POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [11.03.2023, 20:14:04] • Świnoujście

Politycy obozu władzy wraz z prezesem Orlenu pozowali na tle gazowca „Lech Kaczyński”. Jak zapewniają; „Polska jest zabezpieczona energetycznie”

Politycy obozu władzy wraz z prezesem Orlenu pozowali na tle gazowca „Lech Kaczyński”. Jak zapewniają; „Polska jest zabezpieczona energetycznie”

fot. Andrzej Ryfczyński

Nazywa się “Lech Kaczyński”. Jest pierwszym gazowcem w powstającej flocie zbiornikowców LNG którą buduje PKN Orlen. Prezes Daniel Obajtek i wicepremier Jacek Sasin byli głównymi postaciami oficjalnego powitania nowej jednostki, która ma dostarczać amerykański skroplony gaz ziemny do terminala w Świnoujściu. Ten zbiornikowiec ma być pierwszym z ośmiu we flocie, którą koncern chce zbudować w najbliższych latach. I, choć realizacja tego projektu ma mieć przede wszystkim gospodarczy wymiar to, kontekst zbliżających się wyborów oraz krytyka politycznych konkurentów wyraźnie dominowały w wystąpieniach zaproszonych na dzisiejsze spotkanie gości. Wśród uczestników nie było prezydenta Świnoujścia.

Konferencji towarzyszyła uroczysta oprawa. Mównica pod wielkim namiotem ustawiona została tak by zacumowany do pirsu „Lech Kaczyński” stanowił naturalne tło dla kamer i obiektywów. Politycy PiS, wraz z władzami regionu oraz szefem Orlenu pozowali do wspólnej fotografii.

Politycy obozu władzy wraz z prezesem Orlenu pozowali na tle gazowca „Lech Kaczyński”. Jak zapewniają; „Polska jest zabezpieczona energetycznie”

fot. Andrzej Ryfczyński

Jednym z przemawiających był europoseł Joachim Brudziński, który dziękował władzom Świnoujścia za współpracę przy realizacji projektu budowy terminalu gazu skroplonego LNG. Prezydent Świnoujścia głosu nie zabierał bo, po prostu nie było go na tym spotkaniu.

Politycy obozu władzy wraz z prezesem Orlenu pozowali na tle gazowca „Lech Kaczyński”. Jak zapewniają; „Polska jest zabezpieczona energetycznie”

fot. Andrzej Ryfczyński

Gazowiec, któremu patronuje założyciel rządzącej partii, przypłynął do Świnoujścia z terminalu Sabine Pass w USA. Podróż zajęła dwa tygodnie.

Politycy obozu władzy wraz z prezesem Orlenu pozowali na tle gazowca „Lech Kaczyński”. Jak zapewniają; „Polska jest zabezpieczona energetycznie”

fot. Andrzej Ryfczyński

W wystąpieniach Daniela Obajtka oraz Jacka Sasina dominowała krytyka politycznych przeciwników. Obydwaj skupili się na podkreślaniu zasług swojej formacji politycznej dla budowania energetycznego bezpieczeństwa państwa. Daniel Obajtek zapowiedział, że, wraz z wybudowaniem „Lecha Kaczyńskiego”, PKN „Orlen” rozpoczyna, rozpisany na lata program tworzenia własnej floty zbiornikowców, które zaopatrywać będą Polskę w importowany gaz. Kolejny ma nosić imię Grażyny Gęsickiej. Wraz z realizacją tego projektu, rządzący przekonują, że Polska definitywnie zrezygnowała z dostaw gazu z Rosji. Jednak, jak wynika z analizy fińskiego ośrodka Centre for Research on Energy and Clean Air (CREA), od początku rosyjskiej agresji na Ukrainę Polska wydała 11,4 mld euro (ponad 53 mld zł) na ich import z Rosji. Na sprowadzenie samej ropy przeznaczono 8,4 miliarda euro, czyli niemal 40 miliardów złotych.

Politycy obozu władzy wraz z prezesem Orlenu pozowali na tle gazowca „Lech Kaczyński”. Jak zapewniają; „Polska jest zabezpieczona energetycznie”

fot. Andrzej Ryfczyński

Na kilkakrotnie zadane pytanie naszego dziennikarza do prezesa Daniela Obajtka, kiedy będą odwierty od dawna odkrytych złóż gazu, które są pod naszymi stopami, prezes był zaskoczony i powiedział że sam nie może nic powiedzieć.

Politycy obozu władzy wraz z prezesem Orlenu pozowali na tle gazowca „Lech Kaczyński”. Jak zapewniają; „Polska jest zabezpieczona energetycznie”

fot. Andrzej Ryfczyński

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 209, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 201-209 z 209

Gość • Sobota [11.03.2023, 20:50:15] • [IP: 83.20.244.***]

Ile jeszcze trzeba patrzeć na to wszystko... : (:(

Gość • Sobota [11.03.2023, 20:45:45] • [IP: 88.218.253.***]

Kochani nasi. Dziękujemy wam za świetne rządy. Nie oglądajcie się na tych chamów co tu przeklinają.

Gość • Sobota [11.03.2023, 20:41:34] • [IP: 176.221.123.**]

Nie zaproszono prezydenta Świnoujścia, ale jak widać na zdjęciu w namiocie - zaproszono pana Mrozka z Rady Miasta Świnoujście. Sam przyszedł ?

Gość • Sobota [11.03.2023, 20:34:24] • [IP: 176.221.122.**]

Jak pisurarowa propaganda robi ludzi w ch..., to są statki czarterowane od norwegów...ale ciemny lud to kupi, , , jak to mówił główny genesek pisuarów Jacek Kurski...

Gość • Sobota [11.03.2023, 20:33:16] • [IP: 88.218.254.**]

Bareja w rozkwicie...Polacy nie zasługują nawet na miano wschodniej Europy.Kmioty godni Putina.

Gość • Sobota [11.03.2023, 20:29:45] • [IP: 46.76.100.**]

Czy jest tam ktoś ze Świnoujścia?

Gość • Sobota [11.03.2023, 20:22:51] • [IP: 37.47.169.***]

Tylko do papy im podać

Gość • Sobota [11.03.2023, 20:21:18] • [IP: 37.8.230.***]

Gość • Sobota [11.03.2023, 20:18:46] • [IP: 46.205.132.**]Spójrz w lustro to się zwrócisz!

Gość • Sobota [11.03.2023, 20:18:46] • [IP: 46.205.132.**]

Mordy i ryje pisowskie!!

Oglądasz 201-209 z 209
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■