POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [06.08.2023, 10:27:20] • Wolin

Co dalej z blokadą ulicy Ku Morzu? Protestujący „odwiedzili” wojewodę

Co dalej z blokadą ulicy Ku Morzu? Protestujący „odwiedzili” wojewodę

fot. Michał Koniecko

Protestujący przeciw blokadzie ul. Ku Morzu mieszkańcy Świnoujścia pojechali do Wolina, żeby na odbywającym się tam pikniku „Rodzina 800 +” przypomnieć o obietnicy złożonej przez wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego. Wojewoda Zbigniew Bogucki rozdawał lody, gdy manifestujący ustawili się kilka metrów za jego plecami z wielkim banerem.

- Nadal nie ma lądowego dojazdu ani dojścia do latarni morskiej oraz Fortu Gerharda. Zabytki są w dramatycznej sytuacji. Przejazd jedynie autobusem do naszej plaży, w określonych godzinach, to nie jest to, czego oczekiwaliśmy. Nie możemy się zgodzić na to, że traktuje się nas jak terrorystów w chwili, gdy tzw. „strefa bezpieczeństwa” to w wielu miejscach tylko taśma w lesie z pokonaniem której nie ma problemu np. zagubiony turysta - mówi Artur Krysztofowicz, mieszkaniec Świnoujścia - Niedługo miną cztery miesiące od wprowadzenia blokady, a osoby odpowiadające za decyzję nadal ignorują mieszkańców i nie wiedzą jak zabezpieczyć terminal LNG, żeby nie działało to destrukcyjnie na życie osiedla, przedsiębiorców i opiekunów zabytków. Bo o zastosowanych rozwiązaniach trudno cokolwiek dobrego powiedzieć - dodaje.

Co dalej z blokadą ulicy Ku Morzu? Protestujący „odwiedzili” wojewodę

fot. Michał Koniecko

Dlatego manifestujący na wieść, że w Wolinie odbędzie się piknik z udziałem wojewody i innych przedstawicieli PiS - pojechali przypomnieć o słowach Jarosława Kaczyńskiego. Przypomnijmy, że wicepremier podczas otwarcia tunelu zapewniał, że problem zostanie rozwiązany, a terminal LNG można sprawnie zabezpieczyć dbając jednocześnie o interes mieszkańców. Efektów do dzisiaj brak…

- Na razie widzimy tylko zagrywki pod media, żeby pokazać, że coś się robi, że coś się pomaga… My nie chcemy działań pod publikę, ale żeby oddano nam drogę i parking, które powstały w ramach rekompensat za budowę gaozportu w sąsiedztwie naszego osiedla. Zresztą, należy pamiętać, że podczas budowy gazoportu na zarzuty, że lokalizacja terminalu LNG jest zła, odpowiadano nam, że będzie on nowoczesny i doskonale ochraniany - tłumaczą nasi rozmówcy.

Co dalej z blokadą ulicy Ku Morzu? Protestujący „odwiedzili” wojewodę

fot. Michał Koniecko

Dorota Turlejska dodaje, że hasło z transparentu „Premierze, spełnij obietnicę! Otwórz CAŁĄ ul. Ku Morzu”, który manifestujący po raz pierwszy zaprezentowali pod stawą Młyny, a w minioną sobotę również w Wolinie, pozostaje aktualne.

- Uzyskaliśmy wiele deklaracji wsparcia od polityków różnych partii. Uzyskaliśmy zapewnienie samego premiera Jarosława Kaczyńskiego, że problem zostanie rozwiązany. Nie stało się tak. Fakt, że odtrąbiono sukces, bo zezwolono na dojazd autobusów jedynie do plażowego parkingu uznajemy za ponury żart. Dlatego będziemy walczyć dalej - mówi.

Co dalej z blokadą ulicy Ku Morzu? Protestujący „odwiedzili” wojewodę

fot. Michał Koniecko

Podczas spokojnej manifestacji w Wolinie (protestujący nie zakłócali pikniku i cierpliwie czekali aż lepiący lody wojewoda znajdzie czas) wywiady z mieszkańcami przeprowadzali m.in. dziennikarze TVN 24. Wojewoda w pewnym momencie podszedł do mieszkańców Świnoujścia i w swoim stylu, z uśmiechem na ustach, witał się z protestującymi. I mówił o potrzebie bezpieczeństwa terminala LNG, zapewniał, że strefa powstała ze względu na wojnę na Ukrainie i że ostatnimi działaniami zadbano o interes mieszkańców i opiekunów zabytków na tyle, na ile to było możliwe…

Słowem - do żadnego konsensusu ponownie nie doszło, ale protestujący nie zamierzają składać broni. Jeszcze tego samego dnia protestujący spotkali się z innymi politykami: posłami Lewicy na promenadzie i z posłem PiS Arturem Szałabawką w Galerii ART. Do tematu jeszcze wrócimy.

W imieniu protestujących mieszkańców

Michał Koniecko


komentarzy: 131, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 126-131 z 131

Gość • Niedziela [06.08.2023, 10:47:29] • [IP: 37.47.185.**]

Stop budowie terminala kontenerowego, kolejny idiotyczny pomysł niszczący życie mieszkańcom Świnoujścia

Gość • Niedziela [06.08.2023, 10:46:21] • [IP: 37.225.14.**]

Podziwiam Was za wytrwałość i trzymam kciuki, walczcie o swoje brawo

Gość • Niedziela [06.08.2023, 10:45:54] • [IP: 37.47.185.**]

Oddajcie plaże, dojazd do zabytków, skończcie ten cyrk z bezpieczeństwem gazoportu, to już żenujące jest

Gość • Niedziela [06.08.2023, 10:44:00] • [IP: 37.47.154.***]

Zrobić normalna droge zamiasy szutrowej i parking na koncu w miejscu obecnym tj. tak jak teraz jezdzi autobus. Nastepnie wybudowac chodnik i sciezke rowerową obok tej drogi i dojazdowa z Warszowa oraz Przytoru i juz. Latarnia i fort od strony wody.

Gość • Niedziela [06.08.2023, 10:41:40] • [IP: 62.69.252.**]

POdobno wagnerowcy też są za otwarciem ulicy i szukają kwater w okolicy

Gość • Niedziela [06.08.2023, 10:37:15] • [IP: 178.238.247.***]

Jestem Ciekaw kto z tej głośnej grupki teraz zbija kapitał polityczny i będzie startował w wyborach samorządowych ?

Oglądasz 126-131 z 131
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■