POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [26.09.2023, 14:52:40] • Świnoujście

Smutny symbol Świnoujścia

Smutny symbol Świnoujścia

fot. Sławomir Ryfczyński

Nie Stawa Młyny czyli "biały wiatrak", jest symbolem Świnoujścia pod rządami prezydenta Żmurkiewicza, tylko umierające i uschnięte drzewa w mieście. To wymowny i smutny symbol Świnoujścia zarządzanego zbyt długo przez prezydenta Żmurkiewicza i jego zastępców Michalską i Sujkę. To, co dzieje się na ulicy Uzdrowiskowej, to nie tylko zaniedbanie - to skandal. Młode drzewa, które miały być ozdobą naszej dzielnicy nadmorskiej, umierają jedno po drugim, pozostawiając po sobie pustkę i żal. Za zieleń odpowiada Wydział Infrastruktury Zieleni Miejskiej i jego naczelnik, Jacek Antczak. Jak to możliwe, że w XXI wieku, w czasach kryzysu klimatycznego, nie potrafimy zadbać o żywe młode drzewa?

Ulica Uzdrowiskowa staje się się symbolem nieudolności władz miasta. Ilość martwych drzew jest dowodem na to, że obecny naczelnik wydziału, Jacek Antczak, kompletnie nie radzi sobie ze swoimi obowiązkami.

Smutny symbol Świnoujścia

fot. Sławomir Ryfczyński

Może to brzmi surowo, ale patrząc na te zmarłe drzewa, trudno nie myśleć, że potrzebujemy kogoś, kto zna się na rzeczy, zamiast kogoś, kto pozwala na takie marnotrawstwo.

Smutny symbol Świnoujścia

fot. Sławomir Ryfczyński

Mieszkańcy mają dość. W końcu to ich pieniądze zostały wydane na te drzewa. To ich ulice stały się świadkami ekologicznej tragedii. Wystarczy już wymówek i pustych obietnic.

Smutny symbol Świnoujścia

fot. Sławomir Ryfczyński

Chcemy konkretów. Chcemy, by nasze miasto było zielone, zdrowe i pełne życia. A przede wszystkim chcemy, by osoby odpowiedzialne za taki stan rzeczy zostały pociągnięte do odpowiedzialności. Gdzie jest odpowiedzialność władz? Gdzie jest profesjonalizm? Czy miasto naprawdę nie potrafi zadbać o kilka drzew? To hańba i niedopuszczalne zaniedbanie. Czas na zmiany, zanim będzie za późno!

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 95, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 51-75 z 95

Gość • Środa [27.09.2023, 00:04:37] • [IP: 37.248.167.***]

Tylko lans, polowania a robota to już inni, taka prawda

Gość • Wtorek [26.09.2023, 22:27:33] • [IP: 88.218.253.***]

jakim cudem taki człowiek robi kariere w naszym urzędzie!

Gość • Wtorek [26.09.2023, 22:21:40] • [IP: 83.185.94.***]

Oj hejt sie leje, nie słuchaj ich Jacek, rób swoje jeep wajny taki trochę damski

Gość • Wtorek [26.09.2023, 21:45:43] • [IP: 80.208.64.***]

ZAFAJDANI NIEUDACZNICY

Gość • Wtorek [26.09.2023, 21:41:01] • [IP: 89.151.39.***]

Jacek ile zarabiasz łącznie ?

Gość • Wtorek [26.09.2023, 21:27:19] • [IP: 176.221.122.**]

Ktoś napisał, że to wasal wice, proszę podać którego wice, bo jest ich dwoje.

Gość • Wtorek [26.09.2023, 21:20:11] • [IP: 46.205.132.**]

Ten gościu to marionetka, jak widać nie zna się na tym a kasiorkę pobiera. Może by tak zwrócił pieniążki mieszkańcom.

Gość • Wtorek [26.09.2023, 20:47:21] • [IP: 87.205.70.**]

To miasto umiera pod ich Rządami 😪

Gość • Wtorek [26.09.2023, 20:47:17] • [IP: 176.221.122.***]

resortowy dzidziuś

Gość • Wtorek [26.09.2023, 20:11:51] • [IP: 5.173.30.*]

Ten pan Jacek to najlepszy przykład nie wykształconego pracownika Urzędu Miasta. Nie wykształconego do piastowanego stanowiska. Brak ludzi do pracy i atmosfera pracy w Urzędzie Miasta powoduje że tylko tacy jak Pan Jacek nadal tam pracuje zmienia stanowiska i brnie do przodu robi karierę choć nie bardzo sie na tym zna.

