POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [23.08.2023, 15:48:50] • Świnoujście

Komitet Obywatelskiej Inicjatywy Uchwałodawczej serdecznie dziękuje Mieszkańcom Świnoujścia, za każdy złożony podpis na listach poparcia dla projektu nazwy tunelu

Komitet Obywatelskiej Inicjatywy Uchwałodawczej serdecznie dziękuje Mieszkańcom Świnoujścia, za każdy złożony podpis na listach poparcia dla projektu nazwy tunelu

fot. Organizator

Dziękujemy również wszystkim osobom, które zaangażowały się w zbieranie podpisów. W dniu 22.08.2023 r. przedstawiciele Komitetu Obywatelskiego Inicjatywy Uchwałodawczej, przekazali Radzie Miasta Świnoujście, wniosek o nadanie nazwy obiektowi inżynieryjnemu - tunelowi wraz z drogą publiczną nazwy ,,TUNEL POD ŚWINĄ''.

Wraz z wnioskiem przekazano Projekt Uchwały wraz z Uzasadnieniem i listy z 1467 podpisami mieszkańców. Wpisujący się na listy poparcia mieszkańcy z zadowoleniem przyjęli pomysł nazwy tunelu, zwracając szczególną uwagę na fakt, że nazwa jest apolityczna i że ta propozycja nie odnosi się do żadnych nazwisk, czy instytucji.

Mieszkańcy stanowczo twierdzili, że jest to nasza lokalna sprawa,
która jak sam TUNEL, powinna łączyć a nie dzielić.

Świnoujski tunel, zbudowany został za miejskie i europejskiej (czyli też nasze pieniądze) – mieszkańcy oczekują więc jak najbardziej naturalnej z nazw i dziękują za tak wiele głosów wsparcia tej idei.

Żadnych nazwisk, żadnych instytucji, żadnych sporów politycznych o czyjeś dokonania. „Tunel pod Świną” ma być hołdem dla wszystkich, którzy o nim marzyli od wielu pokoleń i darem dzisiaj żyjących i pracujących w Świnoujściu Mieszkańców dla przyszłości miasta i całego regionu.

Jeszcze raz dziękujemy za zaangażowanie i pomoc w zbieraniu podpisów!

Komitet Obywatelskiej Inicjatywy Uchwałodawczej.


Zaktualizowano: Środa [23.08.2023, 18:04:52]

komentarzy: 86, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-50 z 86

Gość • Czwartek [24.08.2023, 08:44:27] • [IP: 77.114.168.**]

Imieniem śp. Stasia Możejki. Dlugo walczyl o to, zeby powstał. A Żmurkiewiczowi to kapcie spadna i dostanie zawalu

Gość • Czwartek [24.08.2023, 08:42:42] • [IP: 178.235.146.***]

Nazwanie tunelu - tunelem jest najwłasciwsze. Tak trzymać. Dość nadawania imion ludzio wątpliwej reputacji czy wątpliwych zasług...

Gość • Czwartek [24.08.2023, 08:39:47] • [IP: 62.69.241.**]

do typa 176.221.122.** aleś ty głupi !

Gość • Czwartek [24.08.2023, 08:18:30] • [IP: 31.0.89.**]

Tunel im. Floty Świnoujście.

Gość • Czwartek [24.08.2023, 07:31:59] • [IP: 178.238.245.**]

Pan Roman jaki celebryta ;)

Gość • Czwartek [24.08.2023, 06:37:34] • [IP: 62.69.229.**]

A powinien być tunel Piastowski

Gość • Czwartek [24.08.2023, 01:53:53] • [IP: 178.238.249.**]

Ewa plissss...nie wierzę !

Gość • Środa [23.08.2023, 23:02:48] • [IP: 154.70.206.***]

Komarami się zajmijcie radni bez problemów

Gość • Środa [23.08.2023, 22:39:47] • [IP: 5.173.116.***]

Wyjmij Łeb z dupy agatowskiej

Gość • Środa [23.08.2023, 22:34:44] • [IP: 178.238.250.**]

Najbardziej do powstania tunelu z mieszkańców naszego miasta przyczyniła się Pani Prezydent. Koniec, kropka, antylopka.

Gość • Środa [23.08.2023, 22:27:38] • [IP: 178.238.250.**]

Przecież wiadomo, że to Tunel pod Świną, to trzeba sobie na tym kampanię wyborczą robić?

