POGODA

Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [06.06.2023, 19:20:56] • Świnoujście

Kolejne udane starty lekkoatletów z klubu OSiR „Wyspiarz”

W miniony weekend w dniach 3-4 czerwca na stadionie lekkoatletycznym w Szczecinie odbył się Otwarty Mityng Lekkoatletyczny NCDC - Enea Cup U12; U14; U16 oraz Mistrzostwa Województwa Juniorów Młodszych U18 i Juniorów U20.

Zawody zgromadziły na starcie ponad 457 zawodników z województwa zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i lubuskiego.

Zawodnicy klubu pochwalić się mogą aż dziewięcioma medalami i wieloma rekordami życiowymi.

W pierwszym dniu zawodów do rywalizacji przystąpili najmłodsi zawodnicy w kategorii U12 i U14 w składzie: Jessica Dackard, Laura Fedorczyk, Helena Grudzień, Wiktoria Kanclerz, Rafał KOwalczyk, Julia Łoś, Aleksandra Pancer, Nina Bandkowska, Martyna Siwiec, Nikola Saganowska, Szymon Pastuszka, Piotr Szyszka, Michał Bajek, Lena Kowalska, Michalina Rewaj, Amelia Czerwińska.

Srebrny medal wywalczyła Nikola Saganowska w skoku w dal w kategorii U14 z wynikiem 4.79 cm (rekord życiowy), zaś w biegu na 60m Nikola uzyskała wynik 8.79 i ostatecznie zajęła wysokie 5 miejsce.

Bardzo dobrze zaprezentowali się nasi najmłodsi sprinterzy;
Szymon Pastuszka w biegu na 300m w U14 zajął 2 miejsce z wynikiem 42.00 (rekord życiowy).

W tej samej kategorii wiekowej w biegu na 60m Piotr Szyszka zajął 3 miejsce uzyskując wynik 8.25 (rekord życiowy).

Rekordami życiowymi w U14, może poszczycić się również Nina Bandkowska, która w biegu na 60m uzyskała 8.82(6 miejsce), a na 300m 48,25 (5 miejsce).

W kategorii U12 tuż za podium na 4 miejscach uplasowały się: Lena Kowalska w biegu na 300m z wynikiem 52.61(rekord życiowy) oraz Helenka Grudzień w biegu na 60m z wynikiem 9.33.

W rzucie piłeczką palantową w U14 brązowy medal zdobyła Jassica Dackard z wynikiem 37,5 metra (rekord życiowy) a 5 miejsce zajęła Martyna Siwiec rzucają piłeczkę na odległość 34 metrów.

Drugi dzień zawodów przyniósł kolejne emocje, zapoczątkowała je Lena Szepke w konkursie skoku wzwyż w kategorii U16, pokonując poprzeczkę na wysokości 158cm (rekord życiowy), wygrywając tym samym zawody.

Pasjonująca rywalizacja odbyła się u chłopców w biegu na 300m (U16), gdzie ostatecznie Adam Grudzień z wynikiem 39.53 zajął 2 miejsce (rekord życiowy) a Bartosz Litra z wynikiem 39.67 był trzeci (również rekord życiowy).