POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [25.08.2023, 20:48:51] • Świnoujście

Mieszkanka: Promy są dla pieszych czy dla pracowników? Żegluga odpowiada

Mieszkanka: Promy są dla pieszych czy dla pracowników? Żegluga odpowiada

fot. Mieszkanka

Incydent, który skłonił Mieszkankę do zadania tego pytania, pokazuje, że przeprawa promowa wciąż jest jedyną drogą komunikacji między wyspami dla pieszych. Podróżni wysiadający z pociągu zastali odpływający prom, mimo że według rozkładu kursowania były jeszcze 3 minuty. Oczekiwanie na następny Bielik było wyjątkowo uciążliwe ze względu na plagę komarów, która powitała pasażerów oraz rowerzystów i nie odpuszczała przez półgodzinny przymusowy postój! Sytuację opisała jedna z pasażerek pociągu.

- Piszę do was pogryziona przez komary razem z resztą pasażerów opóźnionego pociągu. Pociąg był opóźniony około 20 minut, lecz zdążył dojechać o 20:57. Brzmi jak fart, bo w ostatniej chwili możemy zdążyć na prom. Jednak niestety nie jest to takie proste, bo panowie z promu stwierdzili, że odpłyną sobie ok 4 minuty wcześniej. Ludzie na rowerach nawet nie zdążyli dojechać. Dziesiątki osób odgania się teraz od komarów. Słychać tylko przekleństwa i spraye na komary. Dla kogo są te promy - dla pracowników czy dla pasażerów? Przecież kapitan widzi z góry, że pociąg właśnie dojeżdża. Dlaczego skazuje nas na kolejne półgodzinne opóźnienie? Pomijając fakt, że jesteśmy stacją końcowa/początkową, to jest żart, że promy nie współpracują z pociągami. Parę osób dzwoniło do centrali, oczywiście oni nic na ten temat nie wiedzą, nikt nie raczy przeprosić. Dodam, że biegłam na prom z rozwalonym kolanem, co ruszyło mnie do napisania wiadomości. Może jakaś stacja od miasta z darmowym opryskiem na komary przy promie?W załączniku przesyłam zdjęcie 'zadowolonych' pasażerów odpędzających się od komarów. Wszyscy z jednego pociągu - pisze pani Dominika.

Przedstawiona sytuacja nie powinna mieć miejsca, promy muszą kursować według ustalonego rozkładu, a o to winien zadbać kapitan.

- W odpowiedzi na przesłany mail od czytelniczki informujemy, że Żegluga Świnoujska nie otrzymuje z PKP jak również z kolei regionalnych informacji o spóźnieniach pociągów. 22 sierpnia zgodnie z wyjaśnieniami kapitana promu odcumowanie odbyło się tuż przed godziną 21:00 (nie cztery minuty wcześniej) gdyż odpływający z terminala prom do Szwecji miał uniemożliwić ruch na torze wodnym przez następne 5-7 minut. Pasażerowie na następny prom nie musieli oczekiwać 30 minut gdyż dobił on do stanowiska około godziny 21:08, a odpłynął zgodnie z rozkładem o godzinie 21:20 - informuje osobiście Paweł Szynkaruk.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 105, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 51-75 z 105

Gość • Sobota [26.08.2023, 08:44:11] • [IP: 46.205.140.***]

Ludzie, przecież są autobusy i już nie jest się uzależnionym od promów jak kiedyś, kiedy nie było innej drogi dostania się na drugą stronę.

Gość • Sobota [26.08.2023, 08:33:59] • [IP: 46.76.219.***]

Tam brak jest brygadzisty, a ten co jest, to wiemy jaki " sukces" osiągnął, gdy był brygadzistą w P Ż M. Ale winę za taki stan ponosi kierownik UM, że nie zatrudniał według kompetencji, tylko według swoich wschodnich kryteriów. Podobno ze wszystkimi jest skonfliktowany, nawet z niewiastą z lubelskiej wioski, która złożyła wypowiedzenie.

Gość • Sobota [26.08.2023, 08:33:40] • [IP: 176.221.122.***]

To jest nie możliwa sytuacja zawsze prom czekał

Gość • Sobota [26.08.2023, 08:20:39] • [IP: 5.173.30.*]

Gość • Sobota [26.08.2023, 08:18:52] • [IP: 46.205.140.***]

To jakaś bzdura - po to jest rozkład, by go przestrzegać. CODZIENNIE o tej porze płynie prom do Szwecji i jakoś można poczekać? Kapitan dał dupy, tam zostali już ci z łapanki albo kolesiowe.

Gość • Sobota [26.08.2023, 08:11:58] • [IP: 5.173.81.***]

Sprzedać w cholerę tę Bieliki. PO CO TAKIE WIELKIE PROMY TERAZ. Kupić jakieś małe promiki dla rowerzystów i pieszych i zostawić jeden dla cystern..

Gość • Sobota [26.08.2023, 08:06:45] • [IP: 109.42.112.***]

Piątek [25.08.2023, 23:37:19] • [IP: 37.47.120.***]Bo Polak pisze co chce i robi co chce.🇵🇱😂

Gość • Sobota [26.08.2023, 08:02:32] • [IP: 178.238.247.***]

Już wcześniej bywało że kapitan promu widząc ludzi spieszacych się na prom z pociągu naciskał dzwonek i odbijał ale potrafił też poczekać dwie lub trzy minuty na kolesia który zadzwonił do niego że dojeżdża do promu

Gość • Sobota [26.08.2023, 08:00:31] • [IP: 5.173.172.**]

Szczerze to powini zwolnić ludzi i zatrudnić nowych tylko zostali cwaniacy tam. Dyrektora tez powini zwolnić. A nie trzymają. Do zwolnienia żeglugę i zatrudnić nowych ludzi ciągnik pieniądze

Gość • Sobota [26.08.2023, 07:50:13] • [IP: 62.69.252.***]

PRZECIEŻ MOGLI POJECHAĆ AUTOBUSEM!! LINIA, , A'' ODJAZD 21.12... TO PO CO TE AUTOBUSY !!

