POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [03.08.2023, 17:27:09] • Polska

Dolny Śląsk liderem zmian energetycznych

Dolny Śląsk liderem zmian energetycznych

fot. Organizator

Zmiany energetyczne to wyrażenie odmieniane przez wszystkie przypadki. Z ekspertami z UE spotkanie zorganizował Wałbrzyski Klaster Energii i Wodoru "WKlaster" działający na terenie Powiatu Wałbrzyskiego. Jako lider zmiany przekonał administrację unijną do wsparcia działań. Spotkanie w ramach programu START w hotelu "Piotr" w Boguszowie Gorcach. Celem warsztatu było opracowanie Teorii Zmiany dla części podregionu Wałbrzych oraz usprawnienie związku istniejącej listy projektów z celami rozwoju. Wklaster jest partnerem Gryfickiego Klastra Energii.

W trakcie spotkania opracowano ścieżkę dla wybranych projektów, które będą wspierane w ramach pomocy START. Dla każdego z wybranych projektów demonstracyjnych przygotowano jasny plan pracy, obejmujący identyfikację kluczowych interesariuszy, konsultacje, kroki w opracowaniu projektu, harmonogram, podział zadań i odpowiedzialności.

Wyniki warsztatu będą wykorzystane do potwierdzenia zaproponowanych projektów, które będą wspierane przez pomoc START we współpracy z odpowiednimi promotorami/projektodawcami.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele takich instytucji w jak Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Powiat Wałbrzyski, Gmina Boguszów-Gorce, Urząd Miejski w Mieroszowie, Czarny Bór, Stare Bogaczowice oraz Jaworzyna Śląska, Dolnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A., Stowarzyszenie Dolnośląska Dolina Wodorowa, oraz Stowarzyszenie Energetyki Obywatelskiej Ziemi Świdnickiej.

Warsztaty prowadzone w ramach projektu przy współudziale Ecorys Polska Sp. z o.o. oraz Stowarzyszenia Energii i Wodoru Wklaster ukierunkowane są na skuteczne i wspólne działania w celu tworzenia zmiany.

Jak wskazuje Joanna Tokarczuk – koordynator projektu z ramienia Wklastra: Pomoc konsultantów w regionie jest nieodzowna, daje możliwość spojrzenia na projekty z innej perspektywy. Jest to także realna pomoc w konstruowaniu projektów, które mają większe szanse na realizację. A to wszystko prowadzi do faktycznej zmiany regionu dla dobra mieszkańców - przekonuje..
- Dostęp do zielonej energii jest dziś ważnym argumentem do rozmów z inwestorami. Zapytania do biur obsługi inwestorów napływające od zainteresowanych firm wskazują, że dziś dostęp do zielonej energii jest głównym wyznacznikiem - mówi Łukasz Piotr Szeląg z Fundacji na Rzecz Rozwoju Polski Zachodniej we Wrocławiu.

O tym jak ważna jest zmiana energetyczna w gospodarce świadczy fakt, że na niedawnej konferencji gospodarczej w Myśliborzu wzięło udział blisko 50 osób reprezentujące biznes i samorząd z Zachodniej Polski.

Na zdjęciu: Warsztaty prowadzone przez Ecorys i Wklaster w hotelu Piotr przebiegały w energetycznej atmosferze.


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Budżet 2025 Świnoujścia uchwalony! Po długiej i gorącej debacie 15 radnych poparło projekt przychodów i wydatków miasta w przyszłym roku. Tylko dwóch radnych wstrzymało się od głosu ■ Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Świnoujściu informuje, że w związku z przerwą w dostawie wody w dniu 19.12/godz.22 do 20.12/godz.04 dodatkowe zbiorniki wody zdatnej do picia po przegotowaniu zostaną ustawione : Łunowo-zatoka autobusowa przy ul.Zalewowej 65 Karsibór – zatoka autobusowa ul.1-go Maja 9 Karsibór-zatoka autobusowa ul.1-go Maja 5c ■ Joanna Agatowska: władze Szczecina chcą skorzystać z doświadczeń Świnoujścia przy realizacji planowanego tunelu pod Odrą w przebiegu realizowanej obwodnicy Szczecina ■ Betlejemskie Światełko Pokoju dotarło do Świnoujścia. Tuż po godzinie 10.00 Harcerze Hufca Ziemi Wolińskiej przekazali symbol nadchodzących Świąt radnym Rady Miasta zgromadzonym na dzisiejszej sesji ■ W dniu 11 grudnia Świnoujscy jubilaci odebrali medale za długoletnie pożycie małżeńskie, przyznawane przez Prezydenta RP. Uroczystość była momentem, pełnym wzruszeń, ciepła i wspomnień. Odznaczone zostały trzy pary, które obchodzą jubileusz Złotych Godów: Państwo Bożena i Jerzy Górscy, Państwo Alina i Wiesław Król oraz Państwo Bronisława i Marian Włodarscy ■ Od 01 grudnia do 15 grudnia Wydarzenie "Udekorujmy wspólnie choinkę w Muzeum". Zapraszamy wszystkie chętne dzieci do wykonania ozdób choinkowych w kształcie zwierząt morskich, które zawieszone zostaną na choince znajdującej się w holu Muzeum Rybołówstwa Morskiego. Prace prosimy dostarczyć do siedziby Muzeum, przy Placu Rybaka 1 Miejsce: Muzeum Rybołówstwa Morskiego, Plac Rybaka 1 ■ Już 7 grudnia 2024 roku Świnoujście stanie się miejscem niezwykłej, zimowej atrakcji – jubileuszowej X Inwazji Morsujących Mikołajów, rozpocznie się paradą o godzinie 11:15 paradą, która wyruszy ze Stadionu Miejskiego przy ul. Matejki 22 w Świnoujściu. Uczestnicy, przebrani w charakterystyczne mikołajowe stroje, ruszą w kierunku plaży, gdzie odbędzie się najważniejsza część wydarzenia. Szczegółowy harmonogram imprezy przedstawia się następująco: - 11:15 – Parada Morsów ze Stadionu Miejskiego przy ul. Matejki 22 - 11:45 – Powitanie uczestników na plaży - 11:50 – Wybór Miss i Mistera Morsujących Mikołajów oraz wręczenie nagród - 11:55 – Rozgrzewka, przygotowanie do kąpieli - 12:00 – 12:20 – Kąpiel morsów w zimnej wodzie - 12:30 – Blok integracyjny (ognisko, ciepłe posiłki) - 14:00 – Zakończenie ■ Już 7 grudnia, o godz. 13.00 zapraszamy na koncert pt. "Będzie Kolęda" oraz wystawę prac plastycznych Koła Plastycznego UTW (Instruktor Agnieszka Chrostowska). Sala Teatralna MDK, ul. Matejki 11, wstęp wolny. W Koncercie udział wezmą: Jerzy Piórski – gitara klasyczna - uczeń Studium Instrumentalnego MDK soliści studium wokalnego UTW: Halina Nowak, Leonarda Paczkowska, Maria Romanowska, Jan Adamski, Marian Łyskawa, chór mieszany Kantylena, zespól męski Chwaty, pod kierunkiem Barbary Okoń ■