POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [04.09.2023, 18:12:13] • Świnoujście

Rondo Łunowo w Świnoujściu: Zaniedbanie i brak estetyki

Rondo Łunowo w Świnoujściu: Zaniedbanie i brak estetyki

fot. iswinoujscie.pl

Przy pierwszym spojrzeniu, rondo w dzielnicy Łunowo w Świnoujściu może wydawać się zwykłym rondem, służącym sprawnemu przepływowi ruchu. Jednak dla mieszkańców i osób przejeżdżających tędy często, jego stan jest symbolem zaniedbania, braku dbałości o estetykę i ogólnej dbałości o przestrzeń publiczną.

Brudne, oblepione piaskiem wysepki i pobocza, porośnięte chwastami przejścia dla pieszych, rozrzucone drobne kamienie – to obraz, który witaj jeżdżących od strony Międzyzdrojów czy też wjeżdżających na teren dzielnicy. Owszem, w pobliżu trwa budowa dwupasmówki S3, która może generować pewien bałagan, ale czy to usprawiedliwia stały brak interwencji w kwestii utrzymania porządku?

Rondo Łunowo w Świnoujściu: Zaniedbanie i brak estetyki

fot. iswinoujscie.pl

Czy deszcz zmyje te niedbalstwa? Oczywiście, że nie. Natura nie jest w stanie poradzić sobie z takim poziomem zanieczyszczenia i zaniedbania. W rzeczywistości, odpowiedzialność za ten stan rzeczy spoczywa na tych, którzy zarządzają tym terenem.

Rondo Łunowo w Świnoujściu: Zaniedbanie i brak estetyki

fot. iswinoujscie.pl

Nie jest ważne, czy to teren prywatny, czy publiczny. Istotne jest to, że stanowi on wizytówkę dla całego regionu. To, jak prezentuje się tak ważne miejsce w mieście, mówi wiele o podejściu władz do zarządzania przestrzenią i dbałości o dobro mieszkańców.

Rondo Łunowo w Świnoujściu: Zaniedbanie i brak estetyki

fot. iswinoujscie.pl

Apelujemy zatem do instytucji oraz firm odpowiedzialnych za utrzymanie porządku w tym miejscu: zwróćcie uwagę na rondo w dzielnicy Łunowo. Jego obecny stan nie jest godny tak pięknego miasta, jakim jest Świnoujście. Weźcie się do roboty, dbając nie tylko o funkcjonalność, ale też o estetykę. Mieszkańcy na pewno docenią taki gest.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 49, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 49

Gość • Poniedziałek [11.09.2023, 21:11:31] • [IP: 176.221.123.***]

Zajmijcie się rondem w Honolulu

Gość • Środa [06.09.2023, 19:45:29] • [IP: 37.249.55.**]

Moim zdaniem w tym roku Swinoujscie jest bardzo zaniedbane, zielsko rosnie az wychodzi na ulice zielsko na chodnikacch gdzie sa sluzby ktore to sprzataja juz nie mowie o komarach strach wychodzic z domu, gdzie sa radni pisiory ktorzy zawsze krzycza a teraz siedza cicho wstyd wladze, wstyd radni.

Gość • Środa [06.09.2023, 14:08:50] • [IP: 176.221.122.***]

Ty judaszu już sprzedałeś się obcej racji stanu--- Gość • Wtorek [05.09.2023, 16:27:55] • [IP: 46.205.215.***] - judasz i raz jeszcze judasz!!

Gość • Środa [06.09.2023, 09:26:45] • [IP: 176.221.122.**]

MOZE TAKA LODZ POSTAWIC JAK W MIEDZYZDROJACH

Gość • Środa [06.09.2023, 08:08:04] • [IP: 46.205.215.***]

do 178.37.120 - to właśnie na przystanku 10 była siedziba sztabu jonaszów d/s PrOtestu przeciw zamknięciu drogi do pensjonatów przy ul. Ku Morzu (pensjonaty wg TVniemcy). Tego jest żal, bo to miejsca pracy. Nie POsprzątano, bo to patologia tam była.

