POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [11.09.2023, 15:16:05] • Polska

Zaginiony kotek na ul. Piłsudskiego – czy to Twój pupilek?

Zaginiony kotek na ul. Piłsudskiego – czy to Twój pupilek?

fot. Czytelnik

W ostatnich dniach mieszkańcy ul. Piłsudskiego dostrzegli niewielkiego kota, który wydaje się być zagubiony. Zwierzę często pojawia się w okolicy miejscowego warzywniaka oraz biblioteki, a niektórzy twierdzą, że widzieli je tam już od kilku dni.

Kot jest średniej wielkości, o krótkiej sierści. Nie nosi obroży ani żadnych innych oznaczeń, które mogłyby pomóc w identyfikacji lub wskazać na to, że ma dom. Niemniej jednak, jego zachowanie sugeruje, że mógł być kiedyś zwierzęciem domowym – jest stosunkowo łagodny wobec ludzi i nie wydaje się być dziki.

Nie wiadomo, skąd się wziął i dlaczego błąka się po ulicach, ale możliwe, że gdzieś zgubił się i nie może znaleźć drogi powrotnej do domu. Wielu z nas wie, jak ważne jest miejsce zwierzęcia w rodzinie, a utrata takiego przyjaciela może być bolesna dla jego właścicieli.

Jeśli rozpoznajesz opis kota i myślisz, że to Twój pupilek, lub jeśli wiesz, kto mógłby być jego właścicielem, skontaktuj się z miejscowym schroniskiem dla zwierząt lub zorganizowanymi grupami mieszkańców próbującymi pomóc zaginionym zwierzętom. Możliwe, że dzięki Twojemu zaangażowaniu kotek wróci do swojego domu.

Jeśli natomiast jesteś mieszkańcem okolicy ul. Piłsudskiego i zauważysz tego kota, postaraj się zapewnić mu chwilowe schronienie, jeśli to możliwe. Dostęp do wody, jedzenia czy schronienia przed deszczem i chłodem może znacząco poprawić jego sytuację, póki nie zostanie odnaleziony przez właściciela lub znajdzie nowy, kochający dom.

Nie bądźmy obojętni na los zwierząt. Nawet mała pomoc może mieć ogromne znaczenie dla ich bezpieczeństwa i dobrostanu.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 4, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-4 z 4

Gość • Piątek [15.09.2023, 17:03:52] • [IP: 176.221.122.***]

znowu kociara zgubiła podopiecznego..

Pojadę ks.Twardowskim: • Czwartek [14.09.2023, 18:13:42] • [IP: 46.205.136.***]

Sama obecność kota zniechęca szczury do uwicia w okolicy jego tras gniazda. Kot to systematyczne tępienie myszy i szczurów. Kochajmy koty, bo tak szybko odchodzą... dzięki nim...szczury i myszy.

Gość • Wtorek [12.09.2023, 14:47:25] • [IP: 176.221.122.**]

MOZE GLODNY

Gość • Poniedziałek [11.09.2023, 20:41:45] • [IP: 176.221.123.**]

Podoba do większości kotów

Oglądasz 1-4 z 4
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Jarosław Siergiej nowym prezesem Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście. Spółka Zarząd Morskich Portów Szczecin-Świnoujście jest odpowiedzialna za zarządzanie dwoma ważnymi portami w województwie zachodniopomorskim. Port w Szczecinie oraz port w Świnoujściu odgrywają kluczową rolę w obsłudze morskiego transportu towarowego ■ W środę w Bibliotece Narodowej w Warszawie ogłoszono wyniki 22. konkursu o Nagrody „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI”. Jednym z laureatów został Jarosław Molenda i jego książka „Nienacki. Skandalista od Pana Samochodzika”, którą opublikowało Wydawnictwo Prószyński i S-ka. ■ Projekt pod wodą: Dlaczego Park Zdrojowy w Świnoujściu nie wytrzymał deszczu? Park Zdrojowy w Świnoujściu jest znanym miejscem wypoczynku i rekreacji. Obszar pomiędzy ulicami Sikorskiego a Chrobrego został zalany wodą, co stanowi znaczny problem dla terenu, który jeszcze niedawno przechodził proces rewitalizacji. Ostatni, trzeci etap renowacji miał na celu odnowienie i przywrócenie blasku tej zielonej przestrzeni. Jednak pomimo zapewnień o kompleksowym podejściu do projektu, dzisiaj widoczne są poważne niedociągnięcia. Brak odpowiedniego systemu odwodnienia jest najbardziej widoczny w chwili, gdy deszcz pada; nie muszą to być ulewy, aby teren parku zamienił się w rozlewisko ■ W ostatni weekend (3,4 luty) zespoły ratownictwa medycznego udzielały pomocy 18 razy. Były to wezwania do zaburzeń i problemów kardiologicznych, zasłabnięć, duszności, infekcji, krwawienia z przewodu pokarmowego, udaru, jednego zdarzenia drogowego i złego samopoczucia ■