Senatu RP. Okazało się, że… nie znalazł się na żadnej liście.

Zarówno Prawo i Sprawiedliwość jak i partie tzw. Paktu Senackiego (KO, Polska 2050, Lewica) nie wyraziły zainteresowania ofertą świnoujskiego „wiecznego prezydenta” jak nazwał go dr Maciej Drzonek w swojej książce „Wieczni Prezydenci. Przypadek Świnoujścia”. To nie koniec porażek Janusza Żmurkiewicza w drodze po senacki immunitet!

O fakcie tym poinformował sam prezydent Janusz Żmurkiewicz w audycji jednej z telewizji lokalnych. Okazało się, że Żmurkiewicz chciał wystartować jako jeden z bezpartyjnych samorządowców, którzy pod przewodnictwem prezydenta Jacka Karnowskiego złożyli Donaldowi Tuskowi propozycję startu w ramach Paktu Senackiego. Szef KO zdecydował jednak, że dotychczasowi senatorowie KO mają nadal startować i był zainteresowany tylko niektórymi nazwiskami z listy samorządowej. Żmurkiewicz się „nie załapał”.

Żmurkiewicz rozważał więc samodzielny start lub jak nieoficjalnie słyszało się „na ulicy” o podjęciu przez niego rozmów z drugą grupą samorządowców (uznawaną za przybudówkę PiS – przyp. red.) ale ostatecznie z tego pomysłu zrezygnował gdyż jak powiedział w telewizji lokalnej: „tworzę jakiś problem dla wielu, więc uznałem, że dla dobra sprawy niech rywalizują te dwie kandydatki z największych partii, a kto wygra czas pokaże”. Żmurkiewicz liczy, że jeśli nie dojdzie do utworzenia rządu po wyborach to być może dojdzie do kolejnych wyborów i wtedy decydenci partyjni sięgną po takie doświadczone osoby jak On.

To co mówi Janusz Żmurkiewicz, a to jak należy interpretować całą sytuację to dwie różne rzeczy. Wysoka samoocena wartości własnej Janusza Żmurkiewicza nie wystarczyła do tego, żeby poważne ugrupowania chciały go na listę. Zabrakło mu też odwagi do samodzielnego startu. Brutalne fakty są takie, że w regionie jest mało rozpoznawalny a „wiecznym prezydentem” jest tylko w Świnoujściu. Wychodzi na to, że nikt go nie chce wpuści do tzw. Wielkiej Polityki . Widać, że faktycznie tworzy jakiś problem dla wielu…

Na razie więc świnoujski „wieczny prezydent” musi jeszcze popracować do kwietnia 2024 r, kiedy kończy się obecna kadencja samorządowa. Wielokrotnie Żmurkiewicz publicznie zapowiadał, że kończy już pracę samorządową, ale wielokrotnie też udowodnił, że słowa nie dotrzymywał. Czy w wieku 76 lat zdecyduje się na start w następnej kadencji na prezydenta miasta i kolejny raz wprowadził w błąd mieszkańców wmawiając im, że jest niezastąpiony? A może… politycznie niezatapialny?

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 96, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 51-75 z 96

Gość • Czwartek [14.09.2023, 16:17:52] • [IP: 2.106.93.**]

Widać wszyscy maja dość jego polityki.

Gość • Czwartek [14.09.2023, 16:12:25] • [IP: 77.252.46.***]

Jest to przykre, ale nie widzę nikogo kto ma doświadczenie i charyzmę, aby objąć fotel prezydenta naszego miasta w następnej kadencji.

Gość • Czwartek [14.09.2023, 16:10:47] • [IP: 77.222.234.**]

Zadziwia mnie głupota niektórych mieszkańców głoszących, że za prezydentury Żmurkiewicza miasto się zmieniło. Przez 22 lata gdyby miastem rządził kompletny idiota, to miasto też by się zmieniło, bo oprócz prezydenta są jeszcze radni dziennikarze wolnych mediów.

Gość • Czwartek [14.09.2023, 15:52:13] • [IP: 176.221.123.***]

Z agatowska wygrał juz 3 razy podejrzewam ze znowu sobie poradzi i będzie 4:0

Gość • Czwartek [14.09.2023, 15:46:23] • [IP: 46.205.128.***]

To wszystko z zazdrości.

Gość • Czwartek [14.09.2023, 15:45:07] • [IP: 5.173.30.*]

Żmurkiewicz z czym do ludzi jeszce za mało się nachapałeś w Świnoujściu przecież ty się do niczego nie nadajesz bo za co się weżmiesz to spiepszysz, a powturnie na prezydenta to mam nadzieję że już twojej gęby nie będziemy oglądać.

