iswinoujscie.pl • Wtorek [11.07.2023, 10:49:19] • Świnoujście
Zaginięcie na morzu? Nocne poszukiwania w Świnoujściu zakończone niespodzianką
fot. Sławomir Ryfczyński
Nocna cisza w Świnoujściu została przerwana niepokojącym zgłoszeniem, które wpłynęło do Morskiego Ratowniczego Centrum Koordynacyjnego w Gdyni. Wiadomość przekazana z Centrum Koordynacji Ratownictwa Wodnego w Szczecinie dotyczyła dwóch osób, które weszły do wody pomiędzy Promenadą Zdrowia a Baltic Park Molo, i nie wróciły. Zgłoszenie to, złożone w nocy 9 lipca 2023 roku o godzinie 01:28, spowodowało natychmiastowe działanie służb ratowniczych.
Jak informuje Rafał Goeck, rzecznik prasowy Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa, na miejsce wysłano łódź ratowniczą R-2 oraz jednostkę Państwowej Straży Pożarnej ze Świnoujścia. Celem było potwierdzenie zgłoszenia i w razie konieczności natychmiastowe rozpoczęcie działań ratunkowych.
Po dotarciu na miejsce, ratownicy morscy przystąpili do przeszukiwania akwenu. Ciemność nocy i nieprzewidywalność wód w Świnoujściu dodatkowo utrudniały akcję. Każda minuta była na wagę życia.
Po pół godzinie intensywnych poszukiwań, zaskakujące odkrycie: zgłoszone jako zaginione osoby odnalazły się w swoim pokoju hotelowym. Wiadomość ta była zarówno ulgą, jak i powodem frustracji dla zespołu ratunkowego.
Fałszywe zgłoszenia jak to, nie tylko obciążają jednostki ratownicze, ale także mogą mieć poważne konsekwencje. Gdy zasoby są wykorzystywane do reagowania na niepotrzebne alarmy, prawdziwe sytuacje zagrożenia życia mogą zostać zaniedbane.
Po tym incydencie, jednostki ratownicze zakończyły swoje działania i powróciły do swoich baz, aby przywrócić gotowość na realne sytuacje kryzysowe.
Fałszywe zgłoszenia, choć mogą wydawać się niewinne, są poważnym problemem dla służb ratowniczych. Nie tylko marnują czas i zasoby, ale także zagrażają życiu tych, którzy mogą naprawdę potrzebować pomocy. Apelujemy o rozwagę i odpowiedzialność. Pamiętajmy, że fałszywy alarm może kosztować czyjeś życie.
źródło: www.iswinoujscie.pl
Nocna cisza? Jest tutaj jeszcze coś takiego? W nocy z portu dochodzą hałasy, a od poniedziałku, już przed godzina 6 rano z kierunku terminalu promowego zaczynają się głośne prace
Państwo zapłaci za Szwaba
Sami debile, wśród komentujących. A skąd wiecie że to był fałszywy alarm. Skąd wiecie że ktoś sobie zrobił przysłowiowe jaja. Ktokolwiek to zgłosił mógł rzeczywiście myśleć że coś się stało. Idąc tym waszym tokiem myślenia to teraz przy każdym zgłoszeniu, najpierw brać zgłaszającego na komisariat na 24h i ostro przepytywać, czy aby napewno nie robi sobie żartów. A dopiero potem szukać? Jacy wy jesteście pierwsi do osądów zawsze. Zawistne bydło.
To na kogo wystawiono stosowny rachunek?
Róbcie siebie zarty ludzie rocie jak ktoś naprawdę potrzebował by pomocy to nie jest powód do śmiechu tu się liczy każda minuta . dziękujemy wam ratownicy że jesteście zawsze dla ludzie.
chory system, szukać patologii nie trzeba, ona po prostu nas otacza
Za takie coś powinna być grzywna lub prace społeczne.
Rachunek za akcję ratowniczą debilom wystawić. Jak zapłacą to zmądrzeją.
Wystawic fakture za dzialania ratownicze i tyle.
Jedna rada nie w chodzimy do wody jak jest ciemno (chyba źe na własne ryzyko) Pozdrawiam
Powinni ponieść koszty
Cóż, wydaje mi się, że kosztami powinno się obciążyć osobę zgłaszającą. Z tego co wiem podobnego typu akcje są przynajmniej parę razy w sezonie. Kiedyś osoby poszukiwane, zaginione niby w wodzie znajdowano a Albatrosie, Parkowej, na polu namiotowym lub na Jarmarku Bałtyckim. Weszli do wody w jednym miejscu, wyszli w innym i opuścili plażę. Normalka.