POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [23.08.2023, 20:54:21] • Świnoujście

Komary kąsają mieszkańców jak szalone. Odymianie terenów zurbanizowanych: O co chodzi?

Komary kąsają mieszkańców jak szalone. Odymianie terenów zurbanizowanych: O co chodzi?

fot. Mieszkanka

Mieszkańcy Świnoujścia już dotkliwie to zauważyli. Dobrze bo bez komarów już było. Teraz jest masakra, bo kąsające od kilku dni bestie dają się wszystkim we znaki.

Ostatnio wiele kontrowersji wzbudza pojawiający się temat oddymiania terenów zurbanizowanych oraz rekreacyjnych. Mieszkańcy, zaniepokojeni są niecodziennym widokiem: auta jeżdżące po chodnikach, z których wydobywa się gęsta chmura dymu. Zanim ta chmura opadnie, wiele osób zastanawia się, co tak naprawdę z rury wylatuje, czyli czym oddychamy i czy nie zabijane są pożyteczne owady, np. pszczoły.

Według rzecznika prasowego prezydenta miasta, odymianie t ma na celu odkomarzanie terenów z użyciem specjalnego środka chemicznego. Proces ten jest prowadzony w ściśle określonych warunkach atmosferycznych - w bezwietrzne dni i przy braku opadów. To ma na celu zapewnienie, że środek chemiczny nie rozprzestrzeni się poza zamierzony obszar.

Mimo zapewnień władz, wielu mieszkańców nie jest pewnych co do bezpieczeństwa tej metody. Główne obawy dotyczą tego, jakie substancje chemiczne są używane w procesie i czy są one bezpieczne dla ludzi i środowiska. Dodatkowe wątpliwości budzi fakt jeżdżenia samochodów po chodnikach, co wydaje się być niezrozumiałe dla wielu.

Podkreślić trzeba, że dla zapewnienia zaufania społecznego do takich działań, władze powinny dostarczyć dokładne informacje na temat używanych środków chemicznych oraz przeprowadzić niezależne badania potwierdzające ich bezpieczeństwo.

Póki co znowu najbardziej poszukiwanym środkiem w sklepach są te przeciwko komary.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 75, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 75

Pingu • Niedziela [17.09.2023, 20:47:39] • [IP: 92.118.164.***]

Temat znany ale... Oczekiwanie innych rezultatów skoro cały czas podejmowane są takie same działania jest idiotyzmem.Jeśli przez tyle lat odymianie, opryskiwanie itp działania nie przynoszą rezultatów to wydawało by się logiczne zastanowienie nad innymi sposobami. Niestety to wymaga zdrowego rozsądku a tego jak widać brak.Nikt nie biega po mokradłach i nie opryskuje bagien by nie było komarów.Podobnie jak odymanie asfaltu.O histerycznych wpisać o truciu obywateli nie wspomnę. Natomiast kilka osób napisało, że w Niemczech komary nie są aż taką plagą.Należy zastanowić się dlaczego?a odpowiedź jest prosta.Pułapki.W różnych formach i wielkościach ale jest ich bardzo dużo.Instytucje państwowe mają obowiązek, natomiast inne robią to bo daje to rezultaty.Oczywiście to Niemcy i jak ktoś widzi taką pułapkę to nie rozwala jej / czego można było by się obawiać w Polsce/ ale warto chyba spróbować, a nie tylko pisać o walce z komarami która przypomina walkę z wiatrakami.

Gość • Sobota [09.09.2023, 17:34:59] • [IP: 62.69.252.***]

No w mieszkaniu się dusiłem w nocy następnie się zrzygałem z tego smrodu, a komary jak były tak są.

Gość • Piątek [01.09.2023, 12:12:12] • [IP: 37.248.138.***]

To jest idiotyczne. Powinni odkomarzać tam gdzie jest najwięcej komarów na działkach, ale tam nie dostali rejonu i przez to hałasują w ciszy nocnej w centrum miasta...

Gość • Czwartek [31.08.2023, 23:05:17] • [IP: 37.47.189.**]

Odymiony asfalt. Dym opada nim do jakiś krzaków dotrze... Szybko, efekciarsko, ale NIESKUTECZNIE.

Gość • Środa [30.08.2023, 22:10:29] • [IP: 176.221.123.***]

A czy ta biała strzała nie powinna mieć jakiś świateł pomarańczowych jeżdżąc po chodniku ;)?

