POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [11.05.2023, 17:56:15] • Świnoujście

Sezonowe zespoły ratownictwa medycznego w nadmorskich miejscowościach. Gotowi na letnie wezwania

Sezonowe zespoły ratownictwa medycznego w nadmorskich miejscowościach. Gotowi na letnie wezwania

fot. WSPR Szczecin

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie przygotowuje się do letniego sezonu, który niesie ze sobą wzmożone zapotrzebowanie na ratownictwo medyczne w nadmorskich miejscowościach. Jak co roku, siedem nadmorskich miejscowości będzie miało dodatkowe zespoły ratownictwa medycznego gotowe do udzielenia pomocy medycznej. To ważna inicjatywa, mająca na celu zapewnienie bezpieczeństwa i wsparcia medycznego dla turystów oraz mieszkańców regionu.

Najwcześniej sezonowy zespół zostanie uruchomiony w Świnoujściu, gdzie będzie dyżurował od 1 czerwca do końca września. W kolejnych miejscowościach, takich jak Międzyzdroje, Darłowo, Dziwnów, Ustronie Morskie, Mielenko i Pobierowo, sezonowe ambulanse z ratownikami medycznymi będą dostępne od 24 czerwca do 31 sierpnia. Dzięki temu zwiększonemu wsparciu medycznemu, nadmorskie kurorty będą mogły skutecznie reagować na wszelkie sytuacje wymagające natychmiastowej interwencji medycznej.

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego poszukuje teraz ratowników medycznych i pielęgniarek systemu, którzy chcieliby podjąć się dyżurów w sezonowych zespołach ratownictwa medycznego. Osoby zainteresowane taką formą pracy mogą skontaktować się z działem kadr pod numerem telefonu 91 888 42 10. Oferowane zatrudnienie oparte będzie o umowę cywilno-prawną, a dodatkowo zapewnione będzie zakwaterowanie w nadmorskich miejscowościach.

Praca w sezonowym zespole ratownictwa medycznego to nie tylko ważny i odpowiedzialny obowiązek, ale także doskonała okazja do zdobycia cennego doświadczenia oraz wsparcia lokalnej społeczności. Ratownicy medyczni oraz pielęgniarki systemu odgrywają kluczową rolę w udzielaniu pierwszej pomocy i zapewnianiu opieki medycznej osobom, które jej potrzebują. Ich profesjonalizm i zaangażowanie są niezwykle istotne, zwłaszcza w miejscach o dużym natężeniu turystycznym, gdzie wzrasta ryzyko wypadków i nagłych zachorowań.

Działania Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie w zakresie organizacji sezonowych zespołów ratownictwa medycznego są istotnym elementem dbałości o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców oraz odwiedzających te urokliwe nadmorskie miejscowości.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 4, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-4 z 4

Gość • Piątek [12.05.2023, 22:36:13] • [IP: 5.173.152.**]

Dziwne że tańczący i rozbawieni medycy nagrywali filmiki jak tańczą w szczycie pandemii... A gdzie teraz te tańce i śmiechy?

Leszek Waga • Piątek [12.05.2023, 10:16:45] • [IP: 176.221.123.**]

Ratownicy medyczni zabezpieczą obsadę na trzy karetki. Jeżeli można w sezonie letnim tj. 4 miesiące, dlaczego Wojewoda zachodniopomorski jest przeciwny na pozostałe 8 miesięcy? Udowadniałem wielokrotnie że po sezonie letnim w Świnoujściu przebywa stale ponad 50 tysięcy ludzi (mieszkańcy+turyści+ obywatele Ukrainy). Dwie karetki to za mało. Gdzie prawie codziennie wyjeżdżają poza Świnoujście do szpitali specjalistycznych (Szczecin, Zdunowo, Zdroje, Gryfice)

Gość • Czwartek [11.05.2023, 21:43:49] • [IP: 89.174.73.**]

Będzie trzecia karetka. Czyli samochód. Bo to ni problem. Problemem są kadry medyczne.. Co na to krzykacze o trzeci samochód zwany karetką

Gość • Czwartek [11.05.2023, 20:37:34] • [IP: 5.173.194.**]

Jaki sezon, przylecą ruskie rakiety i po sezonie a padalec z rządu zgoni winę, że wiatr wiał nie w tą stronę.Czy te gnoje są w stanie przyznać się do winy ? Koryto ważniejsze od bezpieczeństwa Polaków.

Oglądasz 1-4 z 4
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Zapraszam na posiedzenie Komisji Zdrowia i Spraw Społecznych Rady Miasta Świnoujście zaplanowanej na dzień 17.04.2024 r. (środa) o godz. 12.00 w sali 315 Miejskiego Domu Kultury, na którym zaprezentowana zostanie koncepcja rozbudowy Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły w Świnoujściu Sp. z o.o. ■ Joanna Agatowska Prezydentem Świnoujścia w I turze! To historyczne zwycięstwo! Oczywiście musi być potwierdzone oficjalnymi danymi z PKW ale na podstawie protokołów z 27 komisji wyborczych w Świnoujściu Joanna Agatowska w mistrzowskim stylu pokonała trzech swoich konkurentów i w I turze została prezydentem Świnoujścia! ■ Ostateczne rozliczenie tunelu nie zostało jeszcze dokonane. Nastąpi po wydaniu Świadectwa Wykonania, co spodziewane jest ok. września br. Roszczenia obu stron w związku z prowadzonymi mediacjami są objęte tajemnicą mediacji - tłumaczy Jarosław Jaz Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta Świnoujście ■