POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [11.03.2023, 20:14:04] • Świnoujście

Politycy obozu władzy wraz z prezesem Orlenu pozowali na tle gazowca „Lech Kaczyński”. Jak zapewniają; „Polska jest zabezpieczona energetycznie”

Politycy obozu władzy wraz z prezesem Orlenu pozowali na tle gazowca „Lech Kaczyński”. Jak zapewniają; „Polska jest zabezpieczona energetycznie”

fot. Andrzej Ryfczyński

Nazywa się “Lech Kaczyński”. Jest pierwszym gazowcem w powstającej flocie zbiornikowców LNG którą buduje PKN Orlen. Prezes Daniel Obajtek i wicepremier Jacek Sasin byli głównymi postaciami oficjalnego powitania nowej jednostki, która ma dostarczać amerykański skroplony gaz ziemny do terminala w Świnoujściu. Ten zbiornikowiec ma być pierwszym z ośmiu we flocie, którą koncern chce zbudować w najbliższych latach. I, choć realizacja tego projektu ma mieć przede wszystkim gospodarczy wymiar to, kontekst zbliżających się wyborów oraz krytyka politycznych konkurentów wyraźnie dominowały w wystąpieniach zaproszonych na dzisiejsze spotkanie gości. Wśród uczestników nie było prezydenta Świnoujścia.

Konferencji towarzyszyła uroczysta oprawa. Mównica pod wielkim namiotem ustawiona została tak by zacumowany do pirsu „Lech Kaczyński” stanowił naturalne tło dla kamer i obiektywów. Politycy PiS, wraz z władzami regionu oraz szefem Orlenu pozowali do wspólnej fotografii.

Politycy obozu władzy wraz z prezesem Orlenu pozowali na tle gazowca „Lech Kaczyński”. Jak zapewniają; „Polska jest zabezpieczona energetycznie”

fot. Andrzej Ryfczyński

Jednym z przemawiających był europoseł Joachim Brudziński, który dziękował władzom Świnoujścia za współpracę przy realizacji projektu budowy terminalu gazu skroplonego LNG. Prezydent Świnoujścia głosu nie zabierał bo, po prostu nie było go na tym spotkaniu.

Politycy obozu władzy wraz z prezesem Orlenu pozowali na tle gazowca „Lech Kaczyński”. Jak zapewniają; „Polska jest zabezpieczona energetycznie”

fot. Andrzej Ryfczyński

Gazowiec, któremu patronuje założyciel rządzącej partii, przypłynął do Świnoujścia z terminalu Sabine Pass w USA. Podróż zajęła dwa tygodnie.

Politycy obozu władzy wraz z prezesem Orlenu pozowali na tle gazowca „Lech Kaczyński”. Jak zapewniają; „Polska jest zabezpieczona energetycznie”

fot. Andrzej Ryfczyński

W wystąpieniach Daniela Obajtka oraz Jacka Sasina dominowała krytyka politycznych przeciwników. Obydwaj skupili się na podkreślaniu zasług swojej formacji politycznej dla budowania energetycznego bezpieczeństwa państwa. Daniel Obajtek zapowiedział, że, wraz z wybudowaniem „Lecha Kaczyńskiego”, PKN „Orlen” rozpoczyna, rozpisany na lata program tworzenia własnej floty zbiornikowców, które zaopatrywać będą Polskę w importowany gaz. Kolejny ma nosić imię Grażyny Gęsickiej. Wraz z realizacją tego projektu, rządzący przekonują, że Polska definitywnie zrezygnowała z dostaw gazu z Rosji. Jednak, jak wynika z analizy fińskiego ośrodka Centre for Research on Energy and Clean Air (CREA), od początku rosyjskiej agresji na Ukrainę Polska wydała 11,4 mld euro (ponad 53 mld zł) na ich import z Rosji. Na sprowadzenie samej ropy przeznaczono 8,4 miliarda euro, czyli niemal 40 miliardów złotych.

Politycy obozu władzy wraz z prezesem Orlenu pozowali na tle gazowca „Lech Kaczyński”. Jak zapewniają; „Polska jest zabezpieczona energetycznie”

fot. Andrzej Ryfczyński

Na kilkakrotnie zadane pytanie naszego dziennikarza do prezesa Daniela Obajtka, kiedy będą odwierty od dawna odkrytych złóż gazu, które są pod naszymi stopami, prezes był zaskoczony i powiedział że sam nie może nic powiedzieć.

Politycy obozu władzy wraz z prezesem Orlenu pozowali na tle gazowca „Lech Kaczyński”. Jak zapewniają; „Polska jest zabezpieczona energetycznie”

fot. Andrzej Ryfczyński

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 209, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 176-200 z 209

Gość • Sobota [11.03.2023, 22:30:25] • [IP: 88.218.255.**]

Książę z pcimia wpadł na rejony pokazać jak to jest miodem i złotem płynący kraj

Gość • Sobota [11.03.2023, 22:30:13] • [IP: 188.87.102.**]

Idź precz

Gość • Sobota [11.03.2023, 22:29:26] • [IP: 87.235.231.***]

A gdzie władze naszego Miasta gdzie prezydent naszego miasta czy ktoś ich raczył zaprosić ? Jak się noszą koguty zapyziałe

troll • Sobota [11.03.2023, 22:24:58] • [IP: 178.238.252.***]

Nawet ten śmierdziel który ukradł stocznię przyjechał.

Gość • Sobota [11.03.2023, 22:23:35] • [IP: 46.205.140.***]

Flaga francuska i port Marsylia- to polski statek? Tylko nazwa polska. Czegoś tu nie rozumiem.

