POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [28.04.2023, 01:20:27] • Świnoujście

Majówka w Świnoujściu

Majówka w Świnoujściu

fot. Sławomir Ryfczyński

Bezpłatne rejsy statkami do Latarni Morskiej oraz Fortu Gerharda, a także darmowe przejazdy autobusami komunikacji miejskiej do plaży przy Podziemnym Mieście dla mieszkańców i turystów na Majówkę w Świnoujściu sponsoruje właściciel Terminalu LNG, spółka GAZ-SYSTEM.

To rozwiązanie, zaplanowane w terminie od 29 kwietnia do 7 maja br., zostało przygotowane i w całości sfinansowane przez spółkę. Jest to odpowiedź na potrzeby społeczności lokalnej oraz branży turystycznej po wprowadzeniu przez Wojewodę Zachodniopomorskiego strefy bezpieczeństwa wokół terminalu. W ramach programu na Majówkę, zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami, spółka utwardzi również drogę leśną prowadzącą do plaży, na odcinku do Podziemnego Miasta.

GAZ-SYSTEM wyraża gotowość do współpracy i podjęcia dialogu z władzami miasta i mieszkańcami, w celu wypracowania docelowych rozwiązań umożliwiających swobodny dostęp do plaży i zabytków na prawobrzeżu Świnoujścia. Spółka stoi na stanowisku, że koszty tych rozwiązań mogą być pokryte ze środków ujętych w podpisanym we wrześniu 2022 r. porozumieniu z miastem Świnoujście, dotyczącym wybudowania drogi dojścia do zabytków od zachodniej strony terminalu. Środki zostaną przekazane miastu po renegocjacji wyżej wymienionego porozumienia.

Szczegóły programu na Majówkę
Termin: 29 kwietnia – 7 maja 2023 r.
Rejsy statkami Adler-Schiffe do Latarni Morskiej i Fortu Gerharda:

- rejsy z lewobrzeża Świnoujścia (wyspa Uznam) - nabrzeże Adler-Schiffe za skrzyżowaniem ulic Wybrzeże Władysława IV oraz Marynarzy,
- rejsy z prawobrzeża Świnoujścia (wyspa Wolin) – nabrzeże Warszów, tuż przy przeprawie promowej Warszów,
- rejsy powrotne – nabrzeże GPK przy Forcie Gerharda.

Darmowe bilety na statki można pobrać:

- poprzez stronę: www.adler-schiffe.de/polen/fort-gerhard.php
- w kasie biletowej na nabrzeżu,
- w kasie mobilnej przy trapie.

Komunikacja autobusowa do plaży w prawobrzeżnej części miasta (wyspa Wolin):

Linia kursująca od przystanku „Dworzec PKP" do przystanku „Plaża Przytór / Podziemne Miasto".

Przejazdy są darmowe dla mieszkańców i turystów. Szczegółowe rozkłady rejsów oraz kursy autobusów będę dostępne na stornach przewoźników:

ka.swinoujscie.pl/
www.adler-schiffe.de/polen/

Iwona Dominiak
Rzecznik Prasowy GAZ-SYSTEM


komentarzy: 70, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 70

Gość • Sobota [06.05.2023, 12:24:55] • [IP: 176.221.123.***]

Jedna Twierdza w Centrum Portu Handlowego została Rozebrana Dzisiaj trzeba Rozebrac Twierdzę otoczoną Fosą przy Latarni Morskiej i Bunkry Poniemieckie ale Saperzy Muszą je najpierw Rozminowac bo tam leżą Niewypały zalane Wodą

Gość • Niedziela [30.04.2023, 15:23:55] • [IP: 37.248.163.**]

Adlery z niemieckojęzyczną stroną internetową a pisiory sponsorują

Gość • Sobota [29.04.2023, 23:08:35] • [IP: 5.174.173.***]

Czego można się spodziewać po tej ciemnocie z pisu. Od myślenia głowa boli, ale jak nie ma mózgu to nawet myśleć nie potrafią.

Gość • Sobota [29.04.2023, 18:47:31] • [IP: 176.221.122.***]

[IP: 185.210.38.**] To czemu komuchu pisowski nie zrobiliście żadnej kontrmanifestacji?? Byście zostali zmieceni.