Gość • Wtorek [05.09.2023, 18:58:23] • [IP: 178.37.120.**]

Nie tylko Rondo Łunowo jest brudne i obskurne.Wystarczy przejść parę kroków do przystanku autobusowego Nr 10 jadącego w stronę Międzyzdrojów. , tam dopiero jest ;bangladesz".Pororzucane butelki, puszki, opakowania po pa- pierosach i inne odpadki.Teraz to mniej widać bo drzewa w rowach obsypane liśćmi i przykryły te" wysypisko śmieci".

Gość • Wtorek [05.09.2023, 17:41:55] • [IP: 185.210.38.***]

PO CO SPRZONTĆ JAK WŁADZA TERAZ SIE WZIEŁA ZA TE POŻONDKI DOPIERO POD KONIEC MIESIONCA JAK TRAWA ZAROSNIE I CHWASTY CIEKAWE KTO ZROBI TO MOZE PAN ZMUREK I JEGO SWITA CO TAK DBAJIM O MIASTO ALE KONIEC JEGO KADENCJI NACHAPAŁ SIE KASY I STARCZY TO DOBRE KONIEC INI NIECH DOBRE POZONDKI ROBIOM A NIE WYRYWAC CHWASTY NA KOLANACH KIEDYS TEGO NIE BYŁO NYŁ KOROS I BEJ A SIE ZROBIŁ REMONDIS WSZYSTKO ŁYKAJOM CO SIE DA ROBIC I KOSZOM TRAWE JK DESZCZ PADA I CHODNIKI ZAMIATAJOM I SPROBIOM TO WINA JEST JEDNEJ PANI CO PRACOWAŁA NIE WIEM CZY ROBI ALE TAKI TO WYGLONDALUDZMI SIE PONIEWIERAŁA I DO TEJ PORY TAK JEST NIECH SIE TO SKONCZY WKONCU ILE MOIŻNA SKROBAC CHODNIKI Z TRWY

Gość • Wtorek [05.09.2023, 16:45:34] • [IP: 83.23.22.***]

to prawda, jest brudno nie tylko na rondzie ale i w przytorze, tu dba się tylko o unowo a w przytorze brud, krzaki wyłażą już na srodek ulice, zielsko po brodę, , krzaki koło koscioła nie dają przejsc z wózkiem bo dziecku po buzi rysują kreski, , nasz radny i rada sołecka działa ale tylko na piknikach gdzie wyżerka a reszte mają gdzieś. ale zaraz wybory to ruszy tyłek żeby głosowac, a taki wał.

Gość • Wtorek [05.09.2023, 16:28:26] • [IP: 176.221.122.***]

46.205.215 A tobie kto zapłacił bezmozgowcu za te oszczerstwa jakie butelki jaki bałagan może ty się nachlales i wieśniaku rzuciłeś te butelczyny.

Gość • Wtorek [05.09.2023, 16:27:55] • [IP: 46.205.215.***]

dozorcą/stróżem w spółce katarsko-belgijskiej. juz jesteś na ich usługach?? trollu kontenerowy!! cieszy akt, że POtwierdzasz, że port kontenerowy powstanie. Trzeba pomóc Hamburgowi w obsłudze statków. Brak u nich mocy przerobowych i dlatego w ramach sąsiedzkiej pomocy POmożemy.

Gość • Wtorek [05.09.2023, 16:16:23] • [IP: 5.173.119.**]

Zaraz będzie sensacja że znów skrobiom na kolanach ludzie wejście się do pracy

Gość • Wtorek [05.09.2023, 16:12:39] • [IP: 176.221.122.***]

Masakra! Wstyd! Wszystkie trolle kontenerowe powinni wziąć się do sprzątania każdego ronda na prawobrzeżu, zanim zostaną cieciem na terminalu kontenerowym! W ramach wyróżnienia ich intelektu oczywiście. Same zaszczyty powinny ich dosięgać!

Gość • Wtorek [05.09.2023, 15:17:52] • [IP: 77.252.46.***]

Jakie ormo - takie rondo.

