POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [14.09.2023, 10:15:49] • Świnoujście

Żmurkiewicz nie wystartuje na senatora RP

Żmurkiewicz nie wystartuje na senatora RP

fot. Sławomir Ryfczyński / archiwum

Porażką zakończyły się starania Janusza Żmurkiewicza o możliwość wystartowania do Senatu RP. Okazało się, że… nie znalazł się na żadnej liście.

Zarówno Prawo i Sprawiedliwość jak i partie tzw. Paktu Senackiego (KO, Polska 2050, Lewica) nie wyraziły zainteresowania ofertą świnoujskiego „wiecznego prezydenta” jak nazwał go dr Maciej Drzonek w swojej książce „Wieczni Prezydenci. Przypadek Świnoujścia”. To nie koniec porażek Janusza Żmurkiewicza w drodze po senacki immunitet!

O fakcie tym poinformował sam prezydent Janusz Żmurkiewicz w audycji jednej z telewizji lokalnych. Okazało się, że Żmurkiewicz chciał wystartować jako jeden z bezpartyjnych samorządowców, którzy pod przewodnictwem prezydenta Jacka Karnowskiego złożyli Donaldowi Tuskowi propozycję startu w ramach Paktu Senackiego. Szef KO zdecydował jednak, że dotychczasowi senatorowie KO mają nadal startować i był zainteresowany tylko niektórymi nazwiskami z listy samorządowej. Żmurkiewicz się „nie załapał”.

Żmurkiewicz rozważał więc samodzielny start lub jak nieoficjalnie słyszało się „na ulicy” o podjęciu przez niego rozmów z drugą grupą samorządowców (uznawaną za przybudówkę PiS – przyp. red.) ale ostatecznie z tego pomysłu zrezygnował gdyż jak powiedział w telewizji lokalnej: „tworzę jakiś problem dla wielu, więc uznałem, że dla dobra sprawy niech rywalizują te dwie kandydatki z największych partii, a kto wygra czas pokaże”. Żmurkiewicz liczy, że jeśli nie dojdzie do utworzenia rządu po wyborach to być może dojdzie do kolejnych wyborów i wtedy decydenci partyjni sięgną po takie doświadczone osoby jak On.

To co mówi Janusz Żmurkiewicz, a to jak należy interpretować całą sytuację to dwie różne rzeczy. Wysoka samoocena wartości własnej Janusza Żmurkiewicza nie wystarczyła do tego, żeby poważne ugrupowania chciały go na listę. Zabrakło mu też odwagi do samodzielnego startu. Brutalne fakty są takie, że w regionie jest mało rozpoznawalny a „wiecznym prezydentem” jest tylko w Świnoujściu. Wychodzi na to, że nikt go nie chce wpuści do tzw. Wielkiej Polityki . Widać, że faktycznie tworzy jakiś problem dla wielu…

Na razie więc świnoujski „wieczny prezydent” musi jeszcze popracować do kwietnia 2024 r, kiedy kończy się obecna kadencja samorządowa. Wielokrotnie Żmurkiewicz publicznie zapowiadał, że kończy już pracę samorządową, ale wielokrotnie też udowodnił, że słowa nie dotrzymywał. Czy w wieku 76 lat zdecyduje się na start w następnej kadencji na prezydenta miasta i kolejny raz wprowadził w błąd mieszkańców wmawiając im, że jest niezastąpiony? A może… politycznie niezatapialny?

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 96, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 96

Gość • Sobota [16.09.2023, 17:51:21] • [IP: 31.60.124.***]

Rzeczywiście niezwykle odrażająco wygląda.

Gość • Sobota [16.09.2023, 15:39:05] • [IP: 37.248.208.***]

No przecież on się nie nadaje, jprd

Gość • Piątek [15.09.2023, 21:12:01] • [IP: 78.30.80.**]

Przed odejściem w niebyt, musi oddać miastu" Działkę szwagra 4 ha", wartą obecnie ponad 100 milionów złotych!

Gość • Piątek [15.09.2023, 17:39:35] • [IP: 176.221.123.***]

Komunistyczną PZPR sami Członkowie ją Rozwiązali a ORMO Rozwiązał Sejm RP a 03 06 1989r Nastapił Upadek Komunistycznej Polski i 10 Milionowa Katolicka Solidarnośc Utworzyła Katolicką Polskę o nazwie RP Rzeczpospolita Polska

Gość • Piątek [15.09.2023, 16:52:35] • [IP: 5.173.26.**]

W ŚWINOUJŚCIU NIE MA KONKURĘNCJI MÓGŁ BY SPRÓBOWAĆ

Gość • Piątek [15.09.2023, 16:46:03] • [IP: 88.218.253.***]

Ludzie głupi nie są i wiedzą kto to

Gość • Piątek [15.09.2023, 15:44:29] • [IP: 83.187.173.*]

Nie obczerniajcie ludzi i Pana prezydenta tak duzo zrobil dla Swinoujscia wspolpracowalam z jego zona to Bardzo mili i uprzejmi ludzie pozdrawiam pana panie prezydencie

Gość • Piątek [15.09.2023, 15:36:01] • [IP: 94.254.172.**]

Kogo tak całuje w rączki na tym zdjęciu 🤭

Gość • Piątek [15.09.2023, 13:17:59] • [IP: 78.30.80.**]

To zły człowiek, nawet tych co mu pomagali potrafił oczernić i odwrócić się bez słowa" dziękuję". Nawet od poseł E. M., która w 2002 roku prowadzała go w trakcie kampanii wyborczej na kierownika UM, odwrócił się gdy wygrał. Wielu, poza zwykłymi prostymi przydupasami, idącymi ślepo za korytem, doznało takiego prymitywnego, bolszewickiego potraktowania. Teraz nadszedł czas rozliczeń i nie pomoże nawet to, że stał się nagle wyznawcą polskiej wiary. Strasznie nienawiedził ludzi mądrych, mających słuszne, racjonalne poglądy na sprawy miasta. Zmieniał poglądy jak chorągiewka na wietrze, a " ubarwienie" jak kameleon, w myśl fraszki Sztaudyngera " MODLI SIĘ POD FIGURĄ, NIE WAŻNE POD KTÓRĄ". Mieszkańcy mają tego DOŚĆ, trzydzieści trzy lata po upadku PZPR i ORMO!!