Gość • Sobota [29.04.2023, 17:33:55] • [IP: 176.221.123.***]

droga do Morza to Plaża Lubiewo przed Międzyzdrojami w czerwcu rozpocznie się Budowa Portu Kontenerowego a zakończenie w 2029 r

Gość • Sobota [29.04.2023, 14:56:53] • [IP: 176.221.122.***]

Oddajcie Nam drogę do plaży, fortu i latarni. Nie kombinujcie- twierdząc o zapewnieniu bezpieczeństwa. Chcecie budować port kontenerowy. Nie potrzebne statki, promy itd. To jest miasto turystyczne. Dlaczego nie liczycie się ze zdaniem mieszkańców!

Gość • Sobota [29.04.2023, 12:09:12] • [IP: 46.205.128.***]

10:12• 37.47.162.** nie rozróżniasz władzy centralnej od samorządowej? Świnoujscie jest skansenem dawnej PZPR, rozmaite mapki po wyborach to pokazują, tu zawsze wygrywa postkomunistyczna lewica lub sprzyjająca jej PO - i te dwie siły maja najwięcej radnych w Czerwonym Grodzie nad Świną. Sam Żmurek kilka lat temu wypisał się z SLD (dziś, ha, ha, Nowej ?? Lewicy), ale otoczenie ma mentalnie to samo. A Nowa Lewica gra rólkę opozycyjej, bo też od dawna, od niemal 20 lat nic nie znaczy w rządach w Polsce, więc nie ma odpowiedzialności, może wszystkiemu się sprzeciwiać. Żmurek gra zaś rolę wyważonego Środka, a skoro N.Lewica błaznuje jako łże-opozycja, to wspiera Żmurka Platforma.

Gość • Sobota [29.04.2023, 11:19:18] • [IP: 178.238.249.**]

Warszowiacy posprzątajcie śmieci wzdłuż torów, bo nikt inny tylko wy wyrzucacie śmieci w terenach zielonych. Wstyd! Gdzie jest p. Nowicki, niech zorganizuje sprzątanie Warszowa.

Ars • Sobota [29.04.2023, 11:17:39] • [IP: 77.222.245.**]

Do Gość • Piątek [28.04.2023, 19:37:28] • [IP: 178.238.254.**] A czy jest jakiś inny przewoźnik drogą morską (wodną) niż Adler_Schiffe, bo jakoś nie widzę promów Bielików, czy Karsiborów cumujących przy tamtym nabrzeżu. Całe Świnoujście jest urządzone pod niemieckich" gości". Przykład: na trawniku zaparkowane są dwa auta. Jedno na polskiej tablicy rejestracyjnej, drugie na niemieckiej. Kto dostanie mandat? A w sklepie, czy restauracji, kto będzie lepiej obsłużony. Osoba mówiąca po polsku, czy po niemiecku?

Gość • Sobota [29.04.2023, 10:42:46] • [IP: 46.205.128.***]

Feministki zmartwione falliczną latarnią morską, samiec twój wróg. Męski Adler ma unosić na skrzydłach ku latarni wzwiedzionej ku niebu kobiece plemię...

Gość • Sobota [29.04.2023, 10:12:21] • [IP: 37.47.162.**]

Gość • Piątek [28.04.2023, 23:12:50] • [IP: 188.146.115.**] prosze nie pisac glupio kto jest przy wladzy PO czy PIS. Pisanie takich bredni, proponuje psychiatrie!!

Gość • Sobota [29.04.2023, 10:04:43] • [IP: 46.205.136.**]

Nie adlery a prom karsibór sfinansowany przez gaz system powinien kursować do latarni i fortu. Pani z-ca prezydenta do dzieła !!

Gość • Sobota [29.04.2023, 09:31:55] • [IP: 185.53.147.***]

Piątek [28.04.2023, 19:37:28]  [IP: 178.238.254.**] Wszystko dobrze pod kopułką?? Leki przestały działać??

Gość • Sobota [29.04.2023, 07:35:50] • [IP: 185.210.38.***]

Faktycznie miasto urządzane pod Niemca. Co raz ich u nas więcej i co raz więcej sobie pozwalają Powstaje Gdańsk Bis. Co raz trudniej Polakom tu żyć Pora stąd uciekać

Gość • Piątek [28.04.2023, 23:12:50] • [IP: 188.146.115.**]

Ma pani rację POpaprancy dalej pchają interesy naszego miasta w łapy Niemców.Dlaczego?

