POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [12.09.2023, 09:58:47] • Świnoujście

Rocznica napaści ZSRR. Światowy Dzień Sybiraka

Rocznica napaści ZSRR. Światowy Dzień Sybiraka

fot. Organizator

17 września 2023 roku w 84. rocznicę napaści ZSRR na Polskę obchodzony jest Światowy Dzień Sybiraka. W piątek 15 września 2023 roku o godzinie 11.00 delegacje władz samorządowych, służb mundurowych, organizacji, związków, stowarzyszeń, instytucji i szkół złożą kwiaty przed Pomnikiem Zesłańców Sybiru w Świnoujściu przy Skwerze Zesłańców Sybiru u zbiegu ul. Sikorskiego i Monte Cassino.

Natomiast w niedzielę 17 września 2023 r. o godzinie 13.00 w kościele NMP Gwiazdy Morza przy ulicy Piastowskiej rozpocznie się uroczysta msza święta. W imieniu organizatorów, świnoujskiego koła Związku Sybiraków, zapraszamy na uroczystości.

Stowarzyszenie Kierunek Świnoujście


komentarzy: 26, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-26 z 26

Gość • Sobota [16.09.2023, 22:43:57] • [IP: 79.186.51.***]

Sam jad

Gość • Środa [13.09.2023, 18:25:33] • [IP: 31.11.130.**]

To nas kolego różni, że ty na butach ciągle masz obornik. Żaden wstyd, ale porządny człowiek buty czyści. Komuniści posłali cię do szkoły i z prostaka wyrosłeś na inteligenta. Wręczyli ci czerwoną legitymację i nosiłeś ją wymachując przy każdej okazji, gdy chciałeś mieszkanie, przydział samochodu, podwyżkę w pracy, nowe stanowisko, a nawet lodówkę. Połowa mojej rodziny zginęła w walce z okupantem, 20% zakatowali komuniści twoi dobrodzieje, a po utracie majątku, reszta mojej rodziny żyła w ukryciu. Ty znalazłeś innego sponsora i dalej czekasz na ochłap!! Już bez legitymacji, ale w aureoli wiernego podnóżka, deklarujesz fałszywą wierność innemu panu! Czy aby nie jest to SPATKOBIERCA, tych którzy wywozili wywołaną" panią Sybiraczkę..!" A więc różnica jest taka, że ty pragniesz z nimi MLASKAĆ przy korycie, a ja mam ich w głębokim poważaniu..!

Gość • Środa [13.09.2023, 11:16:55] • [IP: 92.118.166.*]

Znam panią Sybiraczkę, a jest wyznawcą ruskoszwabską POlitykę Tuska. Była wywieziona jako dziecko a później wychowana przez tych zbrodniarzy na Komunistkę. Zobaczymy ja też czasami.przy POmniku żołdaków ruskich.

Gość • Środa [13.09.2023, 09:32:14] • [IP: 185.161.95.**]

Szamanstwo bedzie o 13:00 ?

Gość • Środa [13.09.2023, 09:25:10] • [IP: 176.221.123.***]

Komunistyczna PZPR liczyła 3 Miliony Ludzi ORMO liczyło 100 tys Ludzi a Katolicka SOLIDARNOSC liczyła 10 Mln Ludzii musiał nastapic Upadek tego Państwa Komunistycznego

Gość • Środa [13.09.2023, 09:16:56] • [IP: 176.221.123.***]

w 1939r Nasi Sasiedzi Nazistowskie Niemcy i komunistyczna Rosja Napadli na Nas Byliśmy pod Okupacja Niemiecką aż 6 lat Potem Rosja poprosiła Rząd Polski w Londynie aby Utworzył WP Wojsko Polskie i tak się stało ale Gen Sikorski Wyprowadził szybko to Wojsko do IRANU ten bład wykorzystali Polscy Komuniści i utworzyli LWP Ludowe Wojsko Polskie które z Wojskiem Rosyjskim Wyzwolili Polske z pod Okupacji Niemieckiej i 22 07 1944r Utworzyli Komunistyczną Polskę Upadek jej nastąpił 03 06 1989r i Katolicy Utworzyli Katolicką Polskę o nazwie RP Rzeczpospolita Polska Dzisiaj Rządzącą Partią jest Katolicka PIS nie wiemy dlaczego nie chcieli wyzwalac Polski razem z Wojskiem Rosyjskim

