POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [06.06.2023, 19:20:56] • Świnoujście

Kolejne udane starty lekkoatletów z klubu OSiR „Wyspiarz”

Kolejne udane starty lekkoatletów z klubu OSiR „Wyspiarz”

fot. OSiR Wyspiarz

W miniony weekend w dniach 3-4 czerwca na stadionie lekkoatletycznym w Szczecinie odbył się Otwarty Mityng Lekkoatletyczny NCDC - Enea Cup U12; U14; U16 oraz Mistrzostwa Województwa Juniorów Młodszych U18 i Juniorów U20.

Zawody zgromadziły na starcie ponad 457 zawodników z województwa zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i lubuskiego.

Zawodnicy klubu pochwalić się mogą aż dziewięcioma medalami i wieloma rekordami życiowymi.

Kolejne udane starty lekkoatletów z klubu OSiR „Wyspiarz”

fot. OSiR Wyspiarz

W pierwszym dniu zawodów do rywalizacji przystąpili najmłodsi zawodnicy w kategorii U12 i U14 w składzie: Jessica Dackard, Laura Fedorczyk, Helena Grudzień, Wiktoria Kanclerz, Rafał KOwalczyk, Julia Łoś, Aleksandra Pancer, Nina Bandkowska, Martyna Siwiec, Nikola Saganowska, Szymon Pastuszka, Piotr Szyszka, Michał Bajek, Lena Kowalska, Michalina Rewaj, Amelia Czerwińska.

Srebrny medal wywalczyła Nikola Saganowska w skoku w dal w kategorii U14 z wynikiem 4.79 cm (rekord życiowy), zaś w biegu na 60m Nikola uzyskała wynik 8.79 i ostatecznie zajęła wysokie 5 miejsce.

Bardzo dobrze zaprezentowali się nasi najmłodsi sprinterzy;
Szymon Pastuszka w biegu na 300m w U14 zajął 2 miejsce z wynikiem 42.00 (rekord życiowy).

W tej samej kategorii wiekowej w biegu na 60m Piotr Szyszka zajął 3 miejsce uzyskując wynik 8.25 (rekord życiowy).

Kolejne udane starty lekkoatletów z klubu OSiR „Wyspiarz”

fot. OSiR Wyspiarz

Rekordami życiowymi w U14, może poszczycić się również Nina Bandkowska, która w biegu na 60m uzyskała 8.82(6 miejsce), a na 300m 48,25 (5 miejsce).

W kategorii U12 tuż za podium na 4 miejscach uplasowały się: Lena Kowalska w biegu na 300m z wynikiem 52.61(rekord życiowy) oraz Helenka Grudzień w biegu na 60m z wynikiem 9.33.

W rzucie piłeczką palantową w U14 brązowy medal zdobyła Jassica Dackard z wynikiem 37,5 metra (rekord życiowy) a 5 miejsce zajęła Martyna Siwiec rzucają piłeczkę na odległość 34 metrów.

Drugi dzień zawodów przyniósł kolejne emocje, zapoczątkowała je Lena Szepke w konkursie skoku wzwyż w kategorii U16, pokonując poprzeczkę na wysokości 158cm (rekord życiowy), wygrywając tym samym zawody.

Pasjonująca rywalizacja odbyła się u chłopców w biegu na 300m (U16), gdzie ostatecznie Adam Grudzień z wynikiem 39.53 zajął 2 miejsce (rekord życiowy) a Bartosz Litra z wynikiem 39.67 był trzeci (również rekord życiowy).

Kolejne udane starty lekkoatletów z klubu OSiR „Wyspiarz”

fot. OSiR Wyspiarz

W mistrzostwach województwa U18 na dystansie 800m brązowe medale wywalczyli:
Magda Karpińska z wynikiem 2.30.00 rekord życiowy
Dawid Pecyna w wynikiem 2,02,24 również rekord życiowy

Gratulacje dla wszystkich uczestników zawodów

OSiR „Wyspiarz"


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ 22 maja 2024 r. (środa) o godz. 17:00 w CEZiT przy ul. Gdyńskiej 26 w Świnoujściu odbędą się "Drzwi Otwarte" dla ósmoklasistów. Serdecznie zapraszamy! ■ Ośrodek Sportu i Rekreacji "Wyspiarz w Świnoujściu, informuje że w związku z konserwacją sieci, węzła i instalacji przez PEC w dniu 22.05.2024 r. (środa) Pływalnia na Uznam Arenie przy ul. Grodzkiej 5, będzie w tym dniu NIECZYNNA. Jednocześnie informujemy, że hala sportowa i siłownia na tym obiekcie, będzie funkcjonować bez zmian ■ Już 19 maja hala sportowa SP nr 1 przy ul. Witosa w Świnoujściu zamieni się w arenę pełną tańca i emocji. Ponad 200 tancerzy z sześciu szkół tanecznych z różnych miast, w tym ze Szczecina, Kołobrzegu i Rzeszowa, stanie do rywalizacji w Turnieju Tańca Nowoczesnego „Roztańczone Wyspy”. ■ Nowi zastępcy: Joanna Agatowska będzie miała dwóch zastępców. Zastępcą do spraw społecznych będzie pan Roman Kucierski, zastępcą do spraw inwestycyjnych będzie pan Arkadiusz Mazepa. Natomiast sekretarzem miasta zostanie pan Paweł Juras ■ Ryszard Teterycz Przewodniczącym Rady Miasta Świnoujścia ! Nowy przewodniczący był jedynym zgłoszonym kandydatem. Poparło go 19 radnych. 2 było przeciw ■ 21 nowych radnych Rady Miasta Świnoujście odebrało zaświadczenia o wyborze oraz uroczyście złożyło ślubowanie. Wśród nich jest wielu społeczników. Na tej samej sesji nowa prezydent Świnoujścia Joanna Agatowska złożyła ślubowanie i formalnie objęła urząd. ■ Na poniedziałek 6 maja 2024r. Komisarz Wyborczy w Szczecinie zwołał I sesję Rady Miasta Świnoujście IX kadencji. Obrady odbędą się w sali numer 315 Miejskiego Domu Kultury przy ulicy Wojska Polskiego 1/5. Początek o godzinie 10.00. Porządek obrad 1. Otwarcie inauguracyjnej sesji rady. 2. Wręczenie zaświadczeń o wyborze na radnego. 3. Złożenie ślubowania przez radnych. 4. Stwierdzenie kworum i przyjęcie porządku obrad. 5. Wybór przewodniczącego rady. 6. Wręczenie zaświadczenia o wyborze na Prezydenta Miasta Świnoujście. 7. Złożenie ślubowania przez prezydenta. 8. Zakończenie obrad ■ Joanna Agatowska Prezydentem Świnoujścia w I turze! To historyczne zwycięstwo! Oczywiście musi być potwierdzone oficjalnymi danymi z PKW ale na podstawie protokołów z 27 komisji wyborczych w Świnoujściu Joanna Agatowska w mistrzowskim stylu pokonała trzech swoich konkurentów i w I turze została prezydentem Świnoujścia! ■ Ostateczne rozliczenie tunelu nie zostało jeszcze dokonane. Nastąpi po wydaniu Świadectwa Wykonania, co spodziewane jest ok. września br. Roszczenia obu stron w związku z prowadzonymi mediacjami są objęte tajemnicą mediacji - tłumaczy Jarosław Jaz Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta Świnoujście ■