POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [13.04.2023, 10:58:27] • Świnoujście

Wprowadzono zakaz przebywania wokół terminalu LNG w Świnoujściu. Policja i Straż Graniczna weryfikują ludzi, którzy mogą wjechać do strefy pracy. Zobacz film!

Wprowadzono zakaz przebywania wokół terminalu LNG w Świnoujściu. Policja i Straż Graniczna weryfikują ludzi, którzy mogą wjechać do strefy pracy. Zobacz film!

fot. Andrzej Ryfczyński

Dzisiaj na ulicy Ku Morzu przed gazoportem w Świnoujściu, Straż Graniczna weryfikuje ludzi, którzy mogą wjechać w strefę, by pracować w LNG. Jednocześnie policja wstępnie segreguje przybywających i nakazuje zawracanie pojazdem. Powodem takich działań jest wprowadzenie przez wojewodę zachodniopomorskiego od dzisiaj, 13 kwietnia 2023 roku, jak na razie czasowego zakazu przebywania w odległości do 200 metrów wokół terminalu LNG w Świnoujściu.

Decyzja wojewody wynika z podwyższonej gotowości służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo państwa w związku z rosyjską agresją na Ukrainę. W oparciu o rekomendacje służb, podejmowane są działania wzmacniające ochronę infrastruktury krytycznej, w której terminal LNG w Świnoujściu zajmuje szczególnie ważne miejsce.



Gazoport w Świnoujściu jest kluczowym obiektem dla polskiej gospodarki i bezpieczeństwa energetycznego. To właśnie tam odbierany jest gaz ziemny, w ilości odpowiadającej około 30 procentom krajowego zużycia.

Wprowadzono zakaz przebywania wokół terminalu LNG w Świnoujściu. Policja i Straż Graniczna weryfikują ludzi, którzy mogą wjechać do strefy pracy. Zobacz film!

fot. Andrzej Ryfczyński

Decyzja wojewody zachodniopomorskiego o wprowadzeniu zakazu przebywania w odległości do 200 metrów wokół terminalu LNG w Świnoujściu ma na celu minimalizację zagrożenia dla bezpieczeństwa ludzi oraz infrastruktury. Działania policji i Straży Granicznej weryfikującej ludzi, którzy mogą wjechać w strefę do pracy do gazoportu, są niezbędne w kontekście realizacji tej decyzji.

Warto również zaznaczyć, że wprowadzony zakaz ma wpływ nie tylko na pracowników gazoportu, ale także na mieszkańców i turystów. Dojście do plaży po stronie Warszowa jest obecnie odcięte, a najbliższe wejście na plażę to Lubiewo lub Międzyzdroje, co oznacza pewne utrudnienia dla osób planujących wypoczynek w tym rejonie.

Przypominamy, że obiekt ten ma kluczowe znaczenie dla funkcjonowania polskiej gospodarki i bezpieczeństwa energetycznego Polaków. Ale czy to tak miało być?

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 84, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 51-75 z 84

Gość • Czwartek [13.04.2023, 13:51:12] • [IP: 37.248.224.***]

CEPY DO POTĘGI.

Gość • Czwartek [13.04.2023, 13:47:31] • [IP: 5.173.157.**]

prawilno

Gość • Czwartek [13.04.2023, 13:46:45] • [IP: 185.210.39.***]

UMIELI WYBUDOWAĆ PŁOT Z BIAŁORUSIĄ TO I MOŻE TEŻ TU IM SIĘ UDA ?

Gość • Czwartek [13.04.2023, 13:44:01] • [IP: 176.221.123.***]

Świetna taktyka rodem ze wschodu, straszenie gawiedzi jakimś bliżej nikomu nie znanym i nie widzianym wrogiem, żeby jakoś tłumaczyć wydawane decyzje?!

Gość • Czwartek [13.04.2023, 13:37:59] • [IP: 109.70.100.**]

Tak miało być, będzie jeszcze terminal kontenerowy i dopełni się rola tej dzielnicy jako przemysłowej a nie wypoczynkowo - rekreacyjno - turystycznej.

