POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [11.09.2023, 11:46:51] • Świnoujście

Dzień Gospodarczy w Ochotniczej Straży Pożarnej Świnoujście-Przytór

Dzień Gospodarczy w Ochotniczej Straży Pożarnej Świnoujście-Przytór

fot. Ochotnicza Straż Pożarna Świnoujście-Przytór

9 września w strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej Świnoujście-Przytór miało miejsce wyjątkowe wydarzenie – Dzień Gospodarczy. Był to czas intensywnej pracy, ale także integracji i nauki dla najmłodszych członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.

Druhowie z OSP Przytór z niezwykłym zaangażowaniem i profesjonalizmem przystąpili do dokładnej kontroli oraz konserwacji sprzętu pożarniczego, nie pomijając nawet tych urządzeń, które na co dzień znajdują się na wyposażeniu pojazdu ratowniczo-gaśniczego. Ta dokładność i uwaga do szczegółów pokazują, jak ważne jest dla druhów dbanie o sprzęt, który służy ratowaniu życia i mienia.

Dzień Gospodarczy w Ochotniczej Straży Pożarnej Świnoujście-Przytór

fot. Ochotnicza Straż Pożarna Świnoujście-Przytór

🚒 Ale co tak naprawdę oznacza "Dzień Gospodarczy" w jednostce OSP?

Dzień Gospodarczy to czas wyjątkowy, kiedy członkowie jednostki skupiają się nie tylko na doskonaleniu swoich umiejętności pożarniczych, ale także na tym, aby wszystko w jednostce działało sprawnie i bez zarzutu. Sprawdzenie sprzętu, jego konserwacja, sprzątanie całej strażnicy oraz przygotowanie środków ochrony indywidualnej – to wszystko jest nieodłącznym elementem tego ważnego dnia.

Dzień Gospodarczy w Ochotniczej Straży Pożarnej Świnoujście-Przytór

fot. Ochotnicza Straż Pożarna Świnoujście-Przytór

Nie można też zapomnieć o najmłodszych – członkach Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Dla nich taki dzień to doskonała okazja do nauki, poznania sprzętu i technik pracy strażaków, ale również do integracji z pełnoprawnymi druhami oraz do poczucia przynależności do wielkiej rodziny strażackiej.

Dzień Gospodarczy w Ochotniczej Straży Pożarnej Świnoujście-Przytór

fot. Ochotnicza Straż Pożarna Świnoujście-Przytór

Dzięki inicjatywom takim jak Dzień Gospodarczy, jednostki OSP nie tylko dbają o swoje wyposażenie i bezpieczeństwo, ale również kształtują nowe pokolenia strażaków, którzy z pasją i zaangażowaniem będą służyć społeczności.

Dzień Gospodarczy w Ochotniczej Straży Pożarnej Świnoujście-Przytór

fot. Ochotnicza Straż Pożarna Świnoujście-Przytór

Podsumowując, Dzień Gospodarczy w OSP Świnoujście-Przytór to nie tylko czas pracy, ale również nauki, integracji i budowania wspólnoty. To dowód na to, że dla druhów służba bliźniemu, dbałość o sprzęt i gotowość do działania są wartościami nadrzędnymi.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 7, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-7 z 7

Gość • Wtorek [12.09.2023, 07:31:54] • [IP: 46.205.132.**]

Ada. .. ale ci nie wypada... rodzinny interes... innych możecie czarować ale na przytorze każdy wie co tam się dzieje

Gość • Poniedziałek [11.09.2023, 23:39:10] • [IP: 185.53.147.***]

A jak wam się zapali to szybko odszczekacie te głupoty co piszecie.Pozdrawiam Karma

Gość • Poniedziałek [11.09.2023, 23:32:42] • [IP: 185.53.147.***]

Uwaga nieroby i nieudaczniki zyciowe komętuja.Patologia

Gość • Poniedziałek [11.09.2023, 20:26:25] • [IP: 37.47.174.***]

Za darmo nie robią, szkoda słów.

Gość • Poniedziałek [11.09.2023, 13:59:39] • [IP: 46.205.132.**]

Plaster daje po nosie i daje rade

Gość • Poniedziałek [11.09.2023, 12:56:33] • [IP: 176.221.123.***]

My w ramach W -fu idziemy raz w tygodniu na Basen całą klasą bo jak zdobedziemy kartę Pływacką to zdamy Egzaminy na Basenie do Straży Pożarnej

Gość • Poniedziałek [11.09.2023, 11:56:25] • [IP: 89.151.37.**]

Ciekawe czy druch Plajster nadal tam działa

Oglądasz 1-7 z 7
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić w dniu 4 października (środa) o godz. 17:00 – na spotkanie autorskie z Panią Anną Partyka-Judge oraz prezentację jej dotychczasowych dokonań twórczych. Pani Anna pochodzi ze Świnoujścia, od lat mieszka poza granicami kraju. Debiutowała jako autorka wierszy, pełniła nawet przez kilka kadencji funkcję prezesa Klubu Literackiego „Na Wyspie”. Dzisiaj realizuje się jako pisarka powieści: kryminał, sensacja, thriller, literatura obyczajowa, romans, literatura dziecięca – to jej domeny twórcze. Zapraszamy serdecznie. Wstęp wolny! ■ Nie Stawa Młyny czyli "biały wiatrak", jest symbolem Świnoujścia pod rządami prezydenta Żmurkiewicza, tylko umierające i uschnięte drzewa w mieście. To wymowny i smutny symbol Świnoujścia zarządzanego zbyt długo przez prezydenta Żmurkiewicza i jego zastępców Michalską i Sujkę. To, co dzieje się na ulicy Uzdrowiskowej, to nie tylko zaniedbanie - to skandal. Młode drzewa, które miały być ozdobą naszej dzielnicy nadmorskiej, umierają jedno po drugim, pozostawiając po sobie pustkę i żal. Za zieleń odpowiada Wydział Infrastruktury Zieleni Miejskiej i jego naczelnik, Jacek Antczak. Jak to możliwe, że w XXI wieku, w czasach kryzysu klimatycznego, nie potrafimy zadbać o żywe młode drzewa? ■ Mieszkaniec alarmuje: Bobry w parku Zdrojowym niszczą drzewa! Czy nie nadszedł czas na interwencję? Mieszkaniec naszego miasta postanowił przesłać zdjęcia do redakcji, które robią wrażenie. Na fotografiach widzimy drzewa w parku Zdrojowym, które zostały uszkodzone przez bobry. Jego pytanie jest proste: "Ile jeszcze drzew musi paść, aby przeniesiono te zwierzęta do parku Wolińskiego lub innego miejsca bardziej dostosowanego do ich naturalnych potrzeb?" ■