Gość • Piątek [28.04.2023, 22:44:13] • [IP: 88.218.254.**]

19:37:28] • [IP: 178.238.254.**]Tak...też się niepokoję stanem psychicznym czytelniczki..Takie bredie tonormalny umysł nie jest w stanie ogarnąć.Natyhmiastowa wizyta na oddziale psychiatrycznym.Rozumiem że częsciowo ofiara hejtu i bredni z tvp podjudzanego przez równie chorego kaczyńskiego ale takie objawy to już oddział zamknięty.

Gość • Piątek [28.04.2023, 22:12:05] • [IP: 176.221.122.***]

46.205.132 co ty pierd... sz te darmowe rejsy to zafundował wspaniały Gaz System bo te hu... e zamknęli całkowity dostęp do plaży i fortów!!

Gość • Piątek [28.04.2023, 19:37:28] • [IP: 178.238.254.**]

Co tu się wyrabia w tym Świnoujściu?? Ludzie opanujcie się. Jestem przerażona taką sytuacją. Jeszcze nie wiadomo co i jak, a Adler już gotowy do przewozu ludzi. A przetarg na takie usługi gdzie. Już kiedyś takie podobne wydarzenia miały miejsce -- w 39 roku w Gdańsku. Było podobnie. Komu na tym zależy by w Świnoujście przejmowały firmy nie polskie. Pan Redaktor pewnie nie wydrukuje tego co napisałam ale patrząc na to co się dzieje odczuwam niepokój. Po prostu się boje co to będzie??

Gość • Piątek [28.04.2023, 18:38:52] • [IP: 46.205.132.***]

To ten cwaniak z fortu dogadał się z Niemiecką flotą sługus psiaków aby kroić mieszkańców oskarżając samorząd byłem częstym bywalcem fortu teraz już moja noga tam nie stanie nawet jak otworzą Facet pokazał jaki jest gnojek

Gość • Piątek [28.04.2023, 17:50:39] • [IP: 37.249.78.**]

nie popłynę żadnym statkiem, mamy ulicę do morza i nam oddajcie!! nie zamierzam dorabiać obcych plajtujących firm.

Gość • Piątek [28.04.2023, 17:48:56] • [IP: 62.69.252.***]

Bardzo miło z ich strony, dziękujemy Gaz System. Mimo trudnej sytuacji wyciągnęliście rękę do mieszkańców.

Gość • Piątek [28.04.2023, 15:32:08] • [IP: 37.47.132.**]

Przez las mozna tam nie pilnuja hahaha

Gość • Piątek [28.04.2023, 14:38:13] • [IP: 37.249.19.***]

Gość • Piątek [28.04.2023, 10:29:28] • [IP: 104.244.74.**] Wczoraj wyły syreny na statkach koło godziny 14:30. Dlaczego? MIASTO PORTOWE I PYTANIE DLACZEGO UŻYTO TYFONÓW, DLATEGO SŁOIKU ŻE ODDAWANO HOŁD ZMARŁEMU KOLEDZE

Gość • Piątek [28.04.2023, 14:26:16] • [IP: 185.210.38.**]

Gość • Piątek [28.04.2023, 10:13:48] • [IP: 62.69.253.***] wesz!

Gość • Piątek [28.04.2023, 14:25:08] • [IP: 185.210.38.**]

Głos_Sumienia • Piątek [28.04.2023, 12:36:12] • [IP: 78.133.244.**]Spadaj, prędzej czy później polegniecie ze swoim śmiesznym protestem.Garstka palantów z was i tyle, prawobrzeże ma się rozbudowywać w kierunku przemysłowym a nie uzdrowisko, o czym wy bredzicie tam.Ok 100 osób będzie terroryzować resztę, nie zajdziecie daleko oj daleko.

