POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [08.06.2023, 19:43:52] • Świnoujście

Mieszkańcy głośno i radośnie wyznali publicznie swoją wiarę. Procesja za hostią przeszła ulicami centrum

Mieszkańcy głośno i radośnie wyznali publicznie swoją wiarę. Procesja za hostią przeszła ulicami centrum

fot. iswinoujscie.pl

Uroczystości Bożego o Ciała rozpoczęły się w Świnoujściu mszą świętą o godz.10.00 w Sanktuarium Chrystusa Króla. Po zakończonym nabożeństwie sprzed kościoła wyruszyła licząca kilkaset osób procesja. Prowadziła ją orkiestra wojskowa świnoujskiego garnizonu. Wierni szli tradycyjnie szlakiem prowadzącym do czterech ołtarzy. Pierwszy modlitewny przystanek znajdował się przy ulicy Piastowskiej. Tu, do procesji dołączyli wierni z parafii p.w. Najświętszej Marii Panny „Gwiazdy Morza”.

Masa ludzi; mieszkańcy i przyjezdni poszli za hostią niesioną przez kapłana. To była procesja ze śpiewem i modlitwą na ustach. Na czele, tradycyjnie już podążały dziewczynki, które w tym roku po raz pierwszy przystąpiły do komunii świętej. To właśnie one, wdzięcznie i z uśmiechem uścielały drogę zbawicielowi rozsypując przed nimi dywan kwiatów.

Mieszkańcy głośno i radośnie wyznali publicznie swoją wiarę. Procesja za hostią przeszła ulicami centrum

fot. iswinoujscie.pl

Procesja Bożego Ciała była w tym roku zorganizowana została wspólnie przez wspólnoty parafialne Chrystusa Króla oraz Gwiazdy Morza ale dołączyli do niej także mieszkańcy całego miasta oraz przyjezdni.

Mieszkańcy głośno i radośnie wyznali publicznie swoją wiarę. Procesja za hostią przeszła ulicami centrum

fot. iswinoujscie.pl

Pierwszy z ołtarzy znajdował się przy skrzyżowaniu ulicy Piłsudskiego i Piastowskiej. Procesja przeszła następnie do ulicy Chrobrego. Stamtąd trasa wiodła już w kierunku wybrzeża Władysława IV. Tu, zwłaszcza na turystach, duże wrażenie zrobił ołtarz zorganizowany na pokładzie trałowca ORP „Drużno”.

Mieszkańcy głośno i radośnie wyznali publicznie swoją wiarę. Procesja za hostią przeszła ulicami centrum

fot. iswinoujscie.pl

Przy Placu Słowiańskim, na zakończenie uroczystości czekał nie tylko ołtarz i słowo kapłana ale także ogromny kosz słodyczy, które trafiły do dzieci uczestniczących we wspólnym świętowaniu.

Mieszkańcy głośno i radośnie wyznali publicznie swoją wiarę. Procesja za hostią przeszła ulicami centrum

fot. iswinoujscie.pl

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 97, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 51-75 z 97

Gość • Piątek [09.06.2023, 11:04:34] • [IP: 31.0.177.***]

NA DRZEWIE WAM KACZOR SIĘ NIE OBJAWIŁ?

Martiness • Piątek [09.06.2023, 10:58:20] • [IP: 37.47.161.**]

Jakież piękne młode dziewczęta w sukienkach.Super pożywka dla pedofili w sutannach…

Gość • Piątek [09.06.2023, 10:49:58] • [IP: 95.40.246.**]

Caritas jest prowadzony przez kler, więc raczej pomocy od niego się nie uzyska a jak już to minimalną. Co do rozliczenia tej instytucji, to jak napisałam wyżej, prowadzona przez kler i bezkarna w naszym kraju. WOŚP stoi" ością w gardle" rządzącego pisu i kleru, bo nie mogą" położyć łap", na jej pieniądzach. Mam nadzieję, że nadejdzie czas i się ta" ością" udlawia.

Gość • Piątek [09.06.2023, 10:44:33] • [IP: 46.77.234.**]

Do 37.47.146 Pełna pokory, bardzo szczera i mądra wypowiedź. Nie jest tak źle, gdy obok nas żyją Tacy jak (Pani, Pan), ludzie. Dziękuje.

Gość • Piątek [09.06.2023, 10:31:33] • [IP: 31.0.177.***]

IP 37.8.230 W DUPIE MAM TE ŚWIĘTA. PRACUJE 7 DNI W TYGODNIU MIMO WSZELKICH DNI WOLNYCH USTAWOWO. WIEC MI TU NIEPIEPRZ ZE Z TEGO KOŻYSTAM. NA DEWOTKI KOŚCIELNE I PIS TYLKO SZARA MAŚĆ. ŚREDNIOWIECZE I CIEMNY LUD.

