POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [12.11.2023, 19:16:12] • Świnoujście

Kontrowersje wokół nowych kamer monitoringu ruchu drogowego na ulicy 11 Listopada w Świnoujściu

Kontrowersje wokół nowych kamer monitoringu ruchu drogowego na ulicy 11 Listopada w Świnoujściu

fot. iswinoujscie.pl

Kilka miesięcy temu na ulicy 11 Listopada w Świnoujściu zamontowano nowoczesne kamery z wyświetlającymi tablicami, mające na celu ułatwienie monitoringu ruchu drogowego oraz zwiększenie bezpieczeństwa na drodze. Niestety, urządzenia te szybko stały się źródłem kontrowersji.

Kierowcy zauważyli, że tablice wyświetlające prędkość, której miały służyć jako pomocne narzędzie kontrolujące tempo ruchu, zaczęły wyświetlać błędne dane. Przy prędkości 40 km/h, urządzenia ostrzegały wyświetlając napis "Zwolnij 50km/h", co budziło zrozumiałe zdziwienie i dezorientację. Za to pokazywała nam obecną temperaturę otoczenia.

Niebawem po tym, kamery oraz tablice przestały działać. Co zatem poszło nie tak? Aby dowiedzieć się więcej na ten temat, skierowaliśmy Wasze pytania do rzecznika prasowego Prezydenta Miasta Świnoujścia, Jarosława Jaza.

"Obecnie trwa usuwanie usterek przez Wykonawcę zadania i Producenta instalacji na ul. 11 Listopada. Zgodnie z zatwierdzoną organizacją ruchu, urządzenie powinno w sytuacji wykrycia przekroczenia dopuszczalnej prędkości wyświetlić kierowcy znak świetlny obowiązującego ograniczenia prędkości dopuszczalnej do 50 km/h wraz z komunikatem, aby zwolnić", poinformował nas Rzecznik Prasowy.

To pytanie zadaliśmy w czerwcu tego roku.

Kontrowersje wokół nowych kamer monitoringu ruchu drogowego na ulicy 11 Listopada w Świnoujściu

fot. iswinoujscie.pl

Zapytaliśmy również o koszt tych urządzeń. W odpowiedzi na to pytanie, Rzecznik Prasowy nie udzielił informacji. Powstaje pytanie - dlaczego? Czy władze miasta mają coś do ukrycia?

Nie jest tajemnicą, że inwestycje w infrastrukturę drogową i technologię mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa i wydajności ruchu drogowego. Ale jeśli takie inwestycje nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, a jednocześnie ich koszty są utajniane, mieszkańcy mają prawo pytać o szczegóły.

Jako mieszkańcy, powinniśmy oczekiwać pełnej przejrzystości w działaniach władz naszego miasta. Naszym zadaniem jest kontynuować poszukiwanie odpowiedzi i zapewnić, że nasze miasto jest zarządzane w sposób, który jest odpowiedni i korzystny dla nas wszystkich.

Dzisiaj obecnie po drugim pytaniu urządzenia te częściowo zostały zdemontowane. Czekamy wciąż na wyjaśnienie i ujawnienie kwoty tej inwestycji.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 38, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-38 z 38

Gość • Niedziela [12.11.2023, 22:32:09] • [IP: 5.173.198.***]

To najdroższy termometr na świecie.

Gość • Niedziela [12.11.2023, 22:18:20] • [IP: 37.109.167.***]

Prezydent i jego zastępcy szykują się do ewakuacji i ten marazm schodzi na urzędników, których jest coraz mniej, a niedobitki które zostały robią co chcą, bo nikt nimi nie kieruje.Marazm, dno i tandeta.Trzeba umieć odejść z klasą..Nie można bazować na jedynym sukcesie? jakim jest tunel.

Gość • Niedziela [12.11.2023, 22:07:20] • [IP: 176.221.123.***]

A w Ahlbecku od zawsze urządzenia skromne i skuteczne. Polska bylejakość jest porażająca.

Gość • Niedziela [12.11.2023, 21:37:34] • [IP: 80.82.78.**]

"Prowizja" od producenta lub montażysty już wydana. Urządzenie nie musi działać. A wystarczyło poprosić o nazwę firmy w Ahlbeck. Tam urzadzenia monitorujące szybkość działają. Uprzedzając- nie zamierzam zmieniać miejsca zamieszkania:)

Gość • Niedziela [12.11.2023, 21:36:07] • [IP: 62.69.253.***]

prędkości również dobrze nie pokazuje, jednym słowem bubel

Gość • Niedziela [12.11.2023, 21:23:56] • [IP: 89.151.38.**]

Sofa stoi w galerii ms44 i wreszcie jest na swoim miejscu. Wyświetlacze to kolejny miejski BUBEL, jak wiele innych w tym źle zarządzanym mieście.

TUBYLEC • Niedziela [12.11.2023, 21:14:55] • [IP: 212.14.52.**]

Powiem tak;BAREJA by tego nie wymyślił. U nas w mieście to tak, jakby specjalnie takie numery były robione. Chciałbym zwrócić uwagę na rozjeżdżone ulice w naszym mieście, Grunwaldzka i 11 LIstopada, za moment zima a dziur na razie takich średnich bardzo dużo, przyjdą jesienne deszcze i znowu trzeba będzie slalom gigant uprawiać na ulicach.

Gość • Niedziela [12.11.2023, 20:51:38] • [IP: 92.118.166.***]

w innych miastach jest normalnie jadę 40 km/ pokazuje mi 40km/h uśmiechnięta buzia a w Świnoujściu 50km/h i zwolnij.

Gość • Niedziela [12.11.2023, 20:16:09] • [IP: 46.205.140.***]

Ale temperaturę obie tablice (są dwie) pokazują prawdziwą. Gdy przejeżdżam rowerem mającym prędkościomierz z termometrem, jest różnica tylko ok.trzech, czterech dziesiątych stopnia Celsjusza.

Skoda szkoda • Niedziela [12.11.2023, 19:52:47] • [IP: 62.242.64.***]

Sofa by się zdała, taka za 50 tyś zł.Człowiek by sobie usiadł i popatrzył na ten świetny zakup.Naprawdę, zakup wart zastanowienia się nad 🤔 właśnie nad czym?

Gość • Niedziela [12.11.2023, 19:27:22] • [IP: 37.248.210.***]

Kolejny szmelc zakupiony przez UM za miliony monet, normalka w Świnoujściu.

Gość • Niedziela [12.11.2023, 19:21:13] • [IP: 176.221.123.**]

Rzecznik udzielając informacje wzoruje się na wprowadzającym w błąd urządzeniu.

Gość • Niedziela [12.11.2023, 19:20:10] • [IP: 176.221.123.**]

Jedno z większych gówien które jest bezużyteczne

Oglądasz 26-38 z 38
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■