Gość • Sobota [26.08.2023, 07:42:41] • [IP: 176.221.123.*]

Polakom najlepiej wychodzi tylko NARZEKANIE!! A tej panci to już dziękujemy Proponuję taxi i na tunel!!

Gość • Sobota [26.08.2023, 07:11:25] • [IP: 5.173.192.**]

Ma kobieta rację.przez 40 lat jeździłem promem i zawsze przepuszczaly promy do Szwecji, statki. czekały po kilka minut.szyper do zwolnienia, w zupie im się poprzewracało, a ten co prostować sytuację to jakiś niepełnosprawny umysłowo

Gość • Sobota [26.08.2023, 06:53:16] • [IP: 83.26.150.**]

To było normą na Karsiborach, kiedy to panowie pędzili na zmianę.

Gość • Sobota [26.08.2023, 06:46:31] • [IP: 88.218.254.**]

23:00:54] • [IP: 176.221.122.**]Ty tak z głodu krzyczysz i bredzisz??

Gość • Sobota [26.08.2023, 06:44:53] • [IP: 83.23.134.***]

Ale wygodnicka. Bardzo często się widzi jak prom czeka na dobiegającą spóźnioną osobę. Tu była sytuacja, że kapitan nie miał takiej możliwości. Prom to nie taksówka. Pretensje do komarów a nie do kapitana.

Gość • Sobota [26.08.2023, 06:17:42] • [IP: 45.128.37.***]

Jaki kapitan zwykły szyper II klasy

Gość • Sobota [26.08.2023, 06:03:45] • [IP: 37.47.190.***]

Od kiedy jest tunel to coraz więcej psioczenia na promy i często uzasadnione to jest bo faktycznie chyba sobie „promiarze” popuściła gumę w gaciach i robią co chcą…

Gość • Sobota [26.08.2023, 05:34:29] • [IP: 37.30.4.**]

00:32:26] • [IP: 89.64.66.***] Byłby tańszy w utrzymaniu. Ale co znalazłem, gdy teraz w Google sprawdzałem kwestię tunelu. Zszokowało mnie to, spraea OPŁAT ZA ISTNIEJĄCY MOST prowadzący na wyspę Karsibór, skopiowałem tekst z Inżynieria com:____" Świnoujście zamierza odzyskać część pieniędzy wydanych na budowę mostu łączącego wyspę Wolin i Karsibór. Miasto wydało z własnego budżetu 41 mln zł na tę inwestycję i zamierza odzyskać z tej kwoty 8 mln zł zapłaconego podatku VAT od przedsięwzięcia. Warunkiem powodzenia tego planu jest wprowadzenie opłat za korzystanie z mostu.____ Ale tekst jest z... 2013 r. Do dziś nie ma kwestii opłat za most między Karsiborem a wyspą Wolin.

Gość • Sobota [26.08.2023, 01:31:36] • [IP: 89.151.34.***]

Buahhaahaha

Gość • Sobota [26.08.2023, 00:32:26] • [IP: 89.64.66.***]

Gość • Piątek [25.08.2023, 21:57:31] • [IP: 83.1.102.***] Most wcale nie byłby tańszy. Polecam zapoznanie się z wycenami projektów.

Gość • Sobota [26.08.2023, 00:14:59] • [IP: 5.173.30.**]

Od dwóch miesięcy nie mam zaszczytu korzystania z promów. Jestem szczęśliwym człowiekiem.

Gość • Piątek [25.08.2023, 23:37:19] • [IP: 37.47.120.***]

Ok, ale dlaczego nie odpłynął punktualnie o 21?

Gość • Piątek [25.08.2023, 23:34:39] • [IP: 176.221.123.**]

Zamiast kierować pretensje do maszynisty że nie dojechał na czas do Świnoujścia na prom to najłatwiej mieć pretensje do kapitana promu i zawsze pretensje do pracowników żeglugi a nie do maszynisty pociągu albo kierowcy autobusu.

Gość • Piątek [25.08.2023, 23:33:29] • [IP: 89.151.33.***]

Nigdy nie czekają na pociąg, który nadjeżdżą, a mogą stać na kanale, żeby statki przepuścić.

Gość • Piątek [25.08.2023, 23:30:26] • [IP: 109.105.229.**]

tak to jest temat... dobry na zrobienie totalnej gó...burzy ale przed 30 czerwca 2023... Droga Pani Dominiko są autobusy są taksówki - w autobusie i komarów mniej i autobus dojedzie bliżej. ... Obecna władza miasta zbyt delikatnie do tego podchodzi... promy dla mieszkańców (tylko kartą Wyspiarza) bezpłatne i tak jak zaproponowali od 1.09 a reszta 4 zł za bilet ! koniec z darmochą - przecież zrozumcie za te promy TO MY PŁACIMI JUZ TERAZ. ...gdyby inaczej. ... to po jaką cholerę budowany był tunel ??

Oglądasz 51-75 z 105
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■