Oglądasz 1-25 z 70
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ W środę, 19 czerwca Zakład Wodociągów i Kanalizacji planuje wymianę hydrantu. W związku z tym przy ulicy Krzywoustego (dot. Krzywoustego 2a), Wyszyńskiego (dot. Wyszyńskiego 10), Monte Cassino (dot. Monte Cassino 18, 18a) nastąpi przerwa w dostawie wody. Przewidywany czas przerwy - godz. 9 - 11.■ Zarząd Spółdzielni Słowianin uprzejmie informuje, że w dniach 24.06.2024 r. - 28.06.2024 r. w Świnoujściu, Wolinie i Międzyzdrojach odbędzie się Walne Zgromadzenie Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko - Własnościowej "Słowianin". Wszystkie materiały sprawozdawcze oraz projekty uchwał Walnego Zgromadzenia, sprawozdanie finansowe Spółdzielni za rok 2023, protokoły z walnego zgromadzenia oraz informacja o stopniu realizacji uchwał i wniosków z zebrań są wyłożone do wglądu Członków Spółdzielni w sekretariacie Spółdzielni na I piętrze przy ulicy Niedziałkowskiego 9 oraz biurach Administracji w Wolinie i Międzyzdrojach ■ We wtorek, 18 czerwca nastąpi zmiana organizacji ruchu na ulicy Wybrzeże Władysława IV - na odcinku od skrzyżowania z ulicą Rybaki do skrzyżowania z ulicą Marynarzy. Tego dnia ulica będzie nieprzejezdna. Możliwy będzie objazd wskazanego odcinka sąsiednimi ulicami. Dojazd do posesji zostanie zapewniony. Zmiany organizacji ruchu związane są z odtworzeniem nawierzchni jezdni po pracach PEC, który usuwał skutki uszkodzenia magistrali sieci ciepłowniczej w tym miejscu. Prosimy kierowców o rozważną jazdę oraz przestrzeganie oznakowania pionowego i poziomego. Za utrudnienia przepraszamy ■ 13 czerwca 2024 roku, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie rozpatrzył skargę na uchwałę Rady Miasta Świnoujście z dnia 25 maja 2023 roku, dotyczącą uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla rejonu ulicy Wojska Polskiego i osiedla Posejdon. Skargę wnosiła Dorota Osewska, reprezentowana przez swojego męża, pełnomocnika Zbigniewa Osewskiego. Sąd, po dokładnym rozpatrzeniu sprawy, jednoznacznie stwierdził nieważność uchwały z powodu rażącego naruszenia prawa przy jej uchwalaniu, w szczególności wskutek nieuzasadnionej dwukrotnej reasumpcji głosowania nad tym planem. Co istotne, sąd nie zajął się innymi zarzutami skarżącej dotyczącymi nieprawidłowości w procesie tworzenia planu ■ 6 czerwca 2024 roku do Urzędu Miasta Świnoujście wpłynęła oferta Fundacji Wiatr w Żagle na realizację zadania publicznego pod nazwą: szkolenie pod tytułem „Odkrywanie autyzmu” Termin realizacji zadania: od 28.06.2024 r. do 5.07.2024 r. Oferta znajduje się do wglądu w Wydziale Zdrowia i Polityki Społecznej. W terminie 7 dni od dnia zamieszczenia oferty w Biuletynie Informacji Publicznej, i na stronie internetowej Miasta Świnoujście, każdy może zgłosić uwagi dotyczące oferty. Ewentualne uwagi można zgłaszać do dnia 14 czerwca 2024 roku w Wydziale Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta Świnoujście, ul. Wojska Polskiego 1/2, w godzinach od 7.00 do 15.00. ■ Mamy przyjemność zaprosić na koncert w ramach XX Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Sacrum Non Profanum, który odbędzie się w Świnoujściu. 22 czerwca o godz. 19.00 ze sceny wybrzmią największe przeboje muzyki filmowej. Bilety w cenie 40 złotych do nabycia w kasach MDK oraz przez internet. Więcej w załącznikach ■ Zapraszamy na Otwarty Dzień w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Świnoujściu! 