POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [30.09.2023, 10:47:02] • Świnoujście

Parkingowa impotencja

Parkingowa impotencja

fot. iswinoujscie.pl

Świnoujściu nie staje miejsc parkingowych. Miejskie władze uparcie nie potrafią lub nie chcą, wybudować tak dużego buforowego parkingu, jaki znajduje się u naszych sąsiadów przy polskiej granicy. Prezydenta Janusza Żmurkiewicza ten problem wyraźnie przerasta. Jadąc do Świnoujścia od strony Niemiec, można zauważyć że na tablicy informacyjnej niemieckiego parkingu, widnieje imponująca liczba kilkuset miejsc parkingowych. W Świnoujściu możemy tylko pozazdrościć posiadania takiego parkingu.

Dzięki takiemu rozwiązaniu niemieccy mieszkańcy i turyści, którzy często odwiedzają Świnoujście, mają możliwość zaparkowania swoich samochodów i przemieszczania się pieszo na pobliskie zakupy. U nas brakuje tak dużych parkingów, zarówno na wyspie Wolin jak i Uznam.

Niestety brak buforowych miejsc do zaparkowania pojazdów stanowi podstawowy problem dla całego naszego miasta. Na załączonym zdjęciu przedstawiamy tablicę elektroniczną sąsiedzkiego parkingu z widniejącą imponującą liczbą miejsc parkingowych.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 39, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 39

Gość • Poniedziałek [02.10.2023, 23:06:54] • [IP: 185.210.37.***]

Parkingi buforowe są, tylko są puste od czasu jak wprowadzono na nich odpłatność - szczeólnie ten przy Remondisie, bardzo duży parking, masa miejsc, kiedyś cały czas zajęty w około 1/3-1/2, teraz świeci pustkami i marnuje przestrzeń, no niestety, w takich miejscach opłat nie powinno być, bo inaczej ich istnienie mija się z celem, do jakiego zostąły stworzone. Po co mam płacić za parking daleko od centrum, skoro mogę wjechać do centrum i też zapłacę?

Gość • Poniedziałek [02.10.2023, 00:48:09] • [IP: 185.210.37.**]

Trzeba zapłacić...to nie parkują i stoi pusty...Lepiej zablokować miasto. .. parkować między blokami za darmo...biedne Niemcy

Gość • Niedziela [01.10.2023, 11:20:41] • [IP: 176.221.123.***]

Przy Przejściu Granicznym Garz Otwarto Centrum Handlowe i 8 Stację Paliw

Gość • Niedziela [01.10.2023, 10:21:09] • [IP: 89.151.36.***]

Niemcy nie zarabiają na niemieckim parkingu... Mnie bawi... 😁

Gość • Niedziela [01.10.2023, 08:40:26] • [IP: 176.221.122.**]

aut przybylo, parkuja na chodnikach- to tez licza jako parking a niby dlaczego? na matejki jest oplac wiolny po europie- mozna fajny parkingowiec tam postawic.. . pod domami nielad i samowola przez dziko zagospodarowane miejsca parkingowe, tyle lat sie to ciagnie i nawet spoldzielnia nie umie ladu i jednostajnosci z tym zrobic.

Gość • Niedziela [01.10.2023, 08:37:33] • [IP: 176.221.122.**]

Zamiast takiego parkingu, miejsc zielonych i wypoczynkowych sa apartamenty wciskane w kazda luke. gdzie tam podworka, gdzie widok i parkingi-jak kolo szkoly8

Gość • Sobota [30.09.2023, 23:40:28] • [IP: 109.40.242.*]

Dupna parking przy granicy, ale platny..DDROWCY parkuja na Posejdonie, na chodnikach i za darmo. A policja i Straße miejsaka im na to pozwala. OT i Tyler w temacie

Gość • Sobota [30.09.2023, 22:30:39] • [IP: 185.210.39.**]

ten parking w Niemczech przy granicy to pomyłka. nikomu juz nie sluzy

Gość • Sobota [30.09.2023, 22:18:15] • [IP: 46.204.104.***]

Dokładnie tak samo jest w Polsce. W Albeku nie ma gdzie zaparkować a pod ganiąc pustki na parkingu.

Gość X • Sobota [30.09.2023, 21:29:46] • [IP: 176.221.123.**]

Temat za przeproszeniem delikatnie mówiąc chybiony, Wymienione wcześniej parkingi świecą w większości pustkami, bo są płatne(547 wolnych miejsc!!) o czym to świadczy, lepiej parkować komuś pod oknem, na trawniku (którego juz nie ma bo rozjechany) wzdłuż Żeromskiego auta stoją pod samymi domami wczasowymi (a ponoć jazda po chodniku jest niedozwolona) a niestety przykład takiego parkowania dają nasi kierowcy na ZSW.

