POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [12.11.2023, 19:16:12] • Świnoujście

Kontrowersje wokół nowych kamer monitoringu ruchu drogowego na ulicy 11 Listopada w Świnoujściu

Kontrowersje wokół nowych kamer monitoringu ruchu drogowego na ulicy 11 Listopada w Świnoujściu

fot. iswinoujscie.pl

Kilka miesięcy temu na ulicy 11 Listopada w Świnoujściu zamontowano nowoczesne kamery z wyświetlającymi tablicami, mające na celu ułatwienie monitoringu ruchu drogowego oraz zwiększenie bezpieczeństwa na drodze. Niestety, urządzenia te szybko stały się źródłem kontrowersji.

Kierowcy zauważyli, że tablice wyświetlające prędkość, której miały służyć jako pomocne narzędzie kontrolujące tempo ruchu, zaczęły wyświetlać błędne dane. Przy prędkości 40 km/h, urządzenia ostrzegały wyświetlając napis "Zwolnij 50km/h", co budziło zrozumiałe zdziwienie i dezorientację. Za to pokazywała nam obecną temperaturę otoczenia.

Niebawem po tym, kamery oraz tablice przestały działać. Co zatem poszło nie tak? Aby dowiedzieć się więcej na ten temat, skierowaliśmy Wasze pytania do rzecznika prasowego Prezydenta Miasta Świnoujścia, Jarosława Jaza.

"Obecnie trwa usuwanie usterek przez Wykonawcę zadania i Producenta instalacji na ul. 11 Listopada. Zgodnie z zatwierdzoną organizacją ruchu, urządzenie powinno w sytuacji wykrycia przekroczenia dopuszczalnej prędkości wyświetlić kierowcy znak świetlny obowiązującego ograniczenia prędkości dopuszczalnej do 50 km/h wraz z komunikatem, aby zwolnić", poinformował nas Rzecznik Prasowy.

To pytanie zadaliśmy w czerwcu tego roku.

Kontrowersje wokół nowych kamer monitoringu ruchu drogowego na ulicy 11 Listopada w Świnoujściu

fot. iswinoujscie.pl

Zapytaliśmy również o koszt tych urządzeń. W odpowiedzi na to pytanie, Rzecznik Prasowy nie udzielił informacji. Powstaje pytanie - dlaczego? Czy władze miasta mają coś do ukrycia?

Nie jest tajemnicą, że inwestycje w infrastrukturę drogową i technologię mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa i wydajności ruchu drogowego. Ale jeśli takie inwestycje nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, a jednocześnie ich koszty są utajniane, mieszkańcy mają prawo pytać o szczegóły.

Jako mieszkańcy, powinniśmy oczekiwać pełnej przejrzystości w działaniach władz naszego miasta. Naszym zadaniem jest kontynuować poszukiwanie odpowiedzi i zapewnić, że nasze miasto jest zarządzane w sposób, który jest odpowiedni i korzystny dla nas wszystkich.

Dzisiaj obecnie po drugim pytaniu urządzenia te częściowo zostały zdemontowane. Czekamy wciąż na wyjaśnienie i ujawnienie kwoty tej inwestycji.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 38, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 38

Gość • Poniedziałek [23.06.2025, 00:29:53] • [IP: 91.94.20.***]

Gość • Piątek [17.11.2023, 23:17:42] • [IP: 88.218.252.**]

Na przejściu na Grunwaldzkiej, koło Netto sygnalizacja działała parę miesięcy.Potem ścieli drzewo i koniec!

Gość • Środa [15.11.2023, 21:24:00] • [IP: 5.173.31.***]

Brawo!! Kamer, monitoringu mogą i boją się przestępcy, ci którzy naruszają przepisy i prawo !! Uczciwym ludziom monitoring pomaga, dlatego monitoring WSZĘDZIE monitoring WSZĘDZIE...wielu przestępców zostało ujętych dzięki monitoringowi, więc ci którzy krytykują - wspierają wszelką patologie i przestępców...

Gość • Środa [15.11.2023, 12:27:26] • [IP: 176.221.122.***]

Nadmiar kontroli, poczynając od tak bezsensownych inwestycji, znamionuje systemy totalitarne. Właśnie w tym kierunku podążają masońskie twory jak UE czy zniewolone państwa z ich prawodawstwem i medialną histerią wokół ''bezpieczeństwa" gdy jednocześnie generują całą gamę zagrożeń od ściągania nielegalnych imigrantów po ekoterrorystyczny zamach na zdolności samowystarczalności żywieniowej. Jednocześnie prą do federalizacji UE i zniszczenia samostanowienia państw okupowanych za zgodą wiece naiwnej większości obywateli.

Gość • Wtorek [14.11.2023, 11:37:42] • [IP: 46.205.136.***]

A przejście przez pasy na skrzyżowaniu 11 Listop., Moniuszki i W.Polskiego po stronue Biedronki to jak zomowska ścieżka zdrowia, światła się zapalają i masz tyle czasu na przejście pasów, że młody zdrowy da radę, ale już człowiek z wózkiem inwalidzkim pchanym przez opiekuna czy osoba starsza a choćby z małą niesprawnością nogi nie zdąży... Tam to jest czujnik... jak strażnik Auschwitz z batem.