Gość • Piątek [09.06.2023, 10:25:34] • [IP: 5.173.176.**]

09.06.2023, 00:22:59] • [IP: 185.210.39.**] Tłumu nie było...i całe szczęście.._______ Inne parafie miały WŁASNE procesje, np.Stanislawa i Bonifacego, Kozala... Tlumy wiec były, gdy to zliczyć - duze jak na jedno z najmniej religijnych miast w Polsce.

Gość • Piątek [09.06.2023, 10:23:37] • [IP: 185.210.39.***]

klechów za jaja na latarnie, a katoli na lekcje historii, psychologii i fizyki...

Gość • Piątek [09.06.2023, 10:22:59] • [IP: 5.173.176.**]

, 22:32:36] • [IP: 62.69.229.***] stek klamstw, prawa Indianom dal krol po interwencji dominikanina de las Casasa, ktory kilka razy przeplywał, starajac sie o to Atlantyk. Do dzis widać, jak mnostwo jest Metysów, czy wprost Indian tam gdzie był Kosciol katolicki, a w Am.Pn prawie ich nie ma, gdzie katolikow prawie nie bylo. Polecam ksiązki o historii Kk, np.Messoriego" Czarne karty w historii Kosciola" odklamujace masonskie i sowieckie oraz protestanckie na tle rywalizacji z Hiszpanią czarne legendy. Kłamstwa sa przemyslne, owczesną wiekszą śmiertelnosc przypisuje sie Kosciolowi (smiertelnosc dzieci byla wieksza nawet jeszcze w PRL do lat 50.). Polecam ksiazkę Hesemanna, historyka niem."Ciemne postacie w historii Kosciola"- tez wbrew tytulowi demitologizujace historię Kk, kupilem w Empiku, moze nadal jest.

Gość • Piątek [09.06.2023, 10:15:12] • [IP: 5.173.176.**]

10:01- same klamstwa o umierajacych kobietach (przypominam, prawo nakazuje ratowac matkę, gdy ciąża zagraza zyciu, w kazdej chwili mozna wytoczyc proces szpitalowi, lekarzowi, tylko ze takich procesow nie ma, wszystko sie dzieje w gębach agresywnych katolikofobow i proaborcjonistów, nie w rzeczywistosci). Tacy proaborcjonisci nigdy nie zaprotestuja przeciw umieraniu w aborcji dzieci. Gadanie o niszczeniu przyrody? To niszcza ja codziennie tysiace ogrodnikow, scinają kwiaty, nie dając im dluzej kwitnąc i wydac nasiona, codziennie zabija sie wieprze, drób itp., codziennie jest wyrąb lasu, bo drewno to nadal wazny surowiec, a mamy zresztą 30% zalesienia wobec 20 % zaraz po wojnie. Rozpasanie Kk wyglada tak, ze Caritas co rok przeznacza z pieniedzy ofiarodawców 600 mln zł na pomoc potrzebujacym, nawet za granica kraju, a sa setki, tysiace innych dziel milosierdzia, hospicja koscielne, osrodki dla bezdombych, chorych, domy rekolekcyjne dla np.uratowania małżenstw, przedszkola zakonne, szkoly, uczelnie, muzea, itd

Gość • Piątek [09.06.2023, 10:06:18] • [IP: 46.8.172.***]

Opowieści o najwybitniejszych naukowcach (z Ameryki) snuje często sekta ze Smoleńska.

Gość • Piątek [09.06.2023, 10:01:59] • [IP: 95.40.246.**]

Setki tysięcy zniszczonych drzewek i poszarpanych kwiatów dla" pięknej"tradycji.Tak katolcy szanują przyrodę.Bałwohwalcze hasła" czyńcie ziemię poddaną".Przekonanie o swojej wyższości i pogarda dla inaczej myślących, jednocześnie oślepnięcie na rozpasanie kk.Gdyby moje pieniądze nie szły na utrzymanie kk to jeszcze pół biedy ale tak nie jest! Kobiety umierają w szpitalach bo każe im się rodzić martwe płody wg.przykazń nawiedzonych ale część społeczeństwa jest obojętna na to, dotąd dopóki na własnej skórze nie doświadczą skutków zniewolenia. j

Gość • Piątek [09.06.2023, 09:53:56] • [IP: 95.40.246.**]

Setki tysięcy zniszczonych drzewek i poszarpanych kwiatów dla" pięknej"tradycji.Tak katolcy szanują przyrodę.Bałwohwalcze hasła" czyńcie ziemię poddaną".Przekonanie o swojej wyższości i pogarda dla inaczej myślących jednocześnie oślepnięcie na rozpasanie kk.I to wszystko za nasze pieniądze.

