POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [23.08.2023, 15:48:50] • Świnoujście

Komitet Obywatelskiej Inicjatywy Uchwałodawczej serdecznie dziękuje Mieszkańcom Świnoujścia, za każdy złożony podpis na listach poparcia dla projektu nazwy tunelu

Komitet Obywatelskiej Inicjatywy Uchwałodawczej serdecznie dziękuje Mieszkańcom Świnoujścia, za każdy złożony podpis na listach poparcia dla projektu nazwy tunelu

fot. Organizator

Dziękujemy również wszystkim osobom, które zaangażowały się w zbieranie podpisów. W dniu 22.08.2023 r. przedstawiciele Komitetu Obywatelskiego Inicjatywy Uchwałodawczej, przekazali Radzie Miasta Świnoujście, wniosek o nadanie nazwy obiektowi inżynieryjnemu - tunelowi wraz z drogą publiczną nazwy ,,TUNEL POD ŚWINĄ''.

Wraz z wnioskiem przekazano Projekt Uchwały wraz z Uzasadnieniem i listy z 1467 podpisami mieszkańców. Wpisujący się na listy poparcia mieszkańcy z zadowoleniem przyjęli pomysł nazwy tunelu, zwracając szczególną uwagę na fakt, że nazwa jest apolityczna i że ta propozycja nie odnosi się do żadnych nazwisk, czy instytucji.

Mieszkańcy stanowczo twierdzili, że jest to nasza lokalna sprawa,
która jak sam TUNEL, powinna łączyć a nie dzielić.

Świnoujski tunel, zbudowany został za miejskie i europejskiej (czyli też nasze pieniądze) – mieszkańcy oczekują więc jak najbardziej naturalnej z nazw i dziękują za tak wiele głosów wsparcia tej idei.

Żadnych nazwisk, żadnych instytucji, żadnych sporów politycznych o czyjeś dokonania. „Tunel pod Świną” ma być hołdem dla wszystkich, którzy o nim marzyli od wielu pokoleń i darem dzisiaj żyjących i pracujących w Świnoujściu Mieszkańców dla przyszłości miasta i całego regionu.

Jeszcze raz dziękujemy za zaangażowanie i pomoc w zbieraniu podpisów!

Komitet Obywatelskiej Inicjatywy Uchwałodawczej.


Zaktualizowano: Środa [23.08.2023, 18:04:52]

komentarzy: 86, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 51-75 z 86

Gość • Środa [23.08.2023, 19:35:27] • [IP: 87.205.69.***]

Super! Gratulacje! dziękuję.

Gość • Środa [23.08.2023, 19:33:13] • [IP: 31.0.94.**]

Wszyscy wiedzą że tunel jest połączeniem, Świnoujścia z resztą Polski i drugą częscią miasta. Wystarczy tunel" Świnoujście". Po co jakieś projekty, tunel pod Świną. A może, tunel miedzy dzielnicami Świnoujścia ? Albo tunel pod wodą, lub między wyspami, bzdurne nazwy. Wystarczy tunel" Świnoujscie" brzmi elegancko, a nie pod Świną.

Gość • Środa [23.08.2023, 19:31:10] • [IP: 5.173.196.**]

Tunel pod Świną nazywa się tunel pod Świną, tęgie głowy trzeba mieć na taką nazwę 🤭

Gość • Środa [23.08.2023, 19:08:21] • [IP: 77.111.246.*]

Komu chcecie zablokować nazwę? Żmurkowi?

Gość • Środa [23.08.2023, 18:48:30] • [IP: 188.146.116.***]

Tylko Unia Europejska to godna nazwa

Gość • Środa [23.08.2023, 18:36:28] • [IP: 89.151.33.**]

Super.

Gość • Środa [23.08.2023, 18:32:11] • [IP: 37.225.61.***]

Najwazniejsza sprawa wyborcza agatowskiej . bo bez nazwy to jak bdz poswiecenia - dzialac nie bedzie...

Gość • Środa [23.08.2023, 18:29:20] • [IP: 176.221.123.***]

Inicjatywa Obywatelska a co wy macie do tunelu Tusk zabrał pieniądze na tunel do Gdańska. więc wara od tunelu.

