POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [11.09.2023, 22:22:28] • Polska

Poczta Polska ponownie wygrała przetarg na obsługę ZUS

Poczta Polska ponownie wygrała przetarg na obsługę ZUS

fot. Organizator

Poczta Polska po raz kolejny wygrała przetarg na obsługę korespondencji nadawanej przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Dotyczył on świadczenia usług listowych na rzecz centrali i jednostek ZUS w latach 2024–2026. To kolejna instytucja państwowa, która doceniła rzetelność Spółki oraz możliwość świadczenia usług na terenie całej Polski, za pośrednictwem placówek pocztowych i listonoszy.

Współpraca Poczty Polskiej z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych obejmuje pełen wachlarz usług: usługi finansowe oraz przesyłki kurierskie i listowe, których dotyczył przetarg ogłoszony przez ZUS w czerwcu br. Oferta Poczty Polskiej, o wartości ponad 531,0 mln zł brutto, została wybrana jako najkorzystniejsza.

Nowa umowa, na świadczenie usług listowych dla centrali ZUS i 320 jednostek terenowych, zostanie zawarta na 36 miesięcy (lata 2024–2026). W jej ramach będą realizowane nadania masowe Biura Poligrafii ZUS (m.in. z informacją do emerytów i rencistów o waloryzacjach czy świadczeniach dodatkowych) oraz nadania bieżące na terenie całego kraju. Dla większości jednostek ZUS Poczta Polska będzie świadczyć także usługę Poczty Firmowej.

– Kontynuacja współpracy z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych, dotycząca obsługi korespondencji przez okres kolejnych trzech lat, jest niezwykle ważna dla Spółki. Po pierwsze dlatego, że ZUS jest dla Poczty Polskiej strategicznym nadawcą przesyłek listowych. Po drugie, współpraca to kolejny dowód na to, że Poczta Polska jest otwarta na realizację kluczowych zadań na rzecz Państwa – podkreśla Andrzej Bodziony, wiceprezes Poczty Polskiej.

Poczta Polska, w ramach współpracy z ZUS, realizuje aktualnie umowę na doręczanie świadczeń z ubezpieczeń społecznych w formie gotówkowej na wskazany adres. Regularnie instytucje prowadzą także wspólne inicjatywny społeczne. Wśród nich były np. dyżury ekspertów z ZUS w placówkach pocztowych. Pracownicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wspierali klientów Poczty Polskiej w składaniu wniosków elektronicznych o świadczenie „500+” i programu „Rodzinny Kapitał Opiekuńczy”.

Spółka realizuje umowy na świadczenie usług podpisane także z innymi instytucjami o kluczowym znaczeniu dla funkcjonowania państwa. Wśród nich są np. wszystkie Izby Administracji Skarbowej w kraju, czy Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych, z którą Poczta Polska współpracowała w czasie pandemii i przy organizacji wsparcia dla uchodźców z Ukrainy, a teraz przy obsłudze logistycznej wypożyczalni sprzętu dla osób z niepełnosprawnościami. Poczta Polska doręcza także przesyłki z maturalnymi arkuszami egzaminacyjnymi, testy – dla ósmoklasistów, na egzaminy prawnicze, egzamin Strażaka oraz na egzaminy w szkołach zawodowych.

Poczta Polska to firma która nie tylko świadczy usługi biznesowe, ale ma także misję społeczną i wspiera osoby, do których m.in. skierowane są usługi ZUS – seniorzy i osoby z niepełnosprawnościami. Pocztowcy nie tylko doręczają korespondencję i świadczenia osobom, które są wykluczone cyfrowo czy mają problem z mobilnością. Wielokrotnie ratowali także chorych, niepełnosprawnych, osoby z płonących domów, czy ofiary oszust i wyłudzeń. Często są to seniorzy, którzy są ofiarami kradzieży, ale także mieszkają samotnie i niejednokrotnie nikt nie wie, czy nie dzieje im się nic złego.

Poczta Polska Biuro Prasowe


komentarzy: 33, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-33 z 33

Gość • Czwartek [14.09.2023, 10:58:10] • [IP: 31.11.130.***]

Firma która ma ciągoty ideologiczno-klerykalne w dwudziestym pierwszym wieku, nie jest w stanie się utrzymać na powierzchni bez dotacji. A dotacje to my podatnicy !!

Gość • Środa [13.09.2023, 10:24:41] • [IP: 88.156.232.***]

Ostatnio byłem na poczcie głównej. Przy wejściu terminal po bilecik kolejkowy, ale nie ma, że na ekranie jest POCZTA i pozostałe usługi - jest KANTOR i pozostałe usługi - tak te łobuzy od geszeftów traktują klientów, w dodatku tylko dwa okienka na poczcie głównej. A na półkach zawartość mini Empiku, jakieś bzdurne książki i gazety, bardzo niezdrowe słodycze, jakieś zabawki i ozdoby. Co to ma być?! To nie powinno nazywać się POCZTA POLSKA, bo to nas HAŃBI! Za ludzi odpowiedzialnych za taki stan rzeczy powinien zabrać się prokurator! W dodatku godziny otwarcia do 16-tej - żenada. Gdyby nie takie kontrakty z ZUS, powinni już dawno zbankrutować. Ponad godzinę czekania w kolejce, by dowiedzieć się, że przesyłka do odebrania będzie kolejnego dnia do odebrania, chociaż SMS mówi, że już tam jest. To jest chora organizacja, której lewacka prywatyzacja wyraźnie zaszkodziła, więc gonić Tuska i jemu podobnych!