Gość • Piątek [15.09.2023, 11:48:11] • [IP: 192.42.116.***]

Najpierw niech ten cieć żmurkiewicz pokaże legitymacje urzędnika państwowego. Nie pokaże, bo ten syjonistyczny gamoń takiej nie posiada.

Gość • Piątek [15.09.2023, 10:34:32] • [IP: 176.221.122.**]

ZAKAZ DOZYWOTNI PELNIENIA FUNKCJI PUBLICZNYCH DLA KACYKOW ZYDOKOMUNY PZPRU. .BO TO OSLIZGLE PISKORZE SA BEZPANSTWOWCY I MAJA WYWALONE NA POLSKE. .

Gość • Piątek [15.09.2023, 10:33:46] • [IP: 176.221.123.***]

Ale bedzie startował na Fotel Prezydent a albo na Krzesło Radnego Radny dzisiaj pobiera co Miesiąc Dietę 3 tys zł

Gość • Piątek [15.09.2023, 10:32:01] • [IP: 176.221.122.**]

ZYDOKOMUNA Z PZPR U BYLA ZMUSZANA ZA ZONY BRAC KOBIETY NACJI YDOWSKIEJ, TAKA PRAWDA. ZONA GOMULKI -CIAPATA, RAKOWSKIEGO -CIAPATA, SMURKA, TEZ CIAPATA??

Gość • Piątek [15.09.2023, 10:26:51] • [IP: 176.221.122.**]

STRATEGIA ZMURKA NA WYGRANA ;;;;;;;PRZYJMUJE WPLATY OD PRZEDSIEBIORCOW, NASTEPNIE WYGRYWA WYBORY, I Z TEJ RACJI DAJE ULGI TYM KTORZY WPLACALI NA JEGO KAMPANIE, , CZYLI Z PIENIEDZY PUBLICZNYCH OPLACA SOBIE WYBORY, JESZCZE NA NICGH ZARABIA, I PRZEDSIEBIORCY ZARABIAJA PODWOJNIE, , NIE LICZE APARTAMENTOW OD DEWELOPERKI, , CZY TO NIE WYPELNIA ZNAMION KORUPCJI I SPRZENIEWIERZENIA MAJATKU I FINANSOW GMINY ??RADNYCH TEZ ZA DUPE !!BO NA WSZYSTKO SIE GODZA.

Gość • Piątek [15.09.2023, 09:46:19] • [IP: 176.221.122.**]

Tercet egzotyczny wynocha czas na to towarzystwo wspólne wyspy opisują ile to towarzystwo zarabia a miasto 330milionów zadłużenia i tylko nas Świnoujścian łupią z każdej strony Won

Gość • Piątek [15.09.2023, 09:33:20] • [IP: 176.221.122.**]

JAKIEMU SZWAGROWI, ??SZWAGIER TO TYLKO SLUP. JESZCZE GAJOWEMU DZIALKE BO KORNIKI I WYCINKA ZA DREWNO SIE ZWROCI,

Gość • Piątek [15.09.2023, 09:21:01] • [IP: 213.155.174.***]

Dlatego że została ujawniona jego legitymacja ORMO, co by mogło zaszkodzić partii?

Gość • Piątek [15.09.2023, 09:20:16] • [IP: 87.187.157.**]

Ja Pamietam Jak Pan mi wymienial oppone, jeszcze to mial malt interesik na Karsiboeskiej, musze Przynajmniej ze byl bardzo mily!

bełkot • Piątek [15.09.2023, 08:48:50] • [IP: 37.248.179.***]

IP;176.221.122** G...O wiesz właśnie z ustawy może jeszcze startować.Widać jaki masz umysł analityka.

Gość • Piątek [15.09.2023, 08:40:17] • [IP: 78.30.80.**]

Odebrać mu " Działkę szwagra 4 ha", która teraz warta jest ponad 100 milionów złotych, a szwagrowi sprezentował za 1 milion ! Wstrętne i typowo komusze, w standardach PZPR, ORMO.!!

Gość • Piątek [15.09.2023, 08:33:36] • [IP: 89.64.24.***]

Niech idzie w zapomnienie z tą swoją świta.

Gość • Piątek [15.09.2023, 05:14:34] • [IP: 46.134.31.**]

Hohohoh a skad tak dobrze znacie plany i działania pana Ż. ? Ten artykuł to może być manipulacja i nic więcej

Gość • Piątek [15.09.2023, 00:44:44] • [IP: 37.47.165.***]

GDYBY BYŁY WYBORY NA CZŁONKA ORMO, TO BY WYGRAŁ :)

Gość • Czwartek [14.09.2023, 22:20:07] • [IP: 192.42.116.***]

Wielu neguje lekarzy -koperciaków. Napiszę tak- albo są młodzi i zdrowi albo jeszcze nie spotkała ich poważna przypadłość zdrowotna. Inne przypadki chorobowe bez koperty z reguły skazane są na cierpienie. Bądzimy zdrowi i odchodży nagle- to nie będzie lekarzy koperciaków.

Gość • Czwartek [14.09.2023, 22:15:42] • [IP: 37.8.230.**]

to nie będzie immunitetu? smuteczek...

Oglądasz 1-25 z 96
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■