Antymateria • Środa [23.08.2023, 18:17:42] • [IP: 5.173.196.**]

Tunel w Świnoujściu i wszyscy wiedzą gdzie! Głupia nazwa pod Świną! Faktycznie jest pod kanałem piastowskim!

Gość • Środa [23.08.2023, 18:16:04] • [IP: 185.210.39.***]

TUNEL DZIAŁA BEZ NAZWY I DOBRZE.

Gość • Środa [23.08.2023, 18:13:12] • [IP: 77.252.46.**]

Tylko Tunel pod Świną- żadna inna opcja

Gość • Środa [23.08.2023, 18:11:36] • [IP: 178.238.247.**]

Jestem za taką nazwą tunelu 👏👏👏

Gość • Środa [23.08.2023, 18:08:07] • [IP: 89.151.39.***]

W końcu jakieś dobre informacje.

Gość • Środa [23.08.2023, 17:55:56] • [IP: 92.118.166.**]

co za rak

Gość • Środa [23.08.2023, 17:36:05] • [IP: 176.221.122.***]

Tak tylko Tunel pod Świną to jedyna nazwa dotyczy tylko Świnoujścia a nie tunel Uni europejskiej tą nazwą można ewentualnie nazwać autostrady bo wszyscy obywatele Uni przemieszczają się nimi a w żadnym wypadku nie pasuje nazwa do tunelu...

Gość • Środa [23.08.2023, 17:33:35] • [IP: 176.221.123.***]

mieszkańcy ? ilu tych mieszkańców.Łatwo manipulować posługując się zwrotem mieszkańcy np.protest mieszkańców. W Świnoujściu rdzennych mieszkańców jest kilka tysięcy, napływowych też tyle. Powinno być część mieszkańców i np. liczba 1000 mieszkańców.Ja jako mieszkaniec Świnoujścia nie życzę sobie aby PO owcy SLD owcy, lansowali się zwrotem mieszkańcy.Powino być inicjatywa społeczna części mieszkańców lub Agatowskiej lub Mrozka czy też Górecznego z Borowskim lub Żmurkiewicza.

Gość • Środa [23.08.2023, 17:25:47] • [IP: 176.221.123.***]

Jestem Za Tunel pod Świną

Gość • Środa [23.08.2023, 17:22:30] • [IP: 176.221.123.**]

Ta ryszawa pani to pewnie by chciała imikenia Jaruzelskiego. Precz z komuna

Gość • Środa [23.08.2023, 17:12:08] • [IP: 178.238.249.***]

Przepraszam jak się nazywa ten tunel pod Świną. A…..?

Gość • Środa [23.08.2023, 17:08:58] • [IP: 176.221.123.**]

Nadajcie w końcu nazwę bo przyjedzie jojo brudziński i was pogodzi. Będzie miał nazwę" jedynie słuszną". Wieki miną zanim uda się wam ją odwrócić na tej samej zasadzie co nazwy ulic.

Gość • Środa [23.08.2023, 17:01:13] • [IP: 176.221.122.**]

ZADNEJ QRWQ NAZWY !!DOSC MIELENIA TEMATU !!ZADNYCH NAZW, ZWLASZCZA UNIJNYCH, . PO WYBORACH, , POLEXIT NATYCHMIAST, JEDYNIE SCHENDGEN ZOSTANIE, I STYKA, NATO WYSTARCZY. KONIEC DRENOWANIA POLSKIEGO RYNKU ZBYTU PRZEZ NIEMCOW, , CZYTAJ FASZYSTOW I KOLABORANTOW Z FRANCJII.POLSKA DLA POLAKOW, KUNDLOM BEZPANSTWOWYM DZUIEKUJEMY. 500PLUS TYLKO DLA PRACUJCTYH MATEK W POLSCE.

Gość • Środa [23.08.2023, 16:53:52] • [IP: 62.69.253.***]

Prędzej czy później to będzie tunel im. Ż.

Gość • Środa [23.08.2023, 16:50:34] • [IP: 87.187.157.**]

Tunel Swinoujscie i koniec!!

Gość • Środa [23.08.2023, 16:48:28] • [IP: 89.151.34.**]

brawo juz dosc tych wspanialych nazwisk!!

Gość • Środa [23.08.2023, 16:33:18] • [IP: 46.205.137.**]

Pomocnicy PiSu

Oglądasz 51-75 z 86
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■