Gość • Piątek [09.06.2023, 09:03:19] • [IP: 176.221.122.***]

Średniowiecze wciąż żywe

Gość • Piątek [09.06.2023, 08:46:53] • [IP: 37.47.146.***]

Kto ma czystą duszę i serce swoje ten się Boga nie boi. To tylko tak się wydają że ksiądz wam grzechy odpuści i już jesteście oczyszczeni. Nie tak to nie działa, wasze grzechy są w teczkach zapisane, a karma i tak każdego dopadnie. Daj przykład innym swoim zachowaniem, pokaż serce drugiemu człowiekowi i daj wsparcie w potrzebie okazując szacunek. W sercu zbieraj dary nie w skarbonce bo kiedy przyjdzie czas pożegnania w najmniej spodziewanym momencie. Nic że sobą innego nie zabierzesz z tej ziemi. Do rozważania tego czy Bóg jest czy go nie ma jesteśmy my ziemianie za głupi. Ale zobaczcie tylko w koło siebie ile zła, zazdrości, nienawiści w śród ludzi najbliższych. Ja do kościoła nie chodzę bo w kościele nie ma Boga, a figura z gipsu czy drewna do której się modlą nie jest nawet świętą. Grzechy i bałwochwalstwo. Módl się na swój sposób uśmiechnij się i pozdrów drugiego człowieka, pomóż ciężko choremu to też jest modlitwa, Amen 🙏

Gość • Piątek [09.06.2023, 08:45:50] • [IP: 37.8.230.***]

Gość • Piątek [09.06.2023, 00:58:33] • [IP: 178.238.247.**]Jezus to kosmita, inteligentnie jego rasa dokonała odpowiedniej weryfikacji genetycznej naszego gatunku żeby na wieczność ludzie w większości wierzyli w boga w różnych wiarach. To jest eksperyment który trwa cały czas i kiedyś nastąpi koniec naszego gatunki bo widać że ludzie zmierzają ku samozagładzie.

Gość • Piątek [09.06.2023, 08:36:55] • [IP: 37.8.230.***]

Gość • Piątek [09.06.2023, 00:00:44] • [IP: 31.0.177.***]Ale święta zapewne obchodzisz i korzystasz z wolnych dni.

Gość • Piątek [09.06.2023, 08:25:50] • [IP: 83.23.163.***]

Procesje są super. Frustraci pewnie chcieliby marszy LGBT + z tęczowymi flagami

Gość • Piątek [09.06.2023, 08:03:36] • [IP: 31.0.52.***]

Łudzie troche pokory...dopiero jak śmierć przed oczami, proszą ksiedza

Gość • Piątek [09.06.2023, 07:57:37] • [IP: 31.0.177.***]

RZECZY NIE MOŻLIWE OD RĘKI NA CUDA TRZEBA POCZEKAĆ. NAWET OBROŃCA PEDOFILI MOŻE ZOSTAĆ ŚWIĘTYM. JAK RZĄDZI PIS TO CO CHWILA CUDA SIĘ ZDARZAJĄ.

Gość • Piątek [09.06.2023, 07:52:27] • [IP: 176.221.123.**]

Tez bylem. Pozdrawiam.

Gość • Piątek [09.06.2023, 07:50:57] • [IP: 176.221.122.***]

Kto teraz ten syf posprząta?

Gość • Piątek [09.06.2023, 00:58:33] • [IP: 178.238.247.**]

do gościa;Gość • Czwartek [08.06.2023, 22:52:10] • [IP: 92.118.167.**] Poczytaj trochę, oprócz kwestii wiary było już wiele przypadków potwierdzonych naukowo. A słynny całun turyński /?!/ Badali najwybitniejsi specjaliści z NASA i doszli do wniosku, że w chwili zmartwychwstania Jezusa oddziaływała tam jakaś nieziemska siła zdolna utrwalić na wieki wizerunek zbawiciela. Podobnych przypadków kiedy o zdarzeniach cudownej natury orzekali najwybitniejsi naukowcy, badacze, lekarze jest cała masa. A propos procesji - piękna, wzbogacająca i - co tu dużo mówić-radosna !! Tego nam trzeba w tych zwariowanych czasach!

Gość • Piątek [09.06.2023, 00:22:59] • [IP: 185.210.39.**]

Tłumu nie było...i całe szczęście...młodzi powoli rozumieją co to jest KK.W procesji większość starszych ludzi, którzy nie wierzą, co księźa potrafią robić i jak źyją sami głosząc ideę ubóstwa.Kiedyś w procesji szło dużo ludzi, teraz tłumów brak, za to orkiestra wojskowa przygrywa...żenada!A jak któryś z źółnierzy grający w orkiestrze jest niewierzący, lub innej wiary, to dlaczego musi uczestniczyć w tej imprezie?!

Gość • Piątek [09.06.2023, 00:00:44] • [IP: 31.0.177.***]

ŚREDNIOWIECZE. DEWOTKI RELIGIJNE I ELEKTORAT PIS. TA WIARA UMIERA PRZEZ KLER.

Gość • Czwartek [08.06.2023, 23:50:32] • [IP: 176.221.122.***]

SUPER!!

Oglądasz 51-75 z 97
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■