Gość • Wtorek [14.11.2023, 11:20:14] • [IP: 193.69.22.**]

To nie są żadne kamery tylko zwykłę czujniki ruchu...

Gość • Wtorek [14.11.2023, 11:05:18] • [IP: 46.231.56.***]

Najdrozszy termometr w naszy mieście hahaha

Gość • Poniedziałek [13.11.2023, 21:50:50] • [IP: 89.64.42.***]

Ta, te tablice to wstyd dla miasta i żart z mieszkańców.

Gość • Poniedziałek [13.11.2023, 21:15:57] • [IP: 185.210.38.***]

A nie lepiej tam powiesić kanapę z basenu ? Też drogo i do niczego.

Gość • Poniedziałek [13.11.2023, 21:11:56] • [IP: 5.173.31.**]

2 miliony wydali na mierzenie natężenia ruchu na drogach.kolejns głupota wymyślona przez michalską.

Gość • Poniedziałek [13.11.2023, 20:50:37] • [IP: 188.146.253.**]

Ta, te tablice to wstyd dla miasta i żart z mieszkańców.

Gość • Poniedziałek [13.11.2023, 19:04:45] • [IP: 31.0.90.***]

A inteligentne przejście przez ul. Grunwaldzką ktoś bierze pieniądze za to żeby nie działało bardzo bogate miasto tylko brakuje dobrego gospodarza a tak naprawdę to przykładów niegospodarność to można mnożyć

Gość • Poniedziałek [13.11.2023, 13:49:05] • [IP: 212.165.108.***]

Władze miasta i Rada mają w doopie mieszkańców. Czas zmienić obie i przynajmniej 70% urzędników.

Gość • Poniedziałek [13.11.2023, 10:06:31] • [IP: 5.173.188.**]

To jest zaleta wykonywania prac dla naszego urzędu miasta robisz kasujesz i zapominasz o gwarancji.

Gość • Poniedziałek [13.11.2023, 09:22:02] • [IP: 37.47.158.***]

Tablica tak ładnie wyświetla że nie widać nic. Nie raz widziałem jadące auta z większą prędkością (np 55 km/h) a tablica wyświetlała napis zwolnij jak auto już dawno zdarzyło przejechać że kierowca nawet nie widział napisu tylko auto za nim które nie wiedząc czemu pokazuje zaczoł zwalniać bo myślał że to o niego chodzi. Powinien już z oddali wychwyci auto i pokazać napis a nie jak już odjedzie.

Gość • Poniedziałek [13.11.2023, 08:35:22] • [IP: 185.210.39.***]

TANNIEJ DLA WIELU TO CHODZIĆ PIESZO NO I BESPIECZNIEJ.

Gość • Poniedziałek [13.11.2023, 08:23:01] • [IP: 46.205.132.**]

Zamiast tego powinni zamontowac sekundniki przy górnych światłach tak jest w Szczecinie

Gość • Poniedziałek [13.11.2023, 08:03:40] • [IP: 145.224.100.**]

Skoro nie udzielaja informacji odnosnie kosztow to znaczy iz otrzymali urzadzenia do testow a ze nie zdaly egzaminu wiec nie ma potrzeby dalej testowac

Gość • Poniedziałek [13.11.2023, 07:54:14] • [IP: 37.47.152.***]

Odwraca uwagę kierowców tuż przed przejściem dla pieszych. Działa na minus w kwestii bezpieczeństwa

Gość • Poniedziałek [13.11.2023, 07:28:11] • [IP: 193.239.57.***]

Ta kamera to tylko wydane pieniądze, bo były na coś trzeba było wydać w naszym mieście to większość buble po taniości

Gość • Poniedziałek [13.11.2023, 07:20:06] • [IP: 178.238.252.**]

Najlżej wydaje się nie swoje pieniądze...to nie pierwsze marnotrawstwo...

Gość • Poniedziałek [13.11.2023, 06:28:54] • [IP: 46.205.140.**]

u chińczyka w sklepie kupione to co się dziwić :-D :-P

Gość • Poniedziałek [13.11.2023, 05:27:39] • [IP: 37.47.188.***]

Może nie było tanie... Ale przynajmniej nie działa XD

Gość • Poniedziałek [13.11.2023, 05:03:43] • [IP: 89.151.35.***]

obydwa pobocza ul.wp zryte przez dziki.tym tez trzeba sie zajac.

Gość • Poniedziałek [13.11.2023, 04:06:26] • [IP: 185.210.37.*]

Pamiętam jak pierwszy raz goście po montowaniu tego postawili samochody na trawniku i cały dzień latali z jakąś babą i konfigurowali to ustrojstwo następnie wracać wieczorem z pracy oni dalej tam stali co już mówi samo za siebie...szwagier urzędnika chciał drobić ale nie wie nic na ten temat?kiedyś za takie wpadki z pieniędzy publicznych rozliczano skutecznie dzisiaj nie ma żadnej odpowiedzialności.

Oglądasz 1-25 z 38
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■