Gość • Środa [23.08.2023, 22:22:46] • [IP: 176.221.122.***]

123 - statystyczny pisowski wiecheć, poziom komentarza równy numerowi buta kmiota.

Gość • Środa [23.08.2023, 22:03:19] • [IP: 77.190.5.***]

Ja.sie.podpisze... jesli.nazwa bendze TUNEL Uznam-Wolin. Przeciez laczy te dwie Wyspy...

Gość • Środa [23.08.2023, 21:46:50] • [IP: 92.118.164.*]

Taki prosty i zrozumiały tekst, a kilka baranów dalej nie rozumie.

Roman M. • Środa [23.08.2023, 21:37:19] • [IP: 92.118.164.*]

Chcemy zablokować wszystkie personalne, polityczne i instytucjonalne nazwy.

Gość • Środa [23.08.2023, 21:29:38] • [IP: 31.11.129.***]

Jedyną osobą, która przyczyniła się do budowy i była zdeterminowana i dzięki której nie stoimy w kolejkach na prom był Żmurkiewicz. A ruda jak to ruda konia kują, żaba łapę podstawia.

Gość • Środa [23.08.2023, 21:29:27] • [IP: 176.221.122.***]

Zwalczać bolszewickie bydło każdymi metodami, złodzieje , po wyborach albo pucha albo Mongolia.A w KK wprowadzić paragraf - za kradzież adidasów obcięcie łapska.

Gość • Środa [23.08.2023, 21:25:26] • [IP: 83.11.234.***]

A co na to Pani Stój-Rybak?

Gość • Środa [23.08.2023, 21:18:30] • [IP: 185.210.37.***]

Taaaak, tunel pod Świną nazwać Tunelem pod Świną - no genialne, ktoś nad tym bardzo długo myślał, naprawdę, nie kompromitujcie się już. To mniej więcej tak jakby jakiś most w Warszawie nazwać Mostem nad Wisłą. :D

Gość • Środa [23.08.2023, 21:09:34] • [IP: 46.76.219.***]

Mało podpisów, więc staruszek ogłosi konkurs społeczno - miasteczkowy i wygra " Tunel Świnoujście" !! Nie będzie dyskusji gdzie jest Świna, gdzie Kanał Piastowski, a gdzie Kanał Mielinski. Świnoujście polskie jest jedno! Nie do wiary, że tak proste problemy, w tym miasteczku są jakimś kosmosem! Ale ryba gnije od głowy, więc wiemy dlaczego ta tragedia miasta tak długo koczuje w tej wiosce większej.

Gość • Środa [23.08.2023, 20:54:22] • [IP: 2.106.93.**]

Każda nazwa, byle nie Unii Europejskiej!

Gość • Środa [23.08.2023, 20:30:16] • [IP: 31.11.128.**]

Na duperelach się skupiacie, poza tym trzeba się lansować przed wyborami, prawda? Narodek to kupuje aż miło. Taka dyskusja toczy się zażarta o durną nazwę. A może tak bez nazwy, co? Skupcie się na terminalu bo Niemcy, którzy" ratują" świnoujskim" biznesmenom" wręcz życiem w tym grajdole, robią wam w Brukseli koło dupy... Jak słyszę co my byśmy bez tych Niemców w Świnoujściu poczęli to flaki mi się wywracają. Byliście bez nich od 1945 i co się stało? Sami sobie zlikwidowali się zakłady bo nierentowne, idioci. Teraz najważniejsze jak nazwać tunel. Ja pierd🤬łe...

Gość • Środa [23.08.2023, 20:25:23] • [IP: 46.76.219.***]

Tunel Świnoujście!!

Gość • Środa [23.08.2023, 20:00:13] • [IP: 31.0.79.***]

No jak jest pod Kanałem, to jak nazwać go pod Swiną ?

Gość • Środa [23.08.2023, 19:41:02] • [IP: 178.238.253.**]

Każdy powinien się wypowiedzieć i większością wybrać nazwę zaproponować kilka nazw, wybranych z Sondaży ulicznych lub internetowych i niech każdy postawi swój podpis pod nazwą która mu bardziej przypadła. Kilka takich punktów dostępnych, by nie latać z końca miasta. A nie jedna nazwa, jeden punkt i jak się to ma w stosunku do ilości mieszkańców, z tym głosowaniem jest chociaż jedna czwarta mieszkańców na tej liście ?

Oglądasz 26-50 z 86
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■