Gość • Sobota [11.03.2023, 22:16:58] • [IP: 89.151.38.***]

Właścicielem jest Knutsen Norwegia. Więc jaka flota? Oczywiście wynajęta

Gość • Sobota [11.03.2023, 22:13:40] • [IP: 31.11.131.***]

A oni tu po co?

Gość • Sobota [11.03.2023, 22:07:35] • [IP: 109.243.155.***]

A gdzie sternik narodu ??

Gość • Sobota [11.03.2023, 22:04:51] • [IP: 83.23.81.***]

No i medy przyjechaly

Gość • Sobota [11.03.2023, 21:57:48] • [IP: 176.221.122.***]

Lech kaczynski zarejestrowany jest we francji, kolejny powod do dumy polakow. nawet nasz rzad wie, ze polska bandera to same problemy...

Gość • Sobota [11.03.2023, 21:43:47] • [IP: 31.11.128.**]

Rzygać się mi się chce jak widzę ten cyrk, niedługo następny cyrk tunelowy, przyjadą swoje mordy znów pokazać

Gość • Sobota [11.03.2023, 21:33:28] • [IP: 176.221.122.**]

A poszli stąd dziady kalwaryjskie.

Gość • Sobota [11.03.2023, 21:31:47] • [IP: 89.68.220.***]

A Paliwo po ponad 7 zeta kupujecie z Orlenu.Ale dajecie się ru...ać

Gość • Sobota [11.03.2023, 21:30:40] • [IP: 46.204.73.**]

Same komuchy nowego wydania tylko pod inna nazwą maszkara

Gość • Sobota [11.03.2023, 21:19:50] • [IP: 83.23.63.***]

A szatniarz z UE POwiedział swego czasu: nie ma żadnych POlitycznych przesłanek, żeby nie sprzedać Orlen i Lotos onucom. Dlatego nosi do dziś pseudo - nasz człowiek w Warszawie.

Gość • Sobota [11.03.2023, 21:17:59] • [IP: 78.10.206.***]

Jojo zebrał najwiekszych nieudaczników z naszego krajui chwalą sie statkiem pod norweską banderą-żenada i hipokryzja w pisowskim wydaniu.

Gość • Sobota [11.03.2023, 21:10:12] • [IP: 108.30.203.***]

132 Belmondo anonimowy

Gość • Sobota [11.03.2023, 21:08:37] • [IP: 37.248.223.***]

Jedziemy z krytyką czerwone pajączki, raz raz raz do boju.Armia z Krzywej niech nie odstaje od peletonu, jad musi się lać.

Gość • Sobota [11.03.2023, 21:06:29] • [IP: 31.60.84.***]

Jak mogą ci obłudnicy pojawiać się w Świnoujściu?? Zrujnowali ogromny majątek Morskiej Stoczni Remontowej S. A., spychając miasto do poziomu załadunków portowych i obsługi kuracjuszy. To obrzydliwe i szkodzące Polskiej Racji Stanu, gdyż w Świnoujściu zawsze były stocznie z dokami dając zatrudnienie wysoko wykwalifikowanym pracownikom z kilkudziesięciu branż techniczno - technologicznym. Przyjdzie czas rozliczeń, bo tego nie wolno zostawić, tym bardziej, że MSR S. A. była wpisana na listę ważnych przedsiębiorstw dla obronności Państwa Polskiego.!! Teraz jeżdżą i dla ludu nawet nie mają odwagi wspomnieć o zrujnowaniu MSR S. A.!! Obrzydliwe!!

GośćBodzio • Sobota [11.03.2023, 21:04:57] • [IP: 89.174.73.**]

Przynajmniej nie wchodzą bez mydła wiadomo komu, a już najbardziej mnie cieszy przekop mierzeji kto pływał pilawą to mnie rozumie.

Gość • Sobota [11.03.2023, 20:59:30] • [IP: 178.238.243.***]

To w końcu czyje są te gazowce, polskie czy w czarterze

Gość • Sobota [11.03.2023, 20:57:32] • [IP: 37.47.179.***]

Niby wydaje się w porządku i dobrze zarządza Orlenem. Popieram go w tym oraz uważam że wynagrodzenie mu się należy. Nie popieram jednak jego chciwości polegającej na skupowaniu mieszkań. Każdy kto tak robi jest spekulantem rzeczami pierwszej potrzeby. To go dyskwalifikuje.

Gość • Sobota [11.03.2023, 20:51:48] • [IP: 178.235.147.***]

Zapachniało Polską, ale nie do końca, ponieważ Lech Kaczyński nie pływa pod polską banderą, zabrakło kasy, szkoda.

Gość • Sobota [11.03.2023, 20:51:05] • [IP: 178.238.247.**]

Dlaczego nie napiszecie prawdy, ze jest to wybudowany dla Norwegów gazowiec pływający w drugim rejestrze francuskim i wyczarterowany na dziesięć lat przez PGNiG-e.Czrarterujący ma prawo nadać statkowi swoją nazwę. ale właścicielem pozostaje KNUTSEN GAS a nie PGNiG czy ORLEN

Gość • Sobota [11.03.2023, 20:50:36] • [IP: 185.210.38.***]

szkoda że jeszcze cośnowego nie wymyslom nazwe jakomś wycinajom lasy pod apartametowce i kaczynski jest terminal gazoport i statek ciekawe co dalej wymyślom ja czekam na nazwe tunelu imieniem stanisława mozejki i to ma być nazwane chciał tego

Oglądasz 176-200 z 209
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■