Gość • Wtorek [26.09.2023, 20:02:59] • [IP: 37.8.230.***]

Pseudo naczelnik to wszyscy wiedzą że wasal wice pseudo prezyda.Kompetencji zero, służalczy dla swoich władców i tyle w tym problemie.

Gość • Wtorek [26.09.2023, 20:02:49] • [IP: 92.118.167.**]

Pan lubi się wymądrzać..

Gość • Wtorek [26.09.2023, 20:00:43] • [IP: 92.118.167.**]

Ta cała ekipa z zieleni miejskiej jest do wymiany..Nowobogaccy 🤣

Gość • Wtorek [26.09.2023, 19:46:05] • [IP: 88.218.253.***]

DYMISJA!

Gość • Wtorek [26.09.2023, 19:31:56] • [IP: 88.128.92.***]

Na fury trzeba mieć.

Gość • Wtorek [26.09.2023, 19:17:55] • [IP: 104.28.131.***]

W jaki sposób ta osoba została wybrana na to stanowisko? Czym się wyborcy kierowali?

Gość • Wtorek [26.09.2023, 18:55:15] • [IP: 77.252.46.***]

Ciekawe czy jest już spakowany bo po takim artykule honor nikomu by nie pozwolił na dłuższe piaskowanie tej funkcji

Gość • Wtorek [26.09.2023, 18:52:14] • [IP: 37.248.157.***]

Proszę mi wyjaśnić jak się płaci za posadzenie pojedynczego drzewa, Przy ulicy Matejki - 11 Listopada posadzono 5 szt, dębów. Można porównać posadzenie ku chwale rodziny prezydenta, pięknie rośną, obsypane ziemią i korą. Na mieście widać różnicę. Widać różnicę gołym okiem , za uschnięte drzewa ukarać wykonawcę, jak nie umiesz to nie sadź.

Gość • Wtorek [26.09.2023, 18:43:31] • [IP: 37.47.164.***]

No, a te uschnięte od strony Orlika kilka dni temu wycięli w pień. Tylko dziury w ziemi zostały. Po jaką cholerę chcą sadzić nowe jak nigdy ich w czasie suszy nie podlewali. Tym miastem zarządzają nieudacznicy.

Gość • Wtorek [26.09.2023, 18:27:04] • [IP: 5.173.156.**]

Co się stało?dopiero się obudzilem-co suche!?

Gość • Wtorek [26.09.2023, 18:12:12] • [IP: 88.218.253.***]

Ten Pan na TYTANA INTELEKTU i WIEDZY nie wygląda... niestety :-(( Widać efekty...

Gość • Wtorek [26.09.2023, 18:11:30] • [IP: 84.138.115.**]

Naprawde zal na to patrzec, szkoa slow.

Gość • Wtorek [26.09.2023, 18:03:40] • [IP: 185.210.38.***]

FACET SIE NIE ZNA OLEWA TO WIDAC A BYŁU WTEDY PANIE 2 CO ZAŻONDZAŁY TYM BAJZLEM ALE SZKODA ZE ODESZŁY I TAK MUSIMY ROBIC TO CO ONE CHCIAŁY NIC NIE PSZEJDZIE UWADZE ALE MOŻE PAN SIE ZLITUJE I ZNIUESIE TROSZKE PRACY NA CHODNIKACH I ULICACH BO ZA DUŻO TEGO JEST PROSZE TEGO PANA ŻEBY TAK ZROBIŁ WIEŻE ZE DA RADE

Gość • Wtorek [26.09.2023, 18:01:07] • [IP: 37.248.163.***]

Na cholerę chcą jeszcze sadzić drzewka jak o te zadbać nie potrafią 😡😡😡

Gość • Wtorek [26.09.2023, 17:48:40] • [IP: 80.94.19.**]

tak po prawdzie nie dziwcie się że powstają nowe promenady (beton) bo gdzie niby mają spacerować turyści z tych apartamentów co powstają jak grzyby po deszczu. Przecież nie po lesie. Taka jest kolej rzeczy.

Oglądasz 51-75 z 95
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■