Gość • Czwartek [14.09.2023, 15:27:14] • [IP: 37.47.189.***]

Wszystkich krytykujących nazwał w miejscowej telewizji " Szczekające i kąsające pieski"! Tylko prymitywny komuch może tak obrażać mieszkańców Świnoujścia!

Gość • Czwartek [14.09.2023, 15:25:44] • [IP: 37.248.210.***]

NO I DOBRZE MA NADAL ZOSTAC PREZYDENTEM

Gość • Czwartek [14.09.2023, 14:47:08] • [IP: 46.205.141.*]

Niech go już diabli wezmą.

Gość • Czwartek [14.09.2023, 14:45:20] • [IP: 176.221.122.***]

Gość • Czwartek [14.09.2023, 14:15:18] • [IP: 37.248.179.***] Moim zdaniem będzie startował ponownie. Ja bym zabroniła po 70 zajmować odpowiedzialne stanowiska (zdążyli przecież przyuczyć następców). Ze swoją wiedzą mogą być przydatni dla społeczeństwa pracując non profit (za darmo-jako wolnotariusze). Non profit - ciekawe ile Pani/Pan popracowali w swoim życiu non profit? Ja naprzykład popracowałem okolo 8 lat non profit. Liczę na odpowiedź?!

Gość • Czwartek [14.09.2023, 14:45:09] • [IP: 37.248.179.**]

Na prezydenta ma mój głos o ile pozbędzie się obecnych zastępców.

Gość • Czwartek [14.09.2023, 14:30:02] • [IP: 178.238.252.**]

Zmienny jak chorągiewka na dachu. Ale czerwone Świnoujście znowu go wybierze na prezydenta.

Gość • Czwartek [14.09.2023, 14:24:30] • [IP: 31.0.57.***]

Nawet dewelopery mu nie pomogły, dlaczego?

Gość • Czwartek [14.09.2023, 14:16:30] • [IP: 31.0.62.*]

Dzisiaj hasło Żmurkiewicz to zgrana karta i problemy z pogranicza prawa. Jak mawiał pana bóg (nie mylić z Wszemogącym) nie ważne jak zaczynasz ale ważne jak kończysz. Skrzywdziłeś dużo ludzi w tym mieście, życzę ci aby ręka sprawiedliwości dotknęła również ciebie. Jesteś po prostu złym człowiekiem.

Gość • Czwartek [14.09.2023, 14:15:18] • [IP: 37.248.179.***]

Moim zdaniem będzie startował ponownie. Ja bym zabroniła po 70 zajmować odpowiedzialne stanowiska (zdążyli przecież przyuczyć następców). Ze swoją wiedzą mogą być przydatni dla społeczeństwa pracując non profit (za darmo-jako wolnotariusze).

Gość • Czwartek [14.09.2023, 14:14:53] • [IP: 37.47.183.***]

Przyszedł czas na odpoczynek panie Żmurkiewiczu. Oby Pan nie zmienił zdania. Jest Pan niewiarygodny.

Gość • Czwartek [14.09.2023, 13:54:05] • [IP: 62.242.64.***]

Tyle lat pracy i zero pochlebnego komentarza.To tak jakby nic się nie zrobiło przez te wszystkie lata na tłustym foteliku.Czy ja wiem 🤔 czy bym chciała tak być nielubianą w mieście w, którym mieszkam?

Gość • Czwartek [14.09.2023, 13:52:50] • [IP: 176.221.122.**]

z ustawy nie moze juz kandydowac, ale na radnego moze

Gość • Czwartek [14.09.2023, 13:52:32] • [IP: 37.30.123.**]

Uff, jaka ulga!!

Gość • Czwartek [14.09.2023, 13:41:00] • [IP: 104.151.92.**]

W 2018 roku też go wszyscy żegnali, a mieszkańcy wybrali go w pierwszej turze. Także większość chyba jednak zadowolona.

Gość • Czwartek [14.09.2023, 13:36:28] • [IP: 37.47.154.***]

Czas na otrzeźwienie. Teraz tylko Rodacy Kamraci aby uratować kawałek Polski.

Gość • Czwartek [14.09.2023, 13:16:06] • [IP: 188.146.104.***]

Dla Was Pan Żmurkiewicz.

Gość • Czwartek [14.09.2023, 13:14:32] • [IP: 5.173.202.***]

NaaaaaaaaRaaaaaaa!

Gość • Czwartek [14.09.2023, 13:13:23] • [IP: 5.173.200.**]

Nikt już nie chce takiego skoczka

Gość • Czwartek [14.09.2023, 13:12:45] • [IP: 31.11.128.***]

Niech wraca do opon.

Oglądasz 51-75 z 96
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■