Gość • Sobota [30.09.2023, 21:14:43] • [IP: 178.238.248.***]

Trutu rutu kupa drutu, jest parking przy 11 Listopada.Generalnie zajety jest srednio w 20 %.Mysle, ze poruszanie tego tematu to temat zastepczy.Przeciez wszyscy wiemy o co chodzi

Gość • Sobota [30.09.2023, 21:13:36] • [IP: 92.118.167.***]

Parkingi buforowe sa bez sensu, przykład jest tutaj i na naszych świnoujskich, które zarastają trawa jak obok remondisu. Ruina i totalna bzdura. Parking obok pływalni tak zarządzany ze swieci pustakami a potencjał jego jest ogromny.

Gość • Sobota [30.09.2023, 20:17:09] • [IP: 104.28.129.**]

Mogliby zostawiać te samochody na parkingu a nie pchają się do miasta nie potrafiąc jeździć.

Gość • Sobota [30.09.2023, 19:16:40] • [IP: 37.248.177.***]

Gość • Sobota [30.09.2023, 17:40:41] • [IP: 37.248.161.**] Zależy od miejsca zamieszkania. Gdy mieszkasz bliżej centrum to czasem krążysz pół godziny pod blokiem, by wyszukać wolne miejsce, a marzysz by po pracy w końcu odpocząć, szczególnie po 22 - giej.

Polak • Sobota [30.09.2023, 18:40:16] • [IP: 89.151.36.***]

Dzisiaj w Kauflandzie dwóch Niemców darło łacha z niemieckich budowlańców co remomtiją rondo w Ahlbecku od 2 lat i znowu je rozkopali a w tym samym czasie w Świnoujściu wybudowali 2 km tunel. Tak nas widzą 😎

Gość • Sobota [30.09.2023, 17:40:41] • [IP: 37.248.161.**]

Problemu z parkowaniem w świnoujściu nie ma problem jest tylko że nie wszędzie miejsca postojowe są płatne więc Niemcy mając wybór parkowania za darmo albo płatne u siebie wiadomo co wybiorę.

Gość • Sobota [30.09.2023, 17:30:36] • [IP: 89.151.36.***]

Weź więc swój tobołek i się przeprowadź.

Gość • Sobota [30.09.2023, 17:22:33] • [IP: 178.238.252.***]

Wydaje się, że Prezydent Janusz Żmurkiewicz to chyba robi z premedytacją, żebyśmy wszyscy zostawiali samochody w domu i chodzili wszędzie pieszo. Albo może planuje wprowadzić nową dyscyplinę sportową “Sztuka Parkowania” i zamierza nam wszystkim dać okazję, żeby trenować. Tak czy inaczej, deficyt miejsc parkingowych w Świnoujściu to temat na długie opowieści przy kawie. Ale niech to nie zniechęca nikogo, bo mimo wszystko, miasto jest piękne i zasługuje na odwiedziny, choćbyście musieli poświęcić trochę czasu na wyścigi w poszukiwaniu parkingu!

Gość • Sobota [30.09.2023, 16:53:25] • [IP: 92.118.166.**]

Taka Prawda • Sobota [30.09.2023, 11:24:43] • [IP: 89.151.36.***] ale autor musi sobie ponarzekać, wszak niedługo wybory i musi zrobić podwaliny dla swojej koleżanki ;-) jakie to władze nieudolne i rzekomo brak miejsc parkingowych ;) niech redaktor sobie na pytanie odpowie, ile takich wolnych miejsc na parking ma Świnoujście, jakie ma Ahlbeck? ;)

Gość • Sobota [30.09.2023, 16:45:32] • [IP: 37.8.230.**]

U sąsiadów ten parking jest PUSTY.

Gość • Sobota [30.09.2023, 15:46:12] • [IP: 62.156.203.***]

jest parking obok Mc Donalds przeciez... duzy i tez stoi pusty...

Gość • Sobota [30.09.2023, 15:30:37] • [IP: 37.30.114.**]

11:24:43] • [IP: 89.151.36.***]...i pod domami mieszkanców np.na Posejdonie, blokujące miejsce dla właścicieli domów.

Gość • Sobota [30.09.2023, 14:54:18] • [IP: 5.173.29.**]

Jaki jest sens posiadania tak wielkiego parkingu w tak niedogodnym miejscu, co skutkuje tym, że jest pusty? Czy to tak trudno zrozumieć, że w centrum miasta oraz przy plaży nie mamy miejsca na tak olbrzymie parkingi? Może turyści i mieszkancy zamiast narzekać pomyślą o innych środkach transportu, będzie zdrowiej i czyściej

Red is bad • Sobota [30.09.2023, 14:46:27] • [IP: 89.151.36.***]

I TAK MA BYĆ! PUSTO W NIEMCZECH PEŁNE W POLSCE!! 😁

Gość • Sobota [30.09.2023, 14:23:54] • [IP: 188.146.120.***]

To w czym problem? Niech jadą do Niemiec Tam tak samo jak w Polsce płatny parking świeci pustkami.

Oglądasz 1-25 z 39
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■