Gość • Środa [30.08.2023, 09:45:52] • [IP: 31.11.129.***]

Profesjonalnej firmie odkomarzającej musiałby ktoś wskazać gdzie siedzą komary. Ci specjaliści są przekonani że komary mieszkają na asfalcie i w betonowych blokach.Najwięcej ich się gnieździ daleko od wszelkich zarośli. Nagonka na niekoszone trawy i chwasty pachnie nieco horrorem. To dzięki tej masie zielonej jeszcze żeśmy się nie podusili. Jakoś nikomu nie przeszkadzają spaliny samochodowe a tragedią są rośliny które żyją z nami w odwiecznej symbiozie.

Adi • Niedziela [27.08.2023, 22:44:32] • [IP: 62.69.253.***]

Jak każdy z nas zauważył z roku na rok ta sama walka i za przeproszeniem gówna... z tego jeździ dymi kopci truje a komarzyce dalej kąsają pytanie czemu przy Cesarskich Ogrodach nie ma kurw...ani jednego i niby pryskane jest wszędzie takim samym preparatem to czemu kurw... na placach zabaw dla dzieci czy na każdej innej ulica jebi... jak pojeba... a tam nie oto jest pytanie. ...

Gość • Niedziela [27.08.2023, 01:30:13] • [IP: 46.205.136.***]

Co roku to samo, kiedy już w końcu będzie porządek. Za co płacimy podatki

Gość • Sobota [26.08.2023, 21:03:23] • [IP: 185.210.36.***]

ZDECYDUJCIE SIĘ ALBO KOMARY, ALBO CHEMIA

BABOJAG i Baba Jaga • Sobota [26.08.2023, 20:55:16] • [IP: 37.249.69.**]

To odkomarzanie nic nie daje, b0 jak tylko przejedzie samochód z włączonym agregatem rozpylającym chemikalia, to komary zaraz zakładają maski p.gaz i mają to gdzieś chowając się po krzakach.. Ale UM doszedł do wniosku i zlecił wykonawcom zamiast rozpylania chemikaliów kastrowanie komarów co by się nie rozmnażały. A wszelakie bajora, oczka wodne i rowy z wodą czarni mają skropić wodą egzorcyzmowaną aby ta żądląca plaga nie dokuczała turystom i mieszkańcom...👹

Gość • Sobota [26.08.2023, 17:35:53] • [IP: 83.23.24.**]

CO TO ODKOMARZANIE DAJE, NIC, PRZEJEDZIE SRODKIEM ULICY ILE MA NA LICZNIKU I PO WSZYSTKIM A KOMARY JAK GRYZŁY TAK GRYZĄ, A CZY TEN PŁYN DOBRY CZY TYLKO WODA ZE SMRUTKI CZAJKA.

Gość • Piątek [25.08.2023, 13:10:49] • [IP: 178.238.246.**]

Dziś w nocy znów odkomarzali moje mieszkanie w którym spały dzieci, skończcie nas truć !!Nie można otworzyć okna!Moze niech ten pojazd jedzie pod dom prezydenta i niech pan prezydent otworzy okna w nocy !!😱☹

Gość • Piątek [25.08.2023, 13:04:15] • [IP: 178.238.246.**]

Może ktoś odpowie czy ten gaz jest szkodliwy dla zdrowia ludzi i jaki ma skład?W nocy nie można otworzyć okna, ponieważ ten odkomarzacz bardzo śmierdzi i nie da się oddychać. Rozumie ze odkomarzac trzeba, ale nie kosztem zdrowia i komfortu ludzi!Moze ktoś pomyśli, czy dackie odkomarzyc nasze miasto, skoro mamy duszo zieleni i komary potrafią się rozmnażać, czy to ma sens?🤔

Gość • Czwartek [24.08.2023, 22:24:55] • [IP: 176.221.123.**]

Czy jako turysta mogę podać UM do sądu ? zapłaciłem za 10 dni wczasów z czego 9 siedziałem w pokoju bo nie można było wyjść na zewnątrz. Jest ktoś chętny do pozwu zbiorowego przeciwko UM ?

Gość • Czwartek [24.08.2023, 17:38:50] • [IP: 37.47.174.***]

jak nic nie robią z komarami to lament. Jak coś robią też żle. Masakra

Gość • Czwartek [24.08.2023, 17:19:19] • [IP: 37.225.61.**]

Kocham komary, to moje ulubione milusińskie

Gość • Czwartek [24.08.2023, 16:29:20] • [IP: 87.187.157.**]

Trucie ludzi!!