08.06 (sobota) 14:00 - 17:00 Przygotowaliśmy dla Was wiele atrakcji: 2 Dmuchańce, Strefa Animacyjna, Zwiedzanie Schroniska, Strzelanie z Łuku, Popcorn. Przyjdźcie z całą rodziną, spędźcie miło czas i poznajcie naszych podopiecznych! To doskonała okazja, by dowiedzieć się więcej o naszej działalności oraz jak możecie pomóc bezdomnym zwierzętom. Do zobaczenia! ■ Jeden z promów Karsibór pojawi się w czerwcu na przeprawie Warszów. Powodem jest awaria chłodzenia na promie Bielik i konieczność jego remontu. Zmiany planowane są w dniach 03-10 czerwca. W związku z awarią systemu chłodzenia na promie Bielik I i pilnej konieczności jego remontu, na przeprawie miejskiej przez tydzień będą w eksploatacji promy: Bielik III i Karsibór I. Promy Bielik II (w trakcie planowanego remontu pędników) i Bielik IV (w trakcie planowanego remontu silnika głównego) wyłączone są z eksploatacji do końca czerwca. ■ Terminal kontenerowy do poprawki. Naruszono lub zignorowano szereg przepisów. Podczas podejmowania decyzji o lokalizacji terminala kontenerowego w Świnoujściu naruszono lub pominięto szereg przepisów. Całkowicie zignorowano kwestię m.in. interesu mieszkańców, uciążliwości, które odczuje lokalna społeczność, ale także bezpieczeństwa państwa w sytuacji, gdy inwestycja powstaje w sąsiedztwie terminala LNG. Świnoujski samorząd chce naprawić te błędy i odwołał się od wspomnianej decyzji Adama Rudawskiego, wojewody zachodniopomorskiego. Działania podjęto w szeroko pojętym interesie społecznym, w nadziei, że głos samorządu w końcu zostanie wysłuchany i uwzględniony. Nie było konsultacji, referendum, rzetelnych opracowań… ■ Druga edycja "Roztańczonych wysp" pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Świnoujście znów przyniosła niezapomniane chwile. Ponad 200 tancerzy z różnych regionów zaprezentowało swoje umiejętności, w tym zespoły z Dance Studio Paa Szczecin, Good Dance Academy Dobra, Strefy Ruchu Dagmara Błaszczak Nowogard oraz lokalne kluby Atu i 8 Flotylli Obrony Wybrzeża. Dla wielu młodych tancerzy była to pierwsza okazja do występu przed publicznością, co wzbudzało wyjątkowe emocje wśród ich rodziców. Najlepsze zespoły, które zdobyły nagrody Grand Prix, to Dance Studio Paa, Good Dance Academy oraz Studio Tańca "Etiuda". Sponsorem nagród była Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa „Słowianin” w Świnoujściu. Organizacja tego wydarzenia była możliwa dzięki zaangażowaniu wielu osób. Serdecznie dziękujemy trenerom Agacie Midzie, Marcie Zienkiewicz oraz rodzicom tancerzy za ich wsparcie. Specjalne podziękowania składamy Pani Prezydent Joannie Agatowskiej za jej obecność i wsparcie ■ Nowi zastępcy: Joanna Agatowska będzie miała dwóch zastępców. Zastępcą do spraw społecznych będzie pan Roman Kucierski, zastępcą do spraw inwestycyjnych będzie pan Arkadiusz Mazepa. Natomiast sekretarzem miasta zostanie pan Paweł Juras ■ Ryszard Teterycz Przewodniczącym Rady Miasta Świnoujścia ! Nowy przewodniczący był jedynym zgłoszonym kandydatem. Poparło go 19 radnych. 2 było przeciw ■ 21 nowych radnych Rady Miasta Świnoujście odebrało zaświadczenia o wyborze oraz uroczyście złożyło ślubowanie. Wśród nich jest wielu społeczników. Na tej samej sesji nowa prezydent Świnoujścia Joanna Agatowska złożyła ślubowanie i formalnie objęła urząd. ■ Na poniedziałek 6 maja 2024r. Komisarz Wyborczy w Szczecinie zwołał I sesję Rady Miasta Świnoujście IX kadencji. Obrady odbędą się w sali numer 315 Miejskiego Domu Kultury przy ulicy Wojska Polskiego 1/5. Początek o godzinie 10.00. Porządek obrad 1. Otwarcie inauguracyjnej sesji rady. 2. Wręczenie zaświadczeń o wyborze na radnego. 3. Złożenie ślubowania przez radnych. 4. Stwierdzenie kworum i przyjęcie porządku obrad. 5. Wybór przewodniczącego rady. 6. Wręczenie zaświadczenia o wyborze na Prezydenta Miasta Świnoujście. 7. Złożenie ślubowania przez prezydenta. 8. Zakończenie obrad ■ Joanna Agatowska Prezydentem Świnoujścia w I turze! To historyczne zwycięstwo! Oczywiście musi być potwierdzone oficjalnymi danymi z PKW ale na podstawie protokołów z 27 komisji wyborczych w Świnoujściu Joanna Agatowska w mistrzowskim stylu pokonała trzech swoich konkurentów i w I turze została prezydentem Świnoujścia! ■ Ostateczne rozliczenie tunelu nie zostało jeszcze dokonane. Nastąpi po wydaniu Świadectwa Wykonania, co spodziewane jest ok. września br. Roszczenia obu stron w związku z prowadzonymi mediacjami są objęte tajemnicą mediacji - tłumaczy Jarosław Jaz Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta Świnoujście ■