POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [10.09.2023, 09:46:49] • Świnoujście

Mieszkaniec: Zagrożenie na trasie. Samochód przewożący gruz gubił go podczas jazdy

Mieszkaniec: Zagrożenie na trasie. Samochód przewożący gruz gubił go podczas jazdy

fot. Czytelnik

Dostaliśmy maila od zaniepokojonego Mieszkańca. Opisał sytuację, w której wywrotka transportująca materiały budowlane jechała niezabezpieczonym ładunkiem, z którego spadał gruz. Takie zaniedbanie stwarza realne zagrożenie dla innych kierowców.

Droga DK3 jest jedynym głównym połączeniem do Świnoujścia. Jej znaczenie dla ruchu samochodowego w tym regionie jest kluczowe. Wiele osób korzysta z tej trasy codziennie, zarówno mieszkańców, jak i turystów czy kierowców ciężarowych. Każdy incydent na tej drodze może spowodować znaczne zakłócenia i niebezpieczeństwo.

Równolegle do DK3 trwa budowa nowej drogi S3. Planuje się, że będzie ona dostępna dla kierowców prawdopodobnie na przełomie 2024 /2025 roku. Po jej otwarciu znacznie poprawi się płynność ruchu i komfort jazdy. Jednak do tego czasu kierowcy są zdani na DK3, co sprawia, że bezpieczeństwo na tej trasie powinno być priorytetem.

Niebezpieczne sytuacje wynikające z niezabezpieczonych ładunków mogą prowadzić do poważnych wypadków. Gruz na jezdni może spowodować uszkodzenie pojazdu, utratę kontroli nad samochodem, a nawet zderzenie. Zważywszy na natężenie ruchu na DK3, ryzyko wielokrotnie wzrasta.

Apelujemy do firm wykonawczych i wszystkich zaangażowanych w budowę, by zachować szczególną ostrożność i dbałość o standardy bezpieczeństwa. Oczekujemy również, że odpowiednie służby podejmą kroki w celu sprawdzenia i zapewnienia, że takie sytuacje nie będą miały miejsca w przyszłości.

Dbajmy wspólnie o bezpieczeństwo na drogach. Wszystkim kierowcom przypominamy również o konieczności zachowania ostrożności, zwłaszcza w miejscach budowy i tam, gdzie ruch jest wzmożony.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 22, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-22 z 22

Gość • Niedziela [10.09.2023, 22:47:46] • [IP: 31.60.76.**]

Ciekawe czy policja coś z tym zrobi do tego wyjazd z przyrody mocno utrudniony nikt nie stosuje się do znaku teren zabudowany a policja stoi przy szlabanach na Warszowie i sprawdza przedkosc jak by tam jakieś zagrożenie było gdzie tu logika

Gość • Niedziela [10.09.2023, 22:39:56] • [IP: 31.60.76.**]

Plandeka jest tylko komuś nie chciało się du.. ruszyć żeby zabezpieczyć

Gość • Niedziela [10.09.2023, 22:39:05] • [IP: 31.60.76.**]

Do tych wszystkich co się śmieją z takiej sytuacji czekam aż wam szybę taki kawałek gruzu wybije wtedy dopiero będzie ból. .. A jak nie dotyczy to się można nabijać z kogoś dojdzie do tragedii to każdy będzie mądry ludzie trochę wyobraźni tą drogą to nie plac budowy

Gość • Niedziela [10.09.2023, 18:22:30] • [IP: 78.11.16.***]

Ładunek niezabezpieczony!! MANDAT !

Gość.... • Niedziela [10.09.2023, 17:56:37] • [IP: 31.11.130.***]

A ilu rakich Mydlacych inaczej przejeżdża przez TUNEL. ...

Gość • Niedziela [10.09.2023, 12:22:23] • [IP: 37.248.208.**]

Same" mądrale" na forum.Cynicy i wszystkowiedzący.Wystarczy, że ktoś zobaczy, zgłasza problem, a już wyłaniają się plutony grafomanów z" dobrymi" radami.Puknijcie się w te puste czerepy i odpuście sobie te żałosne komentarze

Gość • Niedziela [10.09.2023, 11:56:43] • [IP: 5.173.155.**]

Bardzo

Gość • Niedziela [10.09.2023, 11:51:01] • [IP: 5.173.170.**]

A serwisy wymiany szyb zacierają rączki.

Gość • Niedziela [10.09.2023, 11:41:46] • [IP: 37.47.181.***]

A gdyby tak tamtędy przechodziła sobie akurat staruszka ? A to mogła być przecież wasza matka ! Albo jakby tak tamtędy przechodziła sobie procesja ?

Gość • Niedziela [10.09.2023, 11:36:57] • [IP: 109.42.114.***]

To jest normalne w Polsce 😂

Gość • Niedziela [10.09.2023, 11:33:49] • [IP: 176.221.122.***]

Cały gruz zgubił ? Matko boska co tam się wyrabia. Ale widzę że ten etatowy czytelnik teraz samochód już ma, ale się dobrze wszystkim powodzi. Jedni gubią cały gruz inni nabywają nowe samochody, fiu fiu tylko PIS

Gość • Niedziela [10.09.2023, 10:59:45] • [IP: 37.8.230.***]

wdzięczny • Niedziela [10.09.2023, 10:29:54] • [IP: 37.8.230.**]Jakby ci ćmoku kawał gruzu spadł na tą pustą mózgownicę to nie pisałbyś bzdetów.

Gość • Niedziela [10.09.2023, 10:58:42] • [IP: 37.8.230.***]

Takiego kierowcę to natychmiast zatrzymać i konfiskata PJ dożywotnio.

wdzięczny • Niedziela [10.09.2023, 10:29:54] • [IP: 37.8.230.**]

Kolejny sygnalista. Dobrze, że napisałeś. Będę teraz czujny jak nie wiem co.

Gość • Niedziela [10.09.2023, 10:29:33] • [IP: 37.47.141.**]

To jest plac budowy. Kierowców nie jedz tak blisko ciężarówki.

Gość • Niedziela [10.09.2023, 10:25:01] • [IP: 37.47.164.***]

a czy mieszkaniec nie wie komu sie takie cos zglasza?

Gość • Niedziela [10.09.2023, 10:21:05] • [IP: 37.248.176.***]

Wywożą pisdowcy gruz z wyburzonych budynków Morskiej Stoczni Remontowej S. A., ciężarówka za ciężarówką. Może to być transport MSR S. A. do szuwarowo bagiennego stettina Floating Gardensu, jak to zadupie nazywa wójt tej wioski większej.

Gość • Niedziela [10.09.2023, 10:15:02] • [IP: 176.221.123.***]

Tunel Podwodny Swinoujscie Centrum stał się Atrakcją Turystyczną

Gość • Niedziela [10.09.2023, 10:11:42] • [IP: 176.221.123.***]

Autostrada do Świnoujscia będzie wybudowana bo tu jadą Miliony Turystów aby zostawic swoje EURO bo Swinoujscie jest Oknem naŚwiat

Gość • Niedziela [10.09.2023, 10:08:19] • [IP: 78.30.82.***]

Tam na gminie tam jeżdżą i coś gubią. Kiedyś ktoś straci szybę.

Gość • Niedziela [10.09.2023, 10:07:29] • [IP: 45.141.1.***]

A gdzie plandeka zabezpieczająca?

Gość • Niedziela [10.09.2023, 10:04:45] • [IP: 77.252.46.***]

Powinien być zakaz poruszania się samochodów ciężarowych na obszarze całego kraju.

Oglądasz 1-22 z 22
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■