Gość • Czwartek [24.08.2023, 14:54:56] • [IP: 79.186.51.**]

W Międzyzdrojach też kąsają

Gość • Czwartek [24.08.2023, 14:49:46] • [IP: 178.238.253.***]

Odkomarzać i już.

Gość • Czwartek [24.08.2023, 14:07:57] • [IP: 37.248.222.***]

Bardzo dobrze. Im więcej komarów tym mniej Niemców. Trzeba nakomarzać a nie odkomarzać i truć inne owady i ludzi chemikaliami.

Gość • Czwartek [24.08.2023, 14:01:06] • [IP: 5.173.159.**]

Wylęg narzekaczy większy niż komarów

Gość • Czwartek [24.08.2023, 13:03:29] • [IP: 80.146.224.***]

Wspaniale się to czyta, nie dziwi mnie to że ten kraj to mem

Gość • Czwartek [24.08.2023, 12:28:49] • [IP: 145.224.74.**]

Dokładnie ta urzędniczka Anna to jakieś nieporozumienie weszła w układy z wykonawcą i zleca ile się da prezydent ma to gdzieś a kasa z budżetu miasta ucieka na zalewanie miasta. Bardzo słaby wizerunek dla miasta zalani wczasowicze chemią urząd miasta powinien się wstydzić. Brak kontroli jestem pewien że urzędniczka nawet nie wie jakiego środka używają i nigdy nie była przeprowadzona kontrola jakości i jaki ma wpływ na organizmy żywe itd.

Gość • Czwartek [24.08.2023, 12:01:36] • [IP: 92.118.166.*]

Niestety samochody nie jezdzą po krzakach, a tam siedzą KOMARY. Po bagnach i sitowiach z ręcznymi aparatami jak bywało. Z GŁOWĄ.

Gość • Czwartek [24.08.2023, 11:57:19] • [IP: 176.221.122.**]

Jak zajmowała się odkomarzaniem Pani Justyna T. to wszystko było ok. Natomiast teraz zajmuję się tym Pani Anna Sz., która myśli, że jak zaleje całe miasto, to komarek zniknie:) :) Pani Justyno niech Pani wraca do WOŚ! Meszkańcy czekają na Panią.