Gość • Środa [13.09.2023, 09:00:48] • [IP: 185.210.36.***]

, 14:34:01] • [IP: 2.106.93.**] Dlaczego podręczniki do historii są ciągle zmieniane? Dlaczego o pewnych faktach nie wolno dziś mówić? Dlaczego każde pokolenie uczy się innej historii?------------------ Zapytaj komunistów, to oni zmieniali podręczniki tak, że napaść ZSRR nazywali WKROCZENIEM (by" ochronić ludnośc rosyjska i białoruską", cytuje jeden z tych podręczników do szkoły średniej z roku 1982), to oni milczeli o Katyniu, wywózkach ok.miliona Polaków na Syberie czy dalszy wschód dokonanych przez ZSRR, to oni zmieniali opis historii w karykaturalny opis walki klas, z godnie z doktryna marksistowską.

Gość • Środa [13.09.2023, 07:31:31] • [IP: 185.181.61.***]

Kacapy napadały nas wiele razy. Ostatni raz 10 kwietnia 2010, kiedy to zamordowali nam naszego Prezydenta, profesora Lecha Kaczyńskiego, oraz ponad 90 innych osób. Teraz pachołki tych morderców chcą wrócić do władzy.

Gość • Środa [13.09.2023, 04:25:45] • [IP: 188.146.111.**]

To chyba swieto naszych byłych komunistów z PZPR? Patron ich partii, ZSRR, zaczął" wyzwalać" chłopów i robotników z" niewoli" panów i obszarników...

Gość • Wtorek [12.09.2023, 23:59:57] • [IP: 31.11.130.**]

Panie IP:78.30.81. nabrałeś praktyki w wypalaniu na pośladkach znamion, to pewnie wiesz co wypalać tym, którzy spotykali się, pili wódeczkę z KGB-istą, oficerem sowieckiego wywiadu w jego mieszkanie na Saskiej Kępie. Nie trzeba być fachowcem, aby wiedzieć jak takie mieszkanie jest naszpikowane mikrofonami i kamerami!! A może masz też pomysł, co" wypalać" tym wszystkim, którzy otrzymywali kasę od KGB już w wolnej Polsce.

Gość • Wtorek [12.09.2023, 21:55:01] • [IP: 31.0.26.***]

nie na posladkach, na czole

FIKOŁ • Wtorek [12.09.2023, 21:31:23] • [IP: 78.30.81.***]

No i teraz mają pretensje, Kacapy powieźli ich na wycieczkę (EKSKURSIĘ) na Kołymę, Magadan i Sachalin... A ile teraz musieliby zapłacić za taką daleką wycieczkę życia? Masa Polaków zapisywała się do zbrodniczej partii, jaką była PZPR, a ORMO to była najpodlejsza organizacja Szpiegowsko-Donosicielsko-Wywiadowcza...Do dzisiaj w archiwach są nazwiska tych co tak lubowali się w tych organizacjach przestępczych i posiadali partyjne czerwone legitymacje PZPR i ORMO...Tym szubrawcom powinno się powypalać czerwone gwiazdy na pośladkach, , , 🐲

Gość • Wtorek [12.09.2023, 19:21:28] • [IP: 2.106.93.**]

Do:122 A jeśli jeszcze do tego doliczyć ciężarne kobiety…..:(

Gość • Wtorek [12.09.2023, 18:47:09] • [IP: 31.0.94.***]