Gość • Wtorek [05.09.2023, 15:02:20] • [IP: 62.69.231.**]

Czyscioszki sie znalazły to pewnie ci co smieci wyrzucaja przez okno samochodu jaki jest sens sprzatatania kamyczków gdzie wszedzie budowa i to samo trzeba szanowac pieniadze niech kazdy swoje tak wydaje bezmyslnie jak Pis

Gość • Wtorek [05.09.2023, 14:52:31] • [IP: 46.205.136.**]

A które rondo w mieście jest zadbane

Gość • Wtorek [05.09.2023, 13:49:34] • [IP: 176.221.122.***]

Gość • Poniedziałek [04.09.2023, 20:46:26] • [IP: 46.205.215.***] Patologia POzostawiła PO swoich protestach pełno śmieci. Zostały ich transparenty, banery i inne szczekaczki zapłacone przez niemców. Nie wsPOmnę o pustych butelkach PO naPOjach mocniejszych od wody. Może, jako dbający o dostęp do plaży i pensjonatów przy ul. Ku Morzu się zreflektują i zrobią PO sobie POrządek. Ale za to już szkopy wam nie zapłacą. - a ty trollu zostaniesz dozorcą/stróżem w spółce katarsko-belgijskiej. juz jesteś na ich usługach?? trollu kontenerowy!!

Gość • Wtorek [05.09.2023, 09:54:28] • [IP: 37.47.136.***]

Gość • Wtorek [05.09.2023, 08:55:49] • [IP: 37.47.177.**] napewno na złosc posadzili trawe i zwiezli liscie zeszłej jesieni. Czlowieku ogarjnij sie w swoich osadach i mysleniu.

Gość • Wtorek [05.09.2023, 08:55:49] • [IP: 37.47.177.**]

A moze ci obroncy plazy w koncu po sobie posprzataja? A nie zostawili syf i swoje tabliczki na ulicy. Brudasy! Powinni Was odizolowac

Gość • Wtorek [05.09.2023, 08:39:55] • [IP: 93.115.28.***]

Przecież muszą wysprzątać promenadę bo turysta będzie niezadowolony, doniesie pracownikowi apartamentowca lub hotelu, ten swojemu przełożonemu aż dojdzie do właściciela obiektu. Ten wezmie telefon, Memory, Find. Zadzwoni do swojego serdecznego kolegi, kierownika pałacu przy ulicy Wojska Polskiego a ten zrobi zadymę. Priorytety muszą być ! 😁

Gość • Wtorek [05.09.2023, 08:18:38] • [IP: 176.221.122.***]

Tak jest tak potwornie zaniedbane, zapyziałe, brudne. Nigdy Miasto Świnoujście, wjazdy, wyjazdy, centrum i osiedla nie były tak zaniedbane jak obecnie!!

Gość • Wtorek [05.09.2023, 07:33:33] • [IP: 37.248.154.*]

za komuny tak nie było.

Mieszkaniec • Wtorek [05.09.2023, 05:05:11] • [IP: 31.61.230.**]

Jego stan jest adekwatny do braku estetyki w zaniedbanym oraz zarośniętym Świnoujściu

Gość • Wtorek [05.09.2023, 00:25:33] • [IP: 176.221.123.*]

A gdzie są radni Świnoujścia że taki syf jest całe wakacje na wjeździe. Kaske to bierzecie i tak dbacie o miasto. A ty żmurze chociaż byś zadzwonił do firmy aby posprzątali a jak nie, to wyślij polecony aby zabrali się za robotę, bo taka wizja psuje Ci wizerunek. Co oczy zarosły apartamentami?

Gość • Poniedziałek [04.09.2023, 23:07:52] • [IP: 46.77.190.***]

Dobrze jest, gorzej było i ludzie chwalili...

Gość • Poniedziałek [04.09.2023, 22:18:20] • [IP: 185.210.39.**]

A po co dbać o te rondo teraz jak obok jest budowa S3 ? Przecież to zaraz usyfią maszyny budowlane.

Oglądasz 1-25 z 49
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■