Oglądasz 1-25 z 75
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ 6 czerwca 2024 roku do Urzędu Miasta Świnoujście wpłynęła oferta Fundacji Wiatr w Żagle na realizację zadania publicznego pod nazwą: szkolenie pod tytułem „Odkrywanie autyzmu” Termin realizacji zadania: od 28.06.2024 r. do 5.07.2024 r. Oferta znajduje się do wglądu w Wydziale Zdrowia i Polityki Społecznej. W terminie 7 dni od dnia zamieszczenia oferty w Biuletynie Informacji Publicznej, i na stronie internetowej Miasta Świnoujście, każdy może zgłosić uwagi dotyczące oferty. Ewentualne uwagi można zgłaszać do dnia 14 czerwca 2024 roku w Wydziale Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta Świnoujście, ul. Wojska Polskiego 1/2, w godzinach od 7.00 do 15.00. ■ Mamy przyjemność zaprosić na koncert w ramach XX Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Sacrum Non Profanum, który odbędzie się w Świnoujściu. 22 czerwca o godz. 19.00 ze sceny wybrzmią największe przeboje muzyki filmowej. Bilety w cenie 40 złotych do nabycia w kasach MDK oraz przez internet. Więcej w załącznikach ■ Zapraszamy na Otwarty Dzień w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Świnoujściu! 08.06 (sobota) 14:00 - 17:00 Przygotowaliśmy dla Was wiele atrakcji: 2 Dmuchańce, Strefa Animacyjna, Zwiedzanie Schroniska, Strzelanie z Łuku, Popcorn. Przyjdźcie z całą rodziną, spędźcie miło czas i poznajcie naszych podopiecznych! To doskonała okazja, by dowiedzieć się więcej o naszej działalności oraz jak możecie pomóc bezdomnym zwierzętom. Do zobaczenia! ■ Jeden z promów Karsibór pojawi się w czerwcu na przeprawie Warszów. Powodem jest awaria chłodzenia na promie Bielik i konieczność jego remontu. Zmiany planowane są w dniach 03-10 czerwca. W związku z awarią systemu chłodzenia na promie Bielik I i pilnej konieczności jego remontu, na przeprawie miejskiej przez tydzień będą w eksploatacji promy: Bielik III i Karsibór I. Promy Bielik II (w trakcie planowanego remontu pędników) i Bielik IV (w trakcie planowanego remontu silnika głównego) wyłączone są z eksploatacji do końca czerwca. ■ Terminal kontenerowy do poprawki. Naruszono lub zignorowano szereg przepisów. Podczas podejmowania decyzji o lokalizacji terminala kontenerowego w Świnoujściu naruszono lub pominięto szereg przepisów. Całkowicie zignorowano kwestię m.in. interesu mieszkańców, uciążliwości, które odczuje lokalna społeczność, ale także bezpieczeństwa państwa w sytuacji, gdy inwestycja powstaje w sąsiedztwie terminala LNG. Świnoujski samorząd chce naprawić te błędy i odwołał się od wspomnianej decyzji Adama Rudawskiego, wojewody zachodniopomorskiego. Działania podjęto w szeroko pojętym interesie społecznym, w nadziei, że głos samorządu w końcu zostanie wysłuchany i uwzględniony. Nie było konsultacji, referendum, rzetelnych opracowań… ■ Druga edycja "Roztańczonych wysp" pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Świnoujście znów przyniosła niezapomniane chwile. Ponad 200 tancerzy z różnych regionów zaprezentowało swoje umiejętności, w tym zespoły z Dance Studio Paa Szczecin, Good Dance Academy Dobra, Strefy Ruchu Dagmara Błaszczak Nowogard oraz lokalne kluby Atu i 8 Flotylli Obrony Wybrzeża. Dla wielu młodych tancerzy była to pierwsza okazja do występu przed publicznością, co wzbudzało wyjątkowe emocje wśród ich rodziców. Najlepsze zespoły, które zdobyły nagrody Grand Prix, to Dance Studio Paa, Good Dance Academy oraz Studio Tańca "Etiuda". Sponsorem nagród była Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa „Słowianin” w Świnoujściu. Organizacja tego wydarzenia była możliwa dzięki zaangażowaniu wielu osób. Serdecznie dziękujemy trenerom Agacie Midzie, Marcie Zienkiewicz oraz rodzicom tancerzy za ich wsparcie. Specjalne podziękowania składamy Pani Prezydent Joannie Agatowskiej za jej obecność i wsparcie ■ Nowi zastępcy: Joanna Agatowska będzie miała dwóch zastępców. Zastępcą do spraw społecznych będzie pan Roman Kucierski, zastępcą do spraw inwestycyjnych będzie pan Arkadiusz Mazepa. Natomiast sekretarzem miasta zostanie pan Paweł Juras ■ Ryszard Teterycz Przewodniczącym Rady Miasta Świnoujścia ! Nowy przewodniczący był jedynym zgłoszonym kandydatem. Poparło go 19 radnych. 2 było przeciw ■ 21 nowych radnych Rady Miasta Świnoujście odebrało zaświadczenia o wyborze oraz uroczyście złożyło ślubowanie. Wśród nich jest wielu społeczników. Na tej samej sesji nowa prezydent Świnoujścia Joanna Agatowska złożyła ślubowanie i formalnie objęła urząd. ■ Na poniedziałek 6 maja 2024r. Komisarz Wyborczy w Szczecinie zwołał I sesję Rady Miasta Świnoujście IX kadencji. Obrady odbędą się w sali numer 315 Miejskiego Domu Kultury przy ulicy Wojska Polskiego 1/5. Początek o godzinie 10.00. Porządek obrad 1. Otwarcie inauguracyjnej sesji rady. 2. Wręczenie zaświadczeń o wyborze na radnego. 3. Złożenie ślubowania przez radnych. 4. Stwierdzenie kworum i przyjęcie porządku obrad. 5. Wybór przewodniczącego rady. 6. Wręczenie zaświadczenia o wyborze na Prezydenta Miasta Świnoujście. 7. Złożenie ślubowania przez prezydenta. 8. Zakończenie obrad ■ Joanna Agatowska Prezydentem Świnoujścia w I turze! To historyczne zwycięstwo! Oczywiście musi być potwierdzone oficjalnymi danymi z PKW ale na podstawie protokołów z 27 komisji wyborczych w Świnoujściu Joanna Agatowska w mistrzowskim stylu pokonała trzech swoich konkurentów i w I turze została prezydentem Świnoujścia! ■ Ostateczne rozliczenie tunelu nie zostało jeszcze dokonane. Nastąpi po wydaniu Świadectwa Wykonania, co spodziewane jest ok. września br. Roszczenia obu stron w związku z prowadzonymi mediacjami są objęte tajemnicą mediacji - tłumaczy Jarosław Jaz Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta Świnoujście ■