Gość • Wtorek [12.09.2023, 11:04:15] • [IP: 185.210.39.***] Drogi gościu, zobacz ile ta fundacja robi dla miasta, jeżeli chodzi o to konkretne wydarzenie to fundacja m.in je organizuje

Gość • Wtorek [12.09.2023, 17:36:04] • [IP: 2.106.93.**]

Do: 237 Pssst…..Proszę ważyć słowa……

Gość • Wtorek [12.09.2023, 17:09:52] • [IP: 185.210.38.***]

U Niemców musi być ordnung - do 1948 roku miał być rozwiązany problem żydowski. Polacy byli drudzy w kolejce

Gość • Wtorek [12.09.2023, 16:57:20] • [IP: 176.221.122.***]

Co trzeci Polak zamordowany na Wołyniu był dzieckiem

Gość • Wtorek [12.09.2023, 16:11:33] • [IP: 94.254.237.**]

A teraz najazd ukraińcôw!

Gość • Wtorek [12.09.2023, 14:34:01] • [IP: 2.106.93.**]

Dlaczego podręczniki do historii są ciągle zmieniane? Dlaczego o pewnych faktach nie wolno dziś mówić? Dlaczego każde pokolenie uczy się innej historii?

Gość • Wtorek [12.09.2023, 13:45:29] • [IP: 78.10.206.***]

W normalnym kraju nikt o burzeniu pomników nie myśli - obojtniekt kto na nim stoi i kogo reprezentuje.

Gość • Wtorek [12.09.2023, 13:15:51] • [IP: 78.30.82.**]

Do IP 176.221.123 godz. 11.27.14. Człowieczku, w latach 80 to wszyscy PZPR - owcy nie nawracali się, a spiepszali jak szczury z tonącego okrętu, PRL, PZPR i ORMO ktore upadały, a w 1989 roku całkowicie zdelegalizowano te parszywe organizacje!! Więc jeżeli twój sybirak teraz niby gorliwym katolikiem, to nie dlatego że się nawrócił, tylko dlatego że rozwiązali jego wcześniejszy kościół pod nazwą PZPR, a może i ORMO. Jest to więc typowy egzemplarz opisywane we fraszce Sztaudyngera " Modli się pod figurą, nieważne pod którą"!! Tacy ludzie to typowe wstrętne " odrzutki", należy ich omijać szerokim łukiem!!

Gość • Wtorek [12.09.2023, 12:45:22] • [IP: 5.173.174.**]

Czy to pan SuBirak Tadzik chodzi ?

Gość • Wtorek [12.09.2023, 12:21:42] • [IP: 176.221.122.**]

Czemu główna uroczystość bedzie 15 a nie 17 wrzesnia ?

Gość • Wtorek [12.09.2023, 11:27:14] • [IP: 176.221.123.***]

Znam Sybiraka w latach 80 był członkiem PZPR, ale się nawrócił jest znanym z gorliwości katolikiem i zawsze na czele procesji niesie sztandar.Myślę że z racji wieku raczej jego rodzice byli wywiezieni na Sybir ale obecnie to On jest Sybirakiem i dba o pamięć tych umęczonych przez ruskich.Podobno Jaruzelski pochodził z arystokracji a został rbotniczym generałem. W Polsce nie zawsze jest biało, , , czerwono.

Gość • Wtorek [12.09.2023, 11:04:15] • [IP: 185.210.39.***]

Ta Fundacja Speak Up rozpanoszyła się w mieście i cały czas ciągnie kasę z miasta. Przecież do jakaś przybudówka do wyciągania kasy. Na co dostali kasę do składania kwiatów pod pomnikiem? Niech redakcja to wyjasni bo dzieje się jak w państwie PiS.

Gość • Wtorek [12.09.2023, 11:01:14] • [IP: 37.248.214.***]

A dlaczego u nas rosyjski pomnik nie został zburzony, tylko przeniesiono go z placu słowiańskiego na cmentarz 😱😱😱

Oglądasz 1-26 z 26
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■