Gość • Środa [13.09.2023, 09:22:06] • [IP: 5.173.26.*]

Poczt, Polska przecież to bankrut tonący od lat. Nie dochodzą listy kradzieże z paczek otowranie kopert z zagranicy ten oreceder wciąż trwa

Gość • Środa [13.09.2023, 01:14:07] • [IP: 78.30.83.***]

ładna pocztówka 😳

Gość • Wtorek [12.09.2023, 21:05:23] • [IP: 46.205.136.***]

Skończone dziadostwo. Jeszcze tylko nie ma w okienku pocztowym hot-dogów.

Gość • Wtorek [12.09.2023, 18:57:28] • [IP: 37.248.169.***]

Niemieckie POchołki gdyby wygrali wybory to dadzą szybko ten geszeft dla Deutsche Post. Szkopy Pocztę Polską szczególnie nienawidzą od 1.lX.1939r i mają tu wiernych folksdojczów.

Gość • Wtorek [12.09.2023, 18:35:04] • [IP: 80.113.12.***]

Zburzyć wszystkie budynki poczty polskiej firmę zamknąć i zakazać działalność na 100lat

Gość • Wtorek [12.09.2023, 17:43:38] • [IP: 88.218.253.**]

Do likwidacji. Ta firma zatrzymałą się w czasie i to już dekadę temu. Poczta Polska to najlepszy przykład jak nie prowadzić firmy i jak obrzydzić klientom wizerunek firmy.

Gość • Wtorek [12.09.2023, 16:41:36] • [IP: 185.210.37.*]

Zlikwidować ten twór. Darmozjady pier..dzą cały dzień w stołek za ladą i udają zmęczone, a listonosze do południa wypisują awiza żeby listów nie nosić. Teraz jest już konkurencja na rynku pocztowym, wiec poczta powinna przestać się kompromitować i się zamknąć.

Gość • Wtorek [12.09.2023, 12:31:10] • [IP: 185.182.193.**]

12.09.2023, 09:56:53] • [IP: 5.173.30.* brak słów na Pana słownictwo, normalnie wstyd. Kasę z OFE nikt nie ukradł, środki zostały przeniesione do ZUS, PO zaczęło przesunięcie środków ale nie zdążyli dokończyć zmiany systemu i po przegranych wyborach PiS dokończyło" reformę" i przeniosło już do końca wszystkie środki z OFE do ZUS. Jedni i drudzy są po tych samych pieniądzach. I zamiast słuchać albo jednych albo drugich proponuję samemu dojść do prawdy. A prawda zazwyczaj okazuje się zaskakujące, że jedni i drudzy to prawie to samo.

Gość • Wtorek [12.09.2023, 11:54:55] • [IP: 5.173.26.*]

Dlatego jak muszę to chodzę tylko na Kołłątaja

Gość • Wtorek [12.09.2023, 11:52:23] • [IP: 176.221.122.**]

Gość • Wtorek [12.09.2023, 09:56:53] • [IP: 5.173.30.*] Nie glosuje ani na pis ani na po ty zacofany biedaku umyslowy

Gość • Wtorek [12.09.2023, 11:08:46] • [IP: 37.47.149.**]

Niestety poczta stanęła w miejscu i nie ma możliwości konkurować z firmami kurierskimi. Już dawno powinny być skrznki nadawcze i odbiorcze jak inpost i system powiadomień elektronicznych. Teraz to już za późno.. poczta jest skończona

Gość • Wtorek [12.09.2023, 10:50:08] • [IP: 2.106.93.**]

Poczta Polska skompromitowała się w czasie plandemii. Wszystko w temacie.

Gość • Wtorek [12.09.2023, 10:45:26] • [IP: 176.221.123.***]

03:59:53] • [IP: 5.173.30.* Spora kwota. Nie do ukrycia w torbie. Kto ją ukradł? Gdzie śledztwo? Kto siedzi? Gdzie prawo? Gdzie sprawiedliwość?

Gość • Wtorek [12.09.2023, 09:56:53] • [IP: 5.173.30.*]

09:26:39]•[IP:176.221.122.**] Widać tłumokou że tych 152miliardów z OFE, ukradzione Polakom, tego to nie widzisz, czyli jesteś taką samą zakłamaną mendą jak ci z PO - PSL. Normalnie jesteś złodziejem do kwadratu. Dymają to ciebie cwelu, te całe lewackie środowisko... Sprzedajny Polaczku

Gość • Wtorek [12.09.2023, 09:54:22] • [IP: 178.238.253.**]

Gość • Wtorek [12.09.2023, 00:41:45] • [IP: 185.210.39.**]. Miałam to samo, tylko napisali sms, że paczka do odbioru na poczcie, awizowana.Żadnego awiza nie było, więc i ich nie było !