Gość • Czwartek [13.04.2023, 13:32:43] • [IP: 78.10.206.*]

Pajace pajacują i pisiorą liż dupę. 🤡 🃏

Gość • Czwartek [13.04.2023, 13:12:52] • [IP: 5.173.194.**]

Wyr...li nas bez wazeliny

Gość • Czwartek [13.04.2023, 13:12:35] • [IP: 78.10.206.*]

Pajace pajacują 🤡 🃏

Gość • Czwartek [13.04.2023, 13:11:52] • [IP: 37.47.190.***]

Cyrk na kółkach. A do kolejek na karsibory i codziennego łamania prawa nie ma wolnego radiowozu. Cóż za przypadek

Gość • Czwartek [13.04.2023, 13:08:48] • [IP: 5.184.253.**]

Jak to pierdutnie to Świnoujście znajdzie się pod Wolgast a oni jakieś 200 metrów wymyślili. Paranoja nie trzymająca się kupy.

Gość • Czwartek [13.04.2023, 12:32:26] • [IP: 178.238.246.**]

Oby nie wycinali drzew trzeba pilnować i obserwować 🥹🥺

Gość • Czwartek [13.04.2023, 12:23:51] • [IP: 37.30.115.***]

Ruski szpieg będzie i będą płakać czemu nie bronili terminala lng

Gość • Czwartek [13.04.2023, 12:19:39] • [IP: 176.221.123.***]

Bardzo dobrze!!.Bezpieczenstwo najwazniejsze!!

GośćWm2 • Czwartek [13.04.2023, 12:06:12] • [IP: 46.205.136.***]

Z rana na Warszów około 0700 przeprawiał sie 7 radiowozów.W mieście pewnikiem policjanta jak na lekarstwo. Ale kto się tym martwi, brawo pisuary.

Gość • Czwartek [13.04.2023, 12:02:40] • [IP: 176.221.122.***]

PiSiorki nakręcają spiralę strachu jak w plandemii.

Gość • Czwartek [13.04.2023, 12:01:38] • [IP: 31.61.183.**]

Bezpieczeństwo wielu jest ważniejsze niż problem kilku.

Gość • Czwartek [13.04.2023, 11:52:54] • [IP: 37.248.160.***]

No to po zawodach jak zamknęli to nie otworzą zaraz obok będzie port kontenerowy i strefę wydłużą a mieszkańcom tak umilą życie że sami zaczną opuszczać dzielnice i zrobią jedną wielką strefę zamkniętą tak to widzę.

Gość • Czwartek [13.04.2023, 11:51:37] • [IP: 88.218.254.***]

nie rozumiem tyle złego robi PIS a ludziska i ta na nich głosują i sondaże idą do góry ? widocznie za mało dostajecie w d...pe to głosujcie dalej na nich

Gość • Czwartek [13.04.2023, 11:51:36] • [IP: 37.47.145.***]

"Policja segreguje przybywających" - kojarzy mi się z obozem koncentracyjnym, tudzież z kowidową segregacją na zaszczepionych i nieszczepionych.

Gość • Czwartek [13.04.2023, 11:51:03] • [IP: 83.11.53.***]

Stacje pkp i pks i promy zamknąć do ronda w Łunowie . ..a co. ...

Gość • Czwartek [13.04.2023, 11:49:06] • [IP: 88.218.254.***]

Może zamknijmy cały Warszów wysiedlmy ludzi bo strefa bezpieczeństwa chore to wszystko

Gość • Czwartek [13.04.2023, 11:45:14] • [IP: 5.173.159.**]

Dobrze ktos to zaprojektowal. Plot przy samym zbiorniku, obok ruchliwa droga dojazdowa. Teraz zwiekszaja teren gazoportu o 200m bez placenia podatkow, wykupu terenu itd. Swoja droga, ulica dojazdowa do miasta wzdluz torow jest ponizej 200m od gazoportu. Skoro tam sie da, to czemu do morza sie nie da? Jak zwykle panstwo z tektury i przepisy pisane po kielichu na kolanie.

Gość • Czwartek [13.04.2023, 11:42:28] • [IP: 37.47.181.**]

CYRK.. jak to inaczej nazwać. Jak się czujecie dziś współwięźniowie?

Gość • Czwartek [13.04.2023, 11:39:02] • [IP: 37.248.210.**]

Pięknie to wygląda SG zuchy za miesiąc zostanie jeden policjant i sokista jak zwykle he he he

Gość • Czwartek [13.04.2023, 11:37:26] • [IP: 185.210.39.**]

A czy gazoportu nie można było od razu zbudować 500 metrów dalej na wschód? Dlaczego nasz umiłowany mąż opatrznościowy wtedy nie działał? A ponoć jest jedynym zdolnym do rządzenia miastem.

Oglądasz 51-75 z 84
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■