Gość • Wtorek [12.09.2023, 09:32:40] • [IP: 5.173.200.**]

Poczta Polska to przykład rządów obecnej władzy przez te pare lat doprowadzili do takiej sytuacji ze poczta kojarzy sie jak najgorzej i nie widać poprawy ktoś dobrze napisał firma awizo

Gość • Wtorek [12.09.2023, 09:26:39] • [IP: 176.221.122.**]

Gość • Wtorek [12.09.2023, 03:59:53] • [IP: 5.173.30.*] To pytaj baranie, czytales juz raport NIK na temat tego jak pis wydawal kase na walke z" pandemia". po cie wydymalo, teraz dyma cie pis a ty sie cieszysz, gratulacje

Gość • Wtorek [12.09.2023, 08:55:45] • [IP: 185.210.38.**]

Poczta Polska dawno się skończyła. Teraz to poczta pisowska. Robią co chcą a najczęściej nie chcą. Ceny i terminy z kosmosu. Obecna poczta to kompletna tragedia. W placówkach można kupić świętojebliwe gazetki, ostatecznie koperty. Od kiedy rządzi pis korzystam głównie z InPost okazyjnie z innych operatorów.

Gość • Wtorek [12.09.2023, 08:30:19] • [IP: 37.248.165.**]

Kiedyś to była odpowiedzialna poczta i ludzie w miarę uczciwi, odpowiedzialni, obowiązkowi , musiałaś mieć średnie wykształcenie, ciężko było dostać się na pocztę do pracy. Dziś to zbieranina z ulicy, nikt za nic nie odpowiada, strach coś wysłać.

ddkk • Wtorek [12.09.2023, 07:43:53] • [IP: 46.231.59.**]

"Rzetelność" spółki xd

Gość • Wtorek [12.09.2023, 07:36:12] • [IP: 88.218.254.***]

Upolityczniona do bólu firma. ...aż żal patrzeć na ten upadek poczty

Gość • Wtorek [12.09.2023, 07:25:19] • [IP: 176.221.122.***]

Poczta z taką tradycją musi rywalizować o państwową korespondencje? Niedługo ukraińcy będą nam dostarczać pocztę, co tu się dzieje? A najgorsze jest to że ludzie myślą że gdy wygra PO to się zmieni na lepsze Otóż nic się nie zmieni na lepsze

Gość • Wtorek [12.09.2023, 07:15:00] • [IP: 37.47.176.***]

No i gitara. Pozostaje jeszcze znaleźć kogoś kto to podoręcza...

Gość • Wtorek [12.09.2023, 05:09:33] • [IP: 5.173.157.**]

Poczta Polska to dno i mułu kilometr… mimo skarg zero odzewu i jakiejś poprawy… ta firma to firma „awizo” bo nawet jak jestem w domu to dostaje awizo… i to już któryś raz z rzędu…

Gość • Wtorek [12.09.2023, 03:59:53] • [IP: 5.173.30.*]

22:32:44]•[IP:176.221.122.**] Jak tam 152milirdy zł. z OFE. ukradzione Polakom przez PO - PSL... Ja się pytam, śmierdzące mendy ?

Gość • Wtorek [12.09.2023, 03:05:37] • [IP: 62.69.229.**]

Wygranie przetargu wygraniem, ale jak to będzie wyglądało jak dostarczanie listów, to marnie widzę los emerytów.

Gość • Wtorek [12.09.2023, 00:41:45] • [IP: 185.210.39.**]

Mi ostatnio wysłali coś Pocztexem24 (kurier) i musiałem sam popylać na pocztę po odbiór paczki :)

Gość • Poniedziałek [11.09.2023, 23:24:57] • [IP: 31.11.128.***]

Pasożyty.. Zwolnić w pi.du wszystkich!!

Gość • Poniedziałek [11.09.2023, 23:17:49] • [IP: 37.47.151.**]

A jakby tak przetarg wygrała sobie staruszka ? A to mogła być przecież akurat matka wasza ! Albo gdyby tak przetarg wygrała procesja ?

Gość • Poniedziałek [11.09.2023, 22:40:15] • [IP: 213.155.174.***]

Poczta Polska w Świnoujściu upada. Nie ma pracowników. Na Markiewicza otwierają w poniedziałek o 14:00. Koło UM to samo. A w pozostałe dni pracują po 4, 5h. Mają ogłoszenia o zapotrzebowaniu na listonoszy, kurierów i do obsługi klienta. No ale po co taka praca, która nawet nie starczy na miski ryżu. Lepiej iść do schroniska dla bezdomnych.

Gość • Poniedziałek [11.09.2023, 22:32:44] • [IP: 176.221.122.**]

Jak tam te 70 baniek za wybory kopertowe?

